Gal Wormen' I MODELHOEDEN, RBAL Ylooswijkstraat l Ter Neuztn. N. GXJEQ/ÜTERRE. Voor spit in den rug. Kloosterbaisem Op Zee Loop der bevolking le Ter Keuzen. Hiermede heb ik de eer U te berichten dat ik van af heden een volledige keuze heb van voor Dames en Kinderen voor het a. s. Zomer-Seizoer). Vertrouwende met Uw bezoek te zullen worden vereerd. Een Amerikaansch stoomschip in den grond geboord. UIT QNZE OMGEVING. Ketelontploffing op Hr. Ms. „Gelderland". Kerknieuws. Laatste Berichten. Het ongeluk op de „Gelderland". Hoogwatergetij te Ter Neuzen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 17 Maart 7.7 7.49 Zondag 18 8.42 9.32 Maandag 19 10.21 11.1 Dinsdag 20 11.35 Woensdag 21 0.3 0.30 Donderdag 22 0.53 1.14 Vrydag 23 1.34 1.55 Advertentiën. Beleefd aanbevelend, i, „Au! Au! Waf 'n pijn, 'k heb 'tspit in mijn rug!" WïïtïïTTIlïïnffHÏÏHITlTHTÏÏHÏÏlflTHHïïHnnnHÏÏTHH brandblaren, uitslag, zweren, aambeien, win terhanden en -voeten. den uitgesproken. Uwe oorlogsbedoelingen en veroveringsplanneh worden door bet volk af gekeurd. Laat het volk aan het wooïd komen en verdeel niet het vel van den beer, voordat gij dien geschoten hebt. Kooovalof, de vice-president van het comité vau militaire industrie, besprak de arrestatie van leden der weikmansgroep van dat comité. Hy zeide, dat leden een beroep op de werk lieden om dadelijk den arbeid te bervatteD, wilden publiceeren, doch dat die door »ge- lieime handen* was belet. ♦Schurken riep de Kadettenieider Maklakof. Hy werd hiervoor voor een zitting uitgesloten. De socialist Stobelet keurde, evenals Ko- novalof en Volkof, de arrestatie der arbeiders teden af als een »slag tegen de geheele natie gericht*. Naar dien maatstaf, zeids Stobelef, zijn de meerderheid der leden van Doema en Rijksraad misdadigers. De bladen bespreken den toestand op zeer pessimistischen tooD. Rjetsji zegt, dat Kerenski in de quaestie der oorlogebedoelingeu welis waar niet de geheele toestemming der Doema had, maar wel die den meerderheid en zeker die van de groote volksmassa. Rjetsj beklaagt zich over de oneenig'heid der Russische maatschappij in zulke belangrijke quaesties en in zulke ernstige tijden. Volgens »Oentral News» is het Amerikaan sche stoomschip »Algonguin« op weg van New-York naar Londen met een lading levens middelen, door een Duitsche duikboot zonder waarschuwing beschoten en ten slotte door middel van aan boord geplaatste bommen, in den grond geboord. De bemanning is gered. Van ofEcieuse zijde verluidt, aldus wordt door Reuter uit Washington gemeld, dat het in den grond boren van de »Algonguin», hoe ernstig het gebeurde ook moge zijn, waar schijnlijk geen verandering zal brengen in den tegenwoordigen toestand tusschen de Ver. Staten en Duitschland. Een werkelijk con flict wordt verwacht als een gewapend Ame rikaansch schip een Duitsche duikboot ont moet. Men zegt, dat Wilson's verklaring nopens de gewapende onzijdigheid niet van toepas sing is op het gebeurde van de »Algonguin« ofschoon een reeks van zulke incidenten het Congres waarschijnlijk zouden nopen Duitsch land den oorlog te verklaren. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer in de Fransche taal aan da Mulo-school te Goes, de heer C. de Vriese te Oïhena, bij Ter Neuzen, zulks met ingang van 1 Mei a.s. Donderdag ontsliep te Hoek plotseling de oudste wethouder, de heer Geelhoedt. Be nevens verschillende andere functips vervulde hij deze betrekking reeds langen tijd. In hem kende men een man die in zijn tijd voor de gemeente steeds vol toewijding was, waardoor hij dan ook algemeen de achting zijner rnede- menschen genoot. In de Dinsdagavond te Axel gehouden algemeene vergadering van de liberale kies- vereeuiging „Algemeen Belang" werd op voor stel van den voorzitter zonder hoofdelijke stem ming besloten zich aan te sluiten bij de libe rale