BLNJNBJNLaJND. UIT ONZE OMCrEVINCL Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Intusschen bleven de Duitschers doorgaan met schieten en onze zegslieden telden niet minder dan 33 schoten. De stukken vlogen rond de in de booten hard wtgroeiende zee lieden, die echter wonder boven wonder niet werden getroffen. Maar ondanks het groote aantal schoten bleef het schip drijven, wel waren er tal van stukken afgeschoten en vlo gen de aardappelen door het luchtruim maar gezonken was het schip nog niet. Eindelijk kostte het den Duitschers nog een torpedo om hun vernielingswerk te voltooien. Toen verscheen een Fransche vliegmachine boven de onderzeeërs waarop deze spoedig wegdoken. Van uit de vliegmachine werd naar een zestal Engelsche torpedojagers geseind waarvan 5 zich naar de plaats van de torpedeering spoedden om te zien of de onderzeebooten daar nog te vinden waren, terwijl de zesde naar de sloepen van de Breda, waarin de mannen reeds anderhalf uur roeiden in de richting van den Noordhiuder, stoomde, waarna de Nede-rlandsche zeelieden werden opgenomen, vriendelijk verzorgd en direct van draok en spijs voorzien." De Engelschen voeren naar den Noordhinder en brachten de helft van de bemanning van de Breda met een hunner sloepen naar het lich-tschip, terwijl de andere 5 man met hun eigen boot, de tweede boot van de Breda was omgeslagen, daarheen roeiden. Aan boord van den Noordhinder hebben de mannen ongeveer 24 uur vertoefd tot de Vlissingen hen Maandagmorgen kwam afhalen. Van de Noordhinder af had men alles kannen waarnemen. In de buurt vau de Breda bevonden zich nog twee andere Nederlandsche stoombootjes. De versperringcommandant heeft den ka pitein en den stuurman een verhoor afgeno men. Maandagavond kwart voor elven is kapitein W. K. de Wit met 8 leden van de bemanning van het ss. Breda uit Vlissingen hier ter stede aangekomen. Een stuurman en de machinist zijn daar achtergebleven. Wjj vernamen nog het volgende: De Breda is Zaterdagavond om 9 uur van Hoek van Hol land vertrokken met-ongeveer 299 ton aar dappelen. Eenige mijlen ten Westen van den Noordbinder, is het s.s. zonder eenige waar schuwing, door een groote en een kleine Duit- sche duikboot aangevallen. Geen van de of ficieren van de Breda beeft gelegenheid ge kregen met een van de officieren van deze duikbooten te spreken, Op de komst van twee vliegmachines verdwenen de duikhoot^n, na de Breda tot zinken te hebben gebracht. Van het opbrengen naar Zeebrugge van het s.s. Gelderland heeit men op den Noordhinder niets waargenomen. Een Duitsch schip getorpedeerd. Het s.s. Norderney, groot ongeveer 1000 ton, is Zondagnacht van Botterdam vertrokken met bestemming naar Kornur(in Denemarken) en geladen met kolen. Maandagmorgen omstreeks half elf werd het ter hoogte van de Noorderhaaksgronden plm. 2 mijl uit de kust, getorpedeerd, waar schijnlijk door een Engelschen onderzeeër. Duidelijk heeft de bemanning de bellenbaan van de torpedo waargenomen. Een oorlogs vaartuig werd echter niet gezien. De torpedo trof het schip in de stookplaats, waardoor een stoker van 19 jaar gedood werd. Het schot verbrijzelde een der scheepsloepen. Het schip is echter op de waterdichte schotten van de machinekamer blijven drijven. De beman ning begaf zich onmiddellijk na de ontploffing in de eenig overgebleven sloep en werd korten tjjd daarna opgenomen door de Nederlandsche torpedoboot Z 6, In verband met het blijven drijven van de Norderney