Abdijsiroop genas hem Borstaandoening ABDIJSIROOP Loop der bevolking Ie Ter Neuzen. Stemming Gemeenteraad. KorkniüU vvs. Gemengde Berichten. 4 Aantal stemmen in district. 3 Totaal. S2- Aantal kiezers 871 255 465 1591 Uitgebracht 639 170 311 1120 Van onwaarde 10 3 11 24 Geldige stemmen 629 167 300 1096 van B. Waalkes. 392 78 168 638 Eijke M. 357 79 164 600 Harte N. J. 302 61 129 492 v. d. Ouden H. J. 313 108- 153 574 van Strien P. 229 89 129 447 Visser A. 376 73 171 620 Een vertrouwensman van tien minister. A DVERTENTIEN. slijmsplossend, hoeststiliend, verzachtend, zuiverend, genezend. Twee Belgische vluchtelingen, verblij vende in de Ellestraat onder St. Jansteen haalden een stout stukje uit. Vertrouwende in het gerucht, dat in den laatsten tijd de Duitsche grenswacht niet zeer waakzaam was men denke aan den land bouwer uit Belgisch Overslag, die des nachts zijn inboedel en een deel van zijn inspan on gemerkt naar Uollandsch Overslag kon laten overbrengen probeerden zij, ook des nachts, aan gene zijde van den draad te komen, wat hun geluktezij wisten verder tot hunne aangrenzende woonplaats Stekene door te drin gen, en denzelfden nacht terug te keeren, daarenboven nog twee familieleden medebren gende, die in de tegenwoordige omstandighe den liever te St. Jansteen dan te Stekene waren. Door de maréchaussee te Oostburg zijn aangehouden twee militairen en twee burgers in 't bezit van eenige honderden stukken zeep. De beide laatsten, een paar opgeschoten knapen, warer. reeds sinds lang verdacht, maar hadden tot heden aan de handen van kommiezen en politie weten te ontsnappen. Van 27 JuDi—3 Juli is ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen 1 geval van roodvonk te Vlissingen. Voorts 1 geval van diphteritis te Baarland en Krabben- dijke en 2 gevallen dezer ziekte te Groede en Verblijf ontzegd. De commandant in Zeeland heett het ver blijf ontzegd aan Camille Stevelinck, 38-jarigen Relgischen trambeambte, wonende te Sas van Gent en verdacht zich te hebben schuldig ge maakt aan clandestien brievenvervoer over de Rijksgrens naar België. Voorwaardelijke vergunning tot terugkeeren werd verleend aan Hector B. Picavet, Henrie B. Picavet, beiden te Clinge en M. D. van Damme te Nieuw-Namen. UITSLAG der stemming voor vier leden van den Gemeenteraad te Ter Neuzen op 6 Juli 1917. •1 70 e S» r-H N i-EL I—GD I—t p5 HH o t—1 ara 70 Ff De volstrekte meerderheid bedraagt 549 Alzoo herkozen de heeren E. II. T. van iiorssiini Wnalkës, JE Eijke en A. Visser, allen liberaal,v en gekozen de heer II. J. van den Ouden, chr.-hist. Zondag 8 Juli 1017. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/»-", Da. A. Timmerman. Be diening van het H. Avondmaal en nam. 2 u., Db. A. Timmerman. Sluiskil. Nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 97j u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/2 u., en nam 2 u., Da. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5 'jt u., (oude tijd) Ds. O ver- duin. Oud-Gereformeerde gemeente (Ylooswjikstraat) Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 51/j u., (oude tijd) leeskerk. Lokaal „Eben-IIaëzer" (Kerkboflaan.) Tor Neuzen. Nam. 51/, ii., Evangelisatie. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd M. G. Smit, zonder beroep, Nieuwstraat 13 van Nijmegen C. M. V. Brugemann, hoofd onderwijzeres, Sluiskil van Hazerswoude K. Meesen, zonder beroep, Smidswal 33 van Axel A. J. Jaspers, kommies b/d. Rijks Belastingen, Donze Visserstr. 24 van Ossen- drecht J. J. J. van der Molen, zonder be roep, Vlooswijkstr. 69 van Rijswijk Th. Miltenburg, kommies b./d. Rijks Belastingen, Donze Visserstr. 24 van Houten J. Th. Hoogerwerf, dienstbode, Noordstr. 