Café „LA BELLE VUE" ST. NICOLAASVIERING. A.s. Woensdag 29 November 1916, Zijt .gij stram en stijf Kloosterbalsem \m\) der bevolking le Ter Neuzen lèy 'JIT QH2E OMSEVIKG. Kerknieuws. Kantongerecht te Ter keuzen. Laatste Berichten. Advertentiën. Laat U wrijven, St Nicolaasviering te Ter Neuzen. Fransche burgers. Aanvang 6 uur. Entrée 25 cent. met dhr. Nolson in orde. Deze heeft eene oppervlakte grond aangevraagd in de gepro jecteerde straat achter de Scbeldekade. Zooals de aanvrager den grond wenschte, bleven er voor de gemeente onvoordeelige stukjes over. Na verschillende onderhandelingen zijn Burg. en Weth. het met dhr. Nolson accoord ge worden en neemt deze genoegen met het koo- pen van ongeveer 800 M2. grond tegen f 4,50, waarbij de afbakening van het teriein nu zoodanig geschied, dat er geen onverkoopbare hoekjes voor de gemeente overblijven. Dhr. D. Scheele maakte de opmerking, dat er grond in begrepen was, die op f' 5 was geschat, waartegen dhr. Nolson aanvoerde, dat er een groote oppervlakte onder begrepen was, waar voor een prijs van f 4 was bepaald en dat hij nu gemiddeld f 4,50 betaald, dus feitelijk meer, dan vroeger was geschat. De Raad ver- eenigde zich met het voorstel. Verder bleek, dat B. en W. gelegenheid hebben kunnen vinden, om de gegevens na te gaan betreffende de regeling der jaarwedden van de gemeente ontvanger, zulks in verband met het verzoek van den heer A. Tholens, door Ged. Staten om advies gesteld in handen van B. en W., den Raad gehoofd. Daaruit bleek, dat wegens de stijging der werkelijke ontvangsten verhooging billijk is. B. en W. meenden f1300 te moeten noemen. Dhr. Nolson wees er op, dat de limite nog maar pas wordt overschreden en achtte een ver hooging met f 100, dus f1200 voldoende. De Voorz. vond daarvoor ook wel wat te zeggen en besloten werd, aan Ged. Staten te advi- seeren de jaarwedde op f1200 te stellen. Door Burg. en Weth. alhier zijn be noemd tot klerk bij het distributiebureau de heeren J. Buurman en A Loekeoaeijer. In de Woensdag gehouden vergadering van ingelanden van den Oud Zevenaarpolder werd op verzoek aan den Ontvanger griffier dhr. A. P. de Vos op de meest eervolle wijze ontslag verleend ingaande 1 Januari 1917 en in zijn plaats benoemd dhr. C. Le Nobel, no taris, alhier. In de Woensdag gehouden vergadering van ingelanden van den Kleine Zevenaar polder werd mede op verzoek aan den Ontvanger Griffier dhr. A. P. de Vos op de meest eer volle wijze ontslag verleend ingaande 1 Januari a. s. en in zijn plaats benoemd dhr. C. Le Nobel, notaris alhier. Wegens periodieke af treding werd als dijkgraaf herbenoemd dhr. D.-J. Dees en als plaatvervangend dijkgraaf Dirge- man Scheele Az. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt en ook per strooibiljet is bekend gemaakt, heeft de militairen-vereeniging »Door mobili satie vereenigd" het voornemen opgevat, even als vorige jaren weder St. Nicolaas te laten optreden, voor het uitreiken van versnaperin gen en geschenken aan schoolkinderen, zieken en behoeftigen. Behalve door eenige dames, wordt het werk der militairen ditmaal ook gesteund door een daartoe door hen aange zochte commissie uit de burgerij om door raad en voorlichting bet werk zoo goed mo gelijk te doen stegen. Wij hopen dat evenals reeds een paar jaren het geval was, men door het geven van giften in geld of van voorwerpen die als geschenk kunnen dienen, het goede