alle werkdagen des vooruiiddags van 912 uur. JACs DE KOK, Rechtszaken. Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUKKEN?"™ Burgerlijken Stand. ïïbogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. TER NEUZEN. van justitie te Middelburg wegens diefstal met braak. Duitsche onderzeeër aan gehouden. Moord. Door Zigeuners ontvoerd. Het zevenjarig dochtertje van den arbeider Van der Velde te Harderwijk werd Zat rd-tg- avond meegelokt door een Belgisch korporaal, die dikwijls om haar ouderlijk huis vertoefde, Toen het kir d dien avond niet terugkwam, heeft men overal in den omtrek gezocht en Zondagochtend den bedoelden korporaal aange troffen in een dennebosch. Het lijkje van het kind was verborgen onder een stapeltje boere- kool in een bouwland. De vermoedelijke dader is gevaokeljjk weggevoerd. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 17 Jan. 7.15 7.44 Donderdag 18 8.19 8.56 Vvjjdag 19 9.36 10.16 Zaterdag 20 10.55 11 29 Zondag 21 12.— Maandag 22 0.30 0.56 Dinsdag 23 1.22 1.46 Er is hartelijk gelachen. De opvoering van de Vaudeville sMargot of eene goede opvoeding* vormde wel het glanspunt. Het stukje zelf is heel aardig. Maar het kwam bijzonder goed tot zijn recht wegens het mooie spel der optredenden. Over het geheel een uitmuntend concert, waarop de vereeniging met trots kan terug zien. Het bal was druk bezocht en hield velen tot in de kleine uurljes bezig. De heer v. d. Berg, die zich dezer da gen te Zaamslag als arts zou vestigen, heeft bericht gezonden er van af te zien, omdat er voor hem geene geschikte woning is te bekomen. Het publiek-telefoonstation te Zoutespuij in het perceel van den heer A. Cortvriendt is van af Zaterdag voor het algemeen verkeer opengesteld. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden door de ambtenaren vier koeien in beslag genomen, welke eenige smokkelaars te Heikant, onder Koewacht, over de grens trachtten te voeren. Zaterdagochtend vroeg werd de gemeente Breskens opgeschrikt door brandalarm. Om streeks drie uur is er door onbekende oorzaak brand ontstaan in de vlasfabriek van den heer T. Tol, welke geheel is uitgebrand 16 jonge paarden zijn verbrand, 5 paarden met eenig rundvee zijn gered kunnen worden. De schade is aanzienlijk daar alle machines en een groote partij geroot en gezwingeld vlas mede is ver brand. Later meldt men, dat een viertal naast het brandende gebouw staande woningen mede in brand zijn geraakt. De brandweer uit Scboondijke en uit Groede verleende hulp. De eigenaar van de vlasfabriek is naar ge meld wordt, niet verzekerd. De totale schade door den brand aangericht, wordt geschat op f 100 000. Aanzienlijke partijen vlas en veel materiaal zijn verloren gegaan. Een 40tal arbeiders zijn werkeloos. Het hulppostkantoor te Cadzand zal in het vervolg zijn opengesteld van 8 —9, 10 12, 47,-6'/, u. De burgemeester van Sluis heeft van den Duitschen gezant bericht ontvangen, dat de levering van gas uit Brugge aan de gemeente Sluis binnen eenigen tijd vermoedelijk stop zal moeten worden gezet wegens gebrek aan steenkolen. Er zal ten minste 8 dagen te voren kennis van worden gegeven. Uedood bij de poging om over den draad te komen. IJZENDIJKE, 15 Jan. Zondagnacht poogden 2 jongelingen van Caprijcke over den draad te komen aan de Maagd van Gent. Te dien einde namen zij een ladder van den landbouwer Ryckaertdoch de Duitsche patrouille ver raste de vluchtelingen en schoot er op. Eén werd op slag gedood de andere in de beenen getroffen. Landbouwer Rijckaert en diens zoon werden, beschuldigd van medegeholpen te heb ben, gevankelijk weggevoerd. Fe Vlissingen zijn Maandagmorgen met de Provinciale boot aangtkomen 4 over de gren3 gekomen Russen, die met den trein van 9.10 verder reisden. Zaterdagmiddag rond half zes werden een achttal koeien, komende van Middelburg en bestemd voor de militairen te Souburg, tusschsn den spoordijk en hei kanaal gedre ven. Even voor den Abeele schrokken de beesten van de stoomfluit van een passeerende boot, zetten het op een loopen over den dijk en renden