RBAl - sg Lijdt niel langer Circulaires en Jfaarten Aambeien kwellen Kloosterbalsem Loop der bevolking le Ter Neuzen „DAMESTASCHJES." Jacs. de Kok. Ter Neuzen. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand. Huogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. JVI. DE JONGE. Gekozen werd de heer G. Vogelvanger met 216 stemmen. De heer R. 0. Wilking verkreeg 190 st. Door de komiezen is in den atgeloopen nacht nabij Oostburg een goeden slag geslagen. Een viertal personen werden aangehouden in 't bezit van 1200 stukken zeep, 50 K.G. koffie met vier rijwielen. Alles werd in beslag ge nomen terwijl de smokkelaars in verzekerde bewaring zijn gebracht. De heer K. A. Hejjblom, wnd. adjunct- inspecteur te Middelburg is benoemd tot hoofd commies der posterijen, met ingang van 1 Juni a.s. Omtrent de te Westkapelle gelande hydroplane wordt het volgende gemeld Om kwart over 7 's morgens recht voor het dorp op zee neergestreken, voer het vlieg tuig met groote snelheid ongeveer 200 M. voort en kwam toen in aanraking met de paalrijen der steenglooiing, waardoor de machine met den kop tegen de steenen bonsde en de staart omhoog werd geheven. Een der twee schuitjes brak doormidden. De jeugdige be stuurder, getooid met het ijzeren kruis, sprong uit den stuurstoel en vroeg waar hij was aan de enkele personen, bij de landing tegenwoor dig. Op het antwoord Westkapelle, Holland*, riep hij een welgemeend »Goddankc. Het vlieg tuig had tot basis Oostende. Er heerschte een vrij zware mist. De bestuurder zeide dan ook ver dwaald te zijn. De machine was vóór de lan ding niet defect. Vermoedelijk evenwel heeft de vlieger na de landing den motor stuk ge maakt, daar hij voor er militaire autoriteiten aanwezig waren, danig zijn zitplaats bewerkte. De machine was o. a. bewapend met een ge laden geweer. Onder geleide van een officier is de vlieger met de tram van 12 03 van West kapelle vertrokken. Het vliegtuig wordt ge demonteerd. Met den. derden Pioksteidag trok natuurlijk deze bijzonderheid een ernorme be langstelling.. Vit bezet België. Een der correspondenten schrijft aan de Midd. Ct. Wederom zijn vijf jongens hier aangekomen, die over de grens zijn gevlucht en zich heb ben onttrokken aan het gedwongen werken voor den vreemden indringer. Hun eerste woor den waren: »wij zijn uit den hel in den hemel gekomen.» En wat zij ons verder vertelden over de houding der Duitschers tegenover de tot werken verplichte Belgen, deed ons die uitdrukking begrijpen. Vier der jeugdige Belgen hadden reeds lan gen tijd onder het juk gestaan, graven en zwoegen onder den dwang van bajonnetten en geweerkolven, en daarbij slecht en weinig eten was hun lot. Dat er dan wel eens opstand in de gemoe deren komt is te begrijpen en dat toen een der soldaten zelfs zoover ging eeu Belg met een bajonnet te steken, de soldaten met spaden enz. werden aangevallen niet minder. De jongens kwamen er eerlijk vooruit, dat klachten bij de commandantür meermalen wel degelijk paal en perk aan het optreden steldeD. Daar de jongens uit Zeebrugge en omgeving kwamen, vroegen wij hun naar de resultaten der vliegeraanvallen. Wat betreft de militaire werken konden zij ons geen inlichtingen geven, daar de Belgen steeds op grooten afstand daar van worden gehouden. Wel zyn in de parti culieren woningen alle ruiten stuk en zit men achter planken. De vlucht uit België is gevaarlijk, hetgeen ook de jongens ondervonden, toen op hen meer malen geschoten werd, zelfs toen zij reeJs op Nederlandsch gebied waren, maar toch waren zij overtuigd, dat, als de Belgen beter wisten hoe het in Nederland is, er nog veel meer het er op zouden wagen om te trachten hier te komen. Zeer gelukkig waren de jongens te weten, dat nu bij hun thuis juist de voorraad meel, 3 K.G. per persoon en per 14 dagen, was ge komen en men dan toch ook van hun portie kon eten. De ondervoeding wordt groot in het bezette gebied en zij, die zoo ongelukkig zijn om ziek te worden, hebben schier geen kans meer om beter te worden, het weerstandsvermogen is bijna bij ieder op. Var. 23—29 Mei zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Roodvonk2 gevallen te Krabbendijke, 4 te Oostburg en 1 te Vlissingen. Diphteritis 1 geval te Breskens, Ellewouts- dijk en Groede. