Liberale Kiesvereeniging „DE VRIJHEID" E, H. T. VAN BORSSUM WAALKES (aftr, lid) M. EIJKE (aftr. lid) N. J. HARTE A. VISSER (aftr. lid) prima ingelegde PALING. L- Klooster "balsem. RBAL gesloten zijn. M. DE JONGE TER NEUZEN. Dagelijks verkrijgbaar; J. MARSILJE, Loop der bevolking le Ter Neuzen. UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Hjogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. BINDWERK. DRUKWERK. ADVERTENTIES. TIJDSQHRIFTEN. te Ter Neuzen. Bij de stemming voor den Gemeenteraad op Vrijdag 6 Juli a.S. beveelt deze vereeniging krachtig aan de heeren Zij vertrouwt, dat de kiezers flink zullen ijveren voor het doen slagen dezer vier candidaten. HET BESTUUR, Noordstraat 40, Ter Neuzen. genezen door den De eerste Amerikaansche troepen geland. Uii bezet Belgie. Verblijf ontzegd. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 30 Juni 10.28 11.00 Zondag 1 Juli 11.32 Maandag 2 12.3 12.31 Dirtsdasr 3 12.57 1.23 Woensdag 4 1.49 2.12 Donderdag 5 2 35 2.58 Vrjjdag 6 3.21 3.43 DE WEEGBRUG zal op a. s. Donder dag en Vrijdag 6 en 7 Juli »lfe HET BESTUUR. meer bestond voor hen die in het hol waren. De officier gat toe, dat het spel verloren was maar stond erop, dat de geestelijke een Fransch officier zou roepen, daar Duitsche officieren zich slechts aan een officier konden overgeven. Toen de geestelijke met een Fransch officier terugkeerde, vond deze vier Duitsche officieren, die met hem een regeling troffen voor de overgave van alle Duitschers in het hol. Intusschen waren de Fransehen bezig door een gat, dat zij in dak hadden gemaakt voor den aanval, voortdurend bommen en alles wat het verblijf in het hol onhoudbaar kon maken, naar beneden te werper, maar de opgeslotenen konden er niet uit. De van links aanvallende Franschen hadden den noordeljjken uitgang bezet, welke reeds door hun mitrailleurs werd beheerschtzij waren meester van' alle uit gangen. De Duitschers hielden hielden het zoolang mogelijk in het hol uitdwars er door heen hadden zij een muur gebouwd en in het mid den daarvan een bomvrije schuilplaats. Ter wijl de officieren oodei handelden over de over gave, verborgen zich vele soldaten. Ongeveer 160 gaven zich dadelijk over. De rest, onge veer 317, weid geleidelijk gevangen genomen telkens gaven zich groepjes over. Het is nog niet zeker, dat ^llen zich hebben overgeven. Door de verovering van het hol is niet alleen een belangrijk plaalselijk succes verkregen, maar ook is wraak genomen voor een Fransch echec; in 1915 nl. werd in dit zelfde hol een Frausche atdeeling door de Duitschers over vallen en gevangen genomen. Reuters bijzondere correspondent in een Fransche haven deelt mede, dat de eerste vloot transportsehèpen, die A merikaansche troepen voor den dienst in Frankrijk vervoeren, aldaar is aangekomen. De Times* zegt over de landing van de Amerikaansche troepen in Frankrijk Deze strijdmacht is ongetwijfeld samengesteld uit geregelde troepen, die volkomen geoefend, uit stekend uitgerust zijn en onder leiding van be kwame officieren staan. Het is een kleine schare vergeleken met de gasten aan wier zij de wij zullen strijden en met de Duitsche hor den, waartegen wij den strijd zullen moeten aanbinden, maar hun aankomst is een goed tee- ken voor de vrienden en een dreigend teeken voor den vijand wat binnen weinige maanden zal dit korps gevolgd worden door grootede- gers, gevormd uit de 100 millioen vrije Ame rikaansche burgers, voorzien van alles, wat de rijke hulpbronnen der groote republiek leverei! kan, de versterkingen zullen komen, net zoo lang totdat het verslagen Duitschland zich in den democratischen vrede zal moeten schikken. Het is een voorteeken van de overwinning der ge allieerden, die Amerika, de Westelijke mogend heden en de volkeren een noodzakelijke voor waarde achten voor een duurzame