Wat onmisbaar 'RBAl- Sn e(k_ Sejin Kloosterbalsem Loop der bevolking le Ter Neuzen. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hüogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. IS. Zondag 10 Juni 1917. Kt'n onderscheiding. De strijd bij Wijtschaete. Beschoten. Kunstmest. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 9 Juni 5.3 5.26 Zondag 10 5.53 6.20 Maandag 11 6.46 7.16 Dinsdag 12 7.46 8.18 Woensdag 13 8.52 9.26 Donderdag 14 10.1 10.35 Vrjjdag 15 11.8 11.41 8HB^* De ondergeetekende betuigt zjjnen hartelijken dank aan allen, die hebben medegewerkt tot zgn verkiezing als lid van den Gemeenteraad, en voor de vele blijken van belangstelling daarbij ondervonden. Ter Neuzen, 7 Juni 1917. J. DE FEIJTER Jacz. luKej££ lïïlffliriiTllTVillïïTIi'l'iitl'lilulilllllliliTTÏÏTTnïïnTnïïTn is een beproefd huismiddel bg won den, brandblaren, huiduit slag, dauwworm, aambei en, winterhanden en -voe ten, en is een heerlijk wrijfmiddel bjj jicht, spit, podagra, rheu matiek en ruggepijnen. In de kom der gemeente Zaamslag Hep een meisje tusschen de rails in de richting van een aankomenden tram wegens den wind hield zij haar hoed ver over het hoofd ge trokken, waardoor zij de tram pas merkte, toen hij vlak bij haar was en nog voortreed, ofschoon de machinist zooveel mogelijk remde. De toeschouwers meenden haar te zien ver morzelen, maar zij had de groote tegenwoor digheid van geest een staaf der machine te grijpen, terwijl zij op zijde sprong, en tege lijkertijd haar beenen op te trekken, zoodat zij nog een eind weegs ongedeerd mede voort reed, en gelukkig met der. schrik vrij kwam. In de Dinsdag te Axel gehouden ver gadering van den gemeenteraad, werd een ver zoekschrift van den polder »Noord« om een bijdrage voor de helft in de kosten van af watering en een van den heer C. Dijkwel om aan hem grond in koop af te staan ge- renvoyeerd naar het college van Burg. en Weth. om advies. Met alg. st. werd besloten het verzoekschrift van de vereeniging ,,De Ambachtsschool" te Ter Neuzen om een jaarljjksche subsidie van minstens f100 te behandelen bij het opmaken der begrooting voor 1918. Aan den heer J. de Kraker werd op zijn verzoek grond van de gemeente in koop af gestaan tegen f 2 den vierkanten meter. Toegestaan werd het verzoek van de erven Jac. de Pooter te Axel om alkoop van erf- pachtsrecht tegen de to'ale som van f28.75. Met algemeene stemmen werd de prjjs van bedrijf- of industriegas van 7'/9 cent op 13 cent gebrachtkookgas van 10 op 13 centmunt- gas van 11 op 30 cent. l)it besluit treedt in werking op 5 Juni en blijft van kracht tot 1 Sept. a. s. Verder hadden benoemingen plaats van leden voor de verschillende stem- bureaux. Het vaststéllen van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag had in besloten vergadering plaats. Op een kwaitier afstands van Koewacht (dorp) waren Maandagmiddag drie inwoners van Stekene bij hun pogen om over de grens te komeu erg ongelukkig. Zij hadden als plaats gekozen een afvoerbuis in een droge, diepe sloot. Die buis loopt onder de grens en dus ook onder den electrischen draad door heeft en een halven meter widdelljjn en is aan het eene uiteinde afgespannen met prik keldraad. Een van het diietal was juist be gonnen, liggende in die buis, den draad door te knippen, terwjjl zijn makkers zoowat uit keken de grenswacht was hier juist gepasseerd, natuurlijk wordt daarop gewacht, en zou over eenige minuten pas terug zjjn, maar daar komt op eens met greote snelheid een Duitsch officier, die reeds eenige beweging had gezien, per rij wiel langs den draad aangereden de wacht werd aang^-floten, de vluchtelingen werden gearresteerd (de persoon in de buis bleef stil let jee zitten maar werd er bjj de kleeren uitgetrokken) eo onmiddellijk wegge leid. Bij een poging tot ontvluchting werd Donderdagnamiddag een 18jarig Duitsch sol daat door den electrischen afsluitingsdraad te Koewacht (dorp) gedood. Aan C. van Waes, burgemeester van Zuiddorpe, is een pensioen toegekend van f180. In den nacht van Woensdag op Don derdag zijn door de militaire commiezen te Oostburg twee soldaten aangehouden met ieder een 200 stukken zeep. Over de grens. De directeur der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen te Breda heeft bepaald," dat de zandweg loopende langs »De Sterre* tusschen grenspalen no. 303 en 304 en de steenweg loopende laDgs het kantoor Ouden- burgsche Sluis bij grenspaal no. 304, zijn aan gewezen als wegen waarlangs op werkdagen tusschen zonsop- en ondergang de grens mag worden