Zie, hoe die kleine lacht! HUIDUITSLAG Loop der bevolking Ie Ter fazen. UIT QUZE OMGEVING. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Ueuzen. Arrondissemeiits-lteclitbank te Middelburg Er ingcloopen. X Het vredesaanbod. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 16 Dec. 5.35 5.57 Zondag 17 6.21 6.48 Maandag 18 7.15 7.46 Hinsdag 19 8.20 8.53 Woensdag 20 9.27 10.1 Donderdag 21 10.33 11.2 Vrydag 22 11.30 11.56 ADYERTENTXEN want weg is de jeuk, en weg is de pijn. 'W>WP Voor de betrekking van agent van poli tie alhier hebben zich 11 sollicitanten aange meld. Dinsdag werd alhier onder voorzitter schap van tnr. P. Dieleman, advocaat en pro cureur te Middelburg, in het Hotel des Pays Bas een vergadering gehouden ter bespreking van de eventueele tot standkoming van eeu waterleiding voor Zeeuwsch-Vlaanderen en het vormen van een uitvoerend comité om verder de zaak voor te bereiden. Hiertoe waren uit- genoodigd de burgemeesters en leden van de Provinciale Staten in en om Z. Vlaanderen, alsmede de leden der Tweede Kamer voor dat gewest. Ter vergadering was ook aanwezig dè directeur van het Rijksbureau voor drink watervoorziening, de heer van Oldenborg, die zeer uitvoerige inlichtingen verstrekte. Als bestuursleden voor bovengenoemd comité werden gekozen de heeren mr. P. Dieleman, lid van Ged. Staten van Zeeland te Middelburg P, F. Fruijtier, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te HontenisseD. H. van Zuijen, burgemeester en lid der Staten van Zeeland te Breskens F. Q. C. Hombach, lid der Staten van Zeeland, te HulstE. J. C. M. van Waesberghe, burgemeester en lid der Staten van Zeeland te Hulst; M. A. Bleiker, lid ner Staten van Zeeland te Schoondijke; P. W. Maarleveld, burgemeester en lid der Staten van Zeeland te Biervlietlz. Erasmus, burgemeester te Cadzand en L. J. den Hol lander, burgemeester te Axel. By de gisteren alhier gehouden verkie zing van twee leden van de Kamer van Koop handel, werden 111 stemmen uitgebracht. Getal kiezers 825. Onwaarde 2 st. De uitslag is dat er herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren F. A. Rijn berg met 46, J. A. van Rompu met 45, M. van Dixhoorn met 43 en P. J. Scheele met 40 st. Verder werden stemmen uitgebracht op de de heer E. Hamerliick 6, G. Klouwers en W. Bedet ieder 4. R. Nolson en L. J. Geelhoedt ieder 3 en A. Bareman 2 st. Nog verkregeu een 13-tal heeren ieder 1 stem. Een span paarden voor een boerenwagen geraakte gisteren in de Noordstraat alhier op hol en liep met groote vaart de straat in. By dan hoek van het stadhuis willende draaien gelukte dit evenwel niet en kwam het geheele stel tegen de winkelpui va" den heer S. van Rees. Een groote spiegelruit en een gedeelte van de deur werden verbijzeld waarbij ook het houtwerk veel schade beliep. De geheele eta- lagp lag eveneens in stukken. Het span maakte zich los uit de winkelruit en reude de Kersstraat af en het Marktplein op, alwaar het tot staan werd gebracht. Gisteren kwamen te Koewacht 5 Duit- sche soldaten op Hollandsch grondgebied. Zij wilden V., die onlangs uit België vluchtte, arresteeren en hem met geweld over de grens slepen. Door de hulp "van verontwaardigde omstanders kwam V. vrij. De buitengewone kommiezen te Biervliet namen van de op wacht trekkende soldaten, waaronder de wachtcommandant in beslag 184 stuks kwatta, 67 stukken harde zeep en twee veldflessehen olie. Woensdag heeft de »Batavier IV« te Vlissingen op de reede opnieuw proeven ge nomen met het toestel tegen het mijnengevaar, waarmede reeds tweemaal proeven zyn