vrede. De levensmiddelendienst te Antwerpen is bezig met het inrichten van 6 stadsslagerijen in verschillende wijken der stad. Men denkt er varkens en ossengehakt te verkoopen, en wel ten hoogste 100 gram per week per hoofd a 60 centimen. Het voorhanden slachtvee is toereikend voor enkele weken. De .fruitoogst is zoo meldt men uit Hoei veelbelovend. Men heeft nimmer te voren zulk een overvloed gekend. Alleen de aardbeien hebben iets door de vorst geleden. Perziken, appelen, peren en pruimen zullen goed zijn. Aan het gebouw van "het provinciaal bestuur te Middelburg werd Woensdag aan besteed de verbetering van de ceververdediging in de OostBuitenhaven te Ter Neuzen. Raming f8000. Inschrijvers de heeren R. Verschelling te Ter Neuzen voor f 12.850 en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen voor f 11.274. Mej. M. van Eerdenburg is benoepid tot onderwijzeres aan de R. K. School te SI uiskil, die dezer dagen wordt geopend. In de Dinsdag te Axel gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd met al- gemeene stemmen besloten tot den aankoop van 25000 straatklinkers voor het voetpad in de Zeestraat van L. van de Casteele tot aan de woning van A. van Puyvelde, en om nog dit jaar het werk ten uitvoer te brengen. Op voorstel van B. en W. werd eveneens met algemeene stemmen besloten, de helft van de^ kosten voor de .uitwatering van den polder Noord* (deze kosten waren geraamd op f 1575) bij te dragen, doch, indien deze kosten meer dan genoemde som mochten bedragen, dat de bijdrage hoogstens f 800 zal zijn, daar bjj ui overweging gevende, om aan de andere zpae ook een ontvangput te maken. Bij kon. besluit zijn benoemd tot gezwo rene van en Melopolder, H. Bruggeman te Graauwtot gezworene van den Van Alstein- polder, J. J. Bauwens te Graauw tot gezwo rene van het waterschap Luven- en Willems- kerke, F. de Visser te Hoek tot gezworene van het waterschap Vereenigde polders van Ossenisse, P. Verdurmen te Ossenisse. Door den heer D. Mattelee, reeds ge durende meer dan 40 jarer. lid van dan ge meenteraad en burgemeester van Overslag, is onslag aangevraagd uit laatstgenoemde functie, terwijl hij als lid van den raad ontslag nam. In den nacht van 27 op 28 dezer werd de visschersschuit Pi. 65, behoorende aan de wed. R. te Philippine op de Zuiderzee aan gevaren en zonk dientengevolge. De bemanning bestaande uit drie personen, allen Philippinaars, wist zich te redden. Dezer dagen is te Sluis aangekomen uit Brugge een oud-stadgenoot. Na vele pogingen was hem op den duur toegestaan door de Duitsche overheid, met vrouw en kinderen naar Nederland te vertrekken. Op de reis hier heen is hij te Gent drie en twintig dagen in quarantaine gehouden, om hem onkundig te laten van 'hetgeen er gedurende dien tijd in België voorviel. De toestemming tötveitrek, de quarantaine en de reis zelfs, alles kostte zeer veel geld. Dan ging het een stoker van de stoomtram gemakkelijker om over te komen. Dinsdag morgen kwam de tram weer aan de grens om koopwaren te halen. Toen de locomotief vlak hij Nederlandsch grondgebied was, stapte de stoker (een Belg) van de machine en was, tusscheu de aanwe zige kooplieden, lossers en laders doorgaande, spoedig over de »streep« en bereikte na korten tijd Sluis* In de Dinsdag te IJzendijke gehouden spoedeischende vergadering van den raad werd allereerst het nieuwgekozen raadslid P. B. van der Weijde beeedigd. Tot wethouder werd gekozen de heer Th. F. de Jaeger, thans tijdelijk in die functie. Er werd besloten de aanbesteding Van het nieuwe dak op de ambtswoning van het hoofd van school I niet te houden. Het nieuwe, te dezer zake deskundige lid zal met den op zichter een onderzoek in loco instellen. Mis schien kan de karwei zich dan tot eenige kleinigheden bepalen. Naar de heer Yan der Weijde opmerkt is het ook lang niet zeker