Voeding MODELHOEEEN, RBAl TIJDELIJKE PRIJSVERHOOGING. Vlooswijkstraat l Ter Neuzen. N. GUEQJJIERRE. Sh had Jftoosterbató em Kioosterbalsem Loop der bevolking te Ter Neuzen. Hiermede heb ik de eer U te berichten dat ik van af heden een volledige keuze heb van voor Dames en Kinderen voor het a. s. Zomer-Seizoet). Vertrouwende met Uw bezoek te zullen worden vereerd. mij Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter ITeuzen. Advertentiën. Vertilt, doch de Een horloge meegenomen. ▼erder rej20Di Een aanvaring. Be zeven getorpedeerde schepen. DAGEN. Voorm. Nam. 24 Maart 2.14 2.35 25 2.53 3.13 26 3.32 3.49 27 4 8 4.27 28 4.48 5.9 29 5.29 5 55 30 6.21 6.53 Tengevolge de hooge prijzen en schaarschte der grondstoffen, ben ik genoodzaakt de prijzen der Poptretten en Bpiefka,ar»ten "tijdelijk te venhoogen met XO tot X5%, ingaande X Aptpil e. Ia. Ter Neuzen. Fotografisch Atelier. D. BUT. Beleefd aanbevelend, t '/4 kon niet staan van de pijn, genas mij in slechts 3 dagen". MEN «gj$ i,jKEjV By Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Sluis, de heer J. C. L. A. Berkers. Ter vervanging van steenkolen zullen de kolenbonden in Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. een groote partij geperste turf doen komen. Voor den Smedenbond in Zeeuwsch-Vlaan deren zullen 50.000 K.G. smeekolen aankomen. Verblijf en registratie van deserteurs in Zeeuwsch-Vlaanderen. De kommandant der Stelling van de Maas en der Schelde (kommando Zeeland) heeft 15 Maart een verordening uitgevaardigd waarin o. a. het volgende bepaald wordt voor deser teurs uit vreemde legers. Het is aan deserteurs die na het in werking treden dezer verordening Nederland zjjn binnen gekomen, verboden zich in Zeeuwsch-Vlaande ren op te houden. Het is verboden aan iemand, van wien men weet of redelijkerwijs kan vermoeden, dat hij, deserteur zijnde, zich in strijd met het in artikel 2 bepaalde in Zeeuwsch-Vlaanderen ophoudt, buisvesting of werk te verschaffen. Een ieder bij wien op den dag der afkon diging der verordening een deserteur gehuisvest of in dienst is, is verplicht binnen 2 maal 24 uur na dien dag hiervan opgave te doen aan den militairen commandant, binnen wiens res sort hij woont, met vermelding van den naam, voornamen, datum en plaats van geboorte, ver blijfplaats in Zeeuwsch-Vlaanderen van dien deserteur, alsmede van de laatste burgerlijke woonplaats vóór zijne desertie. Een ieder die een deserteur huisvest of werk verschaft, is verpicht binnen 2 maal 24 uur ua het ophouden dier huisvesting of werkge- ving aan den commandant de opgave te doen ais voren omschreven. In de loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd F. H. W. Allebfi, tandtechniker, Vlooswijk- straat 71 uit 's-Gravenhage C. R. van Dijke, zonder beroep, Dekkerstraat 24 uit Bergen op Zoom P. Rit-mens, landbouwer, O 213 uit Axel G. de Visser, zonder beroep, O 213 uit Zaamslag A. M. van Nieulande, Dir. v./d. Nationale Bank, Westkolkstraat 8 uit Roosendaal en Nispen J. de Groote, land- bouweisknecbt, P 90 uit Hoek D. Meeusen, koewachter, P 88 uit Hoek. Vertrokken P. de Feijter, landbouwersknecht, 3 N naar Zaamslag D. Pladdet, veidarbeider, O 213 naar Biervliet J. de Visser, landbouwers- knecht, P 112 naar Axel A. Verpoorte, koewachter, Q 114 naar Hoek - Th. de Kam, timmermansknecht. Vau Bovenstraat 38 naar Hoek W. S. Gijsberts, zonder beroep, West kolkstraat 3 naar Beverwijk D. Bareman, landbouwersknecht, P 88 naar Hoek J. J. Dieleman, zonder beroep,, Vlooswijkstraat 3 naar Kampen A. da Feijter, landbouwers- knecht, Baandijk 9 naar Hoek W. de Fejjter, zonder beroep, O 114 naar Hoek D. P. de Doelder, Javastraat 15 naar 's-Gravenha^e. Zoodag 25 Maart 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorra. 9'/a u., en nam. 2 a., Dg. A. Timmerman. Sluiskil. nam. 2 u., dhr. H. J. vau den Oudeu. Hulst. Voorin. 91/, u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9>/a u., en nam. 2 u., Ds. S. