.KNECHT gevraagd, Saccharine LEVETOGEN Hebt gij U Kloosterbalsem Loop der bevolking te Ter Neuzen. Maandag 28 Mei (2e Pinksterdag,) Portemonnee s1'. Ter Neazec. JACS. DE KOK. N.Y. Miihlenslands-Cmlielbank voor Ter Neuzen en Omstreken. Notarisportefeuilles Banknotentasschen. M. DE JONGE, - TER NEUIEN, UIT QKZE OMGEVING. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Keuzen. Advertentiën. Petroleum. Een eskader vliegers. In de lucht gevlogen. Schepen getorpedeerd. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 26 Mei 5.49 6.11 Zondag 27 6.34 6.59 Maandag 28 7.23 7 51 Dinsdag 29 8.20 8.52 Woensdag 30 9.26 10.— Donderdag 31 10 32 11.2 Vrjjdag 1 Juni 11.31 11.58 en geklemd, gebrand, gesneden, gestooten, neemt dan den geschaafd Bij den burgemeester van Assen is Woens dag ontvangen 5000, voor de slachtoffers van den brand in de venen, van Van Staay s Baconfactory. Onder begunstiging van mooi, ofschoon eenigs winderig, weder gaf »De Vereenigde Werklieden* Donderdagavond een goedgeslaagd concert op kiosk. Was voor de pauze bet marktplein minder talrijk bezocht, na de rustpoos woonde eene groote menigte de uitvoering bij, die bij allen in den smaak viel. Het bleek voor de zooveelste maal in onze gemeente, wat eene attractie muziek en zang op den mensch uitoefenen. We hopen het genot te smaken nog meer dere concerten op de markt bij te wonen. Voor de akte lager onderwijs is te Breda geslaagd mej. M. van de Vijver te Axel, met gelijktijdige benoeming als onderwijzeres aan de R. K. school te Ter Neuzen. Bij (le aanlegplaats van de boot. Heer komt aan met tasch, wordt afgehaald door familielid Man naar hem toe, wil het koffertje over nemen. Heer zal zijn tasch zelf dragen. De ander houdt aan. Heer zegt, dat hij iemand bij zich heeft en geeft de tasch over aan het familielid. Nu de ander hierop af. Familielid zal bet zelf dragen houdt stevig vast. De ander volhardt. Heer en familielid vinden die volharding vreemd. Opheldering: taschje moet gevisiteerd worden. De energiek volhardende is geen pakjes drager, maar kommies! Spoedig is nu de zaak in orde. Het gordijn valt. Zaamslag. Gisteren was het koopdag op de hofstede van wijlen J. de Putter, in leven gemeenteraadslid te Zaamslag. Wel merkwaardig had op dienzelfden dag de stemming plaats om in de vacature te voorzien. Er werden uitgebracht 494 stemmen ('aantal kiezers 668), waarvan 20 van onwaarde. Gekozen werd de heer S. van Hoeve (anti- rev.) met 254 stemmen. De heer P. de Vos (lib.) bekwam 220 stemmen. Het blijkt, dat in deze voor de vrijzinnige zaak zoo moeilijke gemeente, door de liberalen flink gewerkt is. Als de organisatie nog wat sterker wordt en het verkiezingswerk niet aan weinige han den moet toevertrouwd worden, dan is er in de naaste toekomst zeker winst te behalen. Al is deze maal de overwinning niet ver kregen, de behaalde cijfers zijn moedgevend. Volharden dus is ons goede beginsel Bij de Dinsdag te Hulst gehouden stem ming voor een lid van den gemeenteraad (va- cature-H. H. M. Wauters) waren uitgebracht 403 stemmen. Van onwaarde 15. Geldig 388. Hiervan verkregen de heeren J B. de Boy 74, G. Vogelvanger 157 en R. O. Wilking 157. Herstemming tusschen de heeren Vogel vanger en Wilking. Tot lid vau het bestuur van de Mij. Van Ooft en Tuinbonw in Z. VI. W. D. is noemd dhr. A. Beuningh, notaris Groede. IJzendijke, 22 Mei. Bij de heden gehouden stemming voor een lid van den Gemeenteraad (vac. wijlen F. J. Galon) brachten van de 461 kiezers 368 hunne stem uit waarvan 357 geldig bleken te zijn. Gekoze^ werd de heer P. B. van der Weijde met 21 stemmen tegen 146 op den heer H. P. de Smet. In den loop dezer wee.k hebben zich alhier de volgende personen gevestigd M. F. T. de Doelder, zonder beroep, Gre- nulaan 53, uit Etten en Leur J. Dees, zondeV beroep, Q 