dat men de noodige pannen wel kan bekomen. De raming is nu bovendien ook niet gering, een f1300. De heer Hendrikse vraagt naar de aanbe steding van de keibestrating. De voorzitter zegt, dat het aangenomen is tegen f0 65 per M. f 10 per 1000 steenen voor vervoer der steenen van Hoofdplaat naar het werk en f3 voor vervoer van den afval naar de bergplaats. De heer Theri vindt de wijkregisters niet in orde. Hierover wordt een oogenblik gedi- cussieerd de heer Theri verzoekt ten slotte den voorzitter van het gesprokene nota te doen nemen in de notulen. Te Biervliet is Dinsdag een Duitseh de serteur met de noorderzon verdwenen, en even zoo een Zondagspak van zijn kostbaas en diens spaarpenningen, pl. m. 80. Terwijl het gezin naar den akker was had de ondankbare vreemdeling zich ziek gehou den. De commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde heeft het verblijf wegens het betrokken zijn bij den smokkel handel weder aan twee inwoners van Eede ontzegd en wel aan den 42jarigen Belg Re- nfigius Tillematid en de 64jarige Nederlandsche vrouw Melaniade Vleeschhouwer. Zondag 1 Juli 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 91/, u., en nam 2 u., Da. A. Tim merman. gediening van den H. Doop. Voorbereiding van liet H. Avondmaal. Sluiskil. Voorna. 91/2 u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. llulat. Voorm. 91/, u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/3 u., en nam 2 u., Ds. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen.,9 u., 2 u., en 5u., (oude tijd) Ds. Over- duin. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Tor Neuzen. 9 u 2 n., en 5l's u., (oude lijd) leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, Evaiïgelisatie. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd J. van Es, landbouwersknecht, O 84 van Zaamslag - J. Versluijs, zonder beroep, Schoolweg 27 van Rotterdam. Vertrokken J. J. Beukelaar, dienstbode, de Doelderstr. 9 naar s-Gravenhage A. Pattist, schippers knecht, de Jongestraat 13 naar Hoek - J. J. Been, zonder beroep, P. 19 naar Rotterdam, 3 f' 11 11 11 11 Wilt Gij Uwe Boeken netjes en goedkoop opnieuw- of overgehou den hebben, wendt U dan tot ons. Hebt Gij iets vlug, netjes en goedkoop te drukken, komt er mede bij ons. Wij belasten ons met de plaat sing van Annonces in alle Bladen. Wenscht Gij Uwe Tijdschriften of Werken in afleveringen steeds regelmatig te ontvangen, Abon neert U bij ons. n been Lijders aan verouderde wonden, leest toch de ver klaringen van Mej M. G. NISSEN-GROETELAARS, echtgenoote van den Heer G. Nissen landbouwer te Wellerlooy, gem. Well (L.) »Mijn man leed reeds 10 lange jaren aan een open been. ■ollet zag blauw en had verschillende open plekken. Niels hielpsoms was het zelfs geheel ontveld en jeukte dan hevig. »Na jaren sukkelen hoorden wij den Kloosterbalsem roemen. »Ik kocht eenpotje bij Franschen te Well. Reeds na eenige malen inwrijven was verbetering te bespeuren. Dezeereplek droogde langzamerhand opkromp, in en genaszoodat thans zelfs geen Utteeken meer te zien is.« Hebt gil een wond Wacht niet, na dit overtuigend voorbeeld KOOPT NOG HEDEN een pot Kloosterbalsem Jaren lang beproefd en geprezen bij oude en nieuwe wonden, kneuzingen, brandblaren, huiduitslag, aambeien, winterhanden en -voeten; weldadig wrijfmiddel bij rheumatiek, jicht, stramheid, spit in den rug en stijve nek. Piijs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van i0O gr. /"1.30 en van 250 gr. 2 50. Eischt rooden baud met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkiijgbaar Te -Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKELeünis Axel II. J. VAN DIXHOORN en L. B, A. ROL F F LzHolat, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft te Zaamsiag, D. RIEMENS-Janssen. GÉOtPC"

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3