Op Zee BINNENLAND. UIT ONZE OMGEVING. Kantongerecht te Ter Neuzen. Gemengde Beriehten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De jacht op duikbooten. Overstrooming in Italië. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 6 Juni 2.51 3.11 Donderdag 7 3.32 3.54 Vrijdag 8 4.17 4.39 Zaterdag 9 5.3 5.26.' Zondag 10 5.53 6.20 Maandag 11 6.46 7.16 Dinsdag 12 n 7.46 8,18 De bemanning van het tot zinken gebrachte Noorsche stoomschip »Arnffnn Jarlc, dat te Trondbjem thuisbehoorde, deelt mede, dat direct na de vernieling van hun schip twee Engel- sche torpedojagers op de plek van het onheil verschenen, die onmiddellijk op de duikboot jacht begonnen te maken, die onder was ge doken. De torpedobooten voeren ongeveer een uur met volle kracht in een kring rond. loen wisten ze blijkbaar waar de duikboot zich op hield en wierpen een groote bom in zee, die na ongeveer een miuuut ontplofte. De bemanning van den torpedojager was overtuigd, dat ze de duikboot hadden getroffen en volkomen vernietigd. Deze bommen zijn het beste middel der Engelschen tegen de duik booten, sedert ze bijzondere instrumenten heb ben uitgevonden om vast te stellen waar men vermoedt dat een ondergedoken duikboot zich ophoudt. Geen inspectie over verlofgangers. 's-GRAVENHAGE. Door de Commissarissen der Koningin is aan de burgemeesters mede gedeeld, dat de inspectie over dex verlofgangers dit jaar achterwege wordt gelaten. In de op Donderdag 7 Juni a.s., des voormiddags 10 ure, te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling 1. Installatie van het nieuw benoemde lid den heer J. de Feijter. la. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Dechargeering van den heer A. P. de Vos als tjjdelijke Gemeente-Ontvanger. 4. Toekenning van een gratificatie aan de telegrambestelster te Sluiskil. 5. Voorstel tot wijziging van de instructie van den Gemeente-Ontvanger. 6. Voorstel inzake verzoek van de leeraren aan de H. B. S. om eene tijdelijke extra be zoldiging. 7. Benoeming van een lid van de Com missie van toezicht op het Middelbaar Onder wijs. 8. Benoeming van een lid van de Com missie van toezicht op het Lager Onderwijs. 9. Voorstel tot wyziging van de verorde ning op het onderzoek van vee, vleesch en visch. 10. Voorstel inzake sluiting eener pensioen verzekering voor W. H. van Doeselaar. 11. Adres houdende verzoek tot toekenning van een subsidie aan dt vereeniging »de Am bachtsschool voor Ter Neuzen en Omstreken*. 12. Voorstel tot verkoop van het Politie bureau. 13. Goedkeuring rekening van het Burger lijk Armbestuur over 1916. 14. Voorstel tot verzekering der gemeente eigendommen tegen Molest. 15. Ontheffingen diverse belastingen. 16. Vaststelling schoolgeldkohier M. O. 11e tijdvak 1917. 17. Vaststelling schoolgeldkohier M. U. L. O. Ile tijdvak 1917. 18. Voorstel inzake bekleeden bijbetrek kingen door J. J. Doorenbos en J. P. Trijs burg. Het vervoer per scheepsgelegenheid van Belgische spoorwagens van Ter Neuzen naar Vlissingen is afgeloopen. De rest der wagens wordt nu door Belgie naarVlissingen verzonden' Een aantal werklieden der staatsspoor van de werkplaats te lissingeu zijn thans hier om de wagens zoover te herstellen dat ze naar Vlissingen kunnen loopen. Maandag geraakte te Axel de kleeren van een meisji van vier jaar van J. S., door te dicht bij de lijmkachel te komen, in brand, waardoor zij ernstige brandwonden aan de beenen bekwam. