Algemeene Oproep der BELGEN om liet Vaderland te dienen. Appel general des BELGES an service de la Patrie. Zijl Gij qqmtwrcliq? Bericht aan de BELGEN die zich in Nederland bevinden. Avis aux BELGES se trouvant aux Pays-Bas. Gemengde Berichten. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. De getrouwde mannen geboren na 1894 en de onge huwde mannen geboren na 30 Juni 1886: Getrouwde mannen geboren vóór 1895 en ongehuwde mannen geboren vóór 1 Juli 1886 Hommes mariés nós après 1894 et célibataires nés après le 30 Juin 1886. Hommes mariés nés avant 1895 et célibataires nés avant le ler Juillet 1886. Spoorwegongeval bij Halfweg. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 11 Nov. 2.9 2.27 Zondag 12 2 44 3.2 Maandag 13 3.20 3.38 Dinsdag 14 3.55 4.14 Woensdag 15 4.33 4.53 Donderdag 16 6.14 5.39 Vrjdag 17 6.5 6.35 A DYERTENTIEN. Gebruik toch de C. C., 53 jaar, vlasbaas te Phillippine we gens eenvoudige beleediging tot 10 of 10 d. hecht. A. Th., 21 jaar, arbeider te Clinge wegens poging tot verboden uitvoer en poging tot omkooping tot 1 week gev. Niet de laatste snik. De Zaandamsche Raad verwierp een voorstel tot afschaffing der kermis. Wij lezen hierover in het »N. v. d. Dagt Een langdurige beraadslaging werd gehouden over het voorstel van een der vrijzinnige leden om de kermis af te schaffen, welk voorstel door de sociaal-democratische leden krachtig werd bestreden hoofdzakelijk uit firtanctëele overwegingen. Het verwijt werd uitgesproken dat aan dit voorstel een politieke kant zat, doordien blijkbaar het doel was door het schrap pen de inkomsten uit de kermis het socialis tisch bestuur in geldelijke ongelegenheden te brengen. Het voorstel werd echter verworpen met 10 tegen 8 stemmen. Voor stemden de anti revolutionairen en de katholieken, benevens de vrijzinnigen Wagner en Decker. Daarna werd een motie van den heer Duys met op 1 na algemeene stemmen aangenomen, waarbij B. en W. werden uitgenoodigd lo. de mogelijkheid te overwegen om om trent de wenschelijkheid der afschaffing het gevoelen der burgerij in te winnen door het houden van een referendum of ander doeltref fend middel 2o. den Raad te prae-adviseeren omtrent de gevolgen voor de gemeente-financiëