St. Nicolaasartikelen P. M. MAAT KWATTA'S MANOEUVRE CHOCOLAAD M. DE JONGE, Ter Neuzen, St. NICOLAAS-CADEAUX OJNJTVAjMGEJM: aan concurreerende prijzen, enz enz. vi'reu/a/res en Kaarten D. HARTOG, Jacs. de Kok, Ter Neuzen. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. A. D. VERSLUI JS-IBELIUGS, JV1- DE JONGF. Groote verscheidenheid. In den Boekhandel van DAGEN Ynorm. Nam Woensdag 22 Nov. 11.27 11.48 Donderdag 23 C.8 Vrijdag 24 0.28 0.48 Zaterdag 25 1.8 1.27 Zondag 26 1.47 2.7 Maandag 27 2.28 2.49 Dinsdag 58 3.12 3.35 o- s "S *3 TS '1 u Patissier-Confiseur Zeer geschikte St. Nicolaas Geschenken Groote Sopteering yoop Oud en Jong. Prentenboeken, Leesboeken, Teeken- en Kleurboeken, Kinderspelen, Vulpenhouders, Inkstellen, Schrijfmappen, Zakportefeuilles, Luxe Doozen Postpapier, Passerdoozen, Verfdoozen, Tube-doozen, Portret-, Poëzie- en Postzegel- Albums, enz. enz. -:- -:- worden belegerd door een schaar jonge dames, die alle erop uit zijn, hen over te halen in het huwelijksbootje te stappen. In twee of drie dagen wordt zoo'n Australisch huwelijk in elkaar geflanst. De wittebroodsweken (ho neymoon) duren dikwijls maar 24 uur. Dan gaat de jeugdige echtgenoot weder terug naar het front, en de onbestorven weduwe krijgt »vier shilling per dag als soldatenvrouw. Daar was het om te doen. De beurtschipper Hovestad, varende van Rotterdam naar Schore, moe-st Vrijdag door den sterken wind in de Wemeldingsche vallei voor anker gaan liggen. Toen de wind opstak tot storm, heesch hij de noodvlag. Na zijn dek last, bestaande uit diverse vaten olie, 4 lan taarnpalen voor Schore en een party ijzeren staven overboord geworpen te hebben, verscheen na 24 uur een sleepboot, die hem behouden biunen bracht. De schade ±f 2000, is gedekt door verzekering. Een geraffineerde. De bladen van Zondag bevatten het verhaat van een tweetal knapen, die een lade hadden gelicht in de Bakkerstraat te Arnhem, na de juffrouw met een revolver bedreigd te hebben. »Het Vad.« vertelt in aansluiting daaraan het volgende De 15-jarige H. J. Hoed was in het begin van dit jaar wegens diefstal van 30 tot 1 jaar tuchtschool veroordeeld en opgenomen te Velzen. Den lOn October ontvluchtte bij van daar met een medaverpleegde en vond werk bij een boer in de Haarlemmermeer. Na eenige weken liep hij ook daar weer weg en begon nu een zwerftocht naar Amsterdam, den Haag, Rotterdam, Gouda, Utrecht, om ten slotte in Arnhem te belanden. Hier zocht hij hulp bij familie die hem echter geweigerd werd. Weer vond hij werk, thans bij een boer te Wester voort, waar hij kennis maakte met een schip per. Deze vertelde bem, dat een familielid te Helder he.a wel zou kunnen gebruiken en bood aan hem daarheen mee te nemen. De jongen aanvaardde dit aanbod en maakte dos de reis roet den schipper mee. Te Helder vond hij inderdaad werk. Hij trok echter weer met den schipper naar Amsterdam en stal daar van den roan, die hem zoo geholpen had, 105, een jas en een hoed. Dit geld verbraste het jongemensch in twee a drie dagen in Rotter dam en Den Haag. Hjj kocht o. m. een re volver met 20 scherpe patronen en.... een mandoline. Nogmaals begaf hjj zich naar Arn hem en ontmoette daar zijn medeplichtige, met wien hij afsprak de lade te bij de firma Aug. Cramer, bij welke gelegenheid gij de winkel juffrouw met de revolver bedreigde. De