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door de brandstoffencommissie te Axel is aangifte gedaan van ontduiking der distri- butiewet. Aan de Sassing aldaar was een scheepje kolen gelost, afkomstig van sleepboo- ten en schippers. Een opkooper had kans gezien deze te bemachtigen en na de lading gelost te hebben, was deze reeds bij verschil lende menschen bezorgd. Door de comm. is daarna in loco een onderzoek ingesteld, met gevolg dat reeds den volgenden dag de kolen bjj de menschen zijn weggehaald en in beslag genomen, terwijl van een en ander proces verbaal is opgemaakt. 7 T ^°n' besluit 's benoemd in de pro- Zeeland tot gezworene 'van het waterschap Cadzand, P. Risseeuw Iz. te Zuidzande, In de Maaudag gehouden voltallige raads zitting te Schoondijke werd tot onderwijzer aan school A benoemd met ingang van 1 Juli de heer F. de Meijer te Schoondijke met 4 stem men 3 stemmen bekwam de heer M. Hoste uit Oostburg. Aan den heer J Basting werd tegen 1 Juli eervol ontslag verleend wegens zijn benoeming als onderwijzer te Zuidzande. Van Ged. Staten was bericht ingekomen houdende goedkeuring van het rookverbod en de vaststelling der salarisregeling der onder wijzers. Te Eede (Zeeland) is Zondagmorgen in den tuin bij een werkman een door de Duit- schers op een vlieger afgeschoten granaat ont ploft. Er werd geen schade aangericht. Uit Oostburg schrijft men Zondagmorgen tusschen vier en zes uur zijn hier wederom vliegmachines over komen vliegen, eerst naar het Zuiden en later kwa men zij uit die richting terug. Bij hun te rugkomst werden zij op de Belgische kust hevig beschoten. Om zes uur zag men een Duitsch vliegtuig het terrein komen verken nen. Van Zondagavond elf uur af tot Maandag morgen hebben verscheidene vliegeskaders bommen geworpen boven Brugge Zeehaven en Brugge. Deze bomaanval is de hevigste, welke men tot heden heeft waargenomen. Alles stond te trillen door de zware ontplof fingen. De vliegers werden hevig beschoten. In de lucht zag men het losbranden der gra naten. De douane beambten te Hansweert heb ben ten uitvoer verboden goed (Buk) verstopt gevonden aan boord van de sleepboot »Trio*. De boot is aangehouden. De geheele bemanning is gevankelijk naar Middelburg gebracht, De bij Hoedekenskerke gestrande aak »Ebenbaëzer* is gelicht en te Hansweert op de slikken gezet. Het schip is lek. Voorwaardelijke terugkeer. Door den commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde is aan de vo'gende personen, die vroeger^uit zijn gezags- gebied waren uitgewezen vergunning verleend (voorwaardelijk) om daarin terug te keeren A. de Bussche, IJzendijke, F. D. P. Pieters, Zuiddorpe M. S. Kalle VVestdorpe, en C. van Vooren te Sas van Gent. Zitting van 1 Juni 1917. Veroordeeld zijn ter zake van Overtreding der Veiligheidswet. J. L. G. graanmalerijbestuurder te Zaamslag, tot v6 boeten elk van f 4, subs. 4 dagen hecht, voor iedere boete. J. T. d. S., broodbakker te Sas van Gent, t. 4 b. e. v. 2, subs. 2 d. h. v. i. b. Overtreding Leerplichtwet. P. W, arbeider te Westdorpe, t. ƒ1, subs. ld. h. Overtreding Jachtwet. P. J.' P., landb.knecht te Westdorpe, t. ƒ0,50, subs. 1 d. h. Overtreding Locaalspoorwegreglement. L. .v. B., bakker