BOEKHOUDER praagö, LEVETOGEN Joh. de Cooker-Heijens. Viithoeden en Petten, in verschillende kleuren en prijzen. Heeren- en Kinderstroohoeden. HEEREN-MODE=ARTIKELEN. Loop der bevolking ie Ter Neuzen. Opnieuw ontvangen UIT 01T2E OMGEVING, Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoog watergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Zondag 13 Mei 11)17. Minister Bosboom neemt zijn ontslag* DAGEN. Voorat. Nam. Zaterdag 12 Mei 5.56 6.23 Zondag 13 6.54 7.25 Maandag 14 8.— 8.40 Dinsdag 15 9.19 9.58 Woensdag 16 10 36 11.11 Donderdag 17 11.43 Vrjjdag 18 0.12 0.39 Steeds voorhandeneen groote verscheidenheid en September 1917 wordt voor de enkele reis kaarten en plaatsbewijzen voor buurtverkeer, alsmede voor bagage, de op 1 Januari 1917 ingevoerde bijslag van 20 pet. verhoogd tot 50 pet. De afgifte van tienrittenboekjes voor buurt verkeer wordt met ingang van heden gestaakt en zal op 1 Juli 1917 of eerder tegen de verhoogde prijzen worden hervat 3e. gezelschapsbiljetten voor een enkele reis en voor een reis heen en terug, benevens gezelschapsbiljetten voor uitstapjes van kin deren worden gedurende de maanden Juli, Augustus en September niet afgegeven 4e. tot nadere aaukondiging worden extra - treinen niet meer beschikbaar gesteld, terwijl geen gelegenheid meer kan worden gegeven om geheele voertuigen of rijtuigen of rijtuig- afdeelingen af te huren. De geldigheid van reeds afgegeven kilo meterboekjes, kilometerkaarten en tien ritten- boekjes voor buurtverkeer ondergaat geen wijziging. Voor1 het exameu vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek slaagden te Middelburg de heeren H. J. Pauw en P. de Zeeuw, van Ter Neuzen. Gisterenavond hield de liberale kiesver- eeniging »De Vrijheid* hare vergadering, uit sluitend belegd met het oog op haar 20-jarig bestaan. De vereeniging is opgericht 18 Mei 1897 het reglement vastgesteld 10 Juni d. a. v. Besloten werd eene huishoudelijke vergade ring te houdên tot herdenking en daaraan, als het mogelijk is, te doen voorafgaan eene propaganda vergadering. Aan het bestuur werd overgelateneenp commissie zich toe te voegen tot regeling van de noodige schikkingen. De vergadering was goed bezocht en ieder bleek hartelijk bereid tot medewerking, zoodat gehoopt mag worden op een paar mooie dagen door de vereeniging, die zich in strijden en lijden 20 jaren wist te handhaven en thans zoodanig is toegenomen, dat ze gerechtigde verwachtingen voor de toekomst spreekt. de Directie35 °'/0 aan de aandeelhouders en 40 wordt gestort in het Reservefonds. Tot commissarissen werden verder gekozen de heeren A. E C. Kruijsse te Axel en M. Wauters te Sas van Gent. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen heeft men dezer dagen verscheidene akkers koolzaad omgereden, dewijl nu bij het uitgroeien bleek, dat het grootste deel van het gewas dezen winter zooveel had geleden, dat slechts op i/t van een gewone opbrengst zou kunnen worden gerekend. Voor de betrokken landbouwers is het een belangrijke schadepost. Men schrijft uit Aardenburg Ten overstaan van notaris Brevet werd de groote koopdag bi) den heer A. de Milliano gehouden. Het stroomde menschen naar de mooie boerderij en niet alleen menschen, maar ook goede koopers. Daar werden prachtige paarden verkocht, allen bekroond, één tot den zeer hoogen prijs van f3525. Ook het rund vee werd hoog verkocht tot een prijs van f4.75. Noch het weinige veevoeder noch de contante betaling hadden op den verkoop eenigen invloed. Dezer dagen zijn ten nadeele van eenige Oostburgsche visschers, meest behoeftige men