Zenuwen Inflttcnm Loop der bevolking le Ter Neuzen- Wasschen en Strijken ^ireuiaires en Maarten N. V. Middenslan.ds-Credielbank voor Tor Keuzen en Omstreken, Kerknieuws. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Algemeene Vergadering mTTnnTrTnTTTnTTÏÏTTTTTTTTÏÏHTTÏÏTTTÏÏÏÏTTTÏÏTTTTTTTWTTHTTT DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 18 Nov. 7.9 7.47 .Zondag 19 8.26 9.4 Maandag 20 9.37 10.10 Dinsdag 21 10.39 11.4 Woensdag 22 11.27 11.48 Pondirdag 23 0.8 Vrpdag 24 0.28 0.48 R DE JONGF. Voor het grootste getal runderen, f 5 aan H. J. Colsen te Ter Neuzen. Voor het grootste getal schapen boren de 3 stuks, 3, aan D. E. IJsehaert te Ter Neuzen. Voor het grootste getal varkens boven de 6 stuks, 2,50, aan H. Marsilje te Ter Neuzen. Voor het grootste getal varkens, boven de 25 stuks, f 5, aan Jac. de Mei te Zuiddorpe. De uitslag der openbare verkooping van onroerende goederen op den 16 November 1916 ten overstaan van Notaris Van der Moer te Ter Neuzen gehouden, is als volgt: Perceel I. Dijk, bij het Veer, Zaamslag, groot 5 gem. 235 roeden Koopers de heeren Adr. de Kraker te Zaamslag en J. van Hoeve te Axel voor f 530.— per gemet of f3065.10. Perceelen 2. en 3. Bouw- en weiland, Zaamslagpolder, Zaamslag, groot 22 gem. 63 roeden. Kooper de heer G. de Bokx te Zaamslag voor f 1220.- of f 27099.50 Perceel 4. Bouw- en weiland, Kleine Zeve- naarpolder, Ter Neuzen, groot 5 gem. 271/, roeden. Kooper de heer C. A. M. M. Van Haelst te Ter Neuzen, voor f 1580.per gemet of f 8045.30. Perceel 5. Bouwland, Bontepolder, Ter Neuzen, groot 1 gem. 241 roeden. Kooper de heer Van Haelst, voornoemd, voor f 940. per gemet of f 1696. Perceel 6. Bouw- en weiland, Lovenpolder, Hoek, groot 3 gern 461 /.2 roeden. KooDer de heer L. Dieleman Mz. te Hoek, voor f 1530.— per gemet of f 4827 60. Perceelen 7. en 8. Bouw- en weiland, Koude- polder, Hoek, groot 24 gem. 287 roeden. Kooper de heer Joz. de Kraker te Hoek, voor f 1160.per gemet of f 28947.90. De totale opbrengst is dus f 73681.40 en met de boomen, welke niet door de koopers van perceel 1 zijn genaast en waarvoor is ingeschreven voor f 3210., f 76891.40. Gisterenavond vergaderde de liberale Kiesvereeniging »De Vrijheid* alhier. Na afdoening van eenige huishoudelijke zaken werd overgegaan tot het bespreken van de candidaatstelling in de vacatureA. H. Donze. Met. groote meerderheid werd gekozen de heer L. J. Geelhoedt. De voorzitter sloot de goed bezochte ver gadering met een opwekkend woord. Door de anti-revolutionaire kiesvereeni ging alhier, werd tot candidaat voor lid van den gemeenteraad gesteld, de heer A. Wieland. V\ oensdag had alhier ter gelegenheid van den naamdag van Z. M. Koning Albert van België een samenkomst plaats ven de in onze stad en omgeving vertoevende Belgen. In de R. K. Kerk werd des voormiddags een plechtige mis opgedragen en een Te Deum gezongen, terwijl na afloop van den dienst door den beer Armaod Say het Belgische volkslied en De Vlaamsche Leeuw werd ge zongen. Het kerkgebouw was stampvol. Onder de aanwezigen waren ook de Belgische consul de heer Van Cantfort en de Engelsche consul de heer Jones. Namens de aanwezigen werd door den heer Van Cantfort een telegram van hulde gezonden aan Z. M. Koning Albert, waarin zij hunne eerbiedig bewondering en vurige verknochtheid jegens het Belg. Koningshuis uitdrukten. De bij die gelegenheid gehouden collecte ten behoeve van de hulpbehoevende Belgische militairen bracht tres 163 en 94 gulden op. In de Dinsdag te Axel gehouden verga dering van den gemeenteraad, waarbij afwezig was de heer P. Dregmans, werd een voorstel van Burg. en VVeth. om de herbergen op de dagen van demobilisatie te sluiten, aangeno men; de heer L. Lamaitre stemde tegen. Herbenoemd werd als lid der commissie tot wering van schoolverzuim de heer A. J. Hol met 8 stemmen op den heer C. T. Dieleman werden 2 stemmen uitgebracht. Goedgekeurd werd een verordening overeen komstig artikel 114 bis der Gemeentewet; de heer J. M. Oggel stemde tegen. Behandeld werden in besloten vergadering 34 leclames inzake schoolgeld. Van de eerste werden 32 geheel of gedeelteljjk ingewilligd en 2 niet; van de laatste werden 