Hotel CAMBRiNUS Vulpenhouders. Lucht! ïi Zij moeten steeds de ABDIJSIROOP bij de hand hebben, Maandag 25 December (le Kerstdag). Te huur: Kerknieuws. Gemengde Berichten. Kantongerecht te Ter Keuzen. Laatste Berichten. Advertentiën. rfïïffi?rt™ïïriTffiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'*^ Zondag 24 December 191(». W aar zijn ze gebleven. In de meening, dat het schip op een rots met vergunning. Voor inlichtingen zich te wenden tot HENRI WAUTERS, te Hulsi. M. DE JONGE. TER NEUZEN. Lijdt gij aan asthma, bronchitis, influenza, catarh, kink hoest, verkoudheid of hoest? Probeer dan dadelijk de veelgeroemde VERZACHTENDE, ZUIVERENDE S. M. Riemens, dienstbode, Donze Visser- straat 23 naar Rotterdam - F. J. J. van de Ende, zonder beroep, Lange Kerkstraat 50 naar Oud Vosmeer S. R. de Pauw, dienst bode, Noordstraat 70 naar Amsterdam L. Bol, dienstbode, Nieuwstraat 6 naar Hoek J. G. G Laurens, zonder beroep, Lange Kerk straat 94 naar Huybergen. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9J/S u., Ds. A. Timmerman en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Sluiskil. Voorm. 9VS u., dhr. L. Dek en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman Bediening van den II. Doop. Hulst. Voorm. 91/a u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/s u., en nam 2 u., Ds. S. Oroeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/2 u., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 n., en 5'/a u., Leeskerlt. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoüaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, n., Evangelisatie. NED. HERVORMDE KERK. Ter Neuzen. Voorm. 97j u., Ds. A. Timmerman, nam. 2 u., dhr. L. Dek en 's avonds 51/, u., Ds. A. Timmerman. Gebedsure voor den vrede. Sluiskil. Voorm. 9'/a u., dhr. L. Dek en 's avonds 51/» u dhr. L. Dek. Gebedsure voor den vrede. GEREFORMEERDE KERK. Ter Neuzen. 9'/g u., en nam 2 u., Ds. S. Groeneveld. GEREFORMEERDE GEMEENTE (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. Voorm. 9 u en nam. 2 u., Ds. Overduin. OUD GEREF. GEMEENTE (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Leeskerk. Het gemeentelijk loiupcnpakhuis verbrand. Donderdag omstreeks hattwee ontdekte een in de onmiddellijke nabijheid van het gemeen lijk lompenpakhuis aan den Haarlemmerweg te Amsterdam, woneode landbouwer in dat pakhuis een hevigeu vuurgloed. Uit de rabij- gelegen blik fabriek werd de brandweer in al lerijl opgescheld. Toen deze ter plaatse verscheen, 'was het daarbinnen echter reeds één groote vlammenzee. Het is de oude centrale van de Maatschappij »Electra* die, naar bekend is sedert bijna twee jaar dienst doet als gemeen telijk lompenpakhuis. Het gemeentelijk lompen- bedrijf heeft sedert een enorme uitbreiding ge kregen. Millioenen kilo's vodden lagen er thans opgestapeld. En te midden daarvan woedde het vuur, dat het hevigst oplaaide in de groote sorteerzaal, welke bij »Electra« dienst deed als machinegalerij. Aanvankelijk scheen er voor de brandwee- geen bijkomen aan. Niet minder dan vijt stoooir spuiten stonden te puften, terwijl de »Jan van der Heydeot uit de Haarlemmervaart massa's water opstuwde. Stap voor stap slechts kon men naderkomen Maar wel kleek onmiddelijk dat men alle krachten moest inspannen om verdeie uitbreiding te voorkomen. Nog was het zuidelijk en westelijk gedeel te van het kolossale gebouw groot naar schatting 25X60 Meter onaangetast. Het westelijk gedeelte is door een geheel blinden muur van het overige gedeelte gescheiden. Dat liep dus minder gevaar, hoewel de mil lioenen kilo's vodden, die ook daar lagen opgestapeld, een voortdurend gevaar opleverden. Maar von alle kanten wrongen de brandweer mannen zich tusschen de hoog opgestappelde pakken voort om bet vuur in zijn kern aan te tasten. Doch hoewel aldus successievelijk een 20-tal stralen op