schen, diverse in het Groote gat uitstaande netten ontvreemd, een waarde van pl.m f200 vertegenwoordigende. De daders zijn onbe kend. Van 2 8 Mei zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Roodvonk 3 gevallen te Aardenburg, I te 's-Gravenpolder, 1 te Haamstede, 2 te Ter Neuzen en 1 te Souburg. Diphteritis 1 geval te Axel, 1 te Ter Neuzen en 2 te Oosterland. Over bovengenoemd tijdvak zijn in ons land 31 gevallen van nekkramp geconstateerd. N. V. Middenstands rediet bank voor Ter Neuzen en Omstreken. Op Woensdag 9 Mei werd in het Hotel der Nederlanden alhier, onder voorzitterschap van den heer J. A. van Rompu, de jaarlij ksche algemeene vergadering gehouden van de N. V. Middenstands Credietbank voor Ter Neuzen en Omstreken, gevestigd te Ter Neuzen. Door den secretaris werd uitgebracht het verslag over het tweede boekjaar, waaruit bleek, dat de Raad van Commissarissen 12 maal ver gaderde, in welke vergaderingen de kas en boeken der Vennootschap werden nagezien en gecontroleerd. De Raad van Toezicht verga derde 30 maal ter behandeling van ingekomen aanvragen voor credieten. Behandeld werden 113 aanvragen (v.j.68) tot een gezamelijk bedrag van 784.800 fv. j. ƒ191.800). Afgewezen werden 18 aanvragen tot een bedrag van ƒ73.000 (v. j. ƒ25.500.) Toegestaan werden dus 97 aanvragen tot een bedrag van ƒ711.800. Afgelost werd 314.101,75. Aan promessen stond op 31 Dec. 1916 uit 178.048.75. Aan rekening-couranthouders was de bank verschuldigd 48.162,25. Het tegoed der deposanten bedroeg op 31 Dec. 370.320,25. De totale omzet der bank bedroeg in 1916 5 839.435,60, in 1915 was dit bedrag 1.206.569,59'/ alzoo een vermeerdering van 4.632,866,007a- Het aantal geplaatste aandeelen bedroeg op 31 Dec. 1916 472, tegen 185 op 31 Dec. 1915, alzoo een vermeerdering van 287 aan deelen. Met voldoening werd geconstateerd dat de bank steeds hare werkzaamheden uitbrjidt en dat in de laatste algemeene vergadering werd besloten te Breskens een bijkantoor te openen. De boekhouding werd eenmaal gecontroleerd dooi den accountant der Algemeene Centrale te Amsterdam, en eenmaal door den accoun tant der Rotterdamsche Centrale, terwijl de heer Ivosten, accountant te Middelburg, belast was met de voortdurende controle. Overeenkomstig het voorstel van Commis sarissen werd besloten aan aandeelhouders een dividend uit te keeren van 5 °j Op oprichtingskosten werdafgeschreven 10 terwijl aan het reservefonds werd toe gevoegd eèn bedrag van 7382,97. Voorts werd besloten het maatschappelijk kapitaal uit te breiden met- 125.000, terwijl artikel 26 der Statuten zoodanig werd gewij zigd, dat na de verplichte uitkeeringen de overwinst als volgt zal worden verdeeld: 10 °/0 aan den Raad van Toezicht; 10 aan den Raad van Commissarissen 5 aan Ncd. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9'/a u., Ds. A. Timmerman, en nam 2 u., dhr. L. Dek. Sluiskil. Voorm. 91/3 u., dhr. L. Dek. en nam 2 u., Da. A. Timmerman. Bediening van deu H. Doop. Hulst. Voorm. 9'/s u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u., en nam 2 u., Ds. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/a u., (oude tijd) leeskerk. Oud Gereformeerde gemeente Vlooswijkstraat) Ier Neuzen. 9 u 2 u., en 51/2 u., (oude tijd) leeskerk. Lokuul „Ebeu-IIaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/a u., Evangelisatie. Donderdag 17 Mei. (Hemelvaartsdag.) NED. HERVORMDE KERK. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u„ en nam. 2 u.. Ds. A. Timmorman. Sluiskil. Voorm. 