doel het verschaffen van eenige genoeglijke oogenblikken aan kin deren, of van eene verrassing aan minder be deelden, het doel flink zal willen steunen. En Sint wenscbeu wij op zijn tocht mooi weer Door den sterken Oostenwind der vorige week in de havens van de Btaakinan, konden vele geladen schepeu niet uitvaren. Te Bier vliet zijn de suikerbieten brjna aangevoerd, maar de drukte op de kade zal nog wel eenige weken voortduren. Ook in de ha. en van Hoofdplaat schijnt de scheepvaart van geladen vaartuige erg be lemmerd te zijn geweest, en konden deze niet uitvaren. In de Dinsdag te Zaamslag gehouden raadszitting werd, naar aanleiding eener infor matie van Ged. Staten besloten, het maximum van den hoofdelijke!) omslag, dat reeds van f 11.000 tot f 15,000 verhoogd was, nog f 3000 hooger te stellen, voor bestrijding der geraam de kosten van de distributiewet. In verhand met de uitvoering dier wet werd ook vastge steld een verordening krachtens art. 114 bis der gemeentewet en besloten dat het distribu tiebureau zal bestaan uit een administrateur met een salaris van f 300, een klerk ad f 100, een bode-werk man ad f 150 en een controleur op f 100 salaris. Tot onderwijzeres bij het herhalingsonder- wijs aan de school io den Grooten Huissens- polder werd benoemd mej. C. de Jong. Van de Zeeuwsch-Vlaamsche tramwegmaat schappij was een schrijven ingekomen, waarin de gemeente alsnog wordt uitgenoodigd den eersten termijn van de subsidie ter beschikking van de maatschappij te stellen, daar deze on voorwaardelijk is verleend, en de raad het recht mist, de uitbetalidg afhankelijk te stellen van het uitvoeren van zekere werken aan de wegen in de gemeente, wat een kwestie is tusschen Ged. Staten en de Tram wegmaatschappij. De Raad besloot, alvorens over te gaan tot het uitbetalen der subsidie, zich om raad te wen den tot Ged. Staten od aan dat college ook te verzoeken, de Tramwegmaatschappij aan te schrijven dat zij binnen een bepaalden termijn de werken die nog niet in orde zijn, beeft uit te voeren. Overigens werd ook betreurd, dat men van een maatschappij, die van gemeentewege wordt gesteund met subsidie, zoo weinig medewerking ondervindt, in een kwestie waarin de gemeente het volste recht heeft, en dat de subsidie on voorwaardelijk is verleend. Te Stoppeldijk werd een jongen die hielp bij het bietenlaten, zoodanig aan het hoofd getroffen door een biet, die omhoog werd ge gooid, dat men hem bewusteloos van het veld moest wegdragen. Uit Sluis wordt gemeld Het vervoer van suikerpeën per sch'p naar België gaat vrij geregeld door. Reeds zijn een tiental ladingen vertrokken en ook is reeds een schip met pulp alhier aangekomen. Toen een dezer dagen het schip »Rotterdamc met een lading bieten van ruim 300.000 K.G. zou vertrekken, werd zulks door de douanen en den controleur verhinderd, wijl men in het woonvertrek van den schipper een te groote hoeveelheid zeep (eenige donzen) aantrof. On der verdenking, dat onder de lading nog con trabande verborgen is, werd bevolen, dat het schip gelost zou worden wuarmee men sedert Maandag bezig is. De bieten worden direct overgeladen in een op zij liggend ander vaartuig. Dinsdagavond zijn te Vlissingen met den trein van half zes 110 Fransche burgers aan gekomen, voor het overgroote deel vrouwen en kinderen en enkele mannen, die door de Duitscbers in de gelegenheid gesteld zijn naar hun vaderland terug te