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, D». Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u, 2 a., en 51/, u., Ds. Hubrechtse van 's Gravenpolder. Lokaal „Ebeii-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, u#f Evangelisatie. De wacht vergeten. De gewone militaire wacht, d>e bij de in gangen en in het gebouw der Eerste Kamer wordt uitgezet, wanneer dit lichaam in open bare vergadering bijeen is was Woensdagoch tend niet aanwezig. Eerst tegen het einde der vergadering kwam het daarvoor bestemde detachement, doch dit kon terstond weder inrukken, daar inmiddels de openbare vergadering was gesloten. Dinsdag passeerde te Zevenuar een transport Duitsche kinderen op de terugreis. Op tele grafisch verzoek moest de trein te Babberich (derhalve dicht b|j de grens) stoppen. Alle kinderen werden ondervraagd en toen bleek het, dat één hunner, een klein jongentje, in et bezd was van een bjj zjjn weldoeners in. I en Haag medegenomen gouden horloge met ketting. De ontvreemde sieraden werden de* kiemen deugniet ontnomen en toeD kon hij Een erfenis qunestie. Sedert enkele weken houdt te Zwartsluis een erfenisquaeatie de gemoederen in spanning. Ongeveer een maand geleden overleed mej. G. Huisman. Bij opening van het testament bleek zij haar heele vermogen behalve een legaat van f 500, te hebben nagelaten aan de Ned. Herv. school aldaar. Toen deze de nalaten schap wilde aanvaarden, ontving het bestuur een schrijven van ds. J. Luuring te Gorincbem. vroeger te Zwartsluis, dat meD, alvorens hier toe over te gaan, eerst eens moest kijken in een bepaalde kast op een bepaalde plaats. Men deed het en vond aldaar een eigenhandig schrijven van erflaatster, waarin zij alle lijf- en linnengoederen, goud, zilver, juweelen en oud porcelein naliet aan de kinderen van ds. L., die indertijd veel propaganda heeft gemaakt voor de bijzondere school. Na enkele dagen kwam hij zijn deel ia ontvangst nemen. Het ODthaal was verre van hartelijk en in een on derhoud met het schoolbestuur, waarin hem het vuur zeer na aan de schenen weid gelegd, legde hij de verklaring af van de erfenis af te zien, onder voorwaarde dat de familie ge legenheid zou wordeu gegeven het goud en zilver enz. (allemaal familiestukken) tegen taxatiewaarde over te nemen. Zulks geschiedde en reeds gingen enkbie stukkeu in handen der familie over. Men dacht, dat hiermede deze onverkwikkelijke geschiedenis een einde had genomen, doch enkele dagen later toch kreeg het bestuur een uitnoodiging om voor den kantonrechter te;verschijnen, bij wien ds. L. zijn zaak aanhangig had gemaakt, ter wijl het reeds verkochte weer moest worden teruggegeven. Op de rivier te Rotterdam, tegenover het Kralingscheveer, is het aakscheepje Goede Ver wachting, schipper A. de Jong, geladen met steenen, in aanvaring geweest met de sleep boot Ariena, kapitein G. de Visser, die twee zandbakken sleepte. Door den schok sloeg de mast van het aakscheepje achterover en trof schipper de Jong op het hoofd, waardoor diens schedel brak en de dood bijna ojmiddelijk intrad. De vrouw van dezen schipper viel door den schok overboord, maar werd spoedig gered. Zij ver keerde in een zoodanig overspannen toestand, dat zjj naar het ziekenhuis overgebracht is moeten worden. Een van de door de sleepboot gesleepte zandbakken liep na de aanvaring op de Goede Verwachting, waardoor dit scheepje is gezonken. In verband met deze aanvaring zijn door den commissaris van politie aan de Nassauka- de geboord de stuurman A. de V. en de dek- knecht A. B. Aardappelen in een lijkwagen. Een inwoner van Vinnen was dezer dagen te (Jtiecht overleden zijn stoffelijk overschot werd per lijkwagen naar de plaats zijner inwo ning vervoerd. Men achtte het echter zonde, dat de wagen weer leeg naar Utrecht zou moe ten vertrekken en daarom werd gepoogd, hier nog goede munt uit te slaan. In