medeplichtige is gistermorgen eveneens te Arnhem aangehouden. Een botsing. Zaterdagavond werd tusschen Doetinchem en Terborg een paard en wagen door de Gelder- sche Stoomtram aangereden. De voerman be kwam een hoofdwonde en werd naar het zieken huis te Telborg overgebrachthet paard was zoo ernstig gewond, dat her werd afgemaakt. De wagen is vernield. Zoo gewonnen zoo geronnen. Dat in dezen tijd in het visscherijbedrijf te IJmuiden geld wordt verdiend, is zeker, zoowel door de eigenaars van de treillers, als door degenen die er op werken. Zoo bijv. had een machinist van een stoomtreiler van een reis een aandeel van 1050. Met het geld was hij wel wat verlegen hoe zouden de menschen nu zien, dat hij het had Hij wist echter raad. Drie rijtuigen werden gehuurd. In het eer.-te legde hij z'n hoed, in het tweede ging hij zelf' zitten en in het derde legde hij z'n wandelstok. By elk café werd halt gehouden en werden de koetsiers getracteerd. Voor het instappen ging hij eerst naar het eerste rijtuig en vroeg aan z'n hoed of deze zich nogal amuseerde, en aan z'n wandelstok in het derde rijtuig of deze nogal stil kon zitten. Dit ging zoo door totdat de koetsiers geen vaste steunplaatsen meer hadden. Ellende in Uiiitscliland. Een Nederlander, die op 15 November Duitschland verliet om de ellende ginds ver klaarde, dat men zich den toestand daar niet voorstellen kan. Alle levensmiddelen haalt men per kaart Boonen en erwten zijn rijkemansartikelen ge worden. Vleesch wordt in de omgeving van Essen, een ons per hoofd en per week verstrekt. Boter, vet en spek ontbreken geheel voor de massa van het volk. Zeep om zich te wasschen ontbreekt Veertien dagen geleden heeft men te Hamborn, in het district Essen, honderden ruiten bij winkeliers ingegooid, fiet volk riep om brood en vrede. De politie te paard heeft da menigte gechaigeerd. Het is gebeurd dat kinderen in het gedrang voor de winkels ge wond en zelfs gedood werden. Ook in het district Essen kende hij veel families die 2 of 3 zonen verloren hebben. Een gezin had drie zonen bij het leger. Twee waren er reeds gesneuveld. De vader werd ziek. Eenige dagen later stierf hjj. Nog lag hij boven aarde, toen de weduwe het bericht ontving, dat ook de derde zoon gevallen was. Verminkten strompelden 6r in massa. Te Es sen had hij er soms 30 tot 40 samen gezien. De nalatenschap van James llill. James J. Hill, de vroegere president van den Great Northern Railway Cy. heeft, zooals zijn zoon en erfgenaam thans heeft kunnen vaststellen, een vermogen achtergelaten van ruim 52.999.000 dollar. Men berekent, dat zijn zoon meer dan 1.5 millioen dollar aan erfenisbelasting zal moeten betalen. Merk waardig is het, dat de vroegere spoorwegko ning meer dan de helft van zijn vermogen had belegd in bankaandeelen. Indertijd heeft hij voor anderhalf millioen dollar ingeteekend op de Engelsche oorlogsleening. Zijn kunst verzameling wordt op 1 millioen dollar ge schat. TEE NEUZEN Huwelijks-aangiften. 14 Nov. Pieter Abraham Vroegop, 29 j., jm. en Anna Elisa beth Balkenstein, 30 j., jd. 17 Nov. Cornelis Mar- tinus Huizinga, 30 j., jm. en Jacomina Cornelia Wol- fert, 25 j., jd Jan Schieman, 29 j., weduwn. en Wilhelmina Adriana van der Hooft 31 j., jd. Huwelijka-voltrekkingen. 16 Nov. Arie Lambertus de Jong, 31 j jm. en Maria Sophia de Meijer, 25 j jd. Adriaan van^ Wijck, 26 j., jm. en Marijtje Lok, 20 j„ jd. Geboorten. 