Vulpenhouders. Loop der bevolking Ie Ter Keuzen. Allen, die hoesten, kuchen, of aan de borst lijden, hebben er belang bij het verslag te lezen van deze verrassende genezing door de ABDIJSIROOP THEODORE DE CONINCK, Kerknieuws. Gemengde Berichten. Advertentiën. Over «1e grens gekomen. toen zekere B. B. met de prikslee van de touw vloog en terecht kwam tegen een aan de kant van de baan staande paal waardoor hij zijn linkerbeen brak. Hij is naar bet ziekenhuis vervoerd. Een Zaterdagavond te Hulst in de brood bakkerij van den bakker P. C Verwei uitge broken' brand werd door spoedig optreden der brandweer tot de^ bakkerij en een stalletje beperkt. Verzekering dekt de schade. Door den Commissaris der Koningin is aan P. Geensen, veldwachter in de' gemeente Biervliet, eervol ontslag uit die betrekking verleend met ingang van 1 Mei 1917. In de woning varf H. de L. te Sluis, die geen gas verbruikt, doch bij wien de leiding nog gedeeltelijk ligt van vorige bewo ners, rook men de laatste dagen een sterke gaslucht. De buis van af de straatleiding was opgestopt, zoodat men niet begreep van waar die gaslucht kwam. Voorzichtigheids halve werden »zooveel mogelijke deuren open gelaten, wat niet wegnam, dat Maandagmor gen de bewoners bijna aan gasverstikking ge storven waren. De vrouw des huizes en een 17jarig meisje waren bewusteloos en De L. zelf kwam er met hoofdpijn af. Bij onder zoek bleek, dat de buis vanaf de straatleiding verteerd was en gas doorliet. Dit gas kon geen uitweg vinden door den hard bevroren grond, volgde de leiding en kwam zoo in huis terecht. De barak te Sluis, die ongeveer ander half jaar het marktplein heeft ontsierd, is nu opgeruimd. Sedert geruimen tijd werd ze niet meer gebruikt, daar de militairen allen ondergebracht zijn in de ruime zalen van het pensionnaat »St. Joseph«. Nu staat op de Veemarkt nog een barak, eveneens sedert lang zonder bewoners, maar die eerst vluchtelingen en later soldaten heeft geherbergd. Den vorigen winter, toen de militairen in de beide barakken gehuisvest waren, werd wel eens geklaagd over de koude vooral des nachts. Wat hebben onze soldaatjes het dezen strengen winter dan getroffen^ in het pension naat met zijn centrale verwarming Dat aan de grenzen nog wel zaken te doen zijn, blijkt uit het feit, dat aan het tol kantoor te Heille— Middelburg dezer dagen een koopman nog 15.000 mark ontving en een ander 18.000 mark voor geleverde waren, waarvan de uitvoer niet verboden is. Men schrijft uit Clinge Het aangrenzende Belgische dorp Kieldrecht moet gedeeltelijk door de bewoners worden ontruimd het doel van dien maatregel is onbekend, maar wat een consternatie er ver oorzaakt wordt, is te begrijpen. In de Schelde is door de Duitschers een vooruitstekende dam aangelegd ter lengte van circa 300 M.aan het einde er van staat een hoog zoeklicht en aan den voet hiervan een paar machinegeweren. Aangezien talrijke Belgen langs het Schel- destrand en door" de schorren het Hollandsch grondgebeid wisten te bereiken, gist men, dat een en ander is ingericht om zulks voor het vervolg tegen te gaan. Van 713 Februari zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen. Diphteritis een geval te Vlissingeu en Se- rooskerke. Roodvonk 11 gevallen te Vlissingen 1 te Vrouwepolder, lerseke en Schore. In de loop dezer week zijn alhier de volgende personen gevestigd C A. Witte, veldarbeider, O 40 van Axel L. Buvelot, monteur, Grenulaan 27 van Oos terbeek J. Keulen, verpleegster, 8 N, van Wijdenes J. Hirdes, schippersknecht, aan boord van Veere C. van Dijk, Serg.