Loop der bevolking le Ter Keuzen. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijken Stand. Hüogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Evenals de EGGE de aarde los maakt ABDIJSIROOP Ingeschreven werd door de heeren G. J. Balkenstein en G. A. van der btraate, Ter Neuzen, voor f 13.850, en H. J. te öiepe, Winterswijk, voor f 12.995. Axel, 20 Juli. Bij de heden gehouden herstemming voor twee leden van den gemeen teraad waren uitgebracht 844 stemmen. Getal kiezers 931. Van onwaarde 8 Gekozen werden de heeren J. de Fejjter (aftr. a.-r.) met 411 en J. de Kraker Rz. (L). met 456 st. Uitgebracht werden op de heeren J. van Cadsand (L.) 395 en A. de Rujjter (a.-r.) 366 stemmen. By de Donderdag te Hulst gêhouden herstemming voor 2 leden van den gemeente raad werden uitgebracht 434 stemmen. Van onwaarde 7. Geldige stemmen 427. Hiervan verkregen de heeren J. H. Baert 190, F. C. O. M. Hombach (aftr.) 209, E. F. Schiffer 225 en Sj. W. Wegener Sleeswijk 202 stemmen. Alzoo gekozen de heeren F. C. O. M. Hom bach en E. F. Schiffer. Door de ambtenaren belast met de in spectie van de uitgaande schepen werden Woensdag in het schip »Rhenac een aanzien lijke party smokkelgoederen onder de bunker kolen gevonden. De kapitein, die zich reeds wegens andere smokkelaffaires te Middelburg te verantwoor den had, houdt vol, dat ook van deze goederen hem niets bekend was. Daarentegen wordt de schuld geworpen op een schippersknecht, die reeds vóór aankomst aan de grens, het schip verliet, zich bij den Duitschen consul te Ter Neuzen van een pas voorzien had en de grens pverkuierde. Intusschen is gebleken, dat bedoelde persoon in vereeniging met een anderen smokkelaar quasi spionnage voor de geallieerden dreef, doch te zelfder tjjd zijne bemoeiingen in te gengestelden zin uitstrekte met het resultaat, dat hij zijn compagnon in handen der Duit- schers speelde. Hoe goed hij by deze laatsten staat aange schreven bleek bij deze gelegenheid, daar het hem niet de geringste moeite kostte om ge wapend met zijn Duitschen pas de grens te overschrijden op een punt, waar onder deze omstandigheden sedert langen tyd geen toe gang meer verschaft wordt. Bij Kon. besluit van 26 Juni is de Bouwvereeniging Sas van Gent, gevestigd te Sas van Gent, toegelaten als vereeniging, uitsluitend in het belang van verbetering der volkshuisvesting werkzaam. Dinsdag vergaderde de raad der gemeente Sluis. Besloten werd, de raadzaal af te staan aan de commissie van toezicht op de Belgische scholen voor de op 31 Juli te houden prijs- uitdeeling. Medegedeeld werd, dat voor 't verrichten van herstellingen aan schoolgebouwen de laagste inschrjjvers waren: J. Maas (metselwerk) voor f 327,49 J. F. Bauer (timmerwerk) voor f 349,25 G. Beun (schilderwerk aan school A met onderwijzerswoning) voor f 173 J. P. Daansen (schilderwerk aan school met onder wijzerswoning te Heille) voor f 175. Aan hen werd de uitvoering gegund. Op de voordracht voor benoeming van zetter voor 's Rijks directe belastingen werden ge plaatst1. P. Verhage (aftr.) en A. J. Berkers en 2. J. de Hullu (aftr.) en A. Aernouds. Aan C. Lannoije werd het ophalen van straat- vuil onderhands aanbesteed voor f 225. Het onderhoud der algem. begraafplaats werd op gedragen aan M. van den Bussche voor f 70. De straatverlichting te St.-Anna ter-Muiden werd opgedragen aan J. W. Kommers voor f95. Ten slotte werd besloten tot aankoop van een Smith Bros schrijfmachine. Te Aardenburg passeerden over die gemeente drie Duitsche vliegmachines op vrij groote hoogte. Door de militairen werd op de machines geschoten dcch zonder resultaat. Of de heeren vliegers begrepen dat ze boven Nederland waren, is niet bekend, doch plotse ling veranderden ze van koers en stevenden weer naar België terug. Duitsrli vliegtuig geland. Odder Aa denburg hoeft een Duitsche twee dekker een noodlanding in een weide gedaan. De twee inzittenden, een officier en een ser geant, zjjn ongedeerd. Vliegtuig en vliegers zjjn onder militaire bewaking. tot drie jaar gevangenisstraf en ter dood. Er worden echter stappen gedaan om gratie voor den veroordeelde te krijgen. Aan een Gentsche advocaat is deze zaak opgedragen. liet vervoer van Zand en Grint. Van de grens wordt aan de »Tel.