De NederlandsGhe Briefsteller, Uw Geld goed Kloosterbalsem Notarisportefeuilles Banknotentasschen. DE JONGE. - TER NEUZEN. UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiön. L. F. GEERLING. Prijs f 1.25. IffflïïHTTHÏÏÏÏtHHHTHÏÏTIÏÏÏÏfltnïïtïïrrTnTniHtnïïIïïl Ontsnapt. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 27 Dec. 3.6 3.29 Donderdag 28 3.53 4 17 V rqdag. 29 4.41 5 5 Zaterdag 30 5 31 5.58 Zondag 31 6.23 6.52 Maandag 1 Jan. 7.21 7.53 Dinsdag 2 8.27 94 Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlijden onzer geliefde Ecbtgenoote en Moeder, Mej. Maria Cornelia de Vos, betuigen wij, ook namens de familie, onzen hartelijken dank. Ter Neuzen, 27 December 1916. JAC. J. BLIEK. A. E. BLIEK. en Thans, méér nog dan anders, moet gij toezien dat gij Uw geld goed besteedt. Koop dus bijtijds sen pot van deu alom geroemden Kloosterbalsem. Dan besteedt gij Uw geld goed De Kloosterbalsem bederft niet en komt elk oogenblik van pas, want de Kloosterbalsem werkt heerlijk, verzachtend, pijn stillend, zuiverend en genezend bij z b zoekers te krijgen, dan is er niet veel kans, dat bier ooit welingerichten dure zaken zullen wor den gesticht. Bet is toch waarlijk geen geheim, dat liet caféwezen hier niet zoo bijzonder ren deert, Wonder was het, dat dhr. Van Nes er niet tegen op kwam, dat men wel verlof wil verleenen, ook in die 8 raten. Als we ons niet vergissen acht genoemde heer toch het gebruik van bier en dergelijke nog erger dan dat van sterken drank. En hij gaat uit van de onder stelling, dat als men vast overtuigd is, dat iets iemand benadeelt, men moet trachten hem daarvoor te behoeden. Zijn er nu de heele stad door drinkgelegenheden, dan zal er, naar hij meent, meer gedronken worden, dan wan neer men naar bepaalde plaatsen moet. Dhr. Nolson wees er nog op, dat herbergen nu toch niet bepaald alleen drinkgelegenheden zijn, hij stelde b.v. Rotterdam zonder restaurants voor, maar het mocht niet baten. De heer Visser bleek het met hem eens en ook dhr. Waalkes en De Bruijne stemde tegen het voorstel. Dhr. Van Hasselt, die een oogenblik leek te weife len, daar hij blijkbaar van de regeling niet veel nut verwacht, scheen door het argument van den heer Van Nes zijn stem te hebben beslist. Voorts stemde vóór dhr. Eijke van wie dit als behoorende tot de verzoekers te wach ten was (doch waarvan men steeds verwonderd kan blijven dat hij ooit voor dergelijk verzoek zijn naam leende) en de beide heeren Scheele, Dees en De Jager. We stipten reeds de vorige maal aan dat van dergelijken maatregel uit drankbestrijders oogpunt niet veel te verwach ten valt. Er zijn overal gelegenheden genoeg, waar liefhebbers van een glaasje terecht kun nen. Als ze in de nieuwe stadswijken vertoeven, behoeven ze toch niet zóóver te loopen. Het eenige gevolg kan zijn, dat het later een rem kan worden voor het stichten van bepaalde gelegenheden, die door iedereen worden ge- wenscht en waarvoor dan toch altijd het ver vallen van een oude vergunning een equiva lent zou zijn. (Ten onrechte merkte de Voorz. op, dat men hier één nieuwe vergunning kan krijgen als men twee oude koopt. Al is drankbestrijden van hem ook een stokpaardje, zoo schijnt hij toch met de wet telijke bepalingen niet geheel op de hoogte te zijn. Dhr. Dees verklaarde dat Burg. en Weth. met dit voorstel ook op 't oog haJden be schermend op te treden voor de