ge nomen. De proeftocht werd mede gemaakt door verschillende marine- en andere autori teiten, onder andere door den inspecteur van de scheepvaart. Met het toestel werden ver schillende mijnen geknipt, en behoorlijk weg gewerkt. Verschillende der autoriteiten waren dan ook zeer tevreden over de bereikte re sultaten. Het we^r was even als drie weken geleden, toen het laatst proeven zijn geno men, zeer mooi en de zee kalm. De eerste maal was het slecht wesr en geraakte het toestel defect. Maar nadien is het veel ver beterd De dagen van vertrek van de mail booten der »Zeeland« zijn voorloopig weder vastgesteld als vóór het stopzetten van den dienst. Er zal dus weder Maandag, Woensdag en Vrijdag een boot van Vlissingen en Dinsdag Donderdag en Zaterdag een uit Gravesend vertrekken. De »Koningin Regentes*. Men meldt ons, dat het plan bestaat, de bemanning van de mailboot Koningin Re gentes* morgen naar België te laten vertrek ken om bet schip naar Vlissingen terug te brengen. Van 6 12 December zyn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad ge komen Roodvonk1 geval te Aardenburg, 3 te Haamstede, 1 te Wissekerke en 1 te Verseke. Diphteritis 2 gevallen te Bruinisse, 3 te Ellewoutsdyk, 1 te Hontenisse, 1 te Hoofd plaat en 1 te Kruiningen. In den loop der week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd J. Schieman, commissionnair, de Feijterstraat 43 van Axel. Vertrokken E. A. M. Moers, zonder beroep, Lange Kerkstraat 84 naar Teteringen J. v. d. Reit, zonder beroep, Lange Kerkstraat 84 naar Goes L. J. de Rijk, zonder beroep, Javastraat 18 naar Rotterdam L. A. de Bree, zonder be roep, 2e Kortestraat 2 naar Amsterdam 0. van 't Hof, schipper, aan boord, naar Sta- venisse J. J. Hamelink, werkman, Nieuwe- diep 85 naar Passaic E. M. van Goethem, dienstbode, Heerengracht 3 naar St. Jansteen. Zondag 17 December 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9'/2 u., en nam. 2 u., Ds. A. Tim merman. Sluiskil. Voorm. 91/» u-, en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/2 u., en nam 2 u., Ds. S. Groeneveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/2 u., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 n., en 5'/2 u.( Leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/* Evangelisatie. De rechtbank heeft in hare zitting van 15 December 1916 de volgende vonnissen uit gesproken F. D. d. 3 20 j leurder te Koewacht, is wegens diefstal veroord. tot 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk proeftijd 3 jaar. L. v. d S., 30 j., graanlosser te Sas van Gent, is wegens mishandeling veroord. tot 7 of 7 dagen hecht. J. F. H., 40 j., schipper te Graauw, is wegens poging uitvoer en omkooping veroord. tot 14 dagen gevang. moordaanslag van autobandieten. Te Winschoten is een moordaanslag gepleegd waaromtrent het volgende woidt medegedeeld Eenige dagen geledeü ontving de firma G;oe- neveld een dreigbrief, onderteekend met »De autobandieten* en waarin werd medegedeeld, dat eerstdaag de kantoren der firma zouden worden geplunderd. Er werd weinig acht op ge slagen, maar uit voorzorg waren eertige te»ol vers in het kantoor gedeponeerd. Te kwartier voor zessen kwam er werkelijk een auto, waar uit twee bandieten stapten. Een hunner was gemaskerd en dioeg zwarte handschoenen. Hij drong het gebouw binnen, sloeg de gaslamp in de gang stuk, bad ia zyn mond een vervaarlijk groot mes en in de rechterband een geladen browning. Onmiddelijk nadat bij het kantoor was binnengekomen, loste hij vier schoten, waarvan er drie doel troffen. De heer De Vries