Sproeten Zie, hoe die kleine lacht! HUIDUITSLAG Loop der bevolking te Ter Neuzen. Kamer van Koophandel en Fabrieken. UIT ONZE OMGEVING. Totaal. Kerknieuws. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Advertentiën. Gekozen de beer 465 263 17 246 72 173 de Feijter Jacsz. Vredespogingen De duikboot- en mijnoorlog. si ■zÈSm. wijs zoo goed mogelijk zal zijn. Hi] ontriedt uitstel van de beslissing, daar werkelijk split sing der groote klassen van de M. U. L. O. een dringende eisch is en men nog al den tijd noodig beeft, om tegen 1 September 2 leerkrachten te verkrijgen, daar met oproeping, benoemen en ontslag vragen een geheele tjjd verloopt. De Voorz. sprak zeer overtuigend, want de stemmen die eerst voor uitstel waren en een overzicht wenschten van de kosten noodig voor een H. B. S. en M. U. L. O. verstomden. Uit wat hij verder zeide bleek de Voorz. in Den Haag reeds aan het marcbandeereu te zijn geweest over het overnemen der H. B. S. en uit die mededeeling viel voorts af te leiden, dat de vooruitzichten op een welslagen der po ging niet slecht staan. Het zal er maar van af hangen, hoe eventueel de voorwaarden zullen luiden. Voor een koopje zullen we er in geen geval van afkomen en het zou ook tenslotte de vraag kunnen worden, of het voordeel niet zóó gering is dat we beter doen de exploitatie maar aan ons zelf te houden waarbij we als dan ook geheel rekening kunnen houden met de plaatselijke behotften van Ter Neuzen en de omgeving. Het viel op te merken, dat er een gunstige wind voor het voorstel begon te waaien. Op ons leek het al, dat ook uhr. Waalkeser mede accoord kon gaan, maar die was toch nieuws gierig, of de heer Wieberdink, het hoofd der school, er wel mede accoord ging, want het wijkt geheel af, van wat deze als wensch te kennen gaf. De Voorz. stelde hier tegenover, dat de Raad beslist en als deze iets wensche- lijk acht, toch niet eerst dat schoolhoofd gaat vragen, of hij het wel mag. »We gaan toch zoo zeide hij, sprekende ingelijkenissen aan de kikkers niet eerst vragen of we de plassen mogen dempent? Bovendien meende de Voorz. dat de heer Wieberdink diens naam was nu eenmaal genoemd toch rekening zal houden met de weuschen en verlangens der ouders, en dat hij ook op zijn eigen belangen heeft te letten, dat hij zich toch niet onmogelijk zal willen maken, tegen den tjjd dat er voor uitzicht bestaat, dat er een nieuwe M. U. L. O. school zal worden ingericht. Nadat dhr. De Jager nog heeft voorspeld, dat bij de zwaarder wordende lasten het gemeentelijk scheepje gaat zinken, dhr. D. Scheele er op heeft gewezen, dat verschillende gegoede inge- zetenen, die de stichting der school mogelijk gemaakt hebben, zooals dhrn. Buyze, Lensen en Drost, de gemeente hebben of gaan ver laten en o m. de uitgaven der gemeente ge regeld werden naar het hooge bedrag, dat dhr. Lensen in de gemeentekas stortte, de Voorz. heeft verklaard dat hij geen profeten mantel heeft, maar toch de zaken nog niet zoo donker kaD inzien, en dhr. Nolson de hoop heeft uitgedrukt, dat ook de leeraren van de H. B. S. water in hun wijn zullen doen, en bedenken, dat de liefde toch niet allemaal van één kant kan komen, waarbij de voor zeker zich aansluit, met den wensch dat er samenwerking zal zijn en algeheele liefde voor de zaak, wordt het voorstel tot split sing der klassen aangenomen met 6 tegen 3 stemmen, zuiver linksch tegen rechts. De les van den Voorzitter, dat ook rechtsche mensehen voor goed onderwijs moeten zorgen, had blijkbaar nog niet veel succes. En toch, wij zijn reeds begonnen het te zeggen, de belangen der leerlingen, die men op de school toelaat, maken reeds lang het splitsen van de te groote klassen noodig. Ieder