„Ter Neozensch Volksblad." dijsiroop M. DE JONGE, Ter Neuzen, St. NICOLAAS-CADE Loop der bevolking te Ter Neuzen. UIT QÏÏZ3 OMSEVMG. Totaal Kerknieuws. Laatste Berichten. Advertentiên. i .m;» In den Boekhandel van 871 615 23 59€ 97 328 170 255 191 3 188 60 56 72 465 310 11 299 41 152 106 37 1079 195 536 348 De minister-crisis. ïTfiïïiïïfïnïïffiuiTfiïiïiïiTiTiini (TnTïïfïïitiIrlül'l'llillFfflHIÏÏllllllllli 'FT/Tn infl -■'.C il® .ï-ï.' v- - r 'v Gvoote Sorteering yoop Oud en Jong. Prentenboeken, Leesboeken, Teeken- en Kleurboeken, Kinderspelen, Vulpenhouders, Inkstellen, Schrijfmappen, Zakportefeuilles, Luxe Doozen Postpapier, Passerdoozen, Verfdoozen, Tube-doozen, Portret-, Poëzie- en Postzegel- Albums, enz. enz. -:- Besloten werd de overige reeds gemelde voorstellen naar de afdeelingen te verwijzen. Door den heer Van Oeveren werd vergun ning gevraagd om aan Ged. Staten eenige vragen te stellen omtrent den dien.-t Neuzen, Hoedekenskerke, Hansweert, welke vergunning verleend werd. De vragen luidden Is het Ged. Staten bekend, dat in den dienst NeuzenHansweert vaak stoornissen voorko men, doordien niet geregeld te Hoedekenskerke kan worden aangelegd zijn de klachten gegiond, volgens welke le de laagwatersteiger niet kan worden gebruikt doordat zij te laag zou zijn 2e de booten niet zonder gevaar bij laag water dicht bij den steiger kunnen komen, doordat onder water een steenstorting aanwezig zou zijn zoo ja, wat denken Ged. Staten dan te doen om die toestanden zoo spoedig mogelijk te verbeteren, opdat bovengenoemde mooie dienst geregeld zijn gang kunne gaan. Ged. Staten verklaarden zich bereid in de volgende vergadering op deze vragen te ant woorden. Hierop werd overgegaan tot het trekken der afdeelingen, die als volgt zullen zijn samen gesteld lste afdeelingWillemsen, Hombach, Van Teijlingen, Eleubaas, Van der Weijde, Maarle- veld, Vermaas, Struve, Van Dam, Hocke Hoogeboom, Tichelman, Van de Putte, Voge laar en het lid van Ged. Staten Van Rompu 2de afdeelingMelis, Duvekot, Dikkenberg, J. W. van Oeveren, Wondergem, Giljam, Ger- lach van St. Joosland, Erasmus, Dekker, Van Niftrik, Fruytier, Paap en de leden van Ged. Staten Sprenger en Blum 3de afdeeling: De Veer, W. van Oeveren, Puylaert, Van Waesberghe, Van Zuijen, Bolle, Bleiker, Dumoleijn, Ysebaert, Hollestelle, Mul der, Van der Vliet en de leden van Ged. Staten Dieleman en de Casembroot. Nadat besloten was de eerstvolgende ver gadering te houden op Vrijdag 8 Dec. a s. 's morgens 10 uur, werd de vergadering ge sloten. Bij de voorstellen van Ged. Staten moet nog gevoegd worden, dat tot afwijzing van een ver zoek van G. Hekhuizen, chef-machinist bij de stoomtram HansweertVlake, tot herziening van zijn salaris wordt geadviseerd. De uitslag der gisteren gehouden stem ming voor een lid van den gemeenteraad alhier, ter voorziening in de vacature-Donze is als volgt <1* H3 es <33 K Aantal kiezers Uitgebracht Van onwaarde Geldige stemmen P. de Bakker L. J. Geelhoedt A. Wieland Aantal stemmen sS >-5 1591 1116 De volstrekte meerderheid bedraagt 541. Herstemming tusschen de heeren L. J. Geel hoedt en A. Wieland. In den nacht van Woensdag op Don derdag was weder een bende van ca 15 per sonen uit Koewacht, beladen met koffiie, kazen en margarine op weg van Axel naar Koewacht. Op een punt van den weg lagen drie ambte naren in hinderlaag de smokkelaars, onraad bemerkende vlogen uit elkander met achter lating van een aanzienlijke partij der genoemde waren, deze goederen werden in beslag ge nomen. Van de zijde der ambtenaren werd be volen halt te houden, waaraan niet werd voldaan. Er werd een groot aantal schoten gelost, waarbij de 18-jarige A. van O. door schoten in het hoofd en in den hals getroffen werd. Toen de amb tenaren hem naast een baal koffie vonden, waren de levensgeesten bijna geweken. Het lijk werd naar zijn woning vervoerd. In de Woensdag gehouden raadsverga dering te IJzendijke waren de heeren Calon en Van Hijfte atwezig. Naar aanleiding van een schrijven van Ge deputeerde Staten, waarin deze zeiden een lee ning op koiten tijd ter dekking der crisisuitgaven niet goed te kunnen keuren, kwamen B. en W. met het voorstel den hoofdalijken omslag op te voeren van 15.000 tot ƒ20.000. Dit werd aangenomen. Een tweede voorstel van B. W. behelsde den aankoop van 16000 keien ter vernieuwing van een eind weg in de richting van B;ervliet. De raming van aankoop en aanleg bedraagt f 1500, Na eenige discussie gaat de raad met dit voorstel mee. Ook goedgekeurd werd een voorstel van B. en VV. om den machinist der electrische centrale een vergoeding te geven van f 40 voor 1916 en na dien een jaarlijk- sche verhooging van