werd door twee schoten geraakt, een in de borst tusscheD de ribben en de ander in de hartstreek. Het derde schot trof den 19-jarigen bediende Terreegen in het onderlijf. Het vierde schot kwam in een muur terecht. Een der an dere bedienden had de tegenwoordigheid van geest op den bandiet af te komen en bem den revolver te ontrukken. Een collega nam een der daurgelegde revolvers en loste daaruit twee schoten, waardoor de onverlaat twee schamp schoten kreeg aan het hoofd en den schouder, de indringer vluchtte in een aangrenzend ver trek en werd overmeesterd. Dr. Van Olm, die toevallig aanwezig was in een tegenover gelegen woning, kwam ijlings toegesneld en vond den heer De Vries doodsbleek in zijn stoel. Naast hem stond de getroffen klerk. Hij constateerde op beider kleereo bloedvlekken. Inmiddels kwam ook dr. Wartens. Voorloopig werden de patienteu en ook de moordenaar verbonden. De beide getroffenen werden in den loop van den avond per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd. De juistitie uit Winschoten was spoedig ter plaatse en nam den dader in het gebouw der firma een verhoor af. Deze bekende en zeide het plan te hebben gebad zich later zelf te dtfodeo. Hy is naar het huis van bewaring overgebracht. De andere bandiet was iutua- scnen met den auto gevlucht. Een smokkelaar uit een dir dorpen bij Roermond, die door de rijksambtenaren op hefeterdaad betrapt was bij zyn pogingen om smokkelwaar over de grens te brengen, werd vobrloopig in de gevangenis opgesloten, om dat bij halsstarrig weigerde de naam van den winkelier op te geven, bij wien bij de smok kelwaar gekocht had. Wel was de waar ge deeltelijk geborgen in groote papieren zakken möt het adres van den leverancier er op, maar diC was op de een of andere wijze onleesbaar gemaakt. Cen einde het adres van den leverancier te wefcen te komen, verzonnen de ambtenaren den volgenden slimmen truc. Wan verschillende winkeliers werd bericht gedonden van uit Roermond, dat zij, die nog geld te vorderen hadden van X. (den gesnapten smokkelaar) zich op een aangegeven datum op- een aangegeven plaats in Roermond moesten vervoegen, waar zij tegen overgifte hunner rpkening het hun verschuldigde in ontvangst kohden nemen. Op den bepaaldeu dag kwam een winkelier uit bet dorp Roggel opdagen, die op het aan gewezen kantoor aan een vriendelijken beer eene lange rekening overhandigde wegens door hem aan voornoemden X. geleverd meel, zeep, enz. Deze mijnheer ontpopte zich als rijks ambtenaar, maakte tegen den dorpswinkelier ptocesverbaal op, wiens winkel ook Dog bo vendien op last van het militair gezag voor den tijd van vier weken gesloten is. In buitsrhe gevangenschap. Men maaktzich te Nijmegen ongerust over het lot van den 18-jarigen Van Drienen, alhier woonachtig, die werkzaam was op eeo Kantoor te Kleef en zich dagelyks daar heen begaf. Zaterdagochtend 11 November is hij gevangen genomen en sedert heeft men niets meer van hem gehoord. Zijn vader eveneens te Kleef werkzaam, die dien dag des middags naar Nij megen terugkeerde, werd te Graneüburg uit den trein gebaald en op het politiebureau, na grondig gefouilleerd en eenigen tijd in een cel opgesloten te zijn geweest, scherp ondervraagd omtrent zijn zoon. Hij werd echter nog den zelfden dag op vrije voeten gesteld onder me- dedeeling dat zijn zoon wel volgen zou. Hij heeft echter geen spoor meer van den jonge man kunnen ontdekken en vreest, dat deze on der verdenking van spionnage is weggevoerd. Brieven door den vader aan de regeering te Berlijn en aan den Nederlandschen