te Sas van Gent, t. 1, subs. 1 d. h. Straatschenderij. O. J. P., landb. te Westdorpe, t. 1, subs. 1 d h. Grensovertreding. V d. K., en C. R., beiden z. b., wonende le te Zuiddorpe, en 2e te Wachtebeke, de sub. 1 genoem de t 50 en de sub..2 genoemde t. 25, subs. 20 d. h. v. i. b. E. d. R., arbeider te Sas van Gent, t. f 15, subs. 10 d. h. Jachtwet. G. A. L. K,, z. b. te Zuiddorpe, t. 5, subs. 1 week tuchtschool. Verordening voor veiligheid op de wegen enz. A. B. E., en W. J. E., werklieden te Ter Neuzen, i. t. 2, subs. 1 w. tuchtsch. v. i. Spoorwegovertreding. J. 't H., timmerman en A. d. K., herbergier beiden te Hoek, i. t. 1, subs. 1 d. h. v. i. Loopen over bezaaiden grond. A. R, werkman te Sluiskil, t. 1, subs. 2. d. h. Zeeuwsch Stroomreglement. C. L. V., landb. te Philippine, 1, subs. 1 d. h. Grensovertreding. F. d. R., z. b. te Wachtebeke, 2 maal gepleegd, t. 2 b., e. v. 30, subs 2 w. tuchtsch v. i. b. Dronkenschap. J. S., boo'werker te Ter Neuzen, t. 15, subs. 15 d. h. P. S., vlasbewerker te Ter Neuzen, t. 10, subs 10 d. h C. C., vlashandelaar te Philippine, t. 5, subs. 5 d. h. Fietsen zonder licht. L. J. V., kleermakerskn. te Ter Neuzen, t. 2, subs. 2 d. h. A. J. T. V., visscher te Philippine, t. 2, subs. 2 d. h. A. d. Bwerkman en B., arbeider beiden te Sas van Qent, i. t. 2, subs. 2 d. h. v. i. A. J. S onderwijzerC. v. d. B timmerman; - M. C. J, werkman; J J.v.R., landb.; C. J. v. R., timmerman alien te Axel, i. t. ƒ0,50, subs, ld h t.L L.J.; F. V., werklieden, F. V., koopman, allen .e Westdorpe, i. t. ƒ2, subs. 2 d. h v. i. F. V. koopman te Westdorpe, i. f 1, subs. 1 d. h. Teruggave bevolen zonder toepassing van straf aan de ouders in de zake van L. W. d. R., te Zaamslag en J. P., te Hoek. Ecu moord. In een woning aan het Rietveld te Delft heeft Zaterdagmorgen een moord plaats gehad. Om half elf heeft de 17-jarige fabrieksarbeider De Bruin de gehuwde juffrouw J. de Pauw- Jaspers, na een woordenwisseling met een mes doodgestoken. Over het gebeurde worden door de ;,Delftsche Cit." de volgende bijzonderheden gemeld Het huisje was gehuurd door de weduwe De Bruin, die daar eerst alleen met haar zeven tienjarigen zoon woonde. De achterkamer werd later per week onderverhuurd aan juffrouw J. de Pauw Jaspers wier man onder dienst was. Juffrouw de Pauw, moeder van een tweejarig kind, stond met den zeventienjarigen jongen in ongeooiloolde betrekking en naar men beweerde wareu er behalve De Brnin nog andere ver- eerdeis van juffrouw de Pauw. In den afge loopen winter ging 't in genoemde woning nacht aan nacht vroolijk toe. Meestal speelde tot half twee a twee uur de gramophone en klonk gezang uit 't buis. De zoon die eenigen tyd gewoond had bij een buurvrouw, de moeder van juffrouw De Pauw, ging drie maauden geleden by zijn moeder weer samenwonen met juffr. De Prauw. Hij gaf haar f 8.50 kostgeld, terwyi hij zjjn moeder, die in 't voorkamertje buisde, al en toe iets toestopte, naar ze ons zelf zeide. De verhouding tusschen De Bruin en juffr. De Pauw was niet altjjd even goed. De 17-jarige jongen maakte er zich nog als een driftig over dat zjj ook andere mannen liet deeleu in haar gunsten. Misschien heeft ziju om hem in goeden luim te houden het kostgeld vun f 8.50 vrjjwillig teruggebracht op 15.50 De nu