overschreden door hen, die hetzjj hun in het buiten de electri-chj draadversperring liggende land in België, hetzij hun in Neder land liggend land wenschen te bebouwen. De soldaat-kommiezen Jaspers en Lauret hebben onder Oostburg 'n goeden slag geslagen. Zij hadden zich des nachts verdekt opgesteld, toen zjj een tweetal wielrijders zagen passeeren, die zij voor voorloopers hielden, hetgeen goed gezien bleek te zijn, want even later kwamen een vijftal personen aan met rjj wielen, die met zakken beladen waren. De kommiezen slaBg- den er in direct drie der smokkelaars te arres teeren en ook het rjjwiel en de zakken van een vierde, die vluchtte door een klaverveld, in beslag te nemen. De vjjfde man vluchtte per rjjwiel. Totaal was 150 K.G. zeep en 80 K.G. koffie in beslag genomen. De drie aangehoudenen noemden bjj hun verhoor de namen hunner beide medeplichtigen en werden deze daarop ook aangehouden. Het vjjftal werd naar Mid delburg voor den officier van justitie geleid en ju het huis van bewaring aldaar opgesloten. Men schijnt liet in Sluis niet erg nauw te nemen met de voorschriften betreffende de distributieregeling: nu zijn weer drie winke liers voor den tijd van een maand en negen- tier. burgers voor veertien dagen uitgesloten van het verkoopen en koopen van regeerings- artikelen, allen wegens het niet nakomen der voorschriften. Uit Sluis wordt gemeld dat daar de nikkelen stuivertjes merkbaar verdwijnen. Het vermoeden is dat ze op een onbekend punt over de grens worden vervoerd. De voordracht voor' onderwijzer aan school I te IJzendijke luidt: V. Gilsen, Sas van Gent, J. L. van Dijke, Wilhelminadorp, M. I. Hoste, Oostburg. Te IJzendijke komen twee gevallen van nekkramp voor bij schoolgaande kinderen. Eergisterenavond is er een overleden. Van 30 Mei—5 Juni zijn de navolgende besmetteljjke ztekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Roodvonk: 1 geval te Goes, Middelburg, Vlissingen en 2 te Wemeldinge. Diphteritis 3 gevallen te Middelburg. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd A. Leenhouts, broodbakkersknecht, Lange Kerkstraat 32, uit Hoek H. Versluis, ex pediteur, Blokken 7, uit Amsterdam F. Dekker, zonder, Q 199a, uit Axel J. I. Meijer, broodbakkersknecht, Donze Visserstraat 123, uit Middelburg K. A. Riemeus, zonder, Donze Vissarstraat 23, uit Rotterdam K. Loof, wagenmaker, Nieuwediepstraat 9 uit Hoek. Vertrokken M. J. van Doeselaar, varensgezel, 2e Korte- straat 1, naar Rotterdam L. van Arkel, notarisklerk, Dijkstraat 66, naar Gorinchem D. Melse, schippersknecht, Vlooswijkstraat 2, naar Goes J. Harms, machinist, Oost kant 5, naar Batavia P. Dees, werkman, Klaassenstraat 19, naar Rotterdam L. de Feijter, dienstbode, P 38, naar Zaamslag C. P. Rouw, zonder, Baandyk 3c, naar Axel, I. M. Wijhe, ambtenaar ter secretarie, Tholeustraat 84 naar Edam C. A. Bakker, zonder, Donze Visserstraat 105, naar Mijns- heerenland. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9'/a u., en nam 2 u., Ds. A.. Tim merman. Bediening van den H. Doop. Sluiskil. Yoorm. 9l/9 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/a u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9]/3 u., en nam 2 u., Ds. Groencveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., u., en 51/, u., (oude tijd) Ds. O vor- duin. Oud-Gereformeerde gemeeute (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u 2 n., en 5'/» u., (oude vijd) leeskerk. Lokaal „Eben-IIaëzer" (Kerkkofiaau.) Ter Neuzen. Nam. 51/, u., Evangelisatie. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft Woensdag terechtgestaan Th. Cl. v. C., ar beider te St. Jansteen wegens poging tot ver boden uitvoer. De medebeklaagde L. de R., was niet verschenen. Tegen hem werd verstek verleend. Zij waren bij vonnis der rechtbank te Middelburg veroordeeld tot een gevangenis straf van drie maanden elk. De advocaat-generaal vorderde bevestiging van het vonnis. In beslag genomen. De Rotterdamsche rivierpolitie vond in de Duitsche stoomschepen „Mecklenburg", „Her- mina' en „Activia", onder provisie kamers, onder dubbele bodems in kasten van hutten der officieren, in laden, onder kolen en in an dere geheime bergplaatsen, in doozen, kisten en zakkeu een paar honderd stukken zeep, een paar zakken gebrande koffieboonen, Edammer kazen, bussen cacao, flesschen slaolie, een zak rijst, een zak grauwe erwten, 20 kilogram spek, kistjes chocolade enz. Opgelicht. Een te Rotterdam wonend persoon deed aangifte te zjjn opgelicht voor een bedrag van f 7500 door een in een hotel te Schove- ningen