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd S- F- M. Stoffijn, zonder, Dykstraat 51 van Antwerpen F. L. Hamelink, kok, Lange Kerkstraat 38a van Haarlem T. N. Mil- lenaar, dienstbode, de Jongestraat 2 van Hulst A. van Disseldorf, capucijner, Q 183 van Killand-Bath L. Tollenaar, dienstbode, P 78 van Hoek, Vertrokken P. C. de Maat, dienstbode, Markt 6 naar Hontenisse J. F. Millenaar, dienstbode, de Jongestraat 2 naar 's Gravenhage J. P. van de Velde, broodbakkersknecht, Noordstr. 79 naar Axel - G. van der Weerdt, zonder, Noordstraal 45 naar Doorn J. C. de Regt, zonder, P 102 naar Hontenisse M. L. Mei, dienstbode, Korte Kerkstraat 18 naar Bosch- kapelle P. J. Fagel, verpleegster, Wesi- kolkstraat 8/10 naar Goes A. Dierickx, 8 Rijksarbeider, O 199 naar Sas van Gent. Zondag 3 Juni 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 91/, u., en nam 2 u.,Ds. A. Tim merman. Sluiskil. Yoorm. 91/g u., en nam. 2 u.,dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/4 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 91/,. u., en nam 2 u., Ds. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/s u., (oude tjjd) Ds. Over- duin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkatraat) Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 51/, u., (oude lijd) Ds. G. van der Garde van Opbeusden. Lokaal „Eben-IIa'ézer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/, 11., Evangelisatie. Ontsnapt. Een soldaat-smokkelaar uit Enschede, die eenigen t. d geledon werd gearresteerd, ver dacht van het schieten op een soldaat-kommies, zat gevangen in het arrestanteulokaal der ma rechaussee te Glanerbrug. De man is zijn be wakers te slim af geweest. In den nacht heeft hij zich door den luchtkoker naar buiten weten te werken en men heeft hem, ondanks alle nasporingen, niet kunneD ontdekken. Een zeldzaam „kolonist". Te Veenhuizen is onder de gevangenen ook een groot kapitalist uit Oost-Grooingen. De man maakte 600,000 oorlogswinst en moet 2100 belasting betalen. Een paardendief. De landbouwer Van Elten aan den Hoogen- weg onder Amersfoort miste zjjn paard, de vo rige week op de Utrechtsche markt voor 930 aangekocht. Op de markt te Njjkerk werd het dier terug gevonden in bezit van een paardendrijver, die beweerde het van een „onbekende" te hebben aangekocht. De politie vond termen aanwezig den eer- ljjkeo dryver op te bergen. Kerkdievegge. De rechtbank te Maastricht deed Woensdag morgen uitspraak in de zaak van Anna B., de Maastrichtsche kerkdievegge, en veroor deelde haar tot eén jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest.' De rechtbank be sloot tevens, dat de edelsteenen en de 27 cen ten, die zij op den avond van baar arrestatie uit het offerblok had gehaald, benevens deu ring en de steen die zij aan haar verloofde had gegeven, aan het kerkbestuur zullen worden teruggegeven. Al de gelden, die bij de ver dachte in beslag zijn genomen en by de griffie waren gedeponeerd, (een 700 ongeveer) wor den aan beklaagde teruggegeven. Ten aanzien van het geld wat bij een bank is gedeponeerd (een 8000) zal later eene beslissing worden uitgelokt. Inbrekers aangehouden. Twee rechercheurs te Amsterdam hebben twee personen, oud 25 en 27 jaar, aan het bureau geleid d e in den afgeloopen nacht op den N.Z. Voorburgwal op de komst van de politiebeambten iets wegwierpen, dat bij onder zoek bleek te zijn een viertal zilveren lauwer kransen en lauwertakken. De aangehouden personen trachtten te vluchten, doch werden gegrepen. Bij toulileering aan het bureau bleek, dat de twee aangehoudenen in het bezit waren van een groot aantal gouden en zilveren voor werpen vermoedelijk pryzen kegelwedstryden. Later bleek, dat deze voorwerpen door middel van braak waren ontvreemd uit het café Prins Hendrikkade 27 Vermiste Belgische kinderen. Het bestuur der vereeniging »Tehuis voor Belgische kinderen», te Amsterdam, Heeren gracht 521, verzoekt beleefd om hulp bij de opsporing der navolgende kinderen die sedert den oorlog vermist zijn Eduard Du martin, zich ook wel noemende Eduard Defraine, Defresne of Defrane, thans oud pl.m. 16 jaar. Hij heeft kastanje-bruin haar, een klein iitteeken boven een zijnet wenk brauwen en een ander aan de achterkant bij de kruin van het hoofd. Hij was kort voor den oorlog ergens in de Belgische Ardennen in pension, vermaakte zich daar met andere kinderen en schoot