overblyvende drie gulden zou bjj slecht besteden. Zaterdag half zeven kwam De Bruin terug van zyu werk en toen hy geen ontbijt of thee klaar vond geraakte by uit zijn humeur. De vrouw met wie hy in wilden echt leefde vroeg hem om kostgeld en hy wierp nydig vyt gulden op tafel. Toen de vrouw hem opmerkte dat er 50 cent aan ontbrak weigerd hij vloekend die er bjj te geven. Hy verweet haar de liaisons welke zij met audere mannen onderhield en waarschuwde haar voor bet einde. Ruziënd en mokkend bleef het paar tot half tien by elkaar. Op dat uur verliet De Biuin de woning. Hy heeft toen blijkbaar een mes gekocht en zich bedronken. Een uur later kwam hy beschonken thuis. Onnmiddelyk richtte hy zich weer tot juffr. De Pauw, hei- haalde zyu verwyten en bedieigde de vrouw. De moeder van De Biuin. die erge dingen voorzag, smeekte haar zoon zich in acht te nemen 6u bood aan zelf uit de woning te gaan. De ruzie tussschen beiden hield aau en vouw de Bruin, ongelukken vreezend snelde naar de voordeur. Zy hoorde nog haar zoon roepen tegen zijn minares „Hoe is 't, wil je nog met me leven of niet Het antwoord op die vraag heeft zij niet meer gehoord, maar blijkbaar heeft haar zoon onmiddelyk daarop zijn mes getrokken en dut juffr. De Pauw in de borst gestokeu. Hy trof haar in bet hart zoodat zij binnen enkele mi nuten overleed. De dader vluchtte de straat op doch werd spoedig door eenige voorbijgangers gegrepen en aan de politie overgeleverd. Rotterdamsclie diefstallen. Een vrouw te Rotterdam is aangehouden, verdacht een man uit Zeist van f 1000 beroofd te hebben. Een buitenmun te Rotterdam heeft aangilte gedaan, dat hy in een huis aan de Kipstraat vau f 1700 is beroofd. De firma J. M. v. K. Zoon, juweliers in de Hoofdsteeg te Rotterdam, heeft aangifte gedaan van eeu vermoedelyk te haren nadeele gepleeegde verduistering van zes paar briljanten ter waarde van ongeveer f3500. Verbod tot verkoop aan Duitschers. Door den commandant in Limburg werd aan alle langs de grens wonende neringdoenden aangezegd, dat het hnn verboden is om waren te leveren aan of hun pand te doen betreden door Duitsche militairen, die hier te lande komen met de klaarblijkelijke bedoeling om naar hun eigen land terug te keeren, na voor raad opgedaan of zichzelf versterkt te hebben. Aincrikaausche gezant bestolen. Den Amerikaanschen gezant Elkus, die Vrij dag j.l. rp reis van Konstantinopel naar Ame rika drie uur te Weenen vertoefde, is op het station een tasch met een aantal documenten, waaronder zich zijn passen en die zijner 22 reisgenooten bevonden, ontstolen. Er werden echter maatregelen getroffen, dat het gezel schap de Zwitsersche grens paseeeren koo. Moord te Iterlijn. In Berlijn kwam men tot de ontstellende ontdekking, dat een viertien dagen geleden de 15-jarige mechanicien-leerling Ernst Schelling do>r den 17-jarigeo barbiers-leerling Otto Rösch, die bij zijn oudefs inwoont, in deu kelder vau dit huis door hamerslagen op het hoofd is ge dood, waarna het ijjk daar werd verborgen. De politie kwam de daad op het spoor door vrienden van Röscb, aan wie hy zijn daad had meegedeeld. De dader heeftbekend. Hy zegt de daad bedreven te hebben uit vrees dat Schelling, die wist van een inbraak- diefstal door Rösch bedreven, hem zou aanbren gen. Nader is nog bekend gewoiden dat nog een 14 jarige knaap in den moord is betrokken geweest, n.l. Harry Ilasse, die tot de daad had aangezet en Schelling in den kelder stuurde, waar Rösch het gruwelijke bedryf volvoerde. 