Rechtszaken. Gemengde Berichten. Kantongerecht te Ter Neuzen. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. ïïüogwatergetij te Ter Neuzen. Bommen op Zierikzee. Straf voor menschlievendheid. Doodgeschoten. Een lawine* DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 2 Mei 11.42 Donderdag 3 12 8 1231 Vrijdag 4 12.52 1.11 Zaterdag 5 1.29 1.46 Zondag 6 2.3 2 20 Maandag 7 2.36 2.53 Dinsdag 8 8.11 8,28 Te Biervliet zijn aan school A tot on derwijzeressen tijdelijk benoemd de dames Ro mein te Middelburg en Baart te Vlissingen. In functietreding 1 Mei a.s. Zondagavond heeft op den Nieuwen Vlis- singschen weg een droevig ongeluk plaats gehad. De ODgeveer 17jarige dochter van den timmermansknecht Gelein, wonende Breewa- terstraat te Vlissingen, reed in de richting van de Abeele per rijwiel toen de tram haar achter op reed. Door een onbekende oorzaak geraakte zij het stuur over het rijwiel kwijt en viel tegen de treeplank van den derden wagen, waardoor zij door den vierden wagen werd medegesleurd van het eerste tot het tweede blok huizen. Toen de tram stil hield was de ongelukkige reeds dood, want hevig bloedend binnengedragen bij een der omwo nenden konden de ter hulp geroepen dokters slechts den dood constateeren. VLISSINGEN, 1 Mei. De mailboot »Zee- land« kwam even twaalf uur binnen met 100 passagiers, onder wie de passagiers van de „Grotius", die drie maanden in Eogeland aan boord hebben vertoefd. Onder hen bevinden zich de vice-admiraal Pinken, voormalig com mandant van de zeemacht in Indië en enkele anderp officieren verder de bemanning van het stoomschip „Ceda", dat 14 weken geleden ge torpedeerd werd. De mannen vertoefden in Londen in het Zet manshuis, waar velen nog op vertrek wachten. Te Southwold werden passagiers en babage met vier marine-trawlers aan boord gebracht. Wij zagen slechts twee postzakken van boord dragen. De reizigers zetten met den trein van 1.27 uur de reis voort. Donderdag vertrekt de „Zeeland" weder. Zondagnacht half drie heeft een vliegma chine van onbekende nationaliteit zich onge veer tien minuten boven Zierikzee opgehouden en met zoeklichten de stad beschenen. Vervolgens werden een zestal bommen ge worpen o.a. een achter de gasfabriek en een, die achter de Zuid Havenpoort in het water viel. Een bom kwam terecht op het huis van de familie Leidekker, een zadelmaker in de Dominostraat. Deze werd met zijn echt- genoote uit bed geslingerd en kwam ongeveer 30 M. van zijn huis op straat terecht. Man, vrouw en een Belgisch pleegkind, dat zij bij het uitbreken van den oorlog tot zich genomen hadden, waren onmiddellijk dood en vreoseljjk verminkt. Met huis en een buurhuis zijn vernield. Het bewuste huis naast dat van de onge lukkige familie L. was dien nacht onbewoond. De bewoonster logeerde te Schuddebeurs. In de buurt van Groenendaal, Oude Haven en Molenstiaat zijn vele huizen geteisterd.. Drie huizen, w.o. twee pakhuizen in de Mo lenstraat zijn in de vlammen opgegaan. Dui zenden ruiten zijn gesprongen. Van de huizen van advocaat Polfliet en notaris Biermasz zijn door den luchtdruk de daken afgerukt. In den tuin van den laatste kwam een bom terecht. In Zierikzee is men van meening, dat de bommen bestemd waren op de gasfabriek te worden geworpen. De Commissaris der Koningin en militaire autoriteiten begaven zich naar Zierikzee. Het gerucht ging, dat de Koningin daar 's mid dags per auto zou komen. Later wordt bericht De Commandant van Zeeland en de Com missaris der Koningin zijn om 12 te Zierikzee