69 van Philippine J. A. Riemens, landbouwers- knecht, Q 86 naar Biervliet. Vertrokken J. L. de Smit, dienstbode, Dijksfr. 10/12 naar Rotterdam R. Drost, expediteur, Nieuwstr. 54 naar Rheden N. Baart, zon der beroep, Nieuwstr. 7 naar Westdorpe C. E. van Luik, winkeljuffrouw, Noordst. 47 naar Leeuwarden L. Abrahamse, letter zetter, Lange Kerkstr. 47 naar Goes M. G. van der Wiele, letterzetter, Schoolweg 9 naar Goes D. C. van Cadsand, zonder beroep, P 89 naar Axel A. Ph. J. Kolster, zonder beroep. Nieuwediepstr. 63, naar Oost-en West Souburg. Een Zeeuwscbe correspondentie schrijft aan »Het Volk« Vorige week is tot lid der Zuivel-coramiasie voor Zeeland, o.a. benoemd de heer C. v. Wes ten landbouwer te Zierikzee. In dezelfde dagen kon men in de bladen lezen dat C. v. W landbouwer te Zierikzee, door de rechtbank was veroordeeld tot zes maanden of 3000 boete wegens te lage be lastingaangifte. Gsen wonder, dat er op deze manier op bet plattelaud zoowat niets terecht komt van een naleving der regeeringsmaatregelen inzake voeding enz. Dronken paarden. Bij veraehiliende paarden in den Haarlem mermeerpolder doet zich het eigenaardige ver schijnsel voor, dat de dieren eenklaps begin nen te slingeren en in het rood te draaien als of zij beschonken waren. Wanneer dit geschiedt, terwjjl de dieren zijn voorgespanuen, is dit uit den aard der zaak voor den voorman Z6er ge vaarlijk. Eenige landbouwers riepen voor dit verschijnsel reeds de hulp van een veearts in. Men vermoedt, dat de oorzaak daarin moet worden gezocht, dat de dieren gevreten hebben hebben van een soort gras, dat blijkbaar dit jaar nogal veelvuldig voorkomt en in den volksmand genoemd wordt »dronkemansgras«. Deze grassoort is nu in het zaad gekomen en wekt bij de paarden dezelfde veiS-bjjnselen op als sterke drank bij den mensch. Na verloop van eenige uren worden de die ren weer »nuchter«. Mijnongeluk. HOENSBROEK. Hedenmorgen is op de Staatsmijn rEmmai een brug, waarop zich ongeveer 49 arbeiders bevonden, ingestort. De arbeiders vielen van een hoogte van 4 meter. Vier arbeiders bekwamen ernstige verwondingen en een hunner is niet buiten levensgevaar. De anderen zijn licht gewond. Ook een stelletje. De rechtbank te Arnhem heeft Dinsdag niet minder dan 17 leden van den vrjjwilligen land storm te Nijmegen, o. w. de adjudant en de sergeant, wegens smokkelarij veroordeeld tot gevangenisstraffen van 1 tot 6 maanden. Bekl. hadden, toen zij onder Groesbeek een oefening per rijwiel maakten, getracht de grens te naderen om Chncnlade, waarvan zij 138 K.G. bij zich hadden, over de grens te brengen. De géheete troep werd echter eveu voor de grens door de belastingambtenaren gearresteerd. De toestand in Amsterdam. E n deputatie uit het Amsterdam sohe Vrou- wencomi beeft Woensdag in vei bar d met de aardapp"lencrisi3 met Minister Postbuma ren onde houd gehad, dat twee uur duurde en ook werd bijgewoond door de heeren R itsma en Krö Ier, leden van de commissie van bijstand inzake ds u'tvoeriug der Distributienet. De deputatie drong naar zij mededeelde, bij dij den Minister aan op ruimere verstrekking van levensmiddelen, vooral ook van aardappelen, en tegen lagere prjjzen dan de tegenwoordige, en op eeo uitvoerverbod van levensmiddelen. Ovpr bet resultaat van het onderbond kon de deputatie gegn modedeeling aan de pers doen, daar het rovolutionnair socialistisch co mité en het Vrotnvencom té de arbeiders tegen Donderdagavond op het Beursplein te Ara-te - dam heett bijeengeroepen om uitvoerige mede- deelingen omtrent het onderhoud met den Minister te doen. Wè! deelde de.d-putatie mede, dat zij den indruk had gekregen, dat tenge volge van de gebeurtenissen te Amsterdam een