minister van Buitenlandsche Zaken om diens tusschen- komst zijn tot dusver onbeantwoord gebleven. Te Nijmegen loopt een gerucht, dat de aan gehoudene gefusilleerd zou zyn. Wij laten dit gerqcht voor wat het is, aangezien de familie er noch te Kleef noch te Nijmegen bevestiging van heeft gekregen. Verduistering. Terwijl de rijksveldwacht te Katwoude een huiszoeking verrichtte in een der talrijke kee- ten, waarin de arbeiders wonen, die bij de herste'ling van den zeedijk werkzaam zyn ont dekte zij een voorraad militaire kleedings- en uitrustingsstukkeu. De eigenaar daarvan werd ondervraagd en bekende een en ar der van ie mand uit Edam gekocht te hebben. Uit het verder onderzoek bleek, dat er te Edam een gebeele organisatie bestond, welke gestoleu militaire goederen verhandelde. Vooral aan de werklieden van den zeedijk moeten groote hoe veelheden schoenen, werkpakken, dekens, enz., zyn geleverd. Welke militairen zich aan de verduistering schuldig maakten, moet nog worden uitgemaakt. LONDEN, 15 Dec. Uit Washington wordt aan de „Morning Post" geseind, dat Bernstorff verklaard heeft, dat [de vredesvoorwaarden zullen worden geheim gehouden tot de gevol machtigde vertegenwoordigers in conferentie bijeen zijn gekomen. LONDEN, 15 Dec. De correspondent van de „New York Times" te Washington meldt, dat Bernstorff en andere Duitsche agenten mededeelden, dat Duitschland de hoop koes tert, dat Wilson een vredesconferentie te 's-Gravenhage zal bewerken. ROME, 14 Dec. In de Kamerzitting ver klaarde minister Sonnino, dat er in de nota der centrale mogendheden, die bij door be middeling van den Zwiiserscben gezint had ontvangen, geen enkele nauwkeurige meedee- ling staat omtrent de voorwaarden, die men als basis voor de onderhandelingen zou kunnen aannemen. LONDEN (vertraagd). Uit Athene wordt gemeld dat de |regeering de eischen van het ultimatum heelt ingewilligd. WASHINGTON, 15 Dec. De Duitsche gezant bevestigt dat, zoo de oorlogvoerende mogend heden over de vredesvoorwaarden zouden onder handelen, een der eerste punten van bespreking zou zijn de beperking van de algsmeene be wapening. 11 11 11 11 11 Leest hoe hij is genezen van waaraan hij twéé maanden leed. De Heer G. F. Grannemanrentenier te Hazerswoude (Z -//.) verklaart ons »Mijn jongste zoontje van 6 maanden leed reeds gedurende 2 maan den aan hevigen uitslag op het hoofdje. Van alles hadden wij daarvoor al gebruikt, doch tevergeefs. Integendeel nam de jeuk toe, zoodat wij ten slotte onze toevlucht namen tot den Kloosterbalsem, welke wij kochten bij den winkelier J. Boer alhier, 's Avonds en 's morgens wreven wij het hoofdje van ons kind goed in en gelukkig zagen wij met den dag beterschap. Slecht één potje Kloosterbalsem was opgebruikt, toen onze lieveling weder geheel en al was genezen*. Terecht wordt Kloosterbalsem alom geroemd bij brand- en snijwon- den, huiduitslag, dauwworm, winterhanden en voeten, open heenen, verouderde wonden en aambeien. Verdry ft jeuk en pijn, zuivert, verzacht en geneest. Heerlijk wrijfmiddel bij rheumatiek, jicht, spit in den rug, stijven nek, spierverrekkingen, kneuzingen en stramheid in de ledematen. Prijs per pot van 20 gram 40 cent, van 50 gram f 0.80 van 100 graai f 1,25, van 250 gram f 2,50. Eiseht ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A.VAN OVERBEEKE Leünis; AxelH. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz; Hulst, F. L. VERW1LGHEN—v. d. Hooft; te Zaamslag, D. RIEMENS - Janssen. X'CjS";?'f V* v'Y;> V-;f' v V"-

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3