keerden eenigen tyd later de kapitein, de stuurman en de boots man met een aodere Nederlandsche torpedo boot naar het schip terug. De sleepboot Titan is naar de strandings plaats vertrokken en zal trachten het schip, dat in het zoogenaamde Moleugat ligt, in de haven van Nieuwediep binnen te brengen. Het Duitsche schip Mercur, eveneens van Rotterdam vertrokken, kwam Maandag in het Molengat aan en heett veiligheidshalve de verdere reis voorloopig afgebroken. Men meldt uit Nieuwediep Het s.s. Norderney is door de sleepboot Titan hier binnengesleept en achter in de haven gemeerd. Duitsche kolen. Naar het Haagsche Corr. bureau van be trouwbare zijde verneemt is het bericht volgens hetwelk tot naderorder de aanvoer van Duitsche kolen stopgezet is en de extrakolentreinen van de Nederlandsche spoorwegen voorloopig niet meer zullen loopen, ten eenenmale onjuist. Voor de ongerustheid, die door dit bericht blijkbaar ontstaan is, bestaat op dit oogenblik geen grond. Wjj rneenen te mogen veronderstellen, dat binnenkort omfrent hetgeen tot dit bericht klaarblijkelijk aanleiding gaf mededeelingen zullen worden gedaar. Wij vernemen, dat slechts het aantal Ne derlandsche treinen is verminderd, omdat anders meer kolen uit Duitschland betrokken zou worden, dan overeengekomen is. Door den Ontvanger der Domeinen te Hulst werd gisteren ten overstaan van den Notaris Le Nobel 3lhier publiek verkocht de volgende geslechte vestinggronden te Ter Neuzen Kavel I, groot 21 aren, thans in huur bij C. van Eerdenburg. Kooper werd C van Eerdenburg voor ƒ6300. Kavel II, groot 1.30 aren, verkocht aan A. de Vos voor 710. Kavel III, groot 1 50 aren verkocht aan A. Moggré voor 750. Kavel IV, groot 2.67 aren, verkocht aan P. Casteleijn voor 1375. Kavel V, groot 1.45 aren, verkocht aan Gebr. Hamerlinck voor 362.50. Kavels VI en VII, groot 13.40 en 13.40 aren verkocht aan J. A. van Rompu voorƒ11000. Kavel VIII, groot 2 25 aren verkocht aan de N. V. De Hoop voor 1025. Zondag hield de vischclub »De Baarse te -Ter Neuzen een ouderlingen wedstrijd in het visschen. Het was uitgezocht weder voor dezen prijs kamp. Een twintigtal leden namen er aan deel. De premie voor den eerstgevangen visch viel ten deel aan K. van Boven. Voor de overige prjjzen besliste het aantal. De eerste prijs, een vischhengel met foudraal werd behaald door E. de Smet, die 8 stuks gevangen had. Bij loting werd de 2e prijs toegekend aan J. v. d. Velden en de 3e aan Js. Bliek. Beiden konden op een buit van 4 stuks bogen. De 2e was een hengel, de 3e een vischstoel. Verder waren er vier personen, die ieder 3 visschen hadden verschalkt. Bij loting had F. de Pauw den 4en prijs, eene veldflesch, A. v. Aalst den 5en, {een vischtuig, O. de Pauw den 6en een hoepelnet. K. v. Boven had den 7en. Deze moet nog aangeschaft worden. 2 extra-prijzen werden verloot onder alle deelnemers. J. de Bree ontving de tabakspijp en de heer Kesbeke eene bijzondere surprise. Na uitreiking der prijzen genoten de leden een gezellig souper. Engelsclic vliegmachine gedaald. Zondagvoormiddag daalde in een weide van den beer Buijsse, nabij de Axelsche vlakte, onder de gemeente Westdorpe een tweedekker, die genoodzaakt was tot een noodlanding. De machine kwam terecht in een drinkput voor het vee. De inzittenden, de eerste luitenant Knight en ce 2e luitenant Truloch, van het Engelsche vliegcorps, hadden in de lucht zwe vende den voorraad patronen en hun wapens reeds weggeworpen. Zij