9'/a u en nam. 2 u., dhr. L. Dek. In den loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd J. van der Zegen de Beer, schipper aan boord, uit Hoofdplaat 8. van de Velde, dienstbode, Westkolkstraat 36, uit Middelburg M. de Wilde, dienstbode, Westk-olkstraat 6, uit Hontenisse C. P. Bakker, dienstbode, P 67, uit Zaamslag J. C. van den Broecke, zonder beroep, Dr. Buijzestraat, uit Oostburg W. Lensen, dienstbode, Baandijk 49, uit Middelburg W. C. Hamelink, varensgezel, Walravenstraat 8, uit Kruiningen J. I. Risseeuw, onderwijzer, Q 27, uit Middelburg C. B. Klop, schipper, Westkolkstraat 18, uit 's-Gravenhage C. van Doeselaar, veld- arbeider, Driewegen, uit Hoek. Vertrokken A. Lansen, los werkman, Vlooswijkstraat 28, naar 8chagen - A. D. Vermeire, dienstbode, 1 108, naar Sas van Gent P. Hamelink, dienstbode, Dijkstraat 22, naar Rotterdam J. M. Iheri, dienstbode, Nieuwstraat 50, naar Uzendijke P. E. de Doelder, dienstbode, Javastraat 15, naar Voorburg J. C. Harms, varensgezel, Tholeustraat 69, naar Hoofddorp N. Wiemes, zonder beroep, Lange Kerk- stiaat 90, naar Axel-A. van Gelderen, dienstbode, Westkolkstraat 8/10, naar Hulst W. L. van Luik, bakkersknecht, Noord straat 47, naar Amsterdam H. L. C. Lannee de Betrgncourt, bakkersknecht, Q 233, naar d ^am ^ertneulen, zonder beroep, 42, naar Leiden J, J. van Leeuwen, ingenieur, Nieuwstraat 50, naar Goes, Ecu botsing. Woensdagmorgen heeft te Stolwijkersluis een botsing plaats gehad tusschen een rijtuig en den trein Schoonhoven-Gouda. In het rjj- tuig zaten twe9 dames en een heer, die er met niet ernstige verwondingen zij afgekomen, doch de ki-ffiehuisbouder Christensen, die het paard bestuurde en van den bok geslingerd werd, heeft levensgevaarlijke verwondingen gekregen hij werd bewusteloos opgenomen, Het rijtuig werd geheel verbrijzeld. Het paard wist zich Iqs te rukken en ging op hol. Groote kerkbrand. Uit Dongen meldt men Woensdagavond kwart over 8cht ontdekte de kapelaan, dat in de Groote St. Laurentius- kerk aldaar brand was uitgebroken. De brand was ontstaan bij bet altaar. Toen men de klok ken wilde luiden, bleken ds touwen reeds door het vuur aangetast. Spoedig stond het geheele gebouw in lichte laaie, en de brandweer stond zoo goed als jnachteloos tegenover de vuur massa. Ook de toren van de kerk werd door het "vuur aangetast. De kerk brande geheel uit. Uet bovenste van deu toren is geheel afge brandhet onderste gedeelte is alleen uitge brand. De koepel viel met donderend geraas in de kerk. Er kon Diets worden gered. O. a. zijn schilderijen verloren gegaan, waaraan groote waarde werd toegekend. Het goud en zilver was in de kluis geborgen. Om 7 uur was er nog dienst in de kerk geweest. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Een woesteling. De veehandelaar C. B te Purmerend, werd door da politie gearresteerd wegens vechtpar tijen. Na den gebeelen nacht in het politie bureau te zijn geweest, werd hij Donderdag morgen vrjjgalaten. Toen B. thuiskwam sloeg\ hij alle ruiten in het achterhuis stuk, holde de straat op en verzocht een buurman hem de hals door te snjjden. Nadat deze hem met enkele woorden getsacht had te kaltneeren, sprong hij plotseling op en liep met een vaart in het water. Een drietal voorbijgangers poog de hem te redden, en daar hij bewusteloos was gelukte dit. Naar buis gebracht ontvluchtte hij weder nu in zijn ondergoed, en ging ieder te lijf die hem op zijn weg tegenkwam. Bij verschillende winkeliers sloeg hjj de ruiten in, waardoor hij zich aan arm en handen ver wonde. Toen een veldwachter hem wilde ar- resteeren, ontstond een worsteling, waarbij de woesteling het onderspit moest delven, toeo