unie in verband met de gewijzigde kiés- wet. De voorzitter deelde mede, dat de heer De Muralt binnen eenigen tijd voor de kies vereniging zal optreden om het stelsel even redige verantwoordiging te bespreken. Een Duitsche vliegmachine. Uit Aardenburg meldt men aaD de N. Ct. Dinsdagmiddag vloog een Duitsche vliegma chine over Sluis. Bij Terhofstede werd zij be schoten door Nederlandsche miliiairen, die daar aan het oefenen waren. De vlieger werd ge wond en daalde op Nederlandsch gebied, maar had nog d6 kracht weer op te stijgen en on geveer 300 meer over den draad op Btlgiscb grondgebied neer te komen. De gewonde vlieger werd door bet Duitsche Roode Kruis wegge dragen. Ie Biervliet vermiste de Belgische koop man de V. dezer dagen een som van 700 frcs. De politie doet onderzoek naar het vermiste. Door de militaire commiezen te Biervliet is een soldaat aangehouden, die eene hoeveel heid zeep ongedekt vervoerde. Woensdagavond omstreeks 10 uur had aan boord van Hr. Ms. »Gelderland«, welk vaar tuig toen in de Roompot kruiste, een ketel ontploffing plaats, tengevolge waardoor 1 op varende werd gedood, 9 ernstig werden ge wond en 4 licht gewond. Eerst om s nachts 3 uur kon hulp ge vraagd worden en vertrok onmiddellijk een torpedooboot met geneeskundigen en het noo- dige verband-materieel, om de gewonden hulp te verleenen. Nadat dit treurig bericht te Vlissingen be kend was geworden, verzamelden zich aan het station vele belangstellenden om getuigen te zijn van de aankomst van de slachtoffers. Onder hen bevonden zich meerdere vrouwen en andere familieleden van de opvarenden van de »Gelderland«, die in groote onrust ver keerden over het lot hunner nabestaanden. Namen van de slachtoffers waren hier echter nog niet bekend en kon men ben dus nog niet inlichten. Het was 12 uur alsvorens de »Gelderland« aan de oude ponton meerde en velen der wachtenden ten spoedigste door de marine autoriteiten werden gerust gesteld. Een vrouw, die een familielid onder de slachtoffers telt, viel bij het vernemen van dit bericht flauw. Door de aanwezige leden van het personeel der verbandplaats-afdeeling werden de gewon den, de ernstigen per brandcard naar de ge reedstaande ziekenauto's eD ziekenwagens ge bracht. Totaal waren het 8 zwaar gewonden en 4 licht gewonden want van de negen zwaar gewonden was een onderweg gestorven, en zijn dus reeds twee dooden te betreuren. Van de gewonden werden 6 in het St. Jo- seph-ziekenhuis ondergebracht en 2 naar het hospitaal te Middelburg vervoerd, terwijl de 4 lichtgewonden aan boord worden verpleegd. De meeste der gewonden hebben zware ver wondingen aan het hoofd bekomen. Wij vernemen nog, dat een der opvarenden door het afsluiten van den stoom erger heeft voorkomen. Onze haven is dus heden weder, evenals reeds zoo dikwijls gedurende den oorlog, de plaats geweest, waar zich een diep treurig tooneel afspeelde. Vliss. Ct. In de loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd H. J, Schooff, landbouwersknecht, P 102 van Westdorpe J. Buijze, landbouwers knecht, P 25 van Hoek P. van der Gouwe, landbouwersknecht, P 33,van Hoek H. M. Aerts, dienstbode, Q 52 van Westdorpe M. S. Aerts, dienstbode, Q 52 van Westdorpe A. C. Mol, dienstbode, Donze Visserstr. 41 en 43 van Boschkapelle P. de Wespe- laere, O 221 van IJzendijke R. van Grern- berghen, kappersbediende, Nieuwediepstr. 95 van Gorinchem C. C. J. van der Molen, zonder beroep, O 169 van Zaamslag L. S. ten Hoeven, dienstbode, Zandstr. 10 van Vlissingen L. J. ten Hoeven, dienstbode, P 51 van Rotterdam C. J. V. Richard, dienstbode, Noordstr. 23 van Rotterdam M. Richard, dienstbode, Noordstr. 35 en 33 van Rotterdam. Vertrokken L Doorns, schippersknecht, de Doelderstr 5 naar Rotterdam G. Wolfert. werkman, P 53a naar Anna Paulowna A. P. Rie- mens werkman, Dwarsstr. 