Een zenuw- stillend RBAl Hebt Gij U gebrand neem Brandwonden Kloosterbalsem Loop dor bevolking ie Ter Neuzen. Goeden Vrijdag 6 April 1917. Donderdag 5 April 1917, Op Zee BINNENLAND. UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Hoogwatergetij te Ter Ueuzen. „De Vereenigde Werklieden". Maandag 2 ^pril 1917, Telkens na afloop BAL. Redding wan Nederlandsche zeelieden. Vermindering van het broodrantsoen. Handhaving onzer neutraliteit. Een gevecht aan de grens. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 31 Maart 7.28 8.14 Zondag 1 April 9.4 9.53 Maandag 2 10.36 11.9 Dinsdag 3 11.37 12.— Woensdag 4 0.20 Donderdag 5 0.38 0.54 Vrijdag 6 1.10 1.24 Advertentiën. BCTmfffi'.'ffiii iy.'ihTfrrmrTTniTTfrfiTmi rmTtTirrrn - Een Belgisch vader uit Nederland had tij dens de winterkoude aan zijn zoon, soldaat aan den User, geld gezonden voor warme kleeding. Vader, houdt uw gelde, was 't ant woord. Ik ben gekleed als een ijsbeer, want Albertje zorgt goed voor zijn soldaatjes*. Heel eerbiedig is 't wellicht niet, maar het teekent den geest in bet Belgisch leger, van waar trouwens alle brieven van optimisme en moed getuigen. jWe hebben n wat aan den gang gehouden met onze voorspelling en«, schrijft een Vlaming aan zijn ouders, »want gij lie hebt meer be moediging noodig dan wij aan 't front. Maar nu is 't zeker a.s. zomer komen wij naar huis e De Belgische linie strekt zich nu zooals men weet, tot bij Ieperen uit en 't legerstaat dus niet alleen aan de User, maar ook aan de Ieperlee. Hier zijn de Belgen de buren van de Britten. Reuter seint uit Londen dat, volgeDS een rapport van den commandant van een der Britsche onderzeeërs, de Engelsche onderzeeër »Ee twee verdachte vaartuigen opmerkte. Nader gekomen zag hij echter, dat het scheeps booten waren, koersende naar Zuid, met 30 leden van de bemanning van een Ned stoom schip, dat 24 uur te voren door een Duitsche duikboot op eenigen afstand was getorpedeerd. Na zich overtuigd te hebben dat er voedsel en water in de booten was, nam de >Ee ze op sleeptouw en voer met de grootste snelheid, die bij dat weer mogelijk was, naar de Hol- 'andsche kust. Ongeveer vier uur later kwam epn Noorsch schip in het gezicht en daar het eenige aarzeling aan den dag legde om de >E* te naderen, wijl het niet wist dat het een Engelsohe duikboot was, wierpen de boo ten den kabel af en roeiden naar het Noor- sche schip. De »E* bleef de booten gade slaan tot zij gezien had dat ze waren opge pikt, toen zette zij de reis, die zij voor deze men8chlievende daad had afgebroken, voort. Naar de Minister van Landbouw in een cir culaire aan de burgemeesters mededeelt, zal het broodrantsoen worden verminderd in dier voege, dat de broodkaart, die thans geldt voor 7 dagen, voortaan bestemd zal zijn voor negen dagen. De nieuwe regeling vangt aan met de negende broodkaart, die op 2 April ingaat. Dezelfde hoeveelheid, waarmede men tot nu een week lang moest rondkomen, zal men dan, over negen dagen verdeeld, moeten gebruiken. Gemiddeld zal men dus per hoofd 2800 ge deeld door 9 311 gram per dag kunnen gebruiken, in plaats van 400 zooals thans. Intusschen zullen de brooden, naar men ver wacht, hun gewicht van vierhonderd gram behouden. Een gezin van vier personen, dat tot nu toe 4 maal 400 1600 gram per dag kon gebruiken, zal het voortaan moeten stellen met 4 maal (ongeveer) 300 1200 gram, en daar de brooden hun gewicht van 400 gram behouden, zal het in plaats van 4 brooden van 400 gram, gelijk tot dusver, 3 brooden van 400 gram moeten nemen. De broodkaart, die 2 April ingaat, was reeds ge drukt vóór dat deze regeling tot stand kwam er staat dus op vermeld, dat ze voor een week geldt, maar desniettegenstaande zal ze negen dagen moeten dienst doen. Bjj het debat, volgende op een rede die hij te Leeuwarden heeft gehouden, heeft Mr. F. J. 1 roelstra omtrent de handhaving enzer neutraliteit en de noodzakelijkheid daarvan het volgende gezegd, dat men aan de Leeuw. Ct e ontleent Het belang van de handhaving onzer neu traliteit, van het gemobiliseerd zijn, blijkt te meer uit wat Duitsche zoowel