waren van meening in België te zijn gedaald en staken terstond de machine in brand, waarvoor zij van den in de nabijheid zijnden koewachter, dien zij vroegen om hun sigaret aan te steken, lucifers gekregen hadden. De officieren waren ten zeerste in hun schik, toen zij vernamen dat zij in Nederland waren neergekomen. Door inmiddels ter plaatse gekomen militairen werden zjj ge ïnterneerd. Zij gaven terstond hun eprewoord niet te zullen ontvluchten en zijn via Ter Neuzen naar het interueeringskamp doorge reisd. Van het vliegtuig zijn de staart en de vleugels geheel beschadigd. In de Zaterdagmiddag te Axel gehouden vergadering van de «Vereeniging van Zeeuw- sche fokkers van het zware trekpaard* werd allereerst behandeld een schriftelyk voorstel van 13 leden, om tot liquidatie der vereeni ging over te gaan. Na korte discussie werd dit voorstel verworpen met 24 tegen 5 stemmen. Besloten werd om in het vervolg de be grooting sluitend te maken, door de contri butie telken jare naar gelang van de uitgaven vast te stellen. Hierna werd een veulenten- toonstelling georganiseerd op 27 Juli a.s., aanvangende om 9 uur, waaraan alleen door leden der vereeniging kan worden deelgenomen. Ten slotte werd eveneens aangenomen het bestuursvoorstel om tegen Zaterdag 8 Septem ber a.s. een concours-hippique te organiseeren. Met ingang van 1 Augustus a.s. is J. de Lessine te Philippine benoemd tot post bode aldaari Van de grens. Men schrijft uit het land van Cadzand aan de Midd. Ct. Het bijzonder heldere weder op gisteren (Zondag) maakt het mogelijk om vanaf een eenigszins hooger standpunt dan de begane grond, ver over België heen te zien. Zoo was met een gewonen tooneelkjjker te constateeren dat tal van kabelballons boven België zweef den tot in de twintig werden er geteld er schenen evenwijdig met de kust als het ware twee linies van ballons in de lucht te staan, een nabij de kust en een andere dieper België in ter hoogte van Brugge of nog daarachter beginnende ook is het aantal zoeklichten langs de grens, maar verder uit de kust verbazend toegenomen, terwijl volgens sommigen vlak bij de grenzen, maar toch onzichtbaar voor wie aan deze zijde staat, enorme versterkingen moeten aangelegd zjjneen en ander schijnt erop te wijzen dat de Duitschers vast een in val over Zeeuw8ch-Vlaanderen verwachten. Een smokkelende hond. Tusschen Didam en de grens werd een hond «aangehouden* en gevisiteerd. Het bleek, dat het dier, dat herhaaldelijk denzelfden weg had afgelegd,, op smokkelarij was afgericht. Het had eenige stukken zeep om den buik hangen, die netjes verborgen waren. Het dier werd vervólgens, geheel overeenkomstig de wettelyke voorschriften «opgebrachte. In de cel. De Leidsche student G. van L., die wegens moord op zijn meisje in Den Haag eenige jaren geleden tot vijftien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld en zjjo straf ondergaat in de ge vangenis te Leeuwarden, is zoo ziek, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Hij wordt thans in het R. Kath. Ziekenhuis te Leeuwarden verpleegd. Zijn vader, die in het buitenland vertoeft, is overgekomen om den ongelukkige te bezoekeD. Een kranig zwemmer. Te Reiderpolder kwam by den landbouwer Schipper een Servisch militair aan, die uit Duitsche krijsgevangenschap was ontvlucht. De man had niets aan dan een hemd, hjj was dwars over den Dollard gezwommen om op Nederlandsch gebied te komen. 