91, uit Hoek M. de Krijger, zonder beroep, 1 holenstraat 51, uit Vlissingen R. de Rock, dienstbode, Q 182, uit Znid- dorpe A. C. Ebert. dienstbode, Noordstraat iuit Hontenisse I. M. Savooij, dienst bode, Westkolkstraat 8, uit Hulst J Kint slagersknecht, Q 182, uit Vlissingen s! Lourens, dienstbode, O 191, uit Zaamslag - P. de Bruin, machinist, Verbindingstraat 4 uit Harlingen M. E Romeijn, huishoudster' Kersstraat 11, uit Woerden A. M. Nieuwe- jaers, koopvrouw, in een woonwagen, uit Mid delburg G. Keijser, fabrieksarbeider, Nieuwe- diepstraat 64, uit Keulen-Holweide. Vertrokken G. Suurmond, letterzetter, Vlooswijkstraat 61, naar Vlissingen - H. Ch. R. Wolfgang, zonder beroep, Vischsteeg 1, naar Schiedam J. Pladdet, dienstbode, P 78, naar Hoek H. J. Riemens, zonder beroep, Kazerneplein 8, naar Dordrecht M. C. de Rijk, dienst bode, Westkolkstraat 8/10, naar Hontenisse A. «T. Michielsen, landbouwersknecht, Klaas- senstraat 2, naar Hoek A. M. Weterings, dienstbode, Dijkstraat 10/12, naar Vlissingen R. M. van Meelen, dienstbode, O 183, naar Axel M. C. Lafeber, dienstbode, P 123, naar Stoppeldijk P. J. Verhelst, koewach ter, P 93, naar Hoek. Zondag 27 Mei 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9'/» Ds. A. Timmerman en nam 2 u., dhr. L. Dek. SluiskiL Voorm. 9i/s u., dhr. L. Dek. Axel. Nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Hulst. Voorm. 9'/j u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u., en nam 2 u., Ds. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/2 u., (oude tijd) Ds. O ver duin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 5Va u., (oude tijd) leeskerk. Lokaal „Eben-IIaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/n., Evangelisatie. NED. HERVORMDE KERK. Ter Neuzen. Voorm. 9'/, u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Voorm. 9i/j u., dhr. L. Dek. GEREFORMEERDE KERK. Ter Neuzen. Voorm. 9i/s u., Ds. S. Groeneveld. GEREF. GFMEENTE (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. Voorm. 9 u., (oude tijd.) Ds. Overduin. OUD GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. Voorm. 9 u., (oude tijd.) leeskerk. Uit IJmuiden wordt geseind: Het Nederlandsche Petroleum tankstoom schip «Wieidrecht* van de reederij Ph. van Ommeren te Rotterdam is van Amerika aan gekomen met eene volle lading petroleum, ge consigneerd aan de Nederlandsche regeeriog. Het laatst was Halifax aangedaan, vau waar het stoomschip de Noordeljjke route roüd Schotland volgde. Het op denzelfden dag vertrokken stoomschip «Mijdrecht* van dezeltde reederij wordt even eens met een lading petroleum binnen verwacht. Door de Duitschcrs gearresteerd. De Meierijsche Crt. meldt uit Budel, dat zekere Coenraad Vos, een Hollander, die dezer dagen een bezoek wilde brengen aan zijn te Hamont wonende vrouw en kinderen, met nog twee andere door de Duitschers is gearresteerd. Gezegd wordt, dat op V. voorwerpen zijn ge vonden van dien aard, dat zijn arrestatie voor hem hoogst ernstige gevolgen kan hebben. Op het oog6nblik telt de electrische ver sperring 9 draden, waarvan de onderste slechts een d.M. van den grond loopt. Zeppelins gesignaleerd. Woensdag passeerde ten noorden van Ter schelling een Zeppelin, koersende in westelijke richting. Er was tevens hevig kanongebulder .uit zee te hooren. Waarschijnlijk werd het luchtschip door de Engelschen beschoten. Later heeft men benoorden Ameland 5, be noorden Terschelling 3 Zeppelins in westelijke richting zien koersen. Te IJmuiden zijn Woensdagavond te onge veer half negen twee Zeppelins waargenomen (volgens een der kustwachten waren er drie), komende uit noordwestel ke richting Ongeveer dwars ven IJmuiden gekomen, verdwenen ze met groote snelheid in westelijke richting. Aan den horizon werd ook een groot oorlogsschip waargenomen. Een verklaring. Blijkens een Havas-boricht, heeft Thomas dezer dagen in den raad van arbeiders en soldaten te St. Petersburg een toespraak ge houden en o.a. gezegd: »Uw geachte mioister Kerenski heeft u toegeroepen »het vaderland is in gevaar*, evenals onze staatslieden dat in 1792 hebben gedaan. Toen is heel Frankrijk naar de grenzen gesneld. Thans is het uw plicht met dezelfde geestdrift den oproep van Kerenski te beantwoorden, om de vrijheid te verdedigen tot aan de volkomen overwinning op bet Duitsche militarisme.