aangekomen. Van de verwoeste huizen waren de meeste niet verzekerd. De heer Bierman, die zijn huis had verzekerd bij »de Nederlandent te Zutphen, heeft bericht ontvangen, dat alle schade zal worden vergoed. Stokers aan de gasfabriek te Goes beweren des nachts vliegmachines boven de stad te hebben waargenomen, nadat de aanslag te Zierikzee was gepleegd. Ook in andere plaat sen in Zeeland o.a. in Middelburg heeft men het vliegtuig gezien. Uit Zierikzee meldt men nader Het is voor de ingezetenen van onze stad een verschrikkelijke nacht geweest. Schier de geheele bevolking werd door het geweld van een neergeworpen bom uit den slaap wakker ge schud. Aanvankelijk wisten velen niet, wat er ge beurd was, maar alras merkte men, dat er bjj tus- schenpoozen nog vijf bommen uit een vliegtuig, waarvan men het snorren kon hooren.oponze stad geworpen werden. Allen snelden angstig de straat op. Spoedig ontwaarde men, dat er niet alleen groote stoffelijke schade aan tal van huizen, vooral op de Oude Haven en in dichtbevolkte arbeidersbuurt was aangericht, maar dat er ook drie menschenlevens te betreuren vielen een man een vrouw en hun pleegkind waren het slachtoffer geworden. Leydekker, aldus is de naam van den man, onderhield zjjnh oogbe- jaaraen vader en stond als een zeer oppassend man bekend. Een bom had zijn huis geheel ver woest. In twee pakhuizen in de Molenstraat brak een greote brand uit, die, dank zij de brandweer, gebluscht werd. In de slaapkamer van mevrouw Pol vliet en haar kind waren zulke ontzettende verwoestin gen aaangericht, dat het een wonder mag heeten, dat zij in het leven zijn gebleven het ledi- kanfje, waarin het kind lag, werd geheel ver brijzeld. Het kind kreeg in het gezicht eenige schrammen. Van tal van huizen is het dak naar beneden geslingerd, geen ruit bleef er heel. Ook de onlangs gerestaureerde woning van den directeur der gasfabriek werd ernstig beschadigd. Zondag zweefde ook overdag een vliegtuig over de stad. Men kon zijn nationaliteit niet onderscheiden. Scherven van bommen worden bijeenver zameld, ten einde te kunnen uitmaken, tot welke nationaliteit de vlieger behoort, die de bommen opons rustig stadje geworpen heeft. Slechts één huis, dat van notaris Biermasz, was verzekerd. Een later bericht luidt De bommen, die op Zierikzee geworpen zijn door autoriteiten onderzocht en bevonden van Engelsch maaksel te wezen. Van andere zijde meldt men, dat het on derzoek, te Zierikzee door de militaire overheid ingesteld, in verband met het werpen van bommen op die plaats, afgeloopen is, en het ambtelijk rapport daaromtrent vandaag bij de autoriteiten en te 's-Gravénhrge wordt verwacht. ArroiidiNseineiits-Rechtbaiik te Middelburg Bovengenoemde rechtbank heeft in hare zitting de volgende vonnissen uitgesproken C. M. W., 39 j., te Axel, wegens poging tot uitvoer of vervoer, 10 of 10 dagen hecht. C. L 29 j., te Axel, vrijgesproken. Relletjes te 's Gravenhage. Maandagavond verwekten een vijftal in een rijtuig gezeten personen zoodanige opschudding om de Gedempte Gracht, dat de op den boek van de Wagenstraat geposteerde politieagent zich met het geval moest bemoeien. De in zittenden waren echter niet tot rede te bren gen, waarop een relletje ontstond, tengevolge waarvan een tweetal der bedo9lde personeD werd gearresteerd. Daarbij ondervond de po litie vri) ernstig verzet, met het gevolg, dat zij de sabel trok. Een der rumoermakers kreeg twee sabelhouwen op het hoofd, die vrij ern stig aankwamen, hij werd naar den post van