'Zjjn kleeren en alles wat het zijne was, behalve een beurs geld, had hij Op het Duitsch gebied achterge laten. De man werd door den landbouwer van kleeren voorzien en is later naar Rotter dam vertrokken. Echtelijk drama. Toen te Rotterdam een vrouw zich naar haar werkhuis begaf, werd zij in de Hoogstraat opgewacht door haar man, met wien zjj in onmin leefde. Na een woordenwisseling schoot hij haar met een revolver in den rug. Daarna riehtte hij het wapen tegen zichzelf, schoot zich voor het hoofd en viel dood neer. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht, waar de wonde niet gevaarlijk bleek te zjjn. Ernstig ongeluk. Men meldt uit Grave Er is aan de Drop- pelbies in de Schayksche heide een vreeseljjk ongeluk gebeurd. De I8-jarige zoen van P. Molenaar had de kop van een granaatkartets gevonden en mede naar huis genomen, na hem eerst aan verschillende kennissen te hebben laten zien. Thuis liet hjj den kop op een cementen vloer vallen, m6t het noodlottig ge volg, dat het voor werp ontplofte, waardoor zjjn moeder op slag gedood werd. De jongen zelf werd eveneens op slag gedood. Een 8 jarig meisje is zwaRr gewond, men vreest voor haar leven. Nog twee kinderen zjjn minder ernstig gewond en zjjn op last van den dokter uit Mistelrode, die dadelijk ter plaatse was, naar het ziekenhuis vervoerd. De kamer, waarin het ongeluk heeft plaats gehad, is totaal vernield. De vader was op het oogen blik van het ongeluk niet thuis. Fraude met Regceringsvarkens. In de gemeente Ede is een ernstige fraude ontdekt in verband met de D:stributiewet. In de maand Juni was er een tekort aan regee- ringsvarkens en machtigde de VTeeschvereeni ging den burgemeester door eigen aankoop voor aanvulling van het tekort te zorgen. Deze levering werd opgedragen aan den slager D. van Hunnik, tevens lid van den Raad. Gekocht werden 19 vaikens, waarvan 14 echter van niet voldoende slachtgewicht (90 K.G.) Deze 14 werden ook lager betaald, n.l. f 1.22 per Kg. Op den staat door den gemeente-secre taris, den beer Berger, opgemaakt en door den burgemeester onderteekend aan deVleesch- vereeniging gezonden, werd een lager aantal varkens ingevjild, maar bet slachtgewicht ver hoogd. Deze varkens worden tegen f 1.28 per Kg. in rekening gebrachthet verschil ad f 250 werd niet verantwoord, noch in de ge meentekas gestort. Gebleken is, dat de slager, tevens raadslid, zelf kocht voor eigpn rekening en weder verkocht aan de gemeente. Aan een der verkoopers deelde hij mede, dat de regee ring niet meer betaalde dan f 1,22 en hjj dus ook niet meer gaf. De man schreef aan de VTeesch vereeniging, die v. H. gelastte het prysverschil f 22.41 te betalen. Daar v. H. weigerde, is hjj den officier van justitie tegen hem een aaoklaoht wegens oplichting inge diend. Vanwege dr Vleeschvereeniging heeft een drietal ambtena-en te Ede een uitvoerig onderzoek ingesteld. Een dreigbriefschrijver. Eenigen tjjd geleden ontving een landbou wer te Haarlemmermeer een paar brieven, waarin hjj werd gedreigd met het in brand steken van zjjn boerderjj, als hij in gebreke bleef op een aangewezen plaats een bepaalde som gelds te deponeeren. Na een nauwkeurig onderzoek bleek een soldaat van het fort aan den Sloterweg aldaar de schuldige te zjjn. De man is ter beschikking der militaire autoriteiten gesteld. Zeehonden. Door robbenjagers wordt langs de kust thans jjverig jacht gemaakt op zeehonden. Schipper C. Boon Cz., van de Cochsdorp, Texel, was zoo gelukkig er in de afgeloopen week zeven te schieten op één dag. De rijkspremie voor het dooden der robben bedroeg f21. Boven dien komen het spek en de huidjes nog ten voordeele van den jager. 