jaar dat dit werd uitgesteld, zal voor sommige leerlingen hoogt waarschijnlijk een jaar ver loren geweest zijn. Hopen we met den Voorz. en verschillende leden er het beste maar van. Toch is het te voorzien, dat we te dezer plaatse nog verschillende malen aan die on derwijsinrichting een woordje hebben te wijden. De Raad heeft er nog niet voor het laatst over gehandeld. UITSTAG der stemming voor één lid van den Gemeenteraad te Ter Neuzen, ter voor ziening in de vacature ontstaan door ont slagname van den heer Dr. H. B. van Nes, op Vrijdag 13 April 1917. Aantal kiezers Uitgebracht Van onwaarde Geldige stemmen P. de Bakker J. de Feijter Jacsz. Aantal stemmen in district. 871 371 29 542 194 348 m r* co te 255 141 9 132 85 47 03 <3 1591 975 55 920 351 568 Ook in onze gemeente werd de jaardag van Koning Albert van België iu de R. K. kerk plechtig herdacht. Door de Z. Eeiw. heer Colpaert, werd met assistentie van de Z. Eerw. heer Bogers, pastoor, en den Wel- Eerw.heer De Bie, een plechtige H. Mis op gedragen, waarna een Te Deum gezongeo werd. De heer Colpaert^ die de betrekking van aalmoezenier bij het Belgische leger bekleedt, hield daarna een vaderlandsch lievenda toe spraak. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Ter gelegenheid van den verjaardag van Koning Albert van België, heeft het Belgisch Comiteit »Steunt Elkander* te Ter Neuzen een muzikaal feest georganiseerd, dat in alle deelen goed geslaagd is. De beer H. van Cantfort, consul van België, bracht hulde aan Z. M. den Koning der Bel gen, het leger en de regeering, waarna de heer Remy de Pillecyn, Voorzitter van het Komiteit »Steunt Elkander*, mededeelde, dat het doel van deze bijeenkomst was, behalve de hulde aan den persoon van Z. M. Koning Albert, reeds door den heer Van Cantfort in zoo gevoelvolle woorden gebracht, geld bjjeen te brengen tot steun voor de Belgische krijgs gevangenen. Om dat doel te bereiken zouden prachtpro gramma's en liederenboekjes worden verkocht, zoomede een schaal-collecte worden gehouden. Hij hoopte, dat de opbrengst van dit alles, aan 500 krijgsgevangenen een pakje zou kunnen bezorgen. Daarna nam het concert een aanvang. Door welwillende medewerking van mevrouw A. van Himscboot en den heer Vercauteren, die op verdienstelijke wijze verschillende zang stukken ten gehoore brachtten, en de heer Saay, die het publiek in kennis bracht met de liederen, gemaakt en gezongen door de Bel gische soldaten aan het front, werd het pu bliek een genotvollen middag geschonken. Een orkest ondei leiding van den heer L. Goudstikker had veel succes en droeg zeer veel bij tot het welslagen van dit feest. Ook het finantieele resultaat is het Bestuur meegevalllen. De opbrengst verkoop program ma's, collecte enz. bedroeg 250.84 en frcs 51.90. Nadat daarvoor blijkens verschillende geruchten meerdere plannen zijn geopperd, ge schiedt thans het overbrengen der ongebruikte spoorwegwaggons van de spoorwegmaatschap pij MechelenTer Neuzen over de Wester Schelde op vrij eenvoudige wijze. Ze worden ontdaan van de wielen en met behulp van kranen in Rijnschepen geladen. Een schip met 22 waggons is reeds teVlissiugen gearriveerd en een tweede ligt voor lading gereed. Op deze wijze zal in de behoefte aan spoorweg- materieel met enkele honderden waggons kunnen worden tegemoet gekomen. Door onze soldaten werd een Duitsch soldaat te Hulst binnengebracht, die ODder Clinge een gat bad weten te graven onder den electrischen draad en zoo op Hollandsch gebied kwam. De man at in een café 12 boterhammen op met een enorm brok kaas, en verklaarde, dat bet langer dan een jaar was geleden, dat bij eens flink en degelijk had kunuen eten. Het Belgische S'aatsblad van 11 17 Maart bevat een derde lgst met namen van Belgsche dienstweigeraars. Zij omvat de con sulaten LeeuwardeD, Maastricht, Rosendaal, Ter Neuzen, Tilburg en Oostburg. Deze lijst telt 343 namen. Zondag 15 April 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/i u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Voorm. 