de vuurpoel waren ge richt,. viel van een vermindering aanvankelijk Dog niets te bespeuren. Eerst tegen halfvier was men zoover, dat althans voor verdere uitbieiding niet gevreesd behoefde te worden. Maar toen wij tegen 4 uur bet terrein verlieten was de groote sorteerzaal en het gedeelte pakhuis aan de noordoostzijde nog altijd één vlammenzee. Het leek alsof al het water dat naar binnen werd geworpen niets vermocht tegen dezen /ellen vuurgloed, die telkens, wanneer enkele van die reusachtige pakken weer aan alle zijden branden, over ee geheele groote zaal oplaaide Omtrent de schade die is aangericht valt op dit oogeoblik nog onmogelijk een schatting te maken. Maar deze moet wel zeer groot zijn. De commandant van de brandweer, de heer C. Gordijn, leidde geassisteerd door alle hootJ- brandmee8ters, het blusschingswerk. Vrijdagmorgen zes uur kon de brandweer constateeren, dat. zij den brand in het gemeen telijk lompenpakhuis in het voormalige gebouw van »Eictra« aan den Haarlemmerweg mees ter was, d. w. z. dat alle vrees voor uitbreiding was geweken. Het lage voorgebouw, dienende tot bergplaats voor balen lompen, is echter geheél uitgebrand. Het in het hoogere achtergebouw gevestigde fsorteerlokaal bleef behouden. De scheiding tusschen voor-en aehterge'oouw bestaat gedeeltelijk uit boul, gedeeltelijk uit steen. Het houten gedeelte verbrandde, het steenen deel bleet behouden. De »Jan van der Heyden* en een stoomspuit bleven hedenmorgen nog water geven, evenals twee slangen ip de Vechtleiding, zoodat in Bet geheel nog met een tiental stralen water ge geven werd op de nog steeds brandende massa in het voorgebouw. De oorzaak van dea brand is onbekend. De schade aan lompen alleen wordt op meer dan een t >o gouds geschat. Alles was op beurspolis verzekerd. Zaterdagavond werd op den 30 jarigeu jachtopziener W. J. te Bavel (gemeente Gini- ken) een moordaanslag gepleegd. De mare-, chaussees meenden, hier met een aanslag van stroopers te doen te hebben en de getroffene zeide, niet-in staat te zijn, zelf eenige inlich tingen te verschaffen. Thans is in deze zaak licht gebracht. Maan dag is een jongeman gearresteerd, verdacht, medeplichtig te zijn aaa den moordaanslag. Verdere onderzoekingen leiden er toe, de vrouw van den jachtopziener te arresteeren. Aanvankelijk ontkende zij, doch, in het nauw gebracht, gat zy toe, zelf op haar man te hebben geschoten, ten einde hem van het teven te berooven. Na haar bekentenis vond J geen termen meer, langer te zwijgen. Hij verklaarde, ge zien te hebben, dat zijn vrouw op hem ge schoten had, doch had gezwegen, om haar u:t de gevangenis te houden. in den gemeenteraad van Arnhem heeft de wethouder van bedrijven meegedeeld, dat de voor raad cokes aan de grasfabriek is opgenomen en daarbij aan het licht is gekomen dat er in werkelijkheid 1500 ton minder aanwezig is dan er volgens de boeken moet zijn. De wet houder voegde hieraan toe, dat B. en W. een onderzoek zullen instellen, waar deze 1500 ton gebleven is, en dat zij niet zullen schromen, de maatregelen te nemen, die Doodig zullen blijken. Omtrent een en ander zal de raad uit voerig worden iogelicht. Een gestoorde verkoop. Twaalf smokkelaars uit de gemeente Dene kamp, wien het Woensdag gelukt was, hun smokkelwaar over de grens te brengen, waren juist bezig een en ander voor goeden prijs aan hun gewonen afnemer te verkoopen, tuen ze overvallen werden door een luitenant der Duit- sche grenswacht. Vijf smokkelaars wisten te ontsnappen de overige zeven werden op last van den officier gevankelijk naar Bentheim gebracht en daar in arrest gesteld. De op- kooper is reeds vroeger voor eenzelfde feit tot 1000 Mark boete vooroordeeld. Door een wekker verraden. Bij het huiswaarts keeren van twee soldaat- kommiezen, van hun nachtelyken ommegang op 19 dezer, hoorden zij in het huis van