ruimere levensmiddelenvoorziening te svaehten is. In verband met het besluit van het revolu- tionnair socialistisch comité hadden Woens dagmorgen bijna alle bouwvakarbeiders, alle grond- en heiwerkers en steenzetters het werk neergelegd. Bovendien is een staking uitge broken bij de Nederl. fabriek van spoorweg- materiral en bij de Maatschappij «Trompen- burgv, de constructiewerkplaatsen van Gruo en Brauns, bij de Droogdokmaatschappij, en vele andere groote en kleine fabrieken. Bjj de Marinewerf hebben 800 man bet werk neer- gelegl, terwijl ook de losse werkliedeu van de Hembrug en van de Ned. draad- en kabel- fabriek staken, Woersdagmorgen is nog een bataljon in fanterie uit Laren aangekomen. Het plaatselijk arbeidssecretariaat deelt mede, dat minstens 10.000 arbeiders hebben geslaakt. Er is een compagnie mitraljours van Haar lem naar Amsterdam. In de buurt van de Jordaan is het zeer rumoerig geweest. In verscheidene straten en zijstraten worden winkels geplunderd. De autoriteiten van Arasterdam hebben, naar het persbureau Vaz Dias verneemt, besloten, dat het ten opzichte der plunderaars nu nit zal zjjn met de lankmoedigheid, nu blijkt, dat het niet meer is een protest van vrouwen, die le- vensmiddeleugebrek hebben, doch bet rooven in de bedoeling ligt. Op de Eilanden en in de overige deelen van de stad zjjn de jongelieden van de aoti-mili- tairistische vereeDtging doende de militairen te bewegen, bij onlusten niet te schieten. De militaire macht, welke thans ter beschik kingen is van den burgemeester, bestaat uit 5 bataljons infanterie, 1 escadron cavelerie en 1 sterk detachement marechaussées. De rust hersteld. Als niet alle teekenen bedriegen, is de rust in de hoofdstad teruggekeerd. Het zeer sterke machtvertoon en het krachtige optreden der handhavers van de orde schijnen den schrik bij bet volk zoowel als bij de misdadige ele menten er aldoende ingebracht te hebben. Natuurljjk bestaat er nog mogelijkheid van herhaling, maar waarschijnlijk is ze nietmen kan zeggen, dat er een toestand van algemeene ontspanning is ingetreden. De autoriteiten blij ven zich echter nog op alles voorbereid houden, maar nu de rust ingetreden is, wordt er voor gezorgd, zoo min mogelijk het volk door mili taire vertooning te prikkelen. Het spreekt vanzelf, dat de gebeurtenissen, hoe ernstig ze ook zijn geworden, soms niet geheel zonder humor zijn gebleven. Zoo kui nen wjj mededeelen, dat in de uitstalling van Dick's Schoenenmagazijn op Rapenburg, welke ge plunderd is, geeD rechterschoenen, alleen lin kerschoenen uitgestald waren, zoodat niemand der plunderaars veel plezier van den behaalde buit zal beleven. De geroofde aardappelen werden Woensdag op Kattenburg bij zakken tegeljjk openlijk op straat tegen zeer lage prijzen verkocht, waaruit wel blijkt, dat niet alleen de honger de plun deraars tot hun daden gedreven heeft. In het oostelijk gedeelte der stad was de toestand Donderdagavond zoo mogelijk nog rustiger dan Woensdagavond. Op de Eilanden en in de Czaur Peterstraat bleven de groepjes jongens zelf niet meer staan kijken naar de militairen. De marechaussees patrouilleerden nog voortdurend en bjj alle toegangen der straten stonden nog de verschillende militaire wachten. Maar de straten waren op dezen koelen zomeravond bij na uitgestorven. Het was de volkomen stilte naar de storm. Ook in het Muiderpoortkwartier wasderrust volmaakt. In de omgeving van het Haarlemmerplein en de Haarlemmerstraat hebben echter Donder dagavond zeer ernstige gebeurtenissen plaats gegrepen waarbij een doode gevallen is en 12 menschen verwond zjjn, onder wie een zoo ernstig, dat voor haar leven gevreesd wordt. Omstreeks 8 uur kwamen een