f 50 tot f 1000 maxi mumsalaris. Met het oog op mogelijk gebrek aan steen kolen wordt een tijdelijke verordening op de winkel- en herbergsluiling vastgesteld. Deze zaak wordt aldus geregeld voor één proef- maand Winkels door de week open van 's morgens 6 tot 8 uur 's avonds, Zondags open van 'a morgens half zes. Herbergen open des Maandags tot en met Vrijdags tot 9 uur 's avonds, Zaterdags en Zondagavond open tot half elf. In het laatst van Januari 1917 zal te Amsterdam een examen worden gehouden voor de betrekking van telegrafist of kantoorbe diende, bestemd voor den dienst der posterijen en telefgrafie te Amsterdam. Aanmelding be hoort schriftelijk te geschieden bij het Hoofd« bestuur der Posterijen en Telegrafie te 'sGra- venhage vóór 20 December a s. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den di recteur van het post- en telegraafkantoor te dezer plaatse. Van de grens. In een nacht op het einde der vorige week hadden eenig kommiezen nabij Koewacht een goede vangst. Zij stieten op een bende smokke laars. waarvan er een 12-tal bekeurd werden eenige anderen wisten te ontkomen. In beslag werd genomen eeu hoeveelheid koffieboonen, kazen en zeep alles ter waarde van c.a. 500. Sinds hebben uog inbeslagnemingen plaatsge had. Al deze artikeleu werden opgeborgen ten gemeentehuize, waar zij later door het openbaar zullen worden verkocht. Deze waren hadden de smokkelaars waar schijnlijk opgeslagen (men begrijpt dat zij niet voor eigen lekening inkoopen) te Axel of te Neuzen, waar de wink diers niet als die inde grensdorpen gehouden zijn aanteekening te houden van de verkochte waren en van de na men der personen aan wie zij verkoopen. (Midd. Ct.) In de loop dezer week zijn van hier de vol gende personen vertrokken F. Kaan, zonder beroep, Van Bovenstraat 38 naar Grands liapids J. Tollenaar, bank werker, Rosegracht 11 naar 's Gravenhage A. E. Balkenstein, zonder beroep, Noordstraat 89, naar Nijkerk. Zondag 3 December 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9*/a u., en nam. 2 u., Ds. A. Tim morman. MAANDAG 4 December. 's avonds van 78 u., Catechisatie voor jongelingen en voor militairen. VRIJDAG 8 December. Ter Neuzen. Nam. 21/, u., huwelijksinzegening. Sluiskil. Voorm. 9u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Huist. Voorm. 9u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'^ u., en 2 u., nam Ds. Qroe- neveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/* u., Ds. Overduin. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u 2 n., en 5'/s u. Ds. Van der Garde van Opheusden. Lokaal „Bbeu-llaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/, n., Evangelisatie. Thans kan worden medegedeeld, dat de Minister van financiën mr. dr. van Gijn aan de Koningin zijn ontslag heeft verzocht. Voor de vele blijken van deelne ming ontvangen bij het overlijden hunner geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw MARIA S P R O N C K, weduwe van den heer J. Heijens, betuigd de familie haren veelgemeenden dank. Ter Neuzen, 1 December 1916. JOHANNA F. DE COOKER—Heijens. JOANNES F. DE COOKER. HELENA M. HEIJENS. ANTOINETTE V. HEIJENS. Abbonneerd U op het 2 19' i 91 li I» 9 Ji t! Velen die door bun beroep »ingestofd« worden, lijden vaak aau overmatige verslijming en beklemde adem, terwijl zij aan ernstige borstziekten blootstaan, doordien het scherpe stof zich in huu keel, borst en lorgen vastzet, deze prikkelt, verwondt en doet on steken. Voor hen is het tijdig gebruiken van een verzach tend, zuiverend eu sluimoplossecd middel een levens behoefte. Fabrieksarbeiders, bootwerkers, metaalwerkers, steenbouwers, glasblazers, stokers, mijn- en kolen- werkers, kortom allen, mannen, vrouwen, jongens en meisjes die veel van het stof te lijden hebben, zij vooral moeten de beginnende keelontsteking en het lichte kuchje wantrouwen. Voor beu in 't bijzonder is de veelgeprezen een beproefd en vertrouwd middel, want de Abdjjsi- siroop verwijdert zacbt en pijnloos de vastzittende slijm en stof en doodt de ziektekiemen, welke ont steking veroorzaken. Verzacht en geDeest de ontstoken slijmvliezen, stilt den hoest, verdrfift de benauwd heid en is dan ook een veelgeroemd middei bij asthma, bronchitis, influenza, slijm- en kink hoest en verkoudheid. Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram 2 05 van 1000 gram 3,55. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKERRotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE - Leunis; Axel j. H. VAN DIXHOORN en L B. A. ROLFF Lz; Hulst, F. L. VERWILGHEN- v. d. Hooet, Zaaraslag D. RIEMENS—Janssen. .'V' Cw;' ;%V' V ''e

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3