« gemeld De »Magdalena Fishert vaart weer geregeld van Antwerpen naar Zeebrugge enterug. De kapitein van deze kleine boot is een voor malige gezagvoerder der Hamburg-Amerika-lijn. De Nederlandsche loods, die het schip bege leidt, vaart tegenwoordig mee naar Antwerpen, waar njj niet aan wal komen mag. By de terugreis koerst bij weer het vaartuig. Te Bath komen dan Nederlandsche marine-officie ren en manschappen aan boord. De Duitschers moeten zich dan naar beneden begeven. De patrijspoorten worden zelfs gesloten. Van Hansweert tot Ter Neuzen mogen de Duit schers echter weer boven vertoeven. Van Ter Neuzen af tot aan de grens der territoriale wateren zyn ze opnieuw verplicht naar bene den te gaan. Men weet dat de »Magdalena E'isherc hoofdzakelijk zand en grint vervoert. Onlangs werd het schip nabij Zeebrugge aan gevallen. Door behendig manoeuvreeren ont week de kapitein een torpedoboot. Te Zee brugge lost het schip nabij de fabriek Solvay, welke nu pas door bommen werd bestookt. Voor de loods is het geen pleiziertochtje, al ware het slechts om 't onsmakelijk voedsel dat aan boord verschaft wordt. Van 11 17 Juli zijn de navolgende, besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Roodvonk 1 geval te Axel, 4 te Middel burg, l te Sluis. Diphteritis: 2 gevallen te Heinkenszand, 3 te lerseke, In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd A. M. L. de Vree, dienstbode, Dykstraat 12/14, uit Hontenisse R. Martens, dienst bode, Noordstraat 28, uit Stoppeldjjk A. P. den Hamer, landbouwersknecht, P 35, uit Hoek E. Dekker, zonder beroep, O 202, uit Wageningen A. A. Geilliet, zonder beroep, Kerkstraat 30, uit Philippine P. Hamelink, dienstbode, Dykstraat 22, uit Rotterdam A. L. J. van der Hooft, zonder beroep, de Feyterstraat 43, uit Amsterdam J. L. A. van der Molen, bakkersknecht, Vlooswijkstraat 71, uit Vlissingen J. A. H. Hendrickx, meubelmaker, Kiaassenstraat 9, uit Roermond. Vertrokken A. Mechielle, werkman, Donze Visserstraat 103, naar Enkhuizen J. Jansen, werkman, Donze Visserstraat 44, naar Enkhuizen O. A. van de Klippe, aspirant lijnwachter bij de Telegraphie, Korte Kerkstraat 18, naar Vlis singen C. van IJk, werkman, Baandyk 28, naar Enkhuizen J. 't Gilde, werkman, Baan dyk 28, naar Enkhuizen P. J. Bujjze, zonder beroep, Vlooswijkstraat 60, naar 's Graven- hage L. J. den Hollander, burgemeester, Heerengracht 8, naar Axel A. Jansen, dienstbode, van Bovenstraat 30, naar Hoek A. A. L. Bontinck, zonder beroep, Nieuwe Stationsweg 14, naar Amsterdam D. E. Buijsse, landbouwersknecht, P 72, naar West- dorpe C. Buijze, dienstbode, O 35, naar Hoek A. A. Th. Stockman, dienstbode, Baaodijk 40, naar Vlissingen J. A. van Hove, stuurman, 2e Kortestraat 7, naar Rot terdam. Zondag 22 Juli 1917. Ter dood veroordeeld. Sedert 19 Mei jl. werden de sleepboot kapitein A. Hoegee van Dordrecht, en de machinist H. van der Linden van de sleepboot »Cor«, te .Gent door de Doitsche autoriteiten gevangen gehouden wegens het smokkelen van brieven. Thans werd te Dordrecht be richt ontvangen, dat de krijgsraad te Gent genoemden kapitein Hoegee veroordeeld heeft De hevige brand te Middelburg. MIDDELBURG, 18 Juli. Betreffende den hevigen brand, die Dinsdagavond alhier heeft gewoed, meldt men nader Aan het krachtig optreden der brandweer, geholpen door de militairen, is het te danken, dat niet nog meer perceelen zyn aangetast, want