ÊRBAl; VERGADERING Aambeien kwellen Kloosterbalsem Loop der bevolking te Ter Neuzen. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hjogwatergetij te Ter Neuzen. Burgerlijken Stand. Advertentiën. Rede van Jhr. R. de Muralt. Moordaanslag. Onschuldige smokkelaars. Werkstaking in de Duitsche munitiefabrieken Geen afzonderlijke vrede. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 21 April 2.12 2.31 Zondag 22 2.51 3.11 Maandag 23 3.30 3.49 Dinsdag 24 4.9 4.27 Woensdag 25 4.46 5.6 Donderdag 26 5.25 5.46 Vrfidag 27 6.7 6.30 er nog aan, dat het uwe regeering gelukken zal de geheele wereld onder de knie te krij gen De deelneming door de Vereenigde Staten aan den oorlog is het gevolg van de misslagen uwer regeering, de welverdiende straf voor den verscherpten duikbootoorlog, voor de slavenjachten in België en voor de een beschaafd volk onwaardige verwoestingen in Noord-Frankrijk. Duitsche soldaten Er is nog maar één middel om u te redden voor het te laat is komt tot ons over. Gij weet, gij zult bij ons welkom zijn, goed gevoed en als dappere saldaten geacht worden. Wilt ge u nog langer opofferen voor de mis slagen en barbaarschheden uwer uitbuiters en ooriogsschuimers Het is den laatsten tijd meermalen voorgekomen, dat, doordat de trein die 5 35 n.m. uit Holland te Vlissingen moet aankomen in vertraging was, een grootaantal militairen en burgers de laatste boot naar Breskens zagen vertrekken hoewel zij nog juist de steiger hadden bereikt. Dat velen daardoor zeerwer- den teleurgesteld behoeft geen betoog. In ver band met deze wantoestand heeft het kamer lid de Muralt een onderhoud gehad met den Minister van Oorlog en Z.E. verzocht maat- relen te willen doen treffen opdat in elk geval de militairen daarvan niet meer de dupe worden. De heer de Muralt heeft zich verder gewend tot de Regeering met het verzoek van Rijkswege maatregelen te nemer, om de bur gers van Z. Vlaanderen een meer zeker com municatiemiddel te verschaffen nu blijkbaar de Provinciale autoriteiten, het zij al of niet door nalatigheid, niet bij nachte zijn in een en ander behoorlijk te voorzien. Wij vernamen tevens, dat de schuld van de slechte communi catie niet is zoeken bij den directeur van den Provincialen Stoombootdienst, aangezien deze zich aan de algemeene instructies heeft te houden. Voor het examen lager onderwijs zijn 0 m. geslaagd de heeren A. J. de Büek te Groede, A. C. Pluym te Westdorpe» Ch. J. M. Rottier te Hulst, A. J. L. Bouwmans te Westdorpe, H. P. Boeltjes te Sluis, V. Gilson te Sas van Gent en Alb. van der Bilt te Sluiskil. Door Gedeputeerde Staten is de verkie zing vooi een lid der Staten in het kiesdistrict Sluis, door het bedanken van den heer Dik- kenberg als zoodanig, bepaald op 8 Mei a.s. en zoo noodig de stemming en herstemming respectievelijk op 22 Mei en 5 Juni d.a v. Met ingaBg van 1 Mei is de postbode A. P. Buijze te Retranchement benoemd tot brieven- en telegrambesteller ten post- en te- legraafkantore te Sluis, en is de postbode I. Wisse van Kortgene verplaatst naar Retran chement. Ontvluchte Belgen. Dinsdagnacht werd de bakker A. S. te Schors gewekt door een 17tal jonge mannen, Belgische vluchtelingen, die op een of andere wijze hoe wilden ze niet zeggen het bezette ge bied van België waren ontvlucht. Uitgehon gerd en verkleumd van koude kwamen ze aan een goed adres een bakker terecht. Na dat ze zich wat gewarmd en gespijzigd hadden, vertrokken ze naar den landbouwer B., waar ze het verdere gedeelte van den nacht in de schuur doorbrachten. Woensdagmorgen zijn ze met den eersten trein vertrokken om dienst te nemen in het Belgische leger. Verschrikkelijke verhalen werden gedaan over den toestand in België. Onder de vluchtelingen bevonnen zich twee burgemeesters een notaris en een advokaat. De commandant van de stelling der monden der Maas en der Schelde heeft wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel het verblijf in zijn gezagsgebied ontzegd aan den 18jarigen Nederlander C. L. Mattens en den 21jarigen Belg A. G. de Back, beiden wonende te St. Jansteen. Aan J. Hamerlink uit Sluiskil werd voor waardelijk vergunning verleend terug te keeren in hetzelfde gebied. In de week van 11 17 April zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen Typhus 2 gevallen te Groede. Roodvonk: een geval te Goes, Haamstede, Middelburg, Stavenisse en Zuidzande. Diphteritis: 2 gevallen te Groede, 1 te Kruiningen, 5 te Middelburg, 1 te Schore en 1 