vergunning houders. Hoe meer nieuwe zaken (hij zag over 't hoofd dat dit reeds onmogelijk is ge maakt) hoe meer concurrentie, zeide hij. De vergunninghouders moeten er dus dankbaar voor zijn. Zijn wij wel ingelicht, dan zijn de vergunninghouders juist van een ander gevoelen en hebben zij bij request aan B. en W. verzocht aan den Raad te adviseeren niet op het verzoek van den Volksbond in te gaan. Mogelijk dat die meening van de vergunning houders ook nog wel eens ter kennis van den Raad wordt gebracht, wat nu niet is geschied. Dan zou echter als we goed zijn ingelicht blijken, dat die menschen door dhr. Dees worden beschermd tegen hun eigen advies in De poging van mej. Wieckhorst-Van Eer denburg, om een belasting te krijgen op de openbare vermakelijkheden, is niet gelukt. B. en W. zagen daarin, naar de Voorz. aan den heer Van Hasselt zeide, een poging om het recht te koopen meerdere muziek- en danspartijen in haar lokaal te kunnen organiseeren, en dat achten zij niet gewenscht. Nu, 't was ook wel voor ieder doorzichtig, dat in dit verzoek »muziek« school. Verschil van meening bleek te bestaan over het verhuren van een kruitmagazijntje aan de firma Gebr. Ribbens, wat B. en W. voor t 1 per maand wilden doen. Dhr. Nolsou vond dat veel te weinig voor een benzine-magazijn en meende dat het f 5 moest zijn. Dhr. D. Scheele vond dat wat te veel en stelde voor f 2. Aldus werd besloten. De Voorz betoogde nog, dat het eigenlijk plicht van de gemeente was benzinebergplaatsen te stichten en te ver huren, doch daarmede waren dhrn. Waalkes en Nolson het niet eens, elders zorgt men er zelf voor. Eerstgenoemde achtte het vooreerst geen tijd, om aan dergelijke gemeentelijke exploitatie te denkeD. Nog gaf tot heel wat bespreking aanleiding eene voorgestelde verordening waarbij aan ge meenteambtenaren, voor zoover daarin bij de wet of provinciale regeling niet is voorzien, verboden wordt, als bijbetrekking in dienst te zjjn bij rijk, provincie, polders of waterschappen. Op voorstel van dhr. Nolson werd daaraan nog toegevoegd of bij lichamen die van wege de gemeente gesubsidieerd worden. Zie, ook hierin schuilt, naar het ons toeschjjnt eenig fanatisme, nl. in de wijze waarop de raad tot in het uiterste wil doordrijven een eenmaal genoemd beginsel: geen bijbetrekkingen voor de ambtenaren. We zjjn nieuwsgierig, of de Raad dat standpunt in de toekomst zoo stok stijf zal handhaven, als nl. bljjkt, dat het al gemeen belang met dit standpunt in strjjd komt. Bovendien, wat bereikt men er mede Wel is nu het vervullen van betrekkingen bij ofiicieele lichamen verboden, maar niet wanneer het betreft particulieren of particuliere cor poraties, als ze maar geen subsidie van de gemeente krijgen, b.v. boerenleenbanken, rnid- denstandscredietbanken, boekhouder bij parti culieren en ook niet het drijven van zaken, al zijn het ook uitgebreidste neringen. Dhr. Van Hasselt wil, nu de Raad de salarissen zoo flink geregeld heeft, bij den ambtenaar ook den geheelen mensch voor de gemeente opeischen. Ons dunkt, dat men zulks door deze veror dening, die in enkele opzichten storend zal werken, nog niet bereikt. De tijd zal 't leeren. Er werd ook nog over gesproken, hoe een ambtenaar die bijbetrekkingen bekleed en daar voor geen ontslag vraagt, gedwongen kan wor den dit te doen. Dhr. Van Nes achtte dat nogal eenvoudig, 't Is verboden, dus ze heb