-Majoor Infanterie, Markt 6, van Vlissingen J. J. Beuke'aar,. zonder beroep, Tholensstraat 88, van Rotterdam A. A. Geensen, bankwer ker, Van Bovenstraat 41 van Vlissingen Th. de Kam, timmermansknecht, Van Boven straat 38 van Wissenkerke C. Bokslag, schippersknecht, aan boord van Zutphen F. J. Lippens, dienstknecht, Dijkstraat 60 van Assene^e. Vertrokken J. P. Eekman, schippersknecht, Dijkstraat 85 naar Gorinchem. J. Leunis, schipper, aan boord naar Dordrecht. K E. Harms, zonder beroep, P. 41 naar Middelburg. J. Hamelink, veldarbeider, Q 111 naar Monniken dam. C. Verras, zonder beroep. O 186 naar Zaamslag. J. A. Michielsen, werkman, Klaa8senstraat 2 naar Anna Paulowna. P. J. van der Hooft, zonder beroep, Tholensstraat 92 naar Rotterdam. M. G. de Vos, dienst bode, P 88, naar Zaamslag. Zondag 18 Februari 1917. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u., en nam. 2u.,Ds. A. Tim merman. Bediening van den H. Doop. Sluiskil. Voorm. 91/* u., en nam 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 91/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a en nam. 2 u., Ds. S. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5u., Ds. Overduin. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u 2 n., en 5'/a u., Leeskerk. Lokaal „Eben-IIaSzer" (Korkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, n., Evangelisatie. Relletjes te Rotterdam. Het is Dinsdagmiddag te Rotterdam zeer rumoerig geweest. Ongeveer 4 uur was de vergadering afge- loopen in hel Vereenigingfgebouw, belegd door het Revolutionnair Socialistisch Comité, waar de beer E. Bonman het woord had ge voerd over de levensmiddelenvoorziening, en waar ook enkele mannen en vrouwen een duit in het zakje deden. De vergadering ging aanvankelijk kalm uiteen, en het liet zich aanzien, dat alles wel zonder relletjes zou afloopen. Toen echter eenige mannen naar buiten kwamen met borden, waarop te lezen stond: »lk heb honger!* »Wij eischen brood!* en dergelijke opschriften, waarmee ze door de stad wilden manifesteeren, eisebte de politie, die flink vertegenwoordigd was, dat ze de borden zouden wegdoen, waaraan geen gevolg werd gegeven. Dit was de casus belli. Met blanke sabel rende de bereden politie op het volk in en sloeg de borden neer. Politie agenten in tenue en politiek kwamen daarop opzetten en dreven de massa volk uiteen, die bijzonder groot was, in verband met den markt dag op den Goudscbeu Singel. D.e Goudschen weg werd afgezet, .en de menigte in de zij straten gedreven en veideeld. Terwijl de politie hier den afloop in be dwang had, verzamelde zich op een ander gedeelte van de stad een troep van 300 a 400 opgeschoten jongens, die joelende door de stad trokken, de richting van den Binnenweg in. Daar wierpen ze de ruiten in van den grutterswiokel van de la. De Gruijter en de ruit van het daarnaast gelegen pand no 54 schoenenmagazijn »De Globetrotter* voorts gingen de ruiten in van het uurwerkmagaïjjn van den heer G. Biünott, Binnenweg 37a en het tapijtmagazijn H. H. de Klerk en Zoon, Binnenweg 2123 Daar werd de troep uiteengeslagen, Op de Korte Hoogstraat moest het schoe nenmagazijn van den heer Spapens het ont gelden, de groote spiegelruit van het maga zijn werd totaal tot scherven vermeld. Bij de jongens hadden zich ook mannen en een aantal leegloopers gevoegd. Op de Hoog straat werd bij den uurwerk wink d van den heer A. D Overstrijd de groote spiegelruit ingeworpen, of vermoedelijk ingeslagen, daar men geen voorwerp noch binnen, noch buiten gevonden heeft, waarmee het gedaan kan zijn. In de étalage-kast zelf werd evenals bij den heer Brünott geen schade aangericht aan de uitgestalde voorwerpen. Nog werd in de Hoogstraat een berst ge slagen in een kleine ruit van de koek- en banketbakkerij van de firma G. E. Pöckel, Hoogstraat 251. De politie mocht er in slagen de overmacht te bedwingen en een einde te maken aan de baldadigheden. Een zestal personeu werden licht gewond. De moord op Mevrouw Maitimo Omtrent dezen in enkele bladen reeds kort vermelden moord te Nieuw-Gondangdis op 27 December, meldt de »Java Bode.