te Zierikzee. In de loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd M. Wilhelmus, vrachtrijder, O 77, uit Zaam- slag J. van Strien, broodbakker, Noord straat 79, uit Hoek. Vertrokken P. A. de Looff, dienstbode, Heerengracht 15, naar Bussum C. P. Leunis, zonder beroep, Tholenstraat 35, naar Dordrecht L. A. Cortvriendt, machinist, Baandijk 38, naar Mid delburg A. L. J. van der Hooft, zonder beroep, de Feijterstraat 43, naar Amsterdam P. A. Lauret, zonder beroep, Vlooswijkstraat 2, naar West-Kapelle C. C. Smallegang, zonder beroep, O 112, naar Axel F. A. Faas, zonder beroep, Q 187, naar Hoek F. de Feijter, veldarbeider, O 77, naar Zaam- slag A. Leenhouts, bakkersknecht, Lange Kerkstraat 32, naar Hoek. Zoudag i'l April 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9'/, u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Voorin. 9i/a u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. HulBt. Voorm. 91/, u., Da. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 91/, u., en nam. 2 u., Da. R. W. de Jong van Broek op Langendijk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkatraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., oude tijd Da. Over- duin. Oud-Gereformeerde geraeeute (Vlooswijkatraat) Ter Neuzen. 9 u 2 u., en 5 */a u-> °nde tijd Lees- k<rk. Lokaal „Eben-IIaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, 'i., Evangelisatie Ecu niet alledaagsclie huweljjkreis. Een paar, die hun bestemming moeten volgen naar'Nederl. Indië, zullen daarvoor een bijzon dere reis ondernemen. Daar er namelijk geen booten naar Java varen, gaat zij de reis maken via Kopenhagen, Stockholm, Petrograd en ver der langs den Trans-Siberischen Spoorweg. Alleen dit »ritje« naar China duurt twaaf dagen en nachten. Aangezien nu een de deelnemers aan den tocht juist in het huwelijk getreden is en hij iedaren dag aangezocht kan worden de reis te aanvaarden, kan dit voor het jonge paar een niet alledaagsch huwelijksreisje worden Bedelende Duitsche kinderen. Men scbrjjft uit Winterswijk Nu het dan Duitschers door de waakzaam heid van grenswacht en kommiezen onmogelijk gemaakt wordt op eenigerlei wijze hun slag te slaan, worden thans kinderen er op afge stuurd, om bij de boeren in de buurtschappen om aardappelen en boterhammen te gaan be delen. Dikwijls gaan die kinderen per trein in gezelschap van een ander persoOD, die als wegwijzer dienst doet, tot het nabijgelegen Duitsche station en loopen dan verder te voet over de grens. De boeren ondervinden hier door veel last. Niet steeds gaat het dien kleinen voor den wind. Zoo werden hier 7 dreumessen van 8 tot 12 jaar aangehouden die van het 3 uur ver afgelegen Bocholt waren komen loopen en reeds eene hoeveelheid aard appelen ingezameld hadden. In verband met in Duitschland vooikomende ziekten is aan het verblijf van zulke kinderen ook besmet tingsgevaar verbonden, vooral waar zulke kin deren tot de arme klasse behooreu. Verdronken. De „Maasb." bevestigt het bericht dat twee Brielsche visschers verdronken zijn. Woensdag morgen verlieten twee knechts der zalmvissche- rij de Brielsche haven om met behulp van een roeiboot de zalmstreken onder de kust van Oostvoorne na te zien of er zich n.l. ook zalm in de fuiken bevond. Door den hevigen Noord- Weester storm is het vaartuig omgeslagen en gestrand te Oostvoorne. Beide mannen, ge naamd Kievit en Smit, zijn verdronken. De eerste laat een vrouw met negen kinderen, de tweede een vrouw met twee kinderen achter. Een 40-jarige melkknecht te Capelle aan den IJsel heeft een moordaanslag gepleegd op de 19-jarige dienstbode A. van Lit, in dienst van den veehouder P. Zuidam aldaar. Hij loste vier revolverschoten op het meisje, dat zeer ernstig gewond W6rd. Dinsdag passeerde te Zevenaar een transport van een paar honderd Duitsche kinderen op de terugreis. Het bleek dat de kleinen schier allen voorzien waren van allerhande ten uit voer verboden lekkernijen. Vooral veel choco lade en zeep werd den kinderen ontnomen. PARIJS, 19 April. (Reuter) Officieel Avond- bericht Ten Noorden van de Aisoe is de vjjand onder onzen druk naar den Chemin des Dames blyven terugtrekken. Wij hebben Aizy, Jouy, (beide ten Noorden van Vailly), Laffaux en het fort Condé genomen en blij ren ia nauw contact met den vijand. Verder hebben wij een sterk steunpunt ten Noorden van Heurtebise genomen en er 500 gevangen gemaakt en 2 kanonnen van 105 m.M. vermeesterd. Ten Westen van Berméricourt