's Gravenhage. Tweede Kamer. Na ver daging wegens onvoltalligheid tot 12 uur komt aan de orde de interpellatie-Schaper over de door de Eerste Kamer niet in behandeling genomen ontwerpen. Op de vraag van den interpellant naar de voornemens der Regeering, antwoordt Minister Cort van der Linden, dat intrekking met onmiddellijke wederindiening de eenige weg is die openstaat. Ten aanzien van de Ouderdomswet, de wijziging der Raden- wet, de Aanpassingwet, die politieke beteeke- nis hébben, moet de Regeering zich echter haar houding voorbehouden. De heer Schaper dient daarop een motie in met verzoek wederindiening der ontwerpen met bekwamen spoed te bevorderen. Deze motie wordt na uitvoerige discussie aangenomen met 3523 stemmen, links tegen rechts. Russisch legerbericht. PETROGRAD, 23 Juli. Jo het Noorden, in de richting van Wilna, by het dorp Krewo vielen wjj heden de Duitsche stellingen aan en slaagden erin een deel dier stellingen ten Z. van den spoorweg Tzary - Nogoesj te be zetten. Op verscheidene plaatsen drongen wij tot een diepte van 3 werst de vjjandelyke stellingen binuen. Meer dan 1000 krygsge- vangenen vielen ons in handen. Aan de boven-Sereth werden slechts eenige schoten gewisseld. De Duitschers onderhielden een hevig artil lerievuur ten Z. van Taroopol. De vjjand zet zjjn aanvallen voort tusschen Sereth, Strypa en Zlota Lipa. Nasvavef, Wienain, Oewse en Slawelntei werden door |de Duitschers bezet. Luit.-kolonel Doll, chef van het regiment, dat de orde onder de gedesorganiseerde troepen herstelde, werd gedood. Duitsch legerbericht. Op het Noordeljjke Karpathen-front wjjken de Russen. Van de Sereth tot in de Bosch-Kar- pathen dringen wjj in een breedte van 250 K.M. vooruit. Onze zegevierende legercorpsen hebben den overgang over de Sereth ten Zuiden van Tarnopol gefoceerd. By Trembowia werden wanhopige aanvallen van Russische massa's teruggeslagen. I'odhaice Halicz en de linie der Bistrica Solotwinska zjjn gepasseerd. De buit is tot nu toe nog niet te overzien. V erscheiden divisies melden elk ongeveer •3000 gevangenen. Talrjjke zware kanonnen tot zelfs van 't zwaarste kaliber, spoortreinen gevuld met verplegings materiaal en schietge rei, gepantserde wagens en auto's tenten, ba rakken en benoodigbeden van allerlei aard zjjn buitgemaakt en leggen getuigenis af van den overjjlden terugtocht des vjjands. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 25 Juli 6.9 6.25 Donderdag 26 6.45 7.6 Vrijdag 27 7.28 7.53 Zaterdag 28 8.20 8.52 Zondag 29 9.27 10.5 Maandag 30 10 46 11.28 Dinsdag 81 0.8 TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 17 Juli. Marten van der Laan, 23 j., jm. en Adriana Haine- link, 19 j., jd. 20 Juli. Cornelia Bruggeman, 24 j., jm. en Helonu Cornelia Maria Jansen, 24 j.,jd. Abra ham van Hoeve, 28 j., jm. en Jozina Suzanna Ver- couteren, 27 j., jd. Alphonsus Sophia Theophilus Cleijman, 20 j en Melanie Catharina Schirris, 19j.,jd. Geboorten. 17 Juli. Maria Krina, d, van Cornelia Jan Aarnoudse en Maria Jans Geertruijda de Zeeuw. 19 Juli. Marcel Camille Alex, z. van Petrus Ernest Cortvriendt en Regina de Koeijer. Overlijden. 19 Juli. Jan Jacobus Harte, 47 j., wed. van Anna Nagtegaal, echtg. van Neeltje Sara de Jonge. n li ii li ii 11 """i

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3