« Bij negenen 's morgens zat Mevr. Maitimo, echtgenoote van een commies bij het marine- departement, iu de voorgalerij van baar woning te borduren, toeD haar huisjoDgeo, die toen bezig was borden te wasschen, haar riep, om haar blijkbaar wat te vragen. Mevrouw Maitimo begaf zich near de bij gebouwen en plotseling sprong de jongen met een tafelmes in de hand op baar af, om na de dame aan de hand ver wond te hebber, haar het mes verscheidene malen in de hartstreek te stooten. Het slachtoffer gaf een luiden gil en zakte hevig bloedend in elkander, waarna da huis jongen aan den haal ging. Op het rumoer kwamen de buren toegeloo- pen. Een buurvrouw had nog kuunen zien hoe de jongen de laatste stooten had toege bracht doch naar haar ongelukkige buurvrouw toesnellend, kon zij niets anders doen dan de hevig bloedende vrouw opnemen en haar bin nendragen. Een andere buurvrouw haastte zich, om een dokter te telefoneeren. Binnen zeer korten tjjd verschenen de doctoren Leusden en Van Tricht die evenwel slechts den dood konden consta- teereu. De gewonde vrouw had nog slechts een paar mmuten geleefd. Omtient de vermoedelijke oorzaak van dezen moord, wordt door de andere bedienden ver klaard dat de dame den vorigen middag een kostbare sarong miste en den huisjongen van dezen diefstal verdacht, waarbij zij hem zeide, dat, wanneer de sarong niet spoedig terecht kwam, zij de politie zou laten komen. Iets anders is er niet voorgevallen. Het geval wordt tragischer indien men weet dat het slachtoffer, kortelings gehuwd, in ge zegende omstandigheden verkeerde. Smokkelaar doodgeschoten. Te Tegelen heeft Woensdagvoormiddag de gemeenteveldwachter Vercauteren in wettig zelfverweer met een revolver neergeschoten Hub. Kolders, gebooitig van Weert, gedomi cilieerd te Vierssen.in Duitschland, van beroep smokkelaar. Dinsdagavond had de veldwach ter Kolders met nog drie andere smokkelaars aangehouden, terwijl zij vjjf zakken meel tracht ten uit te smokkelen. Den volgenden dag kwa men zij hem over deze bekeuring lastig vallen, blijkbaar met het doel den veldwachter eens ouderhanden te nemen. Terwijl drie van hen zich tegenover den veld wachter opstelden, pro beerde de vierde van achter op hem in te drin gen. Op dit oogenblik ontving hij het doodelijk schot. De verslagene staat zeer oDgunstig be kend. Denzelfden ochtend nog had hij een ambtenaar met een mes bedreigd, maar deze kon hem met een revolver in bedwang houden. Deserteurs. Men schrijft uit Limburg Ten opzichte van de in de grensgemeenten verblijf hpudende Duitsche deserteurs schijnen weldra nieuwe maatregelen te verwachten te zijn. Zooals men weet worden deze personen niet gelijk het geval is met andere vreemde elementen, die zich zooder geldige reden aan deze zijde van de grens ophouden, over de grens teruggebaeht. Het militair gezag maakte deze uitzondering op humauitei'tsgronden. Ach teraf is bet nu echter gebleken de grens- bewonerswisten dit trouwens reeds lang dat deze deserteurs de Nederlandsche gastvrijheid beloonden met om zijn hardst de levensmidde len, die we hier zelf broodnoodig hebben, weg te dragen naar het Groote Vaderland, dat ze, toen 'top vechten aankwam, den rug toekeerden. Aan dezen ongewenschten toestand tracht men reeds sedert eenigen tijd een einde te maken. Men begon met het opsporen der vreem delingen in de grensgemeenten. Bleek, dat zij zich niet met geregelden arbeid bezighielden of dat zij niet beschikten over voldoende mid delen van bestaan, dan werd hun een verblijf plaats elders in het land aangewezen. Tot dus ver zjin b.v. Helmond en Germert zulke vrij plaatsen*. Deserteurs, betrant werden op smok kelen, werden direct uit het in staat van beleg verklaaida gebied verwijderd, of, zooals 'tin den volksmond heet, achter de Waterlinie gebracht. Afdoende schijnt dit alles nog niet te zijn. 