als Engelsche bladen, in verband met de krijgstoerustingen der Dmtschers aan onze oostelijke grens, daarvan zeggen. Spreker mag en'zal uit de geheime zittingen der Kamer niets vertellen, maar hem is buiten de Kamer, niet van eenig officieel persoon, een gerucht ter oore gekomen waarvan hij weet, dat het waar is, n.l. dat het nog niet zoo lang is geleden, dat de op perbevelhebber een zeer dringende instructie voor uitvoering van een operatie heeft geseind aan een commandant aan onze oostelijke grens, in verband met een te verwachten inval van Uitsche troepen. Inleen dergelijksn penibe- and waïïd verkeert °P het oogenblik ons land. Willen we buiten den oorlog blijven, dan schie er niets anders over, dan onze neutraliteit te handhaven> In de op Dinsdag 3 April a s., des voormiddags te 10 ure, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, komen de volgende punten in behandeling 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Af- en overschrijving begrooting voor 1916 van het Burgerlijk Armbestuur. 4. Verleenen eener bijdrage in de werken van voorbereiding eener waterleiding in Zeeuwsch-Vlaanderen. 5. Verkoop grond aan de Ned. Herv. ge meente te Ter Neuzen. 6. Verpachting grasgewas 7. Verpachting gemeentegrond aan de Scheldekade voor het telen van voedsel voor mensch en dier. 8. Voorstel tot splitsing van de klassen der m. u. 1. o. school. 9. Wijziging gemeente begrooting voor 1916. 10. Sluiten geldleening ter voorziening in kasgeld. 11. Reclames hoofdejijken omslag. 12. Zekerheidsstellinghoofd controleur boek houder levensmiddelen-bedrjjf. Bij de gisteren gehouden officieele can- didaatstelling voor een lid van den gemeente raad, ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer Dr„ H. B. van Nes, zijn officieel candidaat gesteld de heeren P. de Bakker (van R. K. en Antirev. zijde) en de heer J. de Feijter Jacz. van wege de liberalen De stemming is bepaald op Viijdag 13 April. Donderdag geraakte te Axel, nabij het station een jongen, M. H. genaamd, door on voorzichtigheid onder de tram. De wielen gingen hem over den rechterarm, zoodat dit lichaamsdeel werd afgereden. Geneeskundige hulp werd spoedig verleend. De jongen werd per auto door den dokter naar het ziekenhuis te Ter Neuzen vervoerd. Te Nieuw-Namen zijn 30.000 Kg. steen kolen aan de haven in beslag genomen en aan de ingezetenen verkocht. Men meldt uit Oostburg aan de N. R. Crt Woensdagavond tusschen 10 en 11 uur heeft een eskader vliegtuigen op of nabjj Brugge bommen geworpen. Zoodra de zware ontploffin gen werden gehoord zag men het zoeklicht de lucht ingaan en lichtkogels opwerpen om de vliegers te ontdekken, onderwijl werd er hevig geschoten en zag men ontelbare gra naatkartetsen in de lucht onploffen. Tegen elf uur g ng er over deze gemeente een vliegtuig, dat zeker afgedwaald was; het verdween in Westelijke richting. Door den gemeenteraad van Cadzand is besloten tot het geven van meerdere hulp op de secretarie tot het verleenen van f 105 aan het comité van actie tot verkrijgen van een drinkwaterleiding voor geheel Zeeuwsch-Vlaan deren. Ook is drie tiende gedeelte togestaan in de som,benoodigd voor het bekeien van het gedeelte van dm Mariaweg van af de bestrating te Cadzand tot aan den ringdijk van Oudelandsche- poider. Het suppletoir kohier van den hoofdeljjken omslag is vastgesteld op f 177.86. Men meldt uit Weert Er heeft Dinsdagnacht een hevig gevecht plaats gehad in de onmiddellijke nabijheid van de grens. Zes ontsnapte Engelsche en 5 Fran- sche gevangenen hebben een sterke Duitsche wacht overrompeld en zijn na een hevig ge vecht over de grens ontsnapt door één van de bekende doorlaatpoorten, welke op bepaalde wegen door de Duitscbers in de versperring zjjn aangebracht. Twee hunner werden gewond; de Duitscbers werden met geweerkolven mach teloos geslagen. Vreemd vliegtuig. Nabij Westkappele is gisteravond te zes uur een vliegtuig van onbekende nationaliteit, laag vliegende, tot vlak hij de kust gekomen, lo de richtiDg Zeebrugge is het verdwenen. Van 21 27 Maart zijn de navolgende besmette,jjke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen Roodvonk een geval te Goes, Haamstede, Oud-Vossemeer en Sluis. Twee gevallen te Tholen. Diphteritis een geval te Groede, Hoek en Vlissingen. N-ikkrampeen geval te St. Maartensdijk. In de loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd D. Melse, schippersknecht, Vlooswjjkstr. 