een hun ner bij ongeluk met een revolver een kogel in de knie. Hij verbeelde zich zijn kameraadje doodelijk getroffen te hebben en vluchtte uit angst voor zijn vader naar Holland in gezel schap van Joseph Goffin, oud pl m. 13 jaar. Deze beide kinderen zijn sedert dien voort vluchtig en werden later door Belgische uit gewekenen gezien te Maastricht en later te Amsterdam. Namens de diepbedroefde ouders wordt drin gend verzocht aan iedereen die iets omtrent de beide jongens weet, daarvan dadelijk mede- deeling te doen of bericht te zenden naar bovenstaand adres. Zy zullen geen straf krijgen als ze terugkeeren. Men meldt uit Vlieland: Een eskader Duitsche oorlogschepen, be staande uit 10 mijnvegers, 5 torpedojagers en eenige duikbooten kruiste gister deu geheelen dag nabij het eiland en verdween daarop in Oostelyke richting. Donderdagmiddag passeerde benoorden Ame land een Zeppelin, gaande om de Oost. Verkoop van Duitsche jachten. By het uitbreken van de oorlog waren er, gelijk met zich herinuert, een aantal Duitsche zeiljachten in Engeland om aan Engelsche wedstrjjden deel te nemen. Die Werden goede prijs verklaard en den 23en dezer zijn ze te Londen op de Oostzeebeurs verkocht. Ook menschen uit onzijdige landen mochten bieden onder voorwaarde dot het gekochte jacht tij- deDS den oorlog niet aan een onderdaan van een vijandelyk land zou komen. Zoo was er de Gerraania, van Krupp von Boh- len in 1908 voor 45 000 te Kiel op Kupp's werf gebouwd. Het stalen jacht werd voor I 10.000 gekocht door kapitein Hannevig, van de Gebr. Hannevig te Kristiania, Londen en Nieuw-York. De Lasca II, 359 ton, van staal, die, naar werd meegedeeld 25,000 "had ge kost, werd voor £3400 verkocht aan Frank Dixon, van Harris Dixon. Voor de Paula 111, 15 M., van hout werd 1600 gegeven, voor Noorsche rekening. De Stella Maris, 20 ton, van hout, bracht 570 op kooper9 Gebr. White te Southampton. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 25 Mei. Pieter Johannes Seheele, 25 j., jm. en Debora Crina van Cadsand, 24 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Mei. Cornelia van Dijke, 38 j,. jm en Maatje van Driessen, 35 j., jd. 24 Mei. Henri Rudolph August de Meijer,(28 j ,jm. en Irma Prudentia Maria Thielman, 22 j., jd. Renier Hofman. 19 j, jm. en Catharina Pieternella Bakker, 17 jjd Jean Baptiste Dooms, 28 j ,jm en Anna Cornelia Janneke Michielsen, 24 j., jd. Her manns Albertus Kassenberg, 21 j., jm. en Adriana Meeusen, 21 jjd Geboorten. 21 Mei. Helena Elisabeth, d. van Leendert de Blaeij en Elisabeth Penne. 22 Mei. Prederik Francois, z van Gerardus Bernardus Bodewei en Neeltje Donze Reijnildus Marie, z. van Amaius Aloijsius Eugenius Vermast en Suzaana Baart. 23 Mei. Jacob, z. van Jan Èijpelink en Fran- coise Riemens 26 Mei. Arie, z. van Krfjn Willem Hamelink en Janna Riemens. DAGEN. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag 2 3 4 5 6 7 8 Juni Voorm. 12.46 12.23 1.8 1.49 2 30 3 11 3.54 4.39 Nieuwste collectie in alle prijzen. Oud-Hollandsche in de nieuwste modellen. Electr. Drukkerij. Noordstraat 1012. aan de folterende pijn of ondragelijke jeuk van aambeien. Laat Uw kwaal toch niet onverzorgd verergeren. Verlies geen vei deren tijd, doch koop onmiddellijk den heerlijken KJOOS- terbalsem, welke dadelijk pijn en jeuk leningen stillen en verzachten kan en voor Uw smarten een welda dige balsem kan zijn. De Klooster- balsem bezorgde reeds aan menig door aambeien gemartelden lijde rusi, gemak en genezing. Probeer dus den Kloosterbalsem, 10 tegeü 1,. dat ge dan weer rustig zult kunneD slapen en ongestoord Uw werkzaamheden kunt verrichten. De is tevens een veel geprezen huismiddel bij wonden, brandblaren, uitslag, winterhanden en -voeten, kneuzingen,spier- verrekkingen, spit, Jicht en rheumatiek. Prys per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 ceDt, van 100 'gr. ƒ1.30 en van'250 gr. ƒ2.50. Eischt rooden band met onze haudteeke- uing L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar! Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Leun- is Axel H. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF LzHulst, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft 1 te Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen. t I l, or MDCPO" V. 1 jB'.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3