De Nederlandsche Briefsteller, CONST. C. NOBELS, Joh. de Cooker=Heijens. Vilthoeden en Petten, in verschillende kleuren en prijzen. Heeren- en Kinierstroohoeden. HEEREN-MODE-ARTIKELEN. Circulaires en Kaarten Aan geen Concurreerende prijzen Kunnen mijne ROLLUIKEN meer gele verd worden,' omdat alle onderdeelen nog steeds van hef zelfde fabrikaat en kwaliteit zijn als voor den OORLOG en minderwaardigwerk hierdoor is uit gesloten. Het maken zoowel als het plaatsen geschiedt door vakkundig personeel. Noordstraat 17, TER NEUZEN. Opnieuw ontvangen Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. L. F. GEERLING. Prijs f 1.25. M- DE jonge, Redder verdronken. Een waanzinnige. Griezelige vondst. DAGEN. Voorin. Nam, Woensdag 16 Mei 10.36 11.11 Donderdag 17 11.43 Vrjjdag 18 0.12 0.39 Zaterdag 19 1.3 1.27 Zondag 20 1.49 2.11 Maandag 21 2.29 2.51 Dinsdag 22 3.11 3.32 in de nieuwste modellen. Steeds voorhanden: een groote verscheidenheid in zijn spreekkamer gelaten was, van de ge legenheid gebruik gemaakt om een portemon- nai inhoudende 75 aan contanten te stelen. Uit het onderzoek dar recherche bleek, dat de bezoeker, zekere S uit 's-Gravnnhage, reeds lang wegens verschillende misdrijven wordt gezocht en deswege is gesignaleerd. (ÜASontploffiiiiK te Leiden. In een woning aan de Heerengracht te Lei den had Zondagmiddag eeD ernstig ongeluk plaats. De zoon des huizes zocht naar een lek in de gasleiding, toen plotseling een ont ploffing plaats greep, waardoor de man zeer ernstige verwondingen bekwam. De ongeluk kige werd naar het Acad Ziekenhuis vervoerd, waar de toestand ernstig werd ingezien. Ougewenschte gasten. Te Waalre bij Eindhoven heeft de mare chaussee een groep Duitscbe deserteurs gear resteerd, die daar werk gevonden hadden. Ze hadden zich te voren aan tal van diefstallen in Zuid-Limburg schuldig gemaakt. Fijne familie. In den nacht van 20 op 21 April werd in braak gepleegd in het kantoor der Zeeuwsche Kolenmaatschappij te Middelburg en werd al daar een belangrijk bedrag aan geld ontvreemd. Dadelijk viel het vermoeden op een familie. De vader van dit gezin is kuiper in den olie molen, die aan het bedoelde kantoor grenst. Daarom werd een onderzoek in zijn werkplaats ingesteld en daar werden werktuigen gevonden, waarmede de inbraak zoo goed als zeker heeft plaats gehad. Di man werd dien dag aange houden, daar hij toch reeds verdacht werd. Intusschen werd het onderzoek voortgezet en kwam men tot de ontdekking, dat er reden was nog een tweede maal huiszoeking in den oliemolen te doen, waarbij het grootste deel van het geld werd teruggevonden, dat op ver schillende plaatsen was verstopt, o.a. in een olievat, in een klomp, in een tabaksdoos, waarop de naam van den verdachte stond, enz. Ook werd een party chocolade gevonden, die enkele weken eerder ontvreemd werd van een wagen, die bij den oliemolen was gezet. Tij dens het verhoor bij den rechter-coramissaris werd ook de vrouw gearresteerd, terwijl tevens bleek dat drie zoons van dit echtpaar mede plichtig waren. Zij zijn nu opgespoord. Aangelokt door 't schoone weder hadden zich Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur eenige Scheveningsche jongelieden aan een golfbreker nabij het wandelhoofd te water begeven, twee in een bootje en twee zwemmende in zee. Van deze laatste bleek een minder goed te kunnen zwemmen en dreigde door de branding bij den golforeker te worden overmand. De andere zwemmer, zijn broeder, de 18 jarige H. v. H., woneode te Scheveningen, wilde hem te