den Eersten Hulpdienst gebiacht, daar ver bonden en vervolgens per auto naar zjjn wo ning gebracht. Een politieagent werd bloedend aan een zijner handen verwond. Carnavalsviering in Den Boseli. Men schrijft uit 's Hertogenbosch Het zoo juist verschenen preadvies van B. en W. in zake het voorstel van het Raadslid Thijssen tot afschaffing van carnaval aldaar, z^gt, dat B. en W. geen vrjjheid vinden, om de carnavalsviering thans in het belang van de openbare orde en zedelijkheid te verbieden. De carnavalsdagen, zegden B. en W., ken merken zich uit den aard der zaak door bui tengewone luidruchtigheid, zoo op straat als in de café's, doch storing der openbare orde behoort tot uitzonderingen en tegen handelin gen in strijd met de openbare zedelijkheid be hoeft zelden worden opgetreden. Meermalen is ook beweerd, dat het carnaval van invloed is op het getal onwettigegeboor- teD, doch deze bewering, zeggen B. en W., wordt door de statistiek op afdoende wjjze gelogenstraft. Nekkramp. In verband met eeo in Arnhem voorgekomen geval van nekkramp is bij onderzoek gebleken dat de besmetting hoogstwaarschijnlijk is over gebracht door een broeder van den pasiënf, een militair die te Amersfoort in garnizoen lag. Kort voor het constateeren van de ziekte bij den Arnhemmer, had.de miliair bij zjjn broer gelogeerd. Bij nader onderzoek is gebleken dat de mi litair bacillendrager washjj is thans in de barak van het gemeenteziekenhuis te Arnhem geïsoleerd. Zooals we reeds gemeld hebben was door den stoomtrawler „Camdia" Dinsdag een scheeps- boot mpt twee lijken opgepikt, terwjjl een derde inzittende dood of levend er uit viel. Na scheepsraad keerde de schipper naar IJraui- den terug om den dooden een waardiger rust plaats te geven dan in volle zee. De reederjj, die schade beliep door het kolenverbruik over den afstand van 180 mylen en door het gemis aan vangst, is, naar onze berichtgever te IJmuiden verneemt, daarover zoo ontstemd, dat zjj de geheele bemanning van den trawler op staanden voet ontsloeg. Naar haie meening had men den dooden beter een zeemansbegra fenis kunnen geveri om daardoor tjjd te win nen voor de vischvangst. Te Tilburg heelt Zondagavond zekere Maas een Duitsch deserteur doodgeschoten. Bjj een ontmoeting op straat bracht M., na een nietig woordenverschil, den deserteur Bunke, afkom stig uit Dusseldorf, verschillende messteken in borst en rug toe. De verslagene is kort daarna overleden. Hij had M. niets in den weg gelegd. De dader, die reeds meermalen met politie eu justitie in aanraking kwam, werd gearresteerd. Sniokkelaarsgroothcid. Dezer dagen werd door de Venlosche poli tie een smokkelaar aangehouden, met wien de justitie nog iets te vereffenen had. Toen de man hoorde, dat hij naar 't huis van bewaring te Roermond zou worden overgebracht, ver klaarde bij erop te staan, dat die overbrenging per auto zou plaats vinden. Geld had hij vol op, snoefde hij onder 't uithalen van een por tefeuille met bankpapier. Daar de inwilliging van de zonderlinge O.