4 geheel of gedeeltelijk ingewilligd en 1 niet. Op het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag werden 60 personen geplaatst. Bij de Dinsdag te Hulst gehoudbn stem ming voor een lid van den gemeenteraad stemden 351 keizers. Van onwaarde waren 8 stemmen Volstrekte meerderheid 177 stemmen. Gekozen werd de heer C. J. van de Walle met 197 stemmen. Verder verkregen de heeren E. F. Schiffer 92 en S. W. Wegener Sleeswjjk 62 stemmen. Tot gemeentebode te Westdorpe is benoemd de heer F. W. ten Haken te Wouw. We vernemen, dat zich te Aardenburg een nieuwe dokter gevestigd heeft n.l. dr. J. de Hullu, Onder de gemeente Aardenburg poogden smokkelaars een 6-tal koeien over de grens te breDgen, doch doze werden inbeslaggeno- men. Een smokkelaar werd raakgeschoten. De Koningin Regentes. De mailboot Koningin Regentes van de Maat schappij Zeeland is vrijgelaten en beeft Zee- brugge verlaten met koers om de West. Een later bericht meldt, dat de Koningin Regentes naar Ostende is gebracht. De be- mauning is gisteren te Vlissingen teruggekeerd. De zaak van de aanhouding zal voor een prijs- gerecht worden gebracht. Het gemeentebestuur van Middelburg heef besloten tot verlaging van den gasdruk geduf rende den nacht. De gasdruk zal te balt twaalf s avonds langzaam verlaagd worden en dan laag blijven tot 's ochtends 7 uur. In dien tijd zal men waarschijnlijk moeite hebben om de lamp behoorlijk te laten brandcD. Voor nachtwerk bij gaslicht dus is geen gelegenheid meer. (M. Ct.) Tragisch. De justitie uit Middelburg vertrok gisteren naar Veere ten einde aldaar een onderzoek in te stellen naar een geval van poging tot kinderdoodslag. Het jonggeboren wichtdat nog leefde, werd met een hoofdwonde op een mestvaalt gevonden, terwjjf op eenigen alstand daarvan het lijk van de ongehuwde moeder uit een sloot werd gehaald. Van 814 Nov. zijn de navolgende be- smetteljjke ziek.en uit Zeeland ter keunis van den Ceutraleu gezondheidsraad geraad 'lypbus een geval te Ond-Vossemeer, Schoondijke en Vlissingen. Roodvonk een geval te Haamstede, 2 te Koewacht, 1 te Vlissingen, 1 te Wemeldmge en 10 Ierseke. Diphterilis een ge al te Graauw, Groede, Koewacnt, Middelburg, Neuzen en Zierikzee. In de loop de/er week zijn alhier de vol gende personen gevestigd. L. G. Imandt, Q 163 van Borgerhout E. Nuytrinck, Tholensstraat 53 van Honte- nisse E J. Vincent, Spoorwegstation van Hulst C. J. F. de Vos, Oostsluis 16 van Rotterdam F. J. Volkrijk, de Feijterstraat 25 van Ierseke S. Donze van Zaamslag. Vertrokken J. vao Vijven, Dijkstraat 92 naar Rotter dam P. C van Vijven, Tholensstraat 37 naar Rotterdam R. van der Leij, Oostkant 3 naar Capelle. Zondag 12 November 1916. Ned. Hervormde Kerk, Ter Neuzen. Yoorm. 9Va u en n®™. 2 u., Ds. A. Tim merman. Bediening van den H. Doop. Sluiskil. Yoorm. 9'/a u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/a u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/4 u., en nam. 2 u., Ds. Groe- neveld. Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/a u., Ds.' Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat) Ier Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/, u., LeeBkork. Lokaal ..Eben-Ha'dzeP' (Kerkhoflaan For Neuzen. Nam. 51/B u., Evangelisatie. 's Gravenbagc. Tweede Kamer. Bij de voortgezette behandeling der Grondwetsber- zieningsvoorstellen waren de Kamerleden bjjna voltallig aanwezig de tribune was overvol. Voortgegaan werd met de behandeling van art. 89 (verhooging schadeloosstelling der Ka merleden van 2000 op 3000 gulden, pensioen, vergoeding reiskosten en presentiegeld 5 gulden). De heer Loeff betoogde, dat ten aanzien van het vergader-verzuim een mistand bestaat die verbetering behoeft hij acht toekenning van presentiegeld, dat een zachte doch voel bare herinnering is aan de plichtsvervulling, een goed middel ter verbetering, zooals de practyk heeft bewezen. Hij voelt niet, dat zulks strijdig zou zijn met de waardigheid der Kamer; die ligt elders, nl. in het optreden Kamer als zoodanig. De heer De Meester herinnerde aan het incident en sloot zich bij de afkeurende woor den van den voorzitter aan, vooral omdat de heer Nierstrasz zijn rede geschreven