* De voorzitter van den raad antwoordde Men behoeft zich niet ongerust te maken, van ODze kant kan geen sprake zijn van een afzon derlijke vrede. Wjj achten de gedachte daaraan zelfs beleedigend.* De Koningin heeft 10,000 doen toe komen aan het provinciaal comité in Drente tot leniging van de rampen, die de veenstreken getroffen hebben. Gistermorgen omstreeks 5 uur werden te Vlissingen 4 vliegmachines waargenomen, die zeer laag vlogen. Om half zeven werd een eskader waargenomen van minstens 30 vlieg tuigen. Deze aviateurs waren op zeer groote hoogte en zetten koers naar de Belgische kust, vanwaar zij beschoten werden. üit Delfzijl seint men In den Eemsmond is een DuPsche loodsboot met 24 man in de lucht gevlogen. 's GRAVENHAGE. Hier te lande is betrouw baar bericht ontvangen dat de stoomschepen «Beroice* en «Elve* van de firma Van Es Co. te Rotterdam op de thuisreis van Rufisque en vermoedeljjk geladen met grondnoten, den 23 dezer zijn getorpedeeid. De bemanningen zijn gered en te Kirkwall geland. 1» H 11 11 11 Voor Domes en Heeren. Uitgebreide collectie. voor Hotelwerk. Niet beneden 18 jaar. Ilotel Centraal, Ter Neuzen. W. P. PIETERS. Een flinke partij saccharine te koop. Brieven onder letter A, bureau van dit blad. gevestigd te TER NEUZEN. De directie maakt aan de Aandeelhouders van bovengenoemde Bank bekend, dat het dividend op Coupon No. 2, is vastge steld op 5°/o en van heden af betaalbaar is ten kantore der Bank. De Directie, H. J. VAN DEN OUDEN. Ter Neuzen, 25 Mei 1917, sterkt het vermoeide zenuwstelsel en geeft bij zenuwachtigen, zwak ken en herstellenden steeds goe de resultaten. Bussen vanaf 90 ct. Fabrikant A. Mijnhardt, Pharm. fabr. Zeist. Bij Apoth. en Drogisten. Te Terneuzen bij J. J.Kense, Markt 9 Wed. A. van Overbeeke—Leunis; J. van Eijsden; Hulst, Wed. P. Borgstyn, J. C. M. Hertog-Verwil- ghenFa. E. Jansens-Steeuwens Axel, C. B. Antheunis; Sas van Gent, A. van Loij. Polderstraat; Zaamslag, F. C. Wisse. en weg gaat de pijn. Want, de Kloosterbalsem werkt heerlijk verzachtend, zui verend en genezend bij wonden, brandblaren, kneuzingen kloven, open plekken, huid uitslag, aambeien, winterhanden en -voeten. Een overtuigend bewijs is icel de genezing van den heer JOSEPH RÓIJAKKERS, typograaf te Echt (Z), welke verklaarde «Ik had het ongeluk mijn middelvinger zoo hevig »te klemmen, dat de top bijna afgekneld was. Het «zag er leelijk uit en kleine aaitjes zaten buiten «mijn viDger. Direct maakte ik een verband niet «Kloosteibalsem, hetgeen de vreeselgke pjjn dadeljjk «verzachtte. Zoo goed deed mij de Kloosterbalsem, «dat ik weldra mijn werk kon hervatten en 's nachts «rustig kon slapen. Met den dag ging de wond vooruit «en was binnen 14 dagen genezen.* Koopt nog vandaag een pot Kloosterbalsem in voorraad, dan hebt gij dat beproefde huismiddel dadeljjk bij de hand, ais gij soms morgen een ongeluktje hebt. Prijs per pot van 20 gr.. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. /"1.30 en van 250 gr. 2.50. Eischt rooden baud met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar! Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Leunis Axel H. J. VAN DIXHOORN en L. Bo A. ROLFF LzHulst, F. L. VERWILGHEN— v. d. Hootf; te Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3