meermalen vreesden wij, dat een groot deel der Schuitvlotstraat een prooi der vlam men zou worden. In een oogenblik tijds stond het verbrande perceel in lichte laaie en toen wij op het terrein van den brand kwamen, sloegen de vlammen hoog op en bereikten o.a. de huizen aan de overzjjde der straat. Door den inspecteur van politie eerste klasse en de bewoner van het perceel, kon met veel moeite nog een portefeuille met geld worden gered, terwijl nog enkele zakken aard appelen naar buiten werden gehaald, maar anders kon niets worden gered. Het was een brand zooals er gelukkig maar hoogst zelden hier voorkomen. Betreffende de oorzaak van den brand ver neemt men nog, dat de vrouw des huizes even te voren een kaars op de slaapkamer der kinderen, waar het raam openstond, heeft aangestoken. Een minuut of tien later hoorde men een harden klap en toen men ging kijken, stonden de gordjjnen en het behangsel reeds in brand, zoodat aan blusscben voorloopig niet te denken viel en het alleen een wonder is, dat de kinderen nog konden worden gered en geen menschenlevens te betreuren zyn. Overreden. Door den stroomtram is Woensdagavond bij Mariendaal te Oosterbeek overreden de heer B., wonende te Oosterbeek. Hjj werd ernstig gewond en moest in vrjj ernstigen toestand naar bet ziekenhuis overgebracht worden. Een zeer nieuwsgierige juffrouw, die bef gebeurde wilde zien, stak met zoo'n kracht haar hoofd naar buiten, dat de ruit verbrjjzeld werd, het raam was nl. gesloten Zij betaalte haar nieuws gierigheid met eenige hoofdwouden die in de tram verbonden werden. De ontvluchte arrestant gepakt. De Duitsche inbreker, die de vorige week uit zijn cel aan het hoofdbureau van politie te Utrecht wist te ontvluchten, is, naar het D.« meldt, te ScheveniDgen gearresteerd. By onderzoek is gebleken, dat de Duitscher kort geleden als huisknecht in dienst was van een der Scheveningsche hotels hjj bleef daar maar enkele dagen, was opeens verdwenen en mèt hem miste de hoteldirectie 10 dekens. Hjj is toen zeker van Scheveningen naar Utrecht verzeild. Ook de burgemeester van Bloemendaal heeft zyn aanhouding verzocht voor een strafbaar feit. Ontsnapt. Een steenkolenbandelaar te Winterswjjk wilde zich voor zyn zaken naar de Duitsche grenplaats Bocholts begeven, doch zonder pas. Even over de grens werd hjj aangehouden en hem naar zyn pas gevraagd. Daar hjj deze niet kon toonen, werd hjj >eingesperrtc en in Bocholtz onder bewaking gesteld. Hjj vroeg echter den cipier verlof zich te laten scheren en van die gelegenheid maakte hjj gebruik, om langs een achterdeur zich te verwjjderen en weer naar zyn woonplaats terug keeren. Op heeterdand betrapt. Donderdagnacht ^heeft de politie te Rotter dam een tweetal inbrekeis op heeterdaad be trapt, die zich door inklimmiDg toegang had den verschaft tot de werkplaats van het tech nisch- eu scheepsbouwkundig bureau der firma B., in de Hoogstraat. Een surveilleerend agent vond de deur, die toegang geelt tot de werk plaats, open en ontdekte een groote partjj gereedschappen en looden buizen die gereed lagen om te worden meegenomen. Een handlanger, V., die op de uitkjjk stond, werd eveneens gearresteerd. Groote brand. De »Times« verneemt uit Kristiania, dat de brand te Drontheim op Zondagavond drie havenhoofden met een menigte opgeslagen suiker, voeder, mais en hout heeft vernield. De brand brak uit in de Engelsch-Russische loods, die pas uit een Engelsch stoomschip was aangeveld. De brand sloeg over naar de loodsen van de Noorsche Vereenigde Inkoop vereeniging. Alles verbrandde, De oorzaak van den brand, die de voor ziening van Noordeljjk Noorwegen zeer moei- ljjk zal maken, is nog onbekend, maar de herhaalde ontploffingen tjjdens den brand, vooral in het begin, wekken natuurljjk op spraak. De geheele schade kan nauwelijks