12 Nov. Julia, d. van Alphonsua Em- breclita en Joanna Melania De Backer. Pieternella, d. van Johannes de Feijter en Janna Pieternella van Et. 13 Nov. Petrus Franciscus, z. van Florentius Livinus Van Daele en Catharina Stephania Robijn. Antheunis Jan, z. van Cornelis Adriaan van Aalst en Jozina Riemens. 18 Nov. Albert Alphonse Ghislain, z. van Richard Theophile Henri Van Bogaert en Syl via Josepha Callens. 18 Nov. Elisabeth Suzanna, d. van Frans Jan Kaan en Elisabeth Suzanna Verlinde. Overlijden. 12 Nov. Jozina de Blaeij, oud 80 j wed. van Abraham Frederiksen. AXEL. Huwelijks-aangiften. 20 Oct. Dirk Dieleman, 19 j., jm. en Dina Cornelia "Wiemens, 18 j., jd. 26 Oct. Feije de Fries (van Achtkarspelon), 27 j., jm. en Francina Anna Jansen, 23 j., jd. Geboorten. 18 Oct. Franciscus Johannes, z. van Petrus Johannes Schelleman en Sidonia Joanna Begijn. 23 Oct Christina, d, van Pieter Hamelink en Maria Jansen. 24 Oct. Daniël, z. van Marinus Oppeneer en Laurina Carolina Verbrugge. 26 Oct. Cornelia Adriana, d. van Paulus Augusteijn en Hendrika Johanna Veele. Pieternella Dirkje, d. van Gerrit |Giljjamse en Corri Neli Kooman. Pieter Cornelis, z. van Michiel de Visser en Dina van Bendegem. 23 Oct. Valerie Leoni, d. van Cijrillus Henri Raes en van Margariet'na van Rumste. Marinus Johannes, z. van Meeuwis Heinsdijk en Ma- gdalena Maria Dees. Daniël Cornelis, z. van Martiuus Dekker en Geertrui Schieman. Overlijden. 17 Oct. Gerard Jonkman, 31 jechtg van Cathelijntje Dieleman. 23 Oct. Janneke Santina Verpoorte, 4 j., d. van Pieter Jan en Cornelia Wol- fert. 28 Oct. Christina Debora Hamelink, 5 m., d. van Salomon en Wilhelmina Boeije. 1 V VV IV Getrouwd (bij volmacht) C. J. BAKKER EN C. N. VAN DIXHOORN. Kediri (Java) Axel -, 21 November 1916. De Heer en Mevrouw Bakker—v. Dixhoorn danken ook namens wederzijdsche familie hartelijk voor de vele bewijzen van belang- 8telfingm et hun huwelijk ondervonden. e ca csa O) ■2 0 - O N O _fl •Q ai t *-< O 'O co o CTZ? O c im 9 XI CD Een mooie groote sorteering Beleefd aanbevelend, Nieuwstraat. Ter Neuzen. Noordstraat 80 Ter Neuzen, heeft zijn St. Nicolaas-Qtalage gereed en noodigt U beleefd tot een bezoek uit. Bijzonder vestigd hij uw aandacht op de gerenomeerde ROT.TERDAMSCIIE BORST PLAAT. Sierlijk opgemaakte AMSTERDAM- SCHE BANKETHARTEN, IR ARSEP AI IN- FIGUREN in groote keuze enz. enz. Daar bijna alles eigen fabrikaat is kan voor zuiverheid der bestanddeplen worden ingestaan. Oud-Hollandsche in de nieuwste modellen. Electr. Drukkerij. Noordstraat 1012. bij minstens 10 kistjes (of meer) f 5,39 per kistje. Speciaal adres voor: Kwatta's hoogst fijne Chocolade en Ronbonsalsmede voor GLEVELANO TOFFEE; waarvan mij den aileenverkoop voor Zeeuwsch-Ylaandere' is op gedragen. Vau alle artikelen wordt op aanvrage gaarne uiterst concurreerende prijzen verstrekt. Het porto voor bestellingen per post wordt vergoed. Leveringen geschieden franco huis. Betaling door solide afnemers op 30 dagen met aelit dagen zicht. Beleefd aanbevelend, N. B. Ik lever alleen aan Grossiers en Winkeliers. Agentuur- Commissiehandel Nieuwstraat 56/58, Ter Neuzen. - i' Q b 3 1 'U 3- 'i ■J1-: •3 ■V - - u-'iv. V ,1, V V - Lt - •- v- A -fi '»v,r

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3