ireerou. Zij waren 's ochtends te negen uur uit Brussel vertrok ken. Door tuaschenkomst van den Franschen con sul gingen allen per extra tram naar de stad zij werden in. hotels of bij purticulieren onder gebracht. Het was een groote teleurstelling voor hen te vernemen, dat de bootdienst op Engeland thaus gestaakt en de duur van hun verblijf nu geheel onzeker is. Er waren veel kleine kinderen bij o.a. be vonden zich onder hen een aantal weezen on der leiding van enkele katholieke zusters. Spiounagc to Vlissingen. De politie te Vlissingen is op het spoor gekomen van een uitgebreiden spionnagedienst. In verband daarmede zijn reeds meerdere Beigen, waaronder 2 dames gearresteerd. Bij huizoeking bij een der aangehoudenen moeten compromit- teerande stukken gevonden an in beslag geno men zijn. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd. A. L. de Leeuw, arbeider, Noordstraat 22 van Hooge en Laage Zwaluwe D. v. d. Meulen, zonder beroep, van Bovenstraat 1 van Everdingen J. de Wit, schoenmaker, Dek kerstraat 42 van Utrecht C. 7. d. Boom gaard, chauffeur, Dijkstraat 61 van Kapelle P. J. Fagel, verpleegster, Westkolkstraat 8/10 van Goes C. L. A. Cools, zonder beroep, Kazernestraat 10 van Tilburg A. P. H. J Kolster, dienstbode, Nieuwediep 63 van Wassenaar M. P. de Zeeuw, dienstbode, Baandijk 33 van Hoek E. Pardon, dienst bode, Noordstraat 2 van Hengstdijk. Vertrokken. A. J. Grootaert, werkman, P. 98 naar Hoofddorp J. C. Meeusen, zonder beroep, Rosegracht 10 naar Sas van Gent J. J. J. v. d. Molen, zonder beroep, Vlooswijkstraat 69 naar 's Graveuhage P. A. Jansen, werk man, O 193 P naar Axel A. L. H. Ger- naeij, industrieel, Schottershofweg 8 naar Breda. Zondag 26 November 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u., en nam. 2 u., Ds. A. Tim merman. WOENSDAG 29 November. Ter Neuzen. Nam. 2'/4 u., huwelijksinzegening. DONDERDAG 80 November. Nam. 23/4 u., huwelijksinzegening. Sluiskil. Voorm. 9'/a u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Huist. Voorm. 9'/s u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/2 u., Ds. Groeneveld en nam. 2 u., leeskerk. A.s. WOENSDAG 9V2 u., en nam. 2 u., Ds. S. Groeneveld dankdag. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en ö'/a u-> f0- Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u 2 n., en 5l/a u-, Ds. Van der Garde van Opheusden. ZONDAG en WOENSDAG dankdag. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkuoflaan Ter Neuzen. Nam. 5'/a n., Evangelisatie. Zitting van 17 November 1916. Veroordeeld zijn, ter zake van Overtreding verord. van den Commandant in Zeeland. C. B. A. drogist te Axel en A. D. winkelier te Ter Neuzen, elk tot eene boete van 25, subs. 10 dagen hecht, voor ieder, met bevel tot teruggave van het in beslag genomene. Overtreding Algem. Regl. van Politie voor rivieren enz. >J. L. Bschipper te Rotterdam t. e. b. v. 15, subs 10 d. h.C. P. P., schipper te Axel, t. e. b. v. 10, subs. 5 d. h. Overtreding Leerplichtwet. J. d. G., arbeider te AxelP. J. D., bootwerker te Ter Neuzen, i. t. e. b. v. 15, subs. 10 d. h P. R., arbeider en A. v. H arbeider, beiden te Wefrtdorpe; J. L. P., visscher te Pbillippine, e. t. 6 b. v. 6, subs. 6 d. h. v. i.W. C. V., z. b. te Axel; D. d. P., arbeider te Zaamslag; A. v. IJ. leurder te Axel en M. C. W. werkman te Zaamslag, e. t. e. b. v. 3, subs. 3 d. h. v. i. Rijwiel overtreding. P. F. d. N., landbouwer te