Viar.en nl. zitten n^g aardappelen iD overvloed en in Utrecht heeft men ze niet. Dies werd de wagen volgeladen. Alles ging goed tot halverwege daar ontdekte een voorbijkomend marechanssee ongewoon gerommel in het zwarte voertuig. Even stoppen; inspecteeren, en jawal, daar kwamen de piepers voor den dag. Inbeslagne ming volgde plus een proces-verbaal. r 's Oravenhage. Tweede Kamer. De be handeling der Indische begrooting wordt voort gezet. Minister Rambonnet bestrijdt de meening, dat hij niet alles zou hebben gedaan om den bouw van duikbooten te bespoedigen. Hij wijst het amendement-Bichon om niet over te gaan tot den bouw van depót-schepen voor onder zeeërs, af. Het amendement wordt verworpen met 33 tegen 19 stemmen. De heer Gerhard verdedigt een motie om de noodzakelijkheid uit te spreken tot een al geheel alcohol-verbod voor de inlaudsche be volking en daarmee gelijkgestelden. Deze wordt verworpen met 43—12 stemmen. Het hoofdstuk middelen in Nederland wordt aangenomen met 50 tegen 3 stemmen. Eerste Kamer. Aangenomen wordt het wets ontwerp betreffende het renteloos voorschot aan de waterleiding-maatschappij »Tholen«. Voorts wordt het ontwerp Huurcommissiewet behandeld. Het wetsontwerp wordfc bestreden door den heer Van der Hoeven, die den algemeenen noodtoestand ontkende. Blijkens officieele mededeeling van ons mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft de Duitsche regeering thans onzen gezant te Berlijn_ medegedeeld bereid te zjjn als vergoe ding voor de torpedeering der Nederlandsche schepen Bandoeng, Eemland, Gaasterland, Ja- catra, MeDado, Noorderdijk en Zaandijk de reeders van de schepen in de gelegenheid te stellen gedurende den oorlog Duitsche schepen op gunstige voorwaarden te huren. De Nederlandsche regeering, die op ge noegdoening in den vorm van vervanging der verloren gegane scheepsruimte en vergoeding van de geieden schade had aangedrongen, heeft dit aanbod als onaannemelijk afgewezen. De reeders zijn onder die omstandigheden een stemmig van oordeel geweest ook het door de Duitsche regeering gedane aanbod, om de be manningen der zeven schepen schadeloos te stellen voor de door hen geleden materieele verliezen niet te aanvaarden. Zaterdag Zondag Maandag dinsdag' Woensdag Donderdag Vrpdag Mijn Iiartelijkcn «lniik voor de blijken van belangstelling bij mijn verkiezing voor lid van den Gemeenteraad. G. DE RIDDER. Levetogen voedt en versterkt het organisme in het algemeen en het zenuwstelsel in het bijzonder. Aangename smaak. In bussen vanaf 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Fabrikant A. MIJNHARDT Phar- mac. Fabriek ZEIST. Te TERNEUZEN bjj J. J. KENSE, MARKT 9; Wed. A. VAN OVER- BEEKE LEUNIS; J. VAN EIJS- DEN; HULST Wed. P. BORGSTIJN; J. C. M HERTOGH VERWIL- GHEN Fa. E..IANSSENS STEEU- WENS; AXEL G B. ANTHEU- NIS SAS VAN OENT" A. VAN LOIJ; POLDERSTR. MODES! Dit is in ,t kort, wat de Heer Joh. J. v. "Bloois, landbouwer te Mijnsheerenland (Z.-H.) ons verklaarde Jaren geleden had de Heer v. Bloois zich ook al eens vertild, maar toen beeft hij 3 maanden lang aan de gevolgen geleden, omdat bij toen de Kloosterbalsem nog niet kende. Men zal dus begrijpen hoe opgetogen deze Heer over den Kloosterbalsem is, die hem zoo spoe dig genas. De pijnstillend, zuiverend, verzachtend, genezend, is dan ook een heerlijk wrijlmiddel bij spit in den rug, spierverrekkiugen, stij ven nek, stramheid, rheumatiek en jicht. Bovendien beproeft bij wonden, brand blaren, winterhanden en -voeten, uitslag en aambeien. Prijs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. f 1.30 en van 250 gr. 2 50. Eischt rooden band met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkiijgbsar Te Ter Neuzen bjj de Wed. A. VAN OVERBEEKE,—Leünis Axel H. J. VAN DIX-HOORN en L. B„ A. ROLF F Lz Hulst, F. L. VERW1LGHEN v. d. Hootf; te Zaamslag, D. RIEMENS- Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3