den spoorweg op, toen juist de halfzes-sneltrein passeerde. Twee koeien wer den vermorzeld. De stukben werden honder den meters van elkander langs de spoorbaan gevonden. De trein stopte ongeveer 20 mi nuten, om het vleesch zoover op te" ruimen, dat andere treinen hier geen hinder meer van zouden hebben. De machine was weinig beschadigd. De stukken van deze 2 koeien werden ge vonden tusschen Abeele en Souburg. Later vond men tusschen A beele en Middel burg nog drie koeien dood. Het is waarschijn lijk, dat deze laatste drie door den volgtrein zijn overreden. Aan de machine van dezen trein was ook te zien, dat zij met dieren in aanraking was geweest. Gedurende den nacht is al het vleesch met 2 ellewagens en met een lorrie der Staats spoor naar de Exportslagerij der Zeeland ge bracht. Fe Rotterdam is aangehouden wegens oplichting van zijn kostjuffrouw de varensgezel A. v. B. uit Boschkapelle, wiens aanhouding reeds gevraagd was door de politie te Dord recht, Haarlem, Schiedam en Leiden, den bur gemeester van Hillegersberg en den officier Dit is dezelfde persoon, die de vorige maand in de Brakstraat te Middelburg ten nadeele van een geïnterneerden Belg frs. 300 ont vreemdde. Zondagnacht is door de Nederlandsche marine in onze territoriale wateren aange houden een Duitsche onderzeeboot die te Vlissingen is binnengebracht en onder militaire bewaking in de binnenhaven werd gemeerd. Nadat door de autoriteiten verschillende ondervragingen hadden plaats gehad is de Duitsche onderzeeër weder vrij gegeven en te half één onder militaire bewaking vertrokken naar zee. Tot buiten de territoriale wateren werd de boot begeleid. Maandagmorgen brachten velen een bezoek aan de haven om de boot in oogenschouw te nemen. Officieel wordt hieromtrent het volgende medegedeeld Zondag mildag 4 uur 15 is omstreeks 1 zeemijl binnen de Nederlandsche territoriale wateren aangetroffen een Duitsche duikboot die door den sedert verscheidene uren heer- schenden zwaren mist en den vloed uit haar koers was geraakt. Door een vaartuig van den onderzoekingsdier.st is de duikboot bevo len te ankeren, in afwachting van de beslis sing der regeering. Aan deze is door den duikbootcommandant een schriftelijke verkla ring afgelegd, dat bi] den ganschen dag niet in aanraking met vijandelijke strijdkrachten was geweest en dat derhalve de aanwezigheid binnen de terriotoriale wateren niet het gevolg was van een achtervolging van vijandelijke strijdkrachten. Toen is aan de duikboot vrij heid gegeven weer raar zee te vertrekken en zulks op grond van de gesteldheid der zee, met name zware mist, de oorzaak is geweest van de onbewuste binnenkomst in Nederlandsch rechtsgebied. Voor de rechtbank te Middelburg werd gisteren behandeld de zaak tegen C. P. en T. W. te Sas van Gent, beklaagd op 19 Jan. een sleepschip met 300.000 K.G. gerst te hebben doen uitvoeren. We hebben indertijd het feit vermeld dat het schip van zijn lig plaats tusschen het douanekantoor en de grens is overgezwaaid naar de overzijde. Daar twee getuigen niet aanwezig waren, werd da behandeling der zaak voor onbepaal- den tijd geschorst. Deze zaak had nog een naspel, want onder de belangstellenden ter terechtzitting werd aan gehouden een Belg Chevalier, van wien men vermoedt, dat hij de persoon is aan wien de lading gerst was verkocht. Vrijdagavond is te Nieuw Weerdingen na een kort gevecht de arbeider Neef door den postbode S. doodgestoken. Tusschen beide buren bestond reeds lang een veete over een woning-kwestie. Neef had zich dikwijls uitge laten, dat hij S. wel eens te pakken zou krijgen. De vader van Neef had den postbode gewaar schuwd Deze had op aanraden van de politie een geladen geweer klaar staan. Vrijdagavond ongeveer 8 uur, is het lang tergen van Neef tot een treffen gekomen. S. fietste naar huis, toen Neef hem met geopend mes te lijf wilde. S. sprong van de fiets en greep zijn aanvaller beet, toen voerden beide jonge mannen op den eenzamen maanbelichten landweg een korte, doch hevige worsteling op leven of dood. S., zelf