91/3 u., dhr. L. Dek. B'.'diening; van het Avondmaal en nam. 2 u., dhr. L. Dok. Hulst. Voorm. 91/, u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 91/, u., en nam. 2 u., leeskerk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/2 u., Ds. Overduin. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., Leeskerk. Lokaal ,,Eben-Haëzcr" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/, n., Evangelisatie. In de loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd E. Bauman, broodbakker, Schoollaan 1 van Rotterdam A. C J. Machielsen, dienstbo de, Kerkboflaan 23 van Rotterdam J. P. Eekman, varensgezel, Djjkstraat 85 van Go- rinchem E Boone, verpleegster, 8 N van St. Philipsland C. C. Leunis, varensgezel, rholenstraat 26 van Rotterdam - I. R. Leu nis, varensgezel, Tholenstraat 26 van Rotter dam. Vertrokken C. van Waes, landbouwerskneebt, O 60 naar Zaamslag - J. A. Rijnberg, onderwijzer, Donze Visserstraat 97 naar Herkinger J. Schieman, commissionair, de Feijterstraat 43 na^r Hoek A. Herrebout, landbouwers knecht, O 155 naar Hoek A. Gijsberts, onderwijzeres, Westkolkstraat 3 naar Den Helder A. M. van Nieulande, Directeur van de Nat. Bank, Westkolkstraat 8 naar Hulst H. Vreeke, veldarbeider, Baandijk naar Koudekerke. WASHINGTON, 13 April. (Reuter.) Hier is 'bekend, dat zoowel Bulgarije als Oostenrijk vredespogingen doen in Zwitserland. KEULEN, 13 April. Uit Boedapest wordt aau de „Köln Ztg." geseind De Karolvi-partii zal in de heden te houden zitting van het Huis van Afgevaardigden een voorstel indienen, waariu de benoeming van de nieuwe regeering, invoering van het algemeen geheim kiesrechf en een democratische her vorming van bet Mabnatenhuis geeiseht wordt. BUDAPEST, 13 April. Het HoDgaarsche Huis is na verwoede tooneelen voor onbepaal- den tijd geschorst. LONDEN, 12 April. (Reuter.) Veldmaar schalk Haig bericht: Ten Z. van den weg van Atrecht naar Kamerrijk bestormden onze troe pen hedenmiddag de dorpen Hènenel en Wan- court met de aangrenzende verdedigings werken, trokken over de Cajeul en bezetten de hoogte aan den oostelijken oever. In den loop van den dag werden ook ver dere vordering gemaakt teD N. van den Scarpe, ten O. van de heuvelenreeks van Vimy. De Engelsche aanwinsten ten N. vsn da Vimy- hoogten zijn versterkt. Bij een patrouillegevecht in den afgeloopen nacht ten N. O. van Epehy, waarbij wij eenige gevaogenen maakten, kwam een sterke vijan delijke afdeeling onder het krachtige vuur onzer infanterie en leed zware verliezen. Bij de gevechten op 9 en 10 April maak ten zij gevangeneo, behoorende tot alle infan- terie-regimenten van zes Duitscbe divisies. Het aantal gevangenen van elk dezer divisies bedraagt meer dan 1000 man. ATHENE, 13 April. (Reuter.) Het Grieksche stoomschip Nestos, met een lading graan is getorpedeerd. De Duitsche regeering was van den aard van de lading, waaraan de Grieksche bevolking groote behoefte heeft, in kennis gesteld. De regeering heeft nu bi] Duitschland ge protesteerd. NEW-YORK. 13 April. De inhoud van de in de havens der Vereenigde Staten geïn terneerde Duitscbe en Oostenrijksch-Hongaar- scbe schepen bedraagt 512,327 ton, volgens officieele cijfers. Dat is, merkt de New-York- sche Globe op, ongeveer evenveel als de in houd van de schepen, die er in twee maanden verscherpten duikbootoorlog in den grond "zijn geboord. Men zal weldra het ironische geval beleven, dat Duitschland zijn eigen schepen in den grond boort. TER NEUZEN Huwelijks-aangiften. 