-W.ersgril, werd pr een anto besteld, en voor 't eerst zoolang het huis van bewaring te Roermond bestaat, was men daar getuige van het zonderlinge schouwspel, dat een gevangene zich door eigen equipage aan de poort liet afzetten. BERN, 30 April Een gistermiddag naar Davos vertrokken treio werd bij het meer van Davos door een lawine overvallen. Bjj dit ongeluk werden verscheidene personen gedood tot nu toe zjjn reeds 8 ljjkeu gevonden. Zitting van 27 April 1917. Veroordeeld zijn ter zake van Een te groote hoeveelheid ten uitvoer verboden zeep In voorraad hebben. F. v. K., en G. v. W„ beiden voddenkoopman te Middelburg, ëlk tot 30, subs. 15 d. h. met ver beurdverklaring der zeep. Zich binnen 50 Meter van de rijksgrens ophouden. P. W., bierbrouwersknecht te Sas van Gent, t. 10, subs. 10 d. h.E. v. W., schoppenmaker te Westdorpe, tot f 5, suba. 5 d h. E. B., bier- brouwersknechtB. P.,P. V.,; J S,; J. ït., en H. B., allen fabrieksarbeider en J M., land bouwer, allen te Sas van Gent, eik tot 3, subs. 3 d. h. Fietsen zonder licht. J. H., landbkn. te Axel, t. f 5, subs. 5 d. h. F. d. R., landb. te Wachtebeke, t. 5, subs. 1 w. tuchtsch.F. d S., arbeider te Westdorpe,t. 2, subs. 2 d. h.D. v. H., landb. en C. M. v. L bakker, beiden te Axel, t. f 1. subs. 1 d. h. Rijden met voertuig zonder licht. M. G. d. K., molenaarsknecht te Axel, t. 2, subs. 2 d. h. Rijden met rijwiel zonder bel. C. v. D., arbeider te Sas van Gent, t. 1, subs. 1 d. h. Rijden met motorrijtuig zonder nummer en letter te hebben verlicht. P. A. J. arts te Axel, t. f 0,50, subs. 1 d. h. Overtreding der Leerplichtwet. J. A. d. K., veldarbeidster te Axel, t. 5, subs. 3d. h- Overtreding der Jachtwet. A. J. J., grondwerker te Sluiskil, t. f 5, subs. 5 d. b met verbeurdverklaring en vernietiging der wildstrikken. Overtreding der IJkwet. A. K koopman, zonder woonplaats en C. M. koop man beiden te Rotterdam, elk t. 1, subs. 1 d. b. met verbeurdverkl. der lengtemaat. Het bevlsschen der Zeeuwsche stroomen zonder consent. H. J. Q., werkman te Sas van Gent, t. ƒ1, subs. 1 d. b. Het loopen over een spoorweg. J. d M fabrieksarbeider te Sas van Gent t. f 1, subs. 1 d. h. F Openbare dronkenschap. C. M. G., koopvrouw te Sluiskil en J. S.. varens gezel te Ter Neuzen, elk t 3 d. h.D. K., koop man, zonder woonplaats on J. B Dkoopman te Axel. b t. 5, subs. 5 d. b. G. A. D visscbers F. A., koopman beiden te Ter Neuzen; M. W., koopman, zonder woonplaats en J. v. d. L., liedjeszanger te Rotterdam, allen t. f 3, subs 3 d. h. Te Axei op den openbaren weg met en om geld spelen. J. F., werkman te Axel, t. f 3, subs. 1 w. tuchtsch. P. J. d. Lschipper zonder woonplaats, werd in zyn verzet ontvankelijk verklaard, en de veroor deeling tot 14 dagen hechtenis veranderd in 15, subs 7 d. b. Teruggegeven aan zijn ouders (zonder straf) is A. T., zonder beroep te Axel, beklaagd van te Axel op den openbaren weg met, en-om geld spelen. 's Gravenhage, 1 Mei. Tweede Kamer. Te 11.35 werd de vergadering wegens onvol talligheid verz6t op 11.50. Toen werd het voorstel van den heer v. u- Vooit van Zjjp en 9 anderen tot een comi'e- generaal besloten over bespreking van de wjj- ziging van de Militiewet (kaderplicht voor de lichtingen) en het buitengewoon oorlogscrediet.' De denren werden daarop gesloten. PARIJS, 1 Mei. (Havas.) Na het mooie werk van het voorbereidende bombardement, dat Zondag begonnen is, hebben de Fransche op de gewone krachtige wjjze een aanval ge daan en over den geheelen sector een vooruit gang van beteekenis bereikt, waarbij de ver overingen van de legergroep Pétain van 18 dezer zyn uitgebreid en de stellingen op den Cornillet, een vooruitspringend punt in de vjj- andeljjke linie, vrjjgemaakt. De Duitschers, die zich ten Westen van de hoogte handhaaf den in een beboschte streek tot ten Zuiden van Beine zyn teruggeworpen en het oosteljjk gedeelte en het midden van den berg zyn van vijanden gezuiverd. De eerste resultaten van dezen offensieven druk zjjn bevredigend, daar de Franschen, die