tweehonderdtal werklieden van de Hembrng terug in blijkbaar zeer ontevreden stemming, omdat zij niet aan het werk hadden mogen gaan. Van de spoor- halle Zaanstraat trokken zjj in een troep de stad in. Mej. Trijntje de Jong, die met haar man op den Haarlemmerdijk liep en zich huiswaarts begaf, is de hiel doorschoten, neg is in de Oostzaanstraat iemand in het djjbeen geschoten, ook in de Groen van Prinstererstraat zijn charges gemaakt. Er is op de menigte ge vuurd, voor zoover wjj weten zonder ernstige gevolgen. Het aantal gewonden bedraagt, naar wjj nader vernemen gezamenljjk zeven. Het heele geval heeft zich in den tijd van een uur ongeveer afgespeeld. In de omgeying van de Elandsgracht is het weder noodig gebleken dezelfde maatregelen als Woensdag te treffen, toen naar soldaten met steenen gegooid werd. Alle straten werden afgezet, eenige charges zjjn gemaakt doch ongelukken zjjn hier niet gebeurd. ^.Op het Nassauplein zijn zij door de politie met getrokken sabel verspreid, waarbij iemand onbeteekenend aan het hoofd gekwetst is. Hiermede was echter het sein gegeven tot nieuw verzetop het Haarlemmerplein dromde een groote menigte samen en in •minder dan geen tijd stoimde de cavalerie er met getrok ken sabel op los. Even later verscheen de infanteriede me nigte werd door geweersalvo's den Haarlem merdijk en omliggende straten opgedreven, en ook in de zijstraat langs Rouwersgracht en door de Vinkenstraat achtervolgd. Er werden ditmaal korte wetten gemaaktherhaaldeljjk kraakten de salvo's met het reeds bekende noodlottige gevolg. Een 55-jarige man J. Hofman kreeg een ernstigen sabelhouw over bet hoofd, de 40- jarige treinmachinist J. Schoenzetter, die op den stoep zijner woning met een buurmaa stond te praten, kreeg een schot dwars door het hoofd, waardoor hij onmiddeljjk dood werd neergeveld. De 22-jarige Dirk Zwart is door het linker djjbeen geschoten. Op de Brouwersgracht is een kogel docr een venster gedrongen, heeft binnenshuis eerst een soldaat een schampwonde aan den linker arm toegebracht en is volgens de 17-jarig9 Hendrika Sturm in den buik gedrongen. De verwoestingen in haar ingewanden, door den kogel veroorzaakt, waren zeer ernstig, zoodat zjj naar buiten puilden. De toestand van het meisje is zeer ernstig. van een ernstige Portret van den Heer H. v. d. Brand en gezicht op de fraaie boerderij waar deze heer woont. De Heer D. Dekkerlandbouwer te Assel bij Hoog-Soeren No 36c. (Geld.) verklaarde ons „Mijn schoonzoon, Hendrik v. d. Brand, bjj mij inwonende, had een borstaandoening, die zich ernstig liet aanzien. Hij was altijd zeer vermoeid, hoestte veel, was benauwd, moest steeds liggen en kon niet werken. Vele nachten sliep hij niet. Reeds een half jaar bracht hij zoo ziin leven treurig door en wanhoopten wij zoo aan zijn herstel, te meer, daar hij reeds drie malen bloed opgegeven bad. Teneinde raad kochten wij bij de drogisten Dekker en Heinen te Apeldoorn voor hem een flesch Abdijsiroop. Na het gebruik daarvan voelde hij zich al veel beter, sterker en veikwikt. Wjj gingen dus met de Abdijsiroop voort en kunnen thans dankbaar en gelukkig verklaren, dat hij weder gezond is geworden en ook weder kan werken. Dit geluk danken wij aan de - - aom geprezen bij vele aan doeningen der luchtwegen als Bronchitis, Influenza, Kinkhoest en Asthma. Prijs per flacon van 230 gram 1.25; van 550 gram 2.25; van 1000 gram 3.75. Eischt ROODEN BAND met onze haodteekening L. 1 AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN UVERBEEKE-Leükis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF. Lz. Huist, F. L. VERWILGHEN—v. d. Hooft; Zaamslag D RIEMENS-Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3