een bekend smokkelaar te Echt een wekker afloopen. Dit kwam hen verdacht voor en zi) besloten een tijdje te wachten. Een half uur later kwam werkelijk een drietal smokkelaars zwaar beladen uit het huis, waarna ze dadelijk werden aangehouden. Het bleek dat de heeren ongeveer 100 K. G. vet over de greDS hadden willen brengen. Het 2de spionnageproces in Hasselt. In »Les Nouvelles» wordt vermeld, dat een tweede spionnageproces, nog uitgebreider dan het eerste, 3 maanden geleden, te Hasselt be handeld werd door den Duifschen krijgsraad. Er waren 130 beschuldigden. Het vonnis is op het eind der voiige maand uitgespoken. Men meldt, dat 55 Belgen veroordeeld zijn, van welke 20, onder wie verschillende Luikenaren, ter dood bn 25 tot dwangarbeid, 17 of 18 veroordeelden zijn reeds naar Duitschland ver trokken. Dringende pogingen zijn aaDgewend om gratie van de doodstraf te krijgen. Men heeft de vorige hoop, dat men slagen zal. Een zeebeving. Wij lezen in de »Straits Budget*, dat de opvarenden van de »Tjikembang« van de Java- Pacific-lijn, op de reis van San Francisco naar Batavia, op één dag varens ten zuiden van Nagasaki, eenige angstige oogenblikken door leefde. Den 18en Oct. j.1.des avonds te 6 uur, kreeg het schip over de geheele lengte een zwaren schok te doorstaan. Het dek golfde, terwijl de leuningen, gelijk een passagier zeide, zich als een slang bewogen. De vier masten zwiepten zóó, dat er vrees bestond, dat zij zouden afknappen, terwijl de daartusschen aan gebrachte draadlooze installatie brak. De kapi tein vreesde, dat de kiel van het schip was gebroken, maar hij was niet in staat om hulp te vragen. Alleen,, kon door lichtseinen aan andere schepen in de buurt te kennen worden gegeven, dat de »Tjikembang« niet in staat was om te manoeuvreeren. of wrak had gestooten, haastten de passagiers zich naar hunne hutten om de reddingbuizen aan te trekken, waarna zij zich bij de booten opstelden. De officieren bleven volkomen kalm en er was geen spoor van paniek. Het schip stopte. Een onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek, dat een van de schroeven was gebroken, maar, daar het schip geen water maakte, werd besloten de reis langzaam naar Hongkong voort te zetten. Hier werd ontdekt dat nog een andere schroef was beschadigd, terwijl het schip in het droogdok moest worden opgenomen. Men gelooft, dat de schok werd teweegge bracht door een onderzeeschen vulkaan, het geen niet zoo geheel onmogelijk is, wijl in het begin van dit jaar door de Japanscbe hy- drbgraphie op 200 Engelscbe mijlen van de plkats, waar ds schok werd waargenomen, een ontlerzeesche vulkaan is ontdekt. De schade, aan de »Tjikembang« toegebracht, is 'blijkbaar niet van zeer ernstigen aard ge weest, daar het schip den 14en dezer weder, op de uitreis van Java naar San Francisco, van Hongkong is vertrokken. Zitting van 15 December 1916. Veroordeeld ziju ter zake van Het fietsen zonder licht. S. J. d. B stoker te Zuiddorpe, tot eene boete van 3, sub3. 3 dagen hecht C. C. d. M., grossier te Westdorpe- L. F. K., zonder beroep te HoekA. v. A., landbouwer te Sas van Gent; A. M. v. d G, dienstbode te Hoek; J. d. B., valdarbeider te Hoek; P V., bierhuis houder te Westdorpe; - P. d. Mzonder beroep te Hoek en P. J M., werkman te Axel. allen t. e. b. v. 2, subs. 2 d. h. v. i.C. B. Darbei der te Axel, t. e. b. v. 2, subs. 1 w. tuchtsch. G. P., industrieel te Sas van GentJ. v. W., commissionnair te Hoek; D. S landbouwers knecht te HoekC. M. d. C verlofhouder te AxelA. E. O., landbouwer te Ter Neuzen; J. v. d. O, onderwijzeies te Axel; P. G., werk man te Axel en K B.. zonder beroep te Sluiskil, t e. b. v. 1, subs. 1 d. h. Rijden met een voertuig zonder licht. P. B. v H., landbouwer te AxelT. L. D koopman te Ter Neuzen, i. t. e. b. v. f 2, subs. 2 d. h. Zich binnen 50 meter van de grens