zijn wij aan zienlijk vooruitgekomen en hebben wij 50 ge vangenen gemaakt. In het massief van Moronvillers breidden wij onze stellingen uit. Ten N. van den Mont Haut sloegen wij daar en op den Mont Cornillet twee tegenaanvallen af. Ten N. W. van Auberive namen wij in een schitterenden aanval het sterke loopgraafstelsel dat Auberive met het boscb van Moronvillers verbindt en wierpen den vijand terug naar den Zuidelijken rand van Vaudesincourt terwijl wij 150 gevangenen maakten. In de Argonnen sloegen wij met gemak een voorwaartsche beweging van den vijand tegen een van onze loopgraven bij Bolante af. BERLIJN, 20 April (Wolff.) OfficieelLeger groep prins Rupprecht Op de slagvelden om Atiecht neemt de da- gelijksche werkzaamheid van het vuur toe. Bij St. Quentin ging de kracht ervan op en neer. Legergroep van den Duitschen kroonprins De op 16 Maart begonnen bezetting van de sedert langen tijd aangelegde zone der Siegfried stellingen heeft gisteren ten N.O. van Soissons haar beslag gekregen, door het prijsgeven van den Aisne-oever tusschen Condé en Soupir. De vijand volgt slechts aarzelend. De dubbele slag aan de Aisne en in Cbam- pagne duurt voort. Langs den Chemin des Dames-heuvelrug houdt de zware ai tillerie-sti ijd aan. Men meldt aan de N. R. Ct. Volgens mededeeling van Duitsche passa giers, zouden de arbeiders in verschillende munitiefabrieken in Duitschland, o a. ook bij de firma Krupp, het werk hebben gestaakt. PETROGRAD, 20 April. Het revolution- nair-socialistisch orgaan »Zemlia i Vollat, schrijft, dat de formule: »vrede zonder annex aties", ook beteekent, dat de verwoeste landen, als België,- Servië, Montenegro en Roemenië, worden schadeloos gesteld, alsmede het be ginsel, dat de bevolkingen der betwiste stre ken door middel van een plebisciet haar lot bepalen. Duitschland gaat voort met het zoeken van veroveringen en dringt dieper door in Rusland. Daarom moeten wij den lijdensweg van den oorlog vervolgen tot het einde. Maar verde diging van het vaderland en het onzerzijds afstand doen van annexaties, verplicht onze soldaten volstrekt Diet om in de loopgraven te big ven en niet aan te vallen. Een offen sief is noodzakelijk, telkens wanneer de stra tegie dat eischt om een gelukkigen afloop van der. oorlog te verzekeren. 11 11 11 11 11 HOEK. Huwelijks-aangiften. 5 April. Jacobus Corneüs van Hermon, 28 jjm en Neeltje de Zeeuw, 28 j., jd. Johannes van den Hout, 23 j., jm. en Anthonia Johanna den Exter, 23 jjd. 12 |April. Jan Riemens, 23 j., jm. en Licia Andro- zina de Bokx, 23 j., jd. Geboorten. 3 April. Fijgje, 'd van Jan Yerhelst en Tanneke de Bree. 5 April Cornelia, d. van Daniël Dees en Adriana Verpoorte. 9 April. Mari- nus, z. van Levinus de Blaaij en Adriana de Feijter. 16 April. Pieter, z. van Pieter van der Lijcke en Cornelia Vergouwe, Elizabeth, d. van Richard de Marlie en Emma Heerman 14 April. Janna Jaco- mina, d. van Frangois de Jonge en Elizabeth Wolfert. Overlijden 7 April. Egbert Jan Wolfert, 2 j., z. van Adriaan en Leintje Catharina de Klerk. van de Liberale Kiesvereeniging te Zaamslag op Woendag 25 April 1917, 's avonds acht uur (nieuwe tijd) bij den heer C. P. DE REGT. Voorstel tot aansluiting bij de Liberale Unie. Toegankelijk voor lcilen en geestverwan ten. Opkomst dringend gewenscht HET BESTUUR. A Vi I MEN LUKE NA^st aan de folterende pijn of ondragelijke jeuk van aambeien. Laat Uw kwaal toch niet onverzorgd verergeren. Verlies "geen verderen tijd, doch koop onmiddellijk den heerlijken Kloos terbalsem, welke dadelijk pijn en jeuk leningen stillen en verzachten kan en voor Uw smarten een welda dige balsem kan zijn. De klooster- balsem bezorgde reeds aan menig door aambeien gemartelden lijder rust, gemak en genezing. Probeer dus den kloosterbalsem, 10 tegen 1, dat ge dan weer rustig zult kunnen slapen en ongestoord Uw werkzaamheden kunt verrichten. De is tevens een veel geprezen huismiddel bij wonden, brandblaren, uitslag, winterhanden en -voeten, kneuzingen, spier- verrekkingen, spit, jicht en rheumatiek. Pi ijs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. ƒ1.30 en van 250 gr. ƒ2 50. Eischt rooden band met onze handteeke- ning L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkiijgbaar Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Leu nis Axel II. J. VAN DIX-HOORN en L. Be A. ROLFF LzHolst, F; L. VERWILGHEN fv. d. Hootf; te Zaamslag, D. RIEMENS - Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3