4, In Boven-Italië hebben de Po en de Tessino uitgestrekte landen overstroomd. Bjj Sansenoue is een dijk doorgebroken. Verschillende laag gelegen dorpen moesten worden ontruimd. Te Borgo-Ticina bereikte de vloed een hoogte tot aan de eerste verdiepingen der huizen. Deze overstrooming is erger dan die van 1907. Groote schade werd ook aangericht in de pro vincie Alessandria, waar vele dorpen onder water staan. In het Biela-dal is tengevolge van een groote aardverschuiving algemeens ver storing in bet verkeer ingetreden. Op het Jeseo- meer is een bark met 20 arbeiders door den storm omgeslagen, waarbij 2 personen ver dronken. Veel vruchtbaar land, grenzende aan het Garda-meer is overstroomd. De veelbelo vende graan- en wynoogst heeft sterk geleden. Verkiezingen Tweede Kamer. In Zeeland zijn in de verschillende districten de volgende candidaatlijsten ingeleverd Te Oostburg: Jhr. R. R. L. de Muralt. U. L. (aftred. lid). Gekozen verklaard. Te HoDtenisse P. F. Fruytier, Kath. (aftred, lid). Gekozen verklaard. Te Zierikzee Mr. R. J. H. Patijn, U. L. (aftred. lid). Gekozen verklaard. Te GoesJhr. Mr. A. F. de Savornin Lobman, Chr. Hist, (aftred. lid). Gekozen verklaard. Te Middelburg Mr. E. E. van Raalte, U. L. (aftred. lid) en Mr. H. C. Hofman (A. T. A. G.) In M ddelburg moet alzoo een stemming plaats hebben die bepaald is op 15 Juni. TER NEUZEN Huwelijks aangiften 31 Mei. Pau- lus de Bruin, 23 j., jra. en Johanna Jacomina Heij- gelaar, 22 j., jd. 1 Juni Pieter Keukelaar, 28 j.,jm. en Cornelia Krina Eekman, 28 jjd Huwelijks-voltrekkingen. 31 Mei. Alphonsus Maria Velten, 25 j., jm en Alina Coleia Anna Maria Lau- wers, 22 j., jd Cornells Kerkhof 28 j., jm. en Cor nelia Adriana Bakkef 24 j., jd Geboorten. 29 Mei. Abraham, z. van Cornells Mels Leunis en Johanna Adriana Vroegop. 29 Mei. Elizabeth Anthonia, d. van Gijsbregt Pieter Veer man en Neelje Janneke de Ruijter. 29 Mei Julie Augusta, d. van Mar a Augusta do Block. 31 Mei. Johannes, z van Johannes ten Hoeve en Cornelia Maria de Feijter. 1 Juni Adolph Cornelia, z. van Jacobus Francois Faas en Francina Geertuida Hageman. Overlijden 27 Mei. Francois Michiel Harte 6 j., z. van Hendrik Anthonie en Geortruida Catharina Herrebout. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 24 Mei. Pieter Johannes de Visser, 21 j., jm. en Cornelia Adriana Dieleman, 24 jjd. 31 Mei. Jacobus de Putter, 37 jjm. en Lenntje de Putter 35 jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Leendert Theo- door Vogelaar (van Krabbendijke), 23 jjm. en Ebrina Klara Dieleman, 19 jjd. Geboorten. 3 Mei. Mattheus. z. van Jozias de Vos en Adriana Smallegang 11 Mei. Cornelia, d van CliriBtiaan Bareman en Geertrui Klara den Doelder. 12 Mei. Pieter, z. van Egbert de Putter en Neeltje de Putter. 19 Mei. Janna d. van Cornells van Alten en Johanna Hane 21 Mei. Neeltje, d. van Hendrik Michielsen en Adriana Bufjze. 27 Mei. Cornells Johan, z. van Krijn Dieleman en Cornelia Adriana van de Velde. Overlijden. 10 Mei. Cornelia Hamelink, 2 j., d. van Krijn en Janneke de Visser. 71 n n n

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3