bevinden. J. v. H., werkman te Sas van GentR F. R zonder beroep te Philippine en P Sfabrieksarbei der te Westdorpe, a. t. e. b. v. 5, subs. 5 d. h. P. R., werkman te Philippine, t. e. b. v. ƒ1, subs. 1 w. tuchtsch. Openbare dronkenschap. L v. d. V veldarbeider te Axel - C. L T veldarbeider te Zuiddorpe C. H., schildersknecht te Zaamslag en M. S., werkman te Ter Neuzen, a. t. e. b. v. 4, subs. 4 d. h. Het opgeven van een valschen naam. A. M., landbouwersknecht te Zuiddorpe, t. e. b. v. 15, subs. 10 d. h. Met een voertuig rijden over den openbaren weg, zonder de wielen van kiel en modder te hebben ontdaan. I H, Landbouwersknecht te Zaamslag, t. e b. v. 1. subs. 2 d. h. Het los en onbeheerd laten staan van een paard. J. de B., koetsier te Westdorpe, t. e. b. v. 1 subs. 1 d. h. Te Axel twee aan elkaar gekoppelde voertuigen alléén besturen. C. O., voerman te Axel, t. e. b. v, 1, subs. 1 d.'h. Overtreding IJkwet. A. d. M., wirfkelier te Westdorpe, t. e. b. v./2, subs. 2 d. h. en verbeurdverklaring van het gewicht. H. d. M., winkelierster te Sas van Gent, t. e. b.v. f 1,-. subs. 1 d. h. en verbeurdverklaring van het gewicht. Aan de ouders teruggegeven zonder strat. S. R. M. d. C., zonder beroep te Philippine, be klaagd van het zich binnen 50 Meter van de grens bevinden. Vrijgesproken P. P. G. Wschilder te Zaamslag bekl. van het fietsen zonder licht. 's Gravcnhagc. Tweede Kamer. Minister Van Gijn betoogt, dat de opcenten-heffing niet zal behoeven te duren tot 1917 en dat de opcentendruk langzamerhand zal kunnen worden verminderd, Hij wil het ontwerp niet terugnemen. Het amendement-Ter Laan om inkomens tot f 1200 vrij te stellen van de opcentenheffing van 40 pet. werd, na bestrij ding door den Minister, verworpen met 39 tegen 14 stemmen, waarna het ontwerp werd aangenomen met 46 tegen 7 stemmen. Het ontwerp tot heffing van een registratierecht werd na tweede lezing zonder stemming aan genomen. De heeren Marchant en Troelstra trokken de nog steeds aanhangige grondwetsvoorstellen der vrijzinnig democraten en sociaal-democra ten in, waarna de Kamer uiteenging, vermoe delijk tot 9 Januari a.s. LONDEN, 21 Dec. Het persbureau publi ceert een nota van president Wilson aan alle oorlogvoerenden, waarin hij hen voorstelt, spoe dig een gelegenheid te zoeken om de voor waarden te doen kennen waarop de oorlog beëadigd kan worden en waarborgen tegen een nieuwen strijd worden geschapen. Amerika heeft het allergrootste belang bij maatregelen voor de wereldvrede. De president stelt niet den vrede voor, maar een wederzydsch polsen en wenscht hierbij behulpzaam te zijn of zefs het initiatief te nemen. Wilson en Lansing verklaarden in verband hiermede »Amerika is nader tot den oorlog gekomen en moet daarom weten wat de oor logvoerenden voornemens zijn*. LEDENVERGADERING van de Vereeniging tot Ziekenverzorging te Ter Neuzen op Woensdag 21 December 1910, 's avonds acht uur, in Hotel des Pays-Bas. OnderwerpReglementsherziening. HET BESTUUR. tegen 1 Maart a.s. het in de nabijheid van het spoorwegstation te Ter Neuzen zeer gunstig gelegen zoo lijder aan roept menig asthma of borstbenauwdheid, als de vastzittende, taaie en verouderde slijm hem het ademhalen bemoeilijkt. De Abdijsiroop doet de slijm overvloedig en pijnloos loskomen, waardoor de ademhaling weer diep en vrij kan worden en het beklemde en benauwde gevoel op de borst dikwijls spoedig verdwijnen kan. bdii siroop 1 11 iiii 11111111111 Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram 2 05 van 1Ó00 gram 3,55. Eiscbt ROODEN BAND met nze handteekeuing L. I. AKKER: Rotterdam. Alom verkrygbaar. Te Ter Neuzen by de Wed. A. VAN OVERBEEKE - Leunis Axel J. H. VAN DIXHOORN en L B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN-v. d. Hooft, Zaamslag D, RIEMENS-Janssen,

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3