hulp komen, doch werd zelf de prooi der golven en verdronk onder de oogen van zijn vrienden in het bootje, die te vergeefs trachtten hem te redden. Een grenadier begaf zich te water en slaagde er in den anderen zwemmer behouden aan land te brengen, maar de ongelukkige H. v. H. dreef door de strooming weg en was niet meer te bereiken. Vele toeschouwers waren op het strand getuigen van deze tragische ge- N gebeurter is. Het lijk van den verdronkene is nog ni6t aangespoeld. Te Stratum heeft een waanzinnige Zondag avond 150 schoten gelost. Te 9 uur ontstond in café Gooseu twist tusschen een Belgisch geïnterneerde en den militair Thouwissen uit Almen (Gelderland). Den geïnterneeide werd een messteek in den hals toegeh acht. Hjj vluchtte doch zakte ineeD, werd in de politie wacht door een militairen geneesheer verbon den en vervolgens per brancard naar het gast huis overgebracht. De Hollandsche militair, die nog niet van woede bekoeld was, greep zijn geweer en loste van het tooneel af ver scheidene schoten. Het café was in oogwenk ontruimd. Stoelen tafels werden naar buiten gedrongeo, terwijl het schieten aanhield. De weg onveilig en door de politie afgezet. De huizen aan de overzijde van de straat werden door de schoten beschadigd. In het café, waar op het tooneel alleen de waanzinnige stond, werden de glasruiten, muren en plafonds ern stig beschadigd. De rijkspolitie en de infanterie losten schoten, doch konden van buiten den man, die zich schuil hield, niet treffen. Het schieten duurde voort. Patronen had de militair in overvloed, daar het tooneel voor rustkamer diende. Nadat een 150-tal schoten gelost waren en het schieten een poosje ophield, deed de kapitein der marechaussee, door de Rijks politie en de infanterie bijgestaan, een inval en overviel te ongeveer 11 uur den woesteling, die toen op zjjn stroozalc lag. Onder verzet werd hjj gedeeltelijk per as, daar hjj weigerde te loopen, naar de kazerne vervoerd. Persoonljjke ongelukkeu hadden verder Diet plaats. In een volkslogement te Almelo is op den zolder gevonden het lijk van een zwervend persoon die reeds veertien dagen vermist werd. Bjj de algemeene schoonmaak kreeg ook de bovenste verdieping een beurt en daar werd de ongelukkige gevonden. Het is zeer waarscbjjn- lijk, dat de man zelfmoord heeft gepleegd. De bedrogen smokkelaar. Iemand te Delft, wien het reeds eenmaal gelukt was een half mud kleiaardappelen te smokkelen, zou dit voor de tweede maal pro- beeren. Hij reed naar een der Zuid Hollandsche eilanden en thans werden twee mud beerljjke aardappelen behoorljjk verstopt in het rytuig geladen en de terugreis naar Delft aanvaard. De kapitein van de boot, die den smokke lenden Delttenaar over de Maas bracht, ver telde hem terloops, dat de ambtenaren de lucht van het zaakje hadden gekregen en on- getwjjfeld paard, wagen en aardappelen in beslag zouden nemen en verbeurd verklaren, zoodra de b( ot had aangelegd. De smokkelaar sloeg de schrik om 't hart. Goede raad was duur. De machinist werd in 't vertrouwen genomen en de vurig begeerde en toch zoo gevaarlijke aardappelen vonden een plaatsje in de machi nekamer. Zoodra de boot gemeerd was, maakte de smokkelaar, dat hjj van boord kwam, legde de zweep over het paard en reed zonder aar dappelen in draf naar huis terug, verheugd er zoo af te komen. Als de man, na het verlaten der boot, even had omgezien, zouden de glundere gezichten van kapitein en machinist hem spoedig uit den droom hebben geholpen. De kapitein, die als zoovele