8 naar Vlissingen J. J. E. Walpot, Serg Maj. Vest. Art. school- weg 2 naar Oost-Kapelle M. F. van de Putte,, zonder beroep, Markt 6 naar Middel burg P. Zegers, dienstbode, 2de Kortestr. 3* naar Hoek J. L. de Putter, landbou wersknecht, P 68 naar Hoek J. de Rijk, schippersknecht, Javastr. 5 naar Yerseke. i™ «iiimaiMB— Zondag; 18 Maart 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/, u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Voorm. 91/, u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/, u„ Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u., en nam. 2 u., Lees- kerk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5>/a u., Ds. Overduin. Oud Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 a., en 51/, u., leeskerk. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/n., Evangelisatie. Ook de stoker Graanstra van de »Gelderlani« is in het militair hospitaal te Middelburg aan de bekomen wonden overleden. Uit Vlissingen meldt men dat de toestand der gewonden, die in het St. Josepb-zieken- huis worden verpleegd, naar omstandigheden redeljjk was. Gisterenmiddag heeft de Koningin de ge wonden bezocht, ook de twee in het hospitaal te Middelbuig verpleegd wordende. De Koningin kwam te 12 uur aan te Mid delburg en vertrok na het bezoek aldaar per auto naar Vlissingen en keerde met den trein van halttwee naar Den Haag terug. De Koningin heeft de 6 gewonden, die op vier verschillende kamers [in het St. Joseph Ziekenhuis te Vlissingen liggen, allen bezocht en naar hun toestand gevraagd en haar leed wezen betuigd mét het ongeluk. Op verzoek van de gewonden werd Hare Majesteit door den schout bij nacht dank gebracht voor haar belangstelling. De Koningin vertrok na het bezoek aan het ziekenhuis naar den in de buitenhaven liggende kruiser „Gelderland" om de plaats van het ongeluk in oogenschouw te nemen. Te Middelburg bezocht H. M. eerst den stoker A. S. Hoogendonk, met wien zij zich eenigen tijd onderhield, en daarop al de an dere verpleegde militairen. Voor allen had zij een handdruk en enkele woorden over. De Koningin-Moeder nam met zeer groot leedwezen kennis van het droevig ongeval aan boord van het pantserdek«chip »Gelderland« en van de ranp, die daardoor de Koninklijke Marine heeft getroffen. H. M. heett den op perbevelhebber van land - en zeemacht verzocht, haar 'deelneming over te brengen aan de na gelaten betrekkingen van de slachtoffers en tevens verzocht bericht te ontvangen omtrent den toestand der gewonden. n ii ii ii en slijm wordt verwijderd door Mijnhardt's Laxeer-tabletten. Deze tabletten zi)n bloedzuiverend, regelen den stoelgang. Per doos 35 ct., 3 doozen 1. bij kinderen en volwassenen. En- fan-bonbons Doos 30 ct. 5 MODES! l: CHC MEN E.8 OP0*»,ö woePO«efp 3 zoo schreeuwt menig lijder aar. spit, ruggepijn of lendenschot bij elke onbedachte beweging. Lijdt niet langer, laat u dadelijk wrijven met den Kloosterbalsem dat heerlijke wiijfmiddel bij spit, rheumatiek, stramheid en stijven nek. Probeer den Kloosterbal» Sem, morgen misschien reeds zult ge den Kloosterbaisem prij zen, omdat ge Uw spit kwijt zijt. De Kloosterbalsem kan Uw spieren weder lenig maken en tot diep in de huid zijn weldadige, verzachtende werking voortzetten, waardoor de pijnen en ongemakken verdwjjneD kunnen en de natuur lijke werking van de huid wordt bevorderd. De veelgeroemd huismiddel bij rheuma tiek, stramhaid, spit, enz. wordt niet minder geprezen bij wonden, Prijs per pot van 20 gr. 45 cent, van 50 gr. 85 cent, van 100 gr. f 1.30 en van 250 gr. 2 50. Eiscbt rooden baud met onze bandteeke- ning L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar Te Ter Neuzen bij de Wed.' A. VAN OVERBEEKE,—Leu- nis Axel H. J. VAN DIX-HOORN en L. B, A. ROLFF LzHulst, F. L. VERWILGHEN v. d Hooft; te Zaamslag, D. RIEMENS - Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3