minder zjjn dan drie millioen pond sterling. Verduistering van vaten boonen. Een caféhouder aan de Oppert te Rotterdam had 120 vaten boonen naar Öostenrjjk gezon den, welke daar nimmer gearriveerd zjjn. De recherche heeft heden de party gevonden in een opslagplaats aan de Nassaukade. De expediteur bleek de vaten- te hebben verduisterd. BERLIJN, 19 Juli. De vredesresolutie is in de Rjjksdag aangenomen met 214 tegen 116 stemmen en 16 onthoudingen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Nog over Steenkolen. Na lang wachten heeft onze bevolking deze week eindelijk weer eens 50 kilo3 steenkolen per gezin ontvangen. Doch welke kolen Wederom het zelfde magere gruis dat voor huisbrand volkomen onbruikbaar is. Te Axel worden thans ook steenkolen ver strekt doch, zooals aangeplakte berichten het vermelden, krjjgt men daar 25 kilos Förderkolen 25 Stukkolcn. Waarom daar Förderkolen en Stukkolen en hier gruis Het is tyd dat er geprotesteerd worde tegen die bevoordeeling van andere gemeenten op de onze en dat krachtige stemmen zich laten hooren, op het Nederlandsch distributie-bureel, tegen die pretentie van magere fjjnkolen te willen leveren voor huisbrand. Zooals in dit blad verleden week werd aangetoond, kunnen die magere fjjnkolen gemakkelyk, ja voordeelig zelfs, voor de nijverheid ondergebracht worden terwjjl zjj, voor huisgebruik, weinig meer waarde hebben dan het zand onzer oude vestingen. Ter Neuzen. - J. V. AXEL. Huwelijks aangiften. 6 Juli. Evert Pieter van Duren, 23 j., jm. en Maria Sara Ortelee, 18 j., jd. 12 Juli. Francois den Hamer, 25 jjm. en Neoltje de Feijter, 23 j., jd. Geboorten. 3 Juli. Maatje Elisabeth, d van Martinus Faas en Janna van Espen. 5 Juli. Jo- zias z. van Jozias de Feijter en Pleuntje Balkenende. Jan en Willem, zonen van Jan Oosting en Kor- nelia Ansema. 7 Juli. Margaretha Emma Con- stense, d. van Josephus Jacobus Michielsen en Maria Louisa de Rechter. 11 Juli. Annie Sidoni, d. van Cijrillus Franciscus van Acker en Maria Coleta Polita Louisa Verhelst. 13 Juli. Joost, z. van Marinus den Engelsman en Maria Anna Verberk- moes Overlijden. 9 Juli. Levinus de Groote, 2 m z. van Bastiaan en Pieternella van Drongelen. 12 Juli. Jan Oosting, 7 d., z, van Jan en Kornelia Ansema. 13 Juli. Catharina de Visser, 2 j., d. van Mechiel en Cornelia van de Wege. Florimond AugusteSuij, 44 j., echtg. van Gornelia Adam. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 21 Juli 4.00 4.17 Zondag 22 4.33 4.48 Maandag 23 5.3 5.19 Dinsdag 24 5.35 5.51 Woensdag 25 6.9 6 25 Donderdag 26 6.45 7.6 Vrjj dag 27 7.28 7.53 fN bezit de ABDIJSIROOP de eigenschappen slijm los te maken, welke U op de borst vastzit. Ljjdt gjj aan Hoest Verkoudheid Bronchitis Kinkhoest Influenza Asthma Gebruikt dan de Heerlijk verzachtend, slijmoplossend, hoest- stillend, zuiverend en genezend. Prjjs per flacon van ong. 230 gr. 1.25, van ong. 550 gr. ƒ2.25, van ong. 1000 gr. ƒ3.75. Alom verkrjjgbaar Eischt rooden band met onze handteekening LI.AK KER, Rotterdam. Te Ter Neuzen by de Wed. A. VAN OVERBEEKE- Leunis Axel J. H. VAN D1X- HOORN en L. B. A. RLFF Lz Huist, F. L. VERWILGHEN - v. d. Hooft; Zaamsiag D. RIE- MENS—Janssen. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 91/, u., Ds. A. Timmerman en nam. 2 u., Ds. A.Timmerman bediening van den H. Doop. Sluiskil. Yoorm. 9./, u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen, Voorm. 9'/s u., en nam 2 u., Ds. Groene- veld 'smiddags Voorbereiding van het H. Avondmaal. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/j u., (oude tijd) Ds. O ver- duin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5t/s u., (oude tijd) Ds. Hu- bregse van 's Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. ö'/i u., Evangelisatie. ft 11 11 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3