vertoevend persoon, die deswege door de politie werd aangebracht. la het iuterneeringskamp te Harderwijk vond een eigenaardige plechtigheid plaats, de eerste van dien aard gedurende den geheelen loop der interneering. Aan den geioterneerden soldaat-milicien klasse 1912 R. L. J. Celseulle, chau3seur a pied, werd voor zijn dapper gedrag tegenover den vjjand de ridderorde van Leopold 2e kl. en het oorlogskruis uitgereikt, hem doórJZ. M. Al- bert, Koning der Belgen, geschonken. Alle in het kamp aanwezige divisiën ston den voor de uitreiking op het ruime sportter rein opgesteld in orde van parade onder de bevelen van den Belgischen kapitein-comman dant Finet, terwijl alle niet ingedeelde officieren van het Belgische leger en die van den inter- neeringsdienst de plechtigheid bjjwoonden. On- middeljjk na aankomst van den generaal-ma- joor, commandant van het interneeringsdepot, werden na het openen der ban aan den dap peren strjjder de kruizen op de borst gehecht door den koloDel Coppens van Belgische leger. Deze voerd daarop tot den troep het woord bracht de zware dagen van strijd in België bij Luik, Namen, Leuven, Antwerpen en aan de Yser gestreden in herinneriug en liet vooral uitko men, dat dit Koninklijk blijk van waardeering een bewjjs was, dat de geïnterneerden door de Belgische regeering niet werden vergeten. Onder de tonen van een opgwekte marsch defileerde de troep voor den gedecoreerde en na atloop daarvan wenschten de generaal en de verdere officieren, zoowel Belgische als Neder- tandsche, hem geluk met de bijzondere onder scheiding. LONDEN, 7 Juni. Officieel. Meessen en Wijtschaete en andere plaatsen zijn veroverd, over een front van negen mijlen. Ruim 5000 krijgsgevangenen zijn reeds geteld. Vele ka nonnen en veel oorlogsmaterieel is buit ge maakt. LONDEN, 8 Juni. Handelsblad. Bij de voorbereidingsgevechten hebben de vliegers prachtig meegewerkt. Ook de taaks deden goede diensten. De Engelschen zijn gevorderd tot de Vat- tenau-hoeve en zijn halverwege door het bosch, waar zich nog steeds kleine troepen vijanden overgeven. Genomen zijn de loopgraven die betiteld waren Damstrasse, Hospebrug, de Hel, Za- ïecta. De Engelschen zijn gekomen tot in het Fazanten bosch. De verliezen zijn zeer gering. Ten Z. van de Douvre-rivier versterkten zij hun aanwinst, en ten Noorden dier rivier hebben zi] de zgn. »goddeloozen« loopgraaf en de Schnitzelhoeve genomen. LONDEN, 7 Juni. Ten Z. van Yperen wordt met veel succes de krachtige vervolging syste matisch voortgezet. De Messines Wjjtschaete- rug, die pl.m. 2'/a jaar geleden onze positie in het saillant van Yperen beheerschte is gisteren stormenderhand genomen. Behalve de beide dorpen vielen de verdedi gingswerken van den vijand in onze handen van Zuidelijk van de Dowebeek tot Noordelijk van Sorel. Hierna werden het dorp Oost-Avorne en de daarbij behoorende reserve-positie over een front van 5 mijl genomen. De vijand deed ten Z. van deze linie een aanval, maar deze werd door onze artillerie verijdeld. De vijand deed een aanval met een 30-tal vliegtuigen en verloor er 9, terwijl een 10-tal binnen de Duitsche linie moesten dalen. Wjj missen 6 van onze vliegmachines. Het gistermorgen te Hoek van Holland bin nengekomen Nederl. s.s. »Bestevaer« rappor teerde op de uitreis door een Duitsche onder zeeboot te zjjn beschoten. Het schip had eenige schade. (Officiéél). Aangezien de moeilijkheden, wel ke tot dusverre aan de distributie van chilisal- peter nog in den weg stondeu, zgn opgeheven, zal heden met deze distributie een aanvang worden gemaakt. 11 11 11 11 11 11 ■'X If. iiu: i (j. <,eo*pc"f - behoord Kloosterbalsem te zijnwant voor al die kleine ongelukken in de huishouding, bij het koken, strijken, wasschen, enz., geeft de KLOOSTER BALSEM dadelijk hulp en verzachting. Als de kinderen zich stooten, scha ven, vallen, snijden of krabben, dan geeft de Kloosterbalsem uitkomst. Lijden volwassenen en ouden van dagen aan stramheid, spit, in de rug, stijven nek of rheumatiek, de KLOO STERBALSEM kan toch zoo vaak helpen. Daarom moet de KLOOSTERBAL SEM steeds bij de hand zgn, want de Prjjs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. 1.30 en van 250 gr. ƒ2 50. Eischt roorien bami met ouze handteeke- ning L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrjjgbaar! Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Leun- 18Axel H. J. VAN DIXHOORN en L. B„ A. ROLFF LzHulst, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft te Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3