andereu reeds lang naar een goeden aardappel snakten had 's mans angst voor aanhouding alleen verwekt om in 't bezit der verboden waar te komen. Zonder eeuig beletsel vonden de aardappelen bun weg naar de woning van den kapitein en z'n trawant, die er 's avonds van smulden. De Delftenaar zal nu in vredesnaam maar wachten tot de kleiaardappelen beschikbaar werden gesteld. Moordenaar gestraft. De vrouwen-moordenaar Kasparek is door de rechtbank te Weenen ter dood veroordeeld. Kasparek maakte er, naar men zich wellicht zal herinneren, een specialiteit van, vrouwen te huwen om haar geld, haar vervolgens te vermoorden en in stukken te snijden, om deze ten slotte in een aantal vaten in een kelder onder zjjn huis weg te stuwen. Bjj de mobilisatie moest ook Kasparek op komen. Buren werden opmerkzaam gemaakt door de vreeselijke lucht die uit den kelder opsteeg, en ontdekten de vaten met hun af- schuwelijken inhoud. Kasparek werd aaustonds gearresteerd en bekende de reeks misdaden ge pleegd te hebben. Spoorwegongeluk. Fransche bladen berichten, dat bjj Areola, in den staat Illinois, de trein, waarin zich de bijzondere Fransche missie bevond, is ontspoord. Het »Journal« weet te verzekeren, dat bjj onderzoek niets is gebleken van eenig boos achtig opzet. Niemand van de in hun specialen wagen aan tafel door het ongeval overrompelde leden der Fransche missie is gekwetst gewor den. Viviani en admiraal Chocheprat sprongen uit hun wagen, maar Joffre bleef aan zjjn ontbijttafel. De laiulstormjaarklasse 1908. (Officieel). De Minister van Marine ad in terim Minister van Oorlog, heeft gisteren aan de Commissarissen der Koningin telegrafisch verzocht den burgemeesters rog vandaag te seinen, dat de oproeping der Landstormjaar- klasse 1908 voortgang moet hebben overeen komstig ministerieele aaDschrjj ving van 20 Maart j.I. <V s Grsvenhage, 15 Mei. Eerste Kamer. De heer De Vos van Steenwijk verklaart voor het ontwerp Grondwetsherzieniug te zullen stemmen, hoewel er z.i. er nog geen algemeen verlangen naar is onder het volk. Hij is vurig tegenstander van stemplicht en vrouwen kiesrecht, dat de Nederlandsche vrouw z. i. ook niet verlangt. Spreker verwacht nadeelen van de evenredige kiesrechtregeling. De heer Bavinck geeft zonder warmte zjjn stem aan het ontwerp. Hjj wenscht overal bijzondere scholen alleen daar waar ze niet zij", openbare. Hjj vraagt den Minister rekening te houden met het Amerikaansche stelsel, waar door een band wordt gelegd tusschen school en ouders. De heer Reekers is niet overtuigd door de opportuniteitsargumenten der regeering, Hjj vraagt haar wel mede te willen werken de komende verkiezingen bjj enkele candidaatstel- ling te doen afloopen. De heer Van den Berg kan in beginsel geen hulde brengen aan het nieuwe kiesrecht, maar zal zich niet verzetten tegen uitbreiding van het geldende kiesrecht. Voorlezing wordt gedaan van een Konin klijk Besluit, waarbij aan generaal-majoor Bosboom op zjjn verzoek eervol ontslag wordt verleend als Minister van Oorlog onder dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten, den lande in bijzonder moeilijke omstandig heden bewezen. Tweede Kamer. De pensioenregeling voor weduwen en weezen van voor 1 Jan 1906 overleden gepensionneerde of op wachtgeld gestelde onderwjjzers wordt z.h.s. aangenomen. Daarna zijn aan de orde de wetsontwerpen tot het leggen van verband tusschen de Inva- liditeits- en Ouderdomswetde wjjziging der Radenwet en het crediet voor de voorbereiding en invoering van Verzekeringswetten. Besloten wordt eenige ontwerpen aan de agenda toe te voegen. De handeling van een verzoek van den heer de Visser, die wil weten of de financieele be zwaren tegen de verhooging van de minima- salarissen der onderwjjzers (voorstel-Marchant) alleen bestaan bjj den Minister van Binnenl. Zaken dan wel worden gedeeld door de ge- heele regeeriDg, wordt uitgesteld tot morgen voor de pauze. Rijks lokaal telefoonnet. Nieuwe aansluitingen. No. 121 C. van Eerdenburg. 