langs het geheele front de domioeerende hoogten bezetten van het massief van Moronvillers, thans druk uitoefenen op de noordelijke hel lingen. BERLIJN, 1 Mei. (Wolff.) OfficieelLeger groep kroonprios RupprechtBjj Atrecht le vendige gevechtsactie der artillerie, aan beide oevers van de Scarpe, van afwisselende kracht. Voor ons gevechtsterrein bjj St. Quentin vinden eiken dag kleine gevechten onzer dek kingstroepen met de voorhoeden van den vjjand plaats. St. Quentin zelf wordt vaak beschoten. Giste ren werd de kathedraal vjjfmaal getroffen. Legergroep van den DuitscheD kroonprins Aan de Aisoe, aan het Aisne-Marne-kanaai en in Champagne, tusschen Siüery en de Suippe- vlakte, duurde de artillerie-slag met enkele tus8chenpoozen voort. Tusschen Soissons en Reims was deze vooral tegen den avond hevig. Aanvallende verkenningsafdeelingen der Fran schen die 's nachts bjj Berry au Bac, aan den Brimont en ten O. van Courcy worden terug geslagen. In den voormiddag werd in Champagne het vuur tot de grootste kracht urenlang opgevoerd. Na den middag werd tusschen Prosnes en Auberive de aanval der Franschen begoDDen. Versche divisies waren in het gevecht gebracht, ten einde ons de hoogtestellingen ten Z. van Noroy en Mo'onvillers te ontrukken. De storm loop is op den taaien tegenstand van onze troepen afgestuit. Na een harden, heeo en wear golvenden strijd zjjn de daar strjjdende Badan- sche Saksische en Brandenburgsche regimenten in het volle bezit hunner stellingen gebleven. De vi and leed zware verliezen. Een tweede aanval in den avond, ten Z. van Noroy debou- cheerend, kon aan den tegenslag niets meer veranderen. Legergroep AlbertNiets nieuws. Gisteren werden 22 vyandeljjke vliegtuigen in luchtgevechten, 3 door afweerkanonnen naar beneden geschoten. Drie onzer eenpersoonsvlieg- tuigen vielen ten N.W. van Reims een groep van vjjf Fransche kabelballons aan en werden die alle brandend naar beueden geschoten. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 24 April. Willem Meijer, 19 j., jm. en Aaltje de Visser, 20 j., jd. 27 April. Jan Adriaan Donze, 51 jwedn. en Elizabeth Remina Maria Loekemefjer, 47 j., jd. Gerardus van Driel, 30 j., jm. en Jacoba Cornelia de Segt, 32 j., jd. Jacob van der Est, 23 j., jm. en Jacomina Elizabeth Micbielsen, 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 26 April. Klaas Westra, 23 j., jm. en Prina Magdalena Hamelink, 18 jjd. Jan Theunis Gort, 21 jjm. en Suzanna Elizabeth Stoffijn, 22 j., jd Cornelis Wilhelm Johannes Pieter Liefbroer, 24 j., jm. en Adriana Cornelia Donze, 25 jjd. Geboorten. 23 April. Pieter Jan, z. van Marinus de Jonge en Janna Cornelia Smallegange. 24 April. Pieternella Johanna, d. van Cornelis Schoonakker en Cornelia Jacoba Pieternella Faas. 26 April. Maria Geertruida en Louis Anthonie, d en z. van Louis Meulenberg en Cathalina van der Hage. 27 April. Janneke Maria, d. van Jacobus Piatteeuw en Su zanna Maria van der Meer. Cornelis Andries, z. van Jan van IJk en Elisabeth Catharina Dieleman. Janna Geertruida, d. van Pieter Cornelis Geeusen en Janna Cornelia de Mul. 28 April. Jan Abraham, z. van Willem Oostdijk en Adriana Fran<-ina Faas. Baukje, d. van Pieter Huibrecht Hendrikse en Sjoukje Kooistra. Overlijden. 23 April. Cornelis Pieter Witte, 8 j., z. van Jan en Maria Wolse 25 April. Gelfjn Ver- beyke, 74 jechtg van Janna Westerbeke. 27 April. Pieternella Hamelink, 82 j., echtgenoot van Daniel de Doelder. 11 11 11 11 1»

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3