't Wordt in practijk een kat-en-muis-spel. Men verwacht dan ook dat de nieuwe maatregelen een "straffer systeem zullen behelzen. Te Maastricht kwamen weder negen ont vluchte Russen allen burgergevangenen, aan. Dinsdag kwam te Zevenaar een Duitsch deserteur in burgerkleeren aan. De man was afkomstig uit Müncheu Gladbach, tjad aan Oostelijk en Westelijk front tal van gevechten medegemaakt en had nu verlof om naar huis te gaan. Hij maakte daarvan gebruik om te deserteereD. Te Assen zijn zes Russische krijgsgevange nen aangekomen, die te Bourtange over de grens waren gevlucht. Te Maastricht kwam een ontvluchte Rus aan, die bij 's-Gravenvoeren over de grens was gekomen. Hij had een Duitsche overjas aan en een veldmuts op, welke beide kleedingstukken hij gekocht had. Ook werd daar op de hoofd wacht gebracht een Pruisische bewapening en jas en helm, die in een bosch op St. Pieter bij de Belgische grens gevonden waren. M. DE JONGE. TER NEUZEN. Mej. P. BU1TENDEK-CARLIER, Wijngaardstraat 10 E te Dordrecht verklaarde ons Mijn oudste zoon Hermanus Adrianus, oud 85 jaar, sukkelde den laatsten lijd met zijn korst en had langzamerhand een leelijken kuch gekregen. Vooral als hij pas te bed lagkreeg hij onbedaarlijke hoestbuien het was dan haast niet om aan te hooren. Wij maakten ons erg ongerust, want hij zag er heel slecht uit, vermagerde, leed aan hoo/dpijn en slechte spijsverteringkort om, hij gevoelde zich ellendig en ziek. Toen hem maar niets helpen wilden, kochten wij een flesch Abdijsiroop voor hem bij den drogist Zadoks in de Voorstraat. Deze eeste flesch gaf hem al dadelijk baat en vol hoop gingen wij dan ook met (le Abdijsiroop voort. Met den dag knapte hij toen op en thans, nu hij nog enkele flacons Adijsiroop heeft gebruikt, is hij geheel hersteld. Hij hoest in H geheel niet meer, slaapt ongestoord, kan zijn werkzaamheden weder verrichten en ziet er gezond en opgewekt uit." Yoor allen, die lijden aan hoest, verwaarloosde ver koudheid, bronchitis, catarh, influenza, slijm- en kinkhoest, borstbeklemming en asthma, is dit overtuigend voorbeeld een krachtige aansporing nog heden de A bdjjsiroop te koopen I Waarom zou de Abdijsiroop ook U niet genezen? De Abdijsiroop verwijdert de ontsteking veroor zakende slijm, stilt den hoest, verzacht, zuivert bezit kratig genezende eigenschappen en voorkwam vaak erger? Prijs per flacon van ong. 230 gr. 1.25, van ong. 550 gr. 2 25, van ong. 1000 gr. f 3.75. Eiscbt rooden bami met onze handteekening L. I, AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar Te Ter Neuzen bj] de Wed. A. VAN OVERBEEKE-Leunis Axel J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A, ROLFF Lz Hu st, F. L. VERWILGHEN—v. d. Hooft; Zaamslag D. RIEMEN S— Janssen. Heden overleed te Loochristy tot onze diepe droefheid, voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze inniggeliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader, de Heer in den ouderdom van 75 jaar. 1 Wed.C. A.DECONINCK Loochristy j De Vkeese. J. F. M. DE CONINCK. Lokeren j M. F. L. DE CONINCK f Rokls. Ter Neuzen M.C. A. HAMERLINCK— De Coninck. E. TH. HAMERLINCK en Zoontje. Loochristy, 8 Februari 1917. Eenige en algemeene kennisgeving.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3