122 E. Hamerlinck. 123 R. Thienpondt - Martens. 124 J. K. Koljjn. 125 Nationale bankvereeniging. 126 G. A. van der Straaten. 127 V. Hejjntjens. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 11 Mei. Henri Rudolph August de Meijer, 27 j., jm en Irma Prudentia Maria Thielman, 22 j., jd. Cornelis van Dijke, 38 jjm en Maatje van Driessen, 35 j jd. Reinier Hofm-.n, 19 j 'jm. en Catharina Pieter- nella Bakker, 17 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Mei. Marines Pieter Kiel, 25 j„ jm en Hendrika Levina Witte, 22'j., jd. Willem Meijer, 19 j., jm. en Aaltje de Visser, 20 jjd. Gerardus van Driel, 30 j., jm. en Jacoba Cornelia de Regt, 32 j jd. Qeboorten. 6 Mei Hermaina, d. van Hippolyte Theophile Vogelare en Stephanie de Vrieze. Jacob Anthonij, z. van Marinus Wagenaar en Maatje Elisabeth Balnikker. Pieter Machiel, z. van Jan Leendert Ringelberg en Catharina Florentina van Doeselaar. 7 Mei. Janna, d. van Guiljaam Klaassen en Cornelia Anna Maria van der Gouwe. Cornelis Jacobus, z. van Francois Johannes Stoffijn en Fran- cina Jacoba Johanna Kolyn. 8 Mei. Jozef. z. van Jan Franciscus Heijens en Therosia Blondina de Sitter. Dina, d. van Cornelis van der Have en Ja- comina Verschelling Adrianus Cornelis, z. van Adriaan Anthonie van Wyck en Marytje Lok 12 Mei. Anna, d. van Adriaan de Bruljn en Cornelia Visser. Overlijden. 8 Mei. Anthonie Jan 't Gilde 3 m., z. van Christina Elisabeth 't Gilde. Pieternella Dek ker, 27 jd. van Francois en Janna de Feijter. 9 Mei. Anna Maria Geensen, 85 j., wed. van Adriaan Bedet. 10 Mei. Elisabeth den Dikken. 21 j., d. van Pieter en Suzanna Maria Dobbelaar. 12 Mei. Maria Fracina Maas, 62 j., ecktg, van Pieter Meertens. 11 11 11 11 11 11 INHOUDENDE: Brieven en andere Opstellen over de meeste Onderwerpen, die in het gemeenscbappeljjk leven gemeenlijk voorkomen, met vooropgaande Bepalingen over de geschiktste wijze van Samenstelling en Inrichting der Brieven Betitelingen en Opschriften, benevens allerlei Koopmansbrieven. ALSMEDE Voorschriften bjj Geboorte, Huweljjk en Over lijden Iets over Testamenten, Contracten van onderscheiden aardMinderjarigheid en Voogdjj Borgtochten, Volmachten, Geldlee- ningen, Hypotheken, Wissels en Quitantiën iets betrekkelijk de Nationale Militie Formu lieren tot het inrichten van Schrjjtboeken en Rekeningen Het voornaamste uit de Postwet. Eene Handleiding ten gebruike bjj de Wet op het Recht van ZegelModellen van Tele grammen, Advertentien, Aanplak- en Stroo- biljetten. BENEVENÉj eene Ljjst der meest voorkomende Verkortin gen, Namen der Maten en Gewichten met Verkorte Schrijfwijze en eene Tabellarische Herleiding van de Nederlandsche Munt en onderscheidene Vreemde Munten, en Inlichtin gen bjj Opleiding van Jongelieden voor eenige Rjjks- (Militaire- en Burger-) Betrekkingen. Twaalfde veel vermeerderde druk herzien door SER VAAS DE KRUIN. Voorhanden bjj Hl. DE JONGE. Ter Neuzen. Oad-Ilollandsclie Electr. Drukkerij. Noordstraat 1012. Aanbevelend,

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3