een tweede agent te hulp kwam. Nadat zjjn wondeu voorloopig waren verbondeD weid hij in het politie-bureau opgesloten. Naar men zegt zijn huiselijke omstandigheden de oorzaak. Door een leeuw gegrepen. Iq het Academisch Ziekenhuis te Groningen is aan de bekomen verwondingen overleden een 3-jarig zoontje van een dierentemmer, die in eeD tent te Musselkanaal o.m. met 4 leeuwen voorstellingen geeft. Genoemd knaapje stak bij het bezichtigen der dieren zijo handje door de tralies, waarop de leeuwen het grepen, 't kind naar binnen tracht ten te scheuren en vreeselijk verwondden. Enkele omstanders hielden het slachtoffertje bij de besnen vast, terwijl de vad>-r der dieren zooveel ontzag inboezemde dat ze hun prooi loslieten, hoewel hjj ook een geduchten slag kreeg. Uit IJmuiden wordt aan het N. v. d. D. gemeld De invoer van visch in Belgie is weer ver boden. Op last van de Duitsche regeering is de vergunning tot invoer van versche visch uit IJmuiden :n Belg aan de Relief-commissie voor de bevolking in België en Noord-Frank rijk, zonder opgaaf van redeneD, potseling ingehokken. 's-Gravenhage, 11 Mei. Tweede Kamer. Aan de orde is het voorstel-Marchant c. s. tot wijziging van art. 26 van de wet tot rege ling van het Lager Ouderwijs (verhooging der wettelijke minimum-salarissen met f 100). De heer Ter Laan (Huag) beveelt de aan neming aan. De heer van der Molen betwijfelde of er practisch iets van zal kunnen komen. Hij wilde weten of er van de regeering mede werking is te wachten. Zou het antwoord bevredigd zijn, dan wil hij medewerken. De heer van der Voort van Zijp betoogt dat het ontwerp geen rekening houdt met de wettelijke behoeitebij zou daarom liever verhqoging vau duurtetoeslag of kinderbijslag zien. 's GRAVENHAGE. De minister van oorlog, generaal-majoor Bosboom, heeft gistermid dag in een door hem aan de Koningin aan gevraagde andiëntie zijn ontslag aangeboden. Het verluidt dat de- minister van marine ad interim met het beheer van het departe ment van oorlog zal worden belast. Gisterenmiddag had de gewone vergadering van den Raad van Ministers plaats. LONDEN, 11 Mei. In de geheime zitting van het Lagerhuis over de oorlogsbegrooting heeft de regeering verklaard, dat zij het niet noodig acht nogmaals Engeland's oorlogsdotl uiteen te zetten, daar dit onveranderd geble ven is. NIEUW-YORK, 11 Mei. Aan een feestmaal zeide generaal Joffre, dat da vrede niet mo gelijk is, zonder dat Elzas-Lotharingen weer tot Frankrijk behoort. PARIJS, 4 Mei, Minister-president Ribot ontving van den H. W. Deterding een bedrag van öen milioen franc. De schenker, een Ne derlander, wilde, zooals hij zeide, deze som geven ter verlichting in alle opzichten van de ellende, die in de bezette streken wordt ge léden. PETROGRAD, 10 Mei. In een buitenge wone zitting der Doema heeft Rodzianko verklaard, dat hij het idee van een afzonder lijken vrede van zich afwerpt en van meening is dat Rusland zijn verplichtingen tegenover de geallieerden zal nakomen. 11 11 11 Getrouwd J. A. DONZE EN E. R. M. LOEKEMEIJER. die ook namens wederzijdsche familie hun hartclijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 10 Mei 1917. tevens kunnende correspondentie voe ren. Brieven letter N Bureau dezer Courant. sterkt het vermoeide zenuwstelsel en geeft bij zenuwachtigen, zwak ken en herstellenden steeds goede resultaten. Bussen vanaf 90 ct. Fabrikant A, Mijnhard!, Pharm. fabr. Ziest. Bij Apoth. en Drogisten. En verder verkrijgbaar bij (zie adressen in dit blad bij advertentie Moeders)

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3