Ter NeuzenR. v.d. Cslager te Axel en P. J. D„ landbouwer te Zaamslag i. t. e b. v. f 3, subs. 3d. h.; D. S., landb knecht te Zaamslag C. werkman te Höek; G. F. D., electricien te Ter Neuzen; A. d. K., voerman aldaarJ. G., landb. knecht te Boschkappelle en J. H. metselaar te Axel i. t. e. b v 2, subs. 2d h v. i. Rijden met een voertuig zonder licht. C. A. S., voerman te Ter Neuzen en C. J. R., landb. te Axel, i. t. e. b. v. 3, subs. 3 d. h. v i. Overtreding der Drankwet. A. d. V., herbergier te Ter Neuzen, t. e. b. v. f 4, subs. 4 d. h.; R. M. V., en A. A. E. V., beiden bierhuishouder te Ter Neuzen, i. t. b. v. 2 subs. 2 d. h. v. i. Openbare Dronkenschap. J. C. V., landb.knecht te Axel (4e herh.) t. 14 d. h.P. G., z. b te Sas van Gent; C. B., z. b. te Ter Neuzen en E. Z., werkman te Sas van Gent, i. t. e- b. v. 4, subs. 4 d. h. v. i. Herbergovertreding. A. A. v, d. S., herbergierster te Ter Neuzen en M. J. R., herbergier te Sas Gent. i t b. v. f 3, subs. 3 d. h. v. i.G. C. L d. N., handelaar P. F. d. W. metselaar en E. Zwerkman allen te Sas van Gent, i. t. e. b. v. f 1, subs. 1 d. h. v, i. Overtreding Politie Verord. van Westdorpe. R. v. d. V., fabrieksarbeider te Westdorpe t. e b. v. f 1, subs. 1 d. h.- L. M. v. Lherbergier ster aldaar, t. e. b- v. f 2, subs 2 d. h. Overtreding Arbeidswet. P. v. L., vlashandelaar te Axel t. e. b. v. 5 X 2, subs. 5 X 2 d. h. Grensovertreding. L. Karbeider te Sas van Gent, t. e. b. v. 5, subs. 5 d. h. Opgave van een valschen naam. L. J., metselaar te Westdorpe t. e. b. v. 0,50, subs. 1 d. h. Vrijgesproken L. v. Cbroodjager, te Ter Neuzen. Teruggave bevolen aan de ouders zonder straf in de zaak van J. P. A H., besteller te Ter Neuzen. Bij de Burgemeesters is bericht out- vangen, dat de in Jienststelling dpr landstorm - klasse 1909 in December as. niet doorgaat. Teneinde in de gelegenheid te zijn op het St. Nicolaasfeest schoolkinderen en behoeftige eenige versnapering of geschenk te kunnen bezorgen, zal ST. NICOLAAS aanstaanden Dinsdag alhier door de stad een ommegang houden, tot het ontvangen van giften en gaven Hij hoopt, dat zijn doel door de neringdoenden en burgerij op ruime wijze zal worden gesteund. Inlichtingen verschaffen ondergeteekendeti. Voor de Militairen-vereeniging, M. DE JONGE „D. V. M." L. J. DE VRIES F. WEYDEMA. J. F. DE COOKER J. A. DONZE N. J. HARTE J. VAN DER PEUL P. J. EIJKE. BAL. •i- h tarM£MiZ men eL"op^,o ME' mmw1"1' gij ouden van dagen en gij allen, die lijdt aan de folterende pijnen van rheu- matiek,rheumatische zenuwpijnen, jicht, spit in den rug, stjjven nek of stram heid Voor U beslaat een best middel n.l. de heerlijke Koosterbalsein, wel ke Uw spieren weder lenig kon maken, waardoor Uw pijnen verdreven kunnen worden. De lllllllllllllllllllillllllllllilllllllllllilillllllillllllllUil is bovendien een uitstekend mid del bij brand- en suijwonden, huiduitslag, zweren, winterhan den en- voeten, aambeien. Pijnstillend, verzachtend, genezend en zuiverend. Prijs per pot van 20 gram 40 cent, van 50 gram f 0.80 van 100 gram 11,25, van 250 gram f2,50. Eischt ROODEN BAND met onze handleekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijg baar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE-Leunis; Axel II. J. VAN DIXHOORN en L," B. A. ROLF F Lz; Hulst, F. L.VERWIL- GHENv. d. Hooft; te Zaamslag, D. RIEMENSJanssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3