voor zich had. Hjj is het niet eens met den heer Loeff en meent, dat in het meerendeel der gevallen gegronde reden voor afwezigheid bestaathij vreest dat het practisch zal worden presentie lijst-geld, dus vergoeding voor het teekenen op de presentielijst zonder waarborg voor aan wezigheid. De heer Limburg ziet niet in dat het presentiegeld als zoodanig strijdig zou zijn met de waardigheid der Kamerhet had echter moeten voorgesteld worden als een deel der schadeloosstelling en niet als middel ter bestrijding van het absenteisme- Hij meent, dat dit zoo erg is en dat het toch niet zou verminderen door het presen tiegeld. Hij bestreed ook als ondeelmatig het amendement-Rutgers om het quorum niet me^r te vorderen voor de beraadslagingen, doch alleen voor de beslissing. De heer Scheurer betoogde eveneens de doelmatigheid van het presentiegeld en ver wachtte meer [van het araendement Rutgers. De heer Visser van IJzendoorn ziet in het presentiegeld geen gebrek aan deferentie jegens de Kamer, doch meent, dat hij, die niet uit sluitend [Kamerlid is, vrij moet zijn ten aan zien van zijn [tijdsverdeeling. Hij zou liever de schadeloosstelling met nog f 500 willen verhoogen. De heer Troelstra had bericht, dat hij de Kamervergadering van heden niet zou bijwo nen, op medisch advies. PARIJS, 16 Nov. 11 uur's av. De Duitschers werden door een schitterenden Franschen te genaanval uit de groep huizen ten N. O. van Sailly-Sailisel, waar zij voet gekregen hadden verdreven. Bij Ablaincourt hevige artillerieactie. Overigens is niets bjjzonders te vermelden. NIKU W-\ ORK, 17 Nov. Telegrammen uit New Londen melden, dat de handelsduikboot Deutschland* heden morgen vroeg vertrokken is. (Het vertrek der Dentschland* werd ook reeds een paar dagen geleden geseind Red.) WASHINGTON, 17 Dec. Ds Belgische ge zant deed een beroep bij het Ministerie van Buitenl. Zaken voor een dadelijke interventie tot het voorkomen van het wegbrengen van aibeiders naar Duitschland. i en lichaam vermoeid door zorgen en inspanning, herkrijgen nieuwe kracht door Enersan-tabletten. Per koker f 1.00, 3 kokers i 2.85. In Apoth. en Drogisterijen. Te TERNEUZEN Apotheker E. H. T. VAN BORSSUM—WAALKES; J. J. KENSE, MARKT 9 HULST Wed. P. BORGSTIJN Fa. E JANSSENS— STEEUWENS AXEL C. B. ANTHEU- NISSAS VAN GENT A VAN LOIJ, POLDERSTRAAT. 11 11 11 Ondergeteekende beveelt zich aan voor het van fijne en alle andere voorkomende goederen. Ook kunnen nog eenige wasschen worden aan genomen. Aanbevelend, N. HARMS, Ter Neuzen. Lange Kerkstraat No. 46. Oud.-Jrlollanclsclie in de nieuwste modellen. Electr. Drukkerij. Noordstraat 1012. AANDEELHOUDERS worden opgeroepen tot bijwoning eener welke zal gehouden worden in het Hotel der Nederlanden te T e r N e n z e n, op Woens dag 22 November 1916, des namiddags 2 uur. Namens den Voorzitter van den Raad van Commissarissen, H. J. VAN DEN OUDEN, Directeur. Ter Neuzen, 15 Nov. 1916. L)e influenza heerscht vreeseljjk op't oogenblik. Gij lijdt eraan of gij staat er aau bloot. Weet gij de kenteekenen Hier volgen ze rillingen, hoofd pijn, vermoeidheid, verkoudheid in neus, hoofd of keel, lusteloosheid, pijn in schouders of ledematen. Als de influenza U heeft aangetast, denk dan niet »Het zal vanzelf wel overgaan*, maar grijp naar een doeltreffend krachtig middel, dat u spoedige ver lichting en blijvende genezing kan bezorgen. Gebruik daarom tijdig de beroemde welke de vastzittende slijm oplost en verwijdert, welke de hoest verzacht en verdrijft. Indien gij bij de eeiste lichte verschijnselen van influenza on middellijk de Abdijsiroop gebruikt, kunt gij wellicht het gevaar nog in den aanvang stuiten. Velen roemen dan ook die Abdijsiroop als een onmis baar huismiddel bij influenza, hardnekkiujen hoest, kinkhoest, bronchitis, lieesehheid, keel pijn en asthma. Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram 2.05 van 1000 gram 3,55. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER: Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBÈEKE - Leunis; Axel J. H. VAN DIXHOORN en L B. A. ROLFF LzHulst, 1. L. VERWILGHEN v. d. Hooft, Zaamslag D. RIEM ENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3