ben het te laten. Doen ze 't toch, wel, dan kunnen ze geen ambtenaar blijven, dan worden ze uit hun hoofdbetrekking ontslagen. En de Raad stemde daarmede in, met uitzondering van den heer De Jager, die dat draconisch noemde. Ten slotte maakte dhr. Waalkes er den Voorz. op attent, dat de weg naar het kerk hof te Sluiskil nog stseds in onhoudbaren toestand verkeert. De Voorz. deelde mede, dat het er waarschijnlijk op uit zal loopen, dat het rijk dien weg aan de gemeente over geeft en dat die dan kan verhard worden. Ook vroeg dhr. Waalkes hoe het staat met de verordening op snelheidsbeperking voor automobielen. Vóór 2 maanden vroeg hij er naar, maar er wordt nog niets over gehoord en het gevaar bestaat nog steeds. De Voorz. gaf te kennen, dat het maken van zoo'n ver ordening zóó maar niet gaat, daar is voorbe reiding voor noodig. Nog vroeg dhr. Waalkes of B. en W. nog geen maatregelen hebben beraamd in verband met het vertrek van dhr Lensen. Daar deze het volgend jaar een f25.000 in den hoofd, omslag zou heboen bijgedragen, brengt dat de financiën voor de gemeente danig in de war Hij acht wijziging der begrooting noo dig. De Voorz. deelde mede, dat B. en W. te zijner tijd, de noodige voorstellen in ver band hiermede zullen doen. Toen ging de zitting over in eene met ge sloten deuren, daar nog verschillende reclames tegen den Hoofd, omslag moesten behandeld worden. Het was met de Kerstdagen druk in onze plaats. Vele vreemdelingen kwamen hier ontspan ning zoeken. De danslokalen en andere gelegenheden voor uitspanning waren vol. Verschillende neringdoenden hebben goede zaken gemaakt. Er heerschte over het algemeen een pret tige toon. Axel. Sedert Donderdagavond van de vo rige week wordt vermist de 38jarjge Th. v. d. B., die te Sluiskil bij een timmerman werk zaam was. Men vermoedt, dat hem een on geluk is overkomen. Zondag 31 December 191(1. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a Da. A. Timmerman, nam. 2 u., dhr. L. Dek en 'a avonds 5'/a u., Da. A. Timmerman. Sluiskil. Voorm. 9'/a u., en 'a avonds 5'/2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/a u., Da. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u- Da. S. Groeneveld, Biduur voor de Vrede en nam. 2 u., Oude- jaarapredikatie. Da. S. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooawijkatraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5','s u-, Da. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooawijkatraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 n., en 5'/» u., Leeskerk. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, n., Evangelisatie. Maandag 1 Januari 1917. NED. HERVORMDE KERK. Ter Nouzen. Voorm. 9'/a u Da. A. Timmorman. Sluiskil. Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Ter Neuzen. Voorm. 9Va u., Da. S. Groeneveld. Nieuw jaarspredikatie. GEREF. GEMEENTE. (Vlooawijkatraat.) Ter Neuzen Voorm. 9 u., Leeskerk. OUD-GEREF. GEMEENTE. (Vlooawijkatraat.) Ter Neuzen. Voorm. 