2, van Goes. L. van Arkel, notarisklerk vau Bovenslr. 38, van Gorinchem. U. Pereira, zonder, in een woonwagen, van 's-Gravanhage. J. Veltman, machinist, in een woonwagen, van Aalst. G. E. van Meir, zonder, 3 L., van Rotterdam. J. A. Frederiksen, dienstbode, van Zaamslag, O. 123. W. Muller, sleep bootkapitein, School weg 2, van Puttershoek. J. ten Hoeve, schipper, P. 51, van Rot terdam. Vertrokken C. A. Jelijt, schoenmaker, Pelmolengang 3, naar Hontenisse. C. Bokslag, schippers knecht, aan boord, naar Zutphen. M. M. R. A. Malefason, dienstbode, Q 182, naar Hulst. S. C. Vermeulen, zonder, Q 200a, naar Axel. L L. van Bracken, broodbak kersknecht, Q 227, naar Sas van Gent. C. A. Verstraeten, spoorwegwerker. O 20^8, naar Axel. A. M. Oppeneer, dienstbode, Scheldekade, naar Rotterdam. A. D. 't Gilde, werkman, Baandijk 28, naar Monnikendam. J. Gort, werkman, Verbindingstr. 15, naar Amsterdam. E. Dbaene, landbouwersknecht, P 108, naar Sas van Gent. A. Lensen, dienstbode, Baandijk 49, naar 's-Gravenhage. W. Lensen, dienstbode, Baandijk 49, naar Middelburg, Zondag I April 1917. Ned. Hervormde Kerk. Tor Neuzen. Voorm. 91/, u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Voorbereiding van het H. Avondmaal en bevestiging van Nieuwe Lidmaten. Sluiskil. Yoorm. 9'/, u., en 's avonds 51/» u dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/a u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/, ui, en nam. 2 u., Ds. S. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en ö'/a u., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) ter Neuzen. 9 u 2 u., en tj'/a u., Leeskerk. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, Evangelisatie. I II II *1 NED. HERVORMDE KERK. Ter Neuzen. Voorm. 9 '9 u., Ds. A. Timmerman. Be diening van het H. Avondmaal en nam. 2 u., en 's avonds 51/9 u., Ds. A. Timmer man wegens den nood der tijden! veroot moediging en bidsure voor de vrede. Sluiskil. Nam. 2 u., en 's avonds 5", u., dhr.-L. Dek. Bidure voor de vrede. Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd en Grootvader, de Heer Theodoor De Coninck, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de Familie, E. TH. HAMERLINCKDe Coninck. Ter Neuzen, 30 Maart 1917. Hartelijken dank aan de kiezers en hen die tot mijne verkiezing voor lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, hebben medegewerkt. ERNEST HAMERLINCK. Ter Neuzen, 30 Maart 1917. MUZIEKGEZELSCHAP met welwillende medewerking vandeSympho- nievereeniging »De Volharding," toegankelijk voor buitengewone leden, toegankelijk voor Donateurs. middel dat u kalmte en rust schenk! en een verkwikkenden slaap, dat gejaagdheid en onrust doet ophou den, is een koker MIJNHARDT's Zenuw-tablett. Koker 60 ct. 3 kok. f 1.70 Bij Apoth. en alle Drogisten. _rr -- c. - men ij doen hevige pijn en behoeven onmid dellijke verzorging. Zorg dus steeds een pot Kloosterbalsem, bij de hand te hebben door den Klooster balsem in voorraad te koopen. De Kloosterbalsem stilt dadelijk pijn, verzacht, zuivert, werkt weldadig en is voor branlwonden en brandblaren een weldadige balsem. De Kloosterbalsem mag in geen enkele huishouding ontbreken, want de is een veel geroemd huismiddel bij wonden, zweren, huidaandoenin gen, aambeien, winterhanden en -voeten, spierverrekkingen, spit, jicht en rheumatiek. Schaadt met! Bedertt niet Pi ijs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. f 1.30 en van 250 r. ƒ2 50. Eischt, rooden band met onze handteeke- ning L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verki jjgbaar Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE,—Leu- nis; Axel H. J.VAN DIX-HOORN en L. B„ A. ROLFF LzHulst, F. L. VERW1LGHEN v. u. Hootf; te Zaamslag, D. RIEMENS- Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3