ongewapend, wist Neef zijn mes te ont rukken. Neef, woedend, viel weer aan. S. keerde het mes tegen zijn eigenaar, en stak hem in den hals De linkerslagader was geheel door gesneden. De getroffene stortte neer en terwijl het uit de groote halswonde stroomende bloed de sneeuw roodkleurde, stond radeloos over zijn daad de postbode bij zijn aanvaller. Een in allerijl ontboden geneesheer kwam door den langen afstand niet vroeg genoeg ter plaatse, om Neef te redden. Een half uur na het gevecht overleed Neef door bloed verlies. De 32 jarige S-, die als oppassend man bekend siaat, werd Zaterdagmorgen van zijn bed gelicht en voor de politie geleid. Hjj zeide alleen uit zelfverdediging gehandeld te hebben. Hij is gevankelijk naar Assen getranspor teerd en daar ter beschikking der justitie ge steld, Te Voorburg heerachte in 't laatst der vori ge week groote onrust door het verdwijnen van een meisje. Het vrooljjke kind moest, om haar woeligheid, nogal eens in school blijven en zoo maakte men zich eerst niet ongerust. Toen echter bij informatie bleek, dat zij reeds lang de school verlaten had, dacht men aan een ongeluk en werd de rivier de Vliet afgedregd. Toen dit geen resultaat gaf werden speurhonden tehulp geoomen en gaf men die dieren lucht. Deze liepen ter stónd den weg op naar Rijswijk en bleven daar staan bij een woonwagen van Zigeuners. Eri werkelijk werd in dien wagen de vermiste gevoöden en toen spoedig aan de verheugde ouders teruggegeven. Een geschil iu ceil R.-K. vereeuiging. In den R oomsch-Katholieken Kring, een sociëteitsvereeniging te Haarlem, is een geschil gerezen. Ter gelegenheid van het 5-jarig be staan was een feestavond georganiseerd tegen Maaodag a.s. De vereeniging is Bisschoppelijk goedgekeurd, welke goedkeuring inhoudt, dat geen leesten met bal zullen worden belegd. Nu hebben eenige leden der vereeniging voor Maandagnacht dezelfde zaal gehuurd, waar des avonds feest gevierd zal worden, om aldus na dep officieelen feestavond toch te kunnen dansen. Nadat de geestelijke adviseur der vereeni ging, pater Caminada, eerst, zonder succes evenwel, getracht had bedoelde leden van dit voornemen terug te brengen, heeft hij later aan het bestuur medegedeeld, dat het in zijn geest zou handelen, door onder deze omstandig heden den geheelen feestavond te laten verval len. De vereeniging besloot evenwel met 14 tegen 10 stemmen en 9 onthoudingen, den feestavond te doen doorgaan. Daarop hebben vier vau de vijf bestuursleden ontslag genomen, terwijl de geestelijke adviseur aan den Bisschop verzocht van zijn functie ontheven te worden. De Kring koos inmiddels audere bestuurs leden. Zedenmisdrijf Over Je grens gekomen. De afgeloopen week kwamen van de wacht te Straelen twintig Duitsche deserteurs, van wie ééu luitenant, over de Nederlandsche grens. Ze waren bestemd om binnenkort naar het front te vertrekken Zondag zijn te Winterswijk twee Russische krijsgevangenen aangekomen, twee broers uit het Siberische gouvernement Tokolsk, die tot het kamp van Munster behoorden, doch in den laatsten tijd te Essen in de mijnen gewerkt hadden, waar vandaan ze in drie dagen naar ons land geloopen waren. Voor veertien dagen was een audere broer van hen daar ter plaatse eveneens over de grens gekomen. Eindelijk gesnapt. De politie en recherche te Amsterdam deed Zondagnacht te 2 uur een inval in het perceel Verbindingsstraat 7, alwaar een clandestiene nachtgelegenheiJ gehouden wordt. Onder poli- tiegaleide werden de houdster van het huis en velschillende mannelijke en vrouwelijke bezoe kers naar het politiebureau overgebracht, alwaar proces-verbaal werd opgemaakt. De overbren ging geschiedde zonder eenig verzet. Bij den inval bleek tevens, dat de houdster R. H,, zich schuldig maakte aan overtreding van art 250bis (gelegenheid geven tot ontucht). 1 wee bezoekers, die zich met vrouwen had den afgezonderd, gaven hiervan het overtuigend bewijs. Tegen R. II. is proces-verbaal opge maakt wegens het bonden van een nachthuis en wegens bovengemelde overtreding. Zij is in preventieve hechtenis gesteld en naar het hois van bewaring overgebracht. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Toen ik j.l. Zaterdag uw blad las, bemerkte ik dat ook weder een artikel werd gewijd aan de door u zoo gewraakte verkiezing van den heer de Bakker als lid van de commissie tot wefing van het schoolverzuim. Aan de eene zijde M. d. R. waarljjk moest ik lachen, om uw loftrompet die afgestoken werd op de stemmers van den heer v. Aerde. Ik dacht hier ben ik ook bij maar ik vergiste me, wapt op een andere plaats werd ik ingedeeld bij de kerkelijken, en deze waren de ver- woesters van het geluk van den heer van Aerde. M. d. R. als ik u raden magonderzoek eens bjj de door u gevierde kiezers van den heer van Aerde, en ik ben zeker dat u tot andere gedachten zult komen aangaande het verloop dezer zaak of het u echter beschaamd zal maken, daar twijfel ik aan, en wel om deze reden dat een hoogstaand schrijver zich wel tweemaal zal bedenken alleer hij zich nederzet, om over een stemming met briefjes zich op die manier uit te laten. Enfin ik ben benieuwd naar uw onderzoek misschien krijgen wij weder een soortgelijk vonnis als den heer v. Hasselt laatst moest ondergaan. Met dank voor de plaatsing, D. SCHEELE Az. (Uit bovenstaande mededeeling van den heer Scheele blijkt, dat we ons althans zeker voor een deel in het uitspreken van ons vermoeden, dat politieke beweegredenen ten grondslag lagen aan de verkiezing van den heer De Bak|$- hebben vergist. Toch lag gezien verschillende stemmingen in het ver leden, zelfs in het joDgste verleden bij de verhouding van de op het tijdstip der stemming in de vergadering aanwezig zijnde leden, het uitgesproken vermoeden voor de hand. Waar we den heer Scheele op zijn woord gelooven, willen we ouze ten opzichte daarvan geschre ven woorden, gaarne terugnemen. Het is V zeker aangenaam te bespeuren, dat men zich ten goede in iemand heeft vergist. Er was dus ditmaal geen politiek iu het spel. Wat dan Minder doorzicht of kennis van toestanden Het is toch geen gewoonte, om, wanneer geen bijzondere redenen daartoe aan leiding geven, nummer 1 der voordracht te passeeren. Men versta ons goed we hebben volstrekt geen bezwaar tegen de benoeming van den heer De Bakker als zoodanig, doch we blijven het een vreemde handeling noemen, als men nummer 1 passeert, als die reeds op het gebied dat het betreft zijn sporen heeft verdiend. Ondertusschen zijn de leden vrij te stemmen dengene dien ze het meest verkieslijk achten, zooals wij de vrijheid hebben daarover met hen van meening te verschillen. Van onze zijde achten wij in eene dergelijke stem ming geen beginselkwestie betrokken. Wij zullen geen gevolg geven aan den raad tot het instellen van een onderzoek, en waar hier zeker geen sprake is van eene diepgaande begin selkwestie zou hier, hoe zoodanig onderzoek ook afliep, nimmer kunnen volgen een vonnis, zooals naar aanleiding van een andere kwestie werd uitgesproken. Red.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Jan Franciscus Hejjens, 36 jjm. en Theresia Blondina De Sitter, 20 jjd. 12 Jan. Jan Jacob Kamerik, 24 j., jm. en Janneke Adriana Ruben, 20 j., jd. Geboorten. 9 Jan. Anna, d. van Florimond Allonsius en Maria Philomena Herman. Helena Pieternella, d. van Cornelis Drabbe en Aaltje Jansen. 11 Jan. Jan Pieter, z. van Leendert Bakker en Johanna Maria de Rijke. Overlijden. 8 Jan. Johanna Wefjkman 73 j., wed. van Gerard Wieland Rosalia Sophie de Gussen, 48 j., echtg. van Camille van Laere. 10 Jan. Martina Catharina Baert, 4 m., d. van Martinus en Mathilda Maria van den Bulck. 1'2 Jan. Willem Plorusse, 77 j., echtg. van Helena de Doelder. 11 11 1» 1? 11 De llooi'tlcontrolcur-Boekhou der v/h Eeveosmiddelenbureau maakt bekend, dat met ingang van 'i'l dezer het kantoor voor het publiek geopeud zal zijn Ter Neuzen, 16 Januari 1917. De Hoofdcontroleur-Boekhouder, voornoemd, L. W. RIJNBERG. „HANDKOFFERS". „REISKOFFERS". „REISTASSCIIEN". „JAPAN MAT SUITE-CASES".

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1917 | | pagina 3