9 u., Leeekerk. Twee gedetineerden, J. v. T. en G. S zjjn uit het huis van bewaring aan de Wetering schans te Amsterdam ontsnapt. Beiden waren, ouderscbeiderJjjk wegens heling en diefstal, tot gevangenisstraf van 1 jaar en G maanden veroordeeld. Op het oogenblik, dat de ont vluchting plaats had, waren zij niet in hun cellen opgesloten, doch verrichtten zij werk zaamheden in de gangen van het gebouw. Vermoedelijk zijn zij door een deur, die anders gesloten moet zijn, naar buiten gegaan en over den muur aan den kant van de Vrije Gemeente achter de brigadierswoniug ontvlucht. De politie werd terstond gewaarschuwd, maar tot dusver heeft men nog geen spoor van de ontvluchtten kunnen ontdekken. Het onderzoek naar de wijze vau ontvluch ting, dat zich vooral tot den internen dienst der gevangenis uitstrekt, is nog in vollen gang. Een ontvoering. Een 18 jarige jonge dame, uit Almelo af- komgstig en sedert eenige dagen in het R.K. Gudalagesticht te Lnchem opgenomen, is door een heer ontvoerd. Toen de R.K. kerk te Loc- hem uitging, wachtte de heer haar met een motoifiets op, en op zijn wenk liep zij de rij uit en sprong op het achterzadel. Een burger greep haar zoodat zij van den moter gleed. Zij wist echter los te komen en haar plaast op de motorfiets weer iu te nemen. Maar toen weigerde de motorfiets. Daarop probeerden de heer en de jonge dame. met achterlating van den motor, te voet weg te komeD, wat hun gelukte. De politie heeft ben later aangehouden. TER NEUZEN. Huwelijks voltrekkingen. 21 Dec. Jacobus Platteeuw, 22 j., jm. en Susanna Maria van der Meer, 23 jjd. Geboorten. 17 Dec. Elsa Carolina Joseph, d. v. Albertus Verdickt en Esther Louisa Colpaert 18 Dec. Willemina Maria, d. v. Susanna Cornelia Jacoba Faas. Overlijden. 18 Dec Magdalena Donze, 76 j., wed. van Daniel Dejj. 22 Dec. Janneke Verheijke, 78 j., wed. van Reinier Harms. 11 11 11 11 INHOUDENDE Brieven en andere Opstellen over de meeste Onderwerpen, die in het gemeenschappelijk leven gemeenlijk voorkomen, met vooropgaande Bepalingen over de geschiktste wijze van Samenstelling en Inrichting der Brieven Betitelingen en Opschriften, benevens allerlei Koopmansbrieven. ALSMEDE Voorschriften b(j Geboorte, Huwelijk en Over lijden Iets over Testamenten, Contracten van onderscheiden aardMinderjarigheid en Voogdjj Borgtochten, Volmachten, Geldlee- ningen, Hypotheken, Wissels en Quitantiën iets betrekkelijk de Nationale Militie Formu lieren tot het inrichten van Schrijfboeken en Rekeningen Het voornaamste uit de Postwet Eene Handleiding ten gebruike bij de Wet op bet Recht var. ZegelModellen van Tele grammen, AdvertentieD, Aanplak- en Stroo- biljetten. BENEVENS eene Lijst der meest voorkomende Verkortin gen, Namen der Maten en Gewichten met Verkorte Schrijfwijze en eene Tabellarische Herleiding van de Nederlandsche Munt en onderscheidene Vreemde Munten, en Inlichtin gen bij Opleiding van Jongelieden voor eenige Rijks- (Militaire- en Burger-) Betrekkingen. Twaalfde veel vermeerderde druk herzien door SER VAAS DE DREIN. Voorhanden bij W. DE JONCïÊ. Ter Neuzen. O) m 03 oojieróaCje/n, 5wc,E0EP0rtt IV W AT'V wonden, brandblaren, kneuzingen, huiduitslag, aambeien, winterhanden, rbeumatiek, stramheid en spit in den rug, spierverrekkingen. Voortreffelijk huismiddel, heerlijk wrijfmiddel. In gééi huisgezin of werkplaats, op géén boerderij of schip mag dan ook de Kloosterbalsem ontbrekeD. Prijs per pot van 20 gram 40 cent, van 50 gram f 0.80 van 100 gram t 1,25, van 250 gram f 2,50. Eiscbt ROODEN BAND met onze bandteekening L. I. AKKER Rotterdam. Alom ver- kijgbaar. Te Ter Neuzen bjj de Wed. A. VAN OVERBEEKE, Leunis; Axel U. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHENv. d. Hooft; te Zaamslag, D. RIEMENS - Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3