5 April, Jan Theunis Gort 21 j. jm. en Suzanna Elisabeth Stoffijn 21 j,, jd. Klaas Quelerfj 26 jjm. en Teunfje Pieternella Bruggeman, 28 j., jd. August Dierick, 23 j.( jm. en Maria Catharina Koch, 22 j., jd. Gu- stavus Josephus De Clercq, 30 j, jm. en Amelia Maria Dierick, 21 jd. Huwelijks voltrekkingen. 5 April. Catharinus Marinus Muller, 21 j., jm. en Catharina Penschiena Leunis, 21 j., jd Johannes de Jonge, 30 j., jm. en Adriana de Vries, 23 j., jd. Geboorten 1 April. Felicia Johanna Ancilla Cor nelia d. van Petrus Snoeijs en Eemla Amelia Ja cobs. Maria, d. van Pieter Dees en Janna Maria de Bruijne. Alice Elisabeth, d. van Polidor Selleslachts en Maria Theresia Van de Vijver. 5 April Jan Floris, z. van Izaak Scheele en Pietje Florentina van der Peijl. Overlijden 2 ApFil. Theodoris Cornelis van den Berg, 39 j., z. van Edmond Albertus Johannes en Anna Maria de Meyer. 1 April Tannetje Anna Coljjn, 19 j., d. van Abraham en Maria Debora Verlinde. 4 April. Dingena Wilhelmina Jansen, 4 w d. van Jan en Wilhelmina Pieternella de Doelder. 5 April. Anna Allonsius, bijna 3 m. d. van Florimond en Maria Philomena Herman 7 April. Johanna Verbrugge, 55 j., echtg, van Gelein Ge rard Adriaansen. Francois Kense, 40 jaren z. van Jacobus Johannes en Johanna Elizabeth Baert. Ondertrouwd C. W. J. P. LIEFBROER EN A. C. DONZE. Bergen op Zoom v 12 April 1917. Ter Neuzen Ondergeteekende betuigt zijn oprechten dank aan de kiezers en aan allen die hebben medegewerkt tot zijne verkiezing als lid van bovengenoemd college op 27 Maart. Hij Keeft echter gemeend de benoeming niet aan te nemen voor der. termijn bedoeld in Art. 14 van het K. B. van 4 Mei 1896 (,3tbl. no. 76) te hebben laten voorbijgaan. J. VAN ROM PU. Neuzen, 11 April 1917. Zomer- zelfs de donkerste verdwijnen door een pot SPRUTOL. Bij alle goede Drogisten. Te TERNEUZEN bij J. J. KENSE, MARKT 9; Wed. A. VAN OVER- BEEKE-LEUNIS; J. VAN EIJS- DEN; HULST Wed P. BORGSTIJN; J. C M HERTOGH-VER WIL GHEN; Fa. E. JANSSENS STEEU- WENS; AXEL G B. ANTHEU- NISSAS VAN QENT A. VAN LOIJ POLDERSTR. rr; ':i" A want weg is de jeuk, en weg is de pijn. Leest hoe hij is geDezen van waaraan hij twéé maanden leed. De Heer G. F. Grannemanrentenier te Ilazerswoude Z.-Hverklaart ons: »Mjju jongste zoontje van 6 maanden leed reeds gedurende 2 maan den aan hevigen uitslag i p het hoofdje. Van alles hadden wij daarvoor al gebruikt, docb tevergeefs. Integendeel nam de jeuk toe, zoodat wij ten slotte onze toevlucht namen tot den Kloosterbalsem, welke wij kochten bij den winkelier J. Boer alhier, 's Avonds en morgens wreven wjj het hoofdje van ons kind goed in en gelukkig zagen wjj met den dag beterschap. Slechts één potje Kloostetbalsem was opgebruikt, toen onze leveling weder geheel en al was genezen*. Terecht wordt Kloosterblasem alom geroemd hij brand- en snijwon- den, huiduitslag, dauwworm, winterhanden en voeten, open beenen, verouderde wonden en aambeien. Verdrijft jeuk en pijn, zuivert verzacht en geneest. Heerlijk wrijfmiddwl bij rheumatiek, jicht, spit in den rug, stjjven nek, spiervorrekingen, kneuzingen, en stramheid in de ledematen. Prjjs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. ƒ1.30 en van 250 gr. ƒ2.50. Eischt roodeu band met onze handteekening L. T. AKKER, Rotterdam. Alom verki jjgbsarTe Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE--Leunis Axel H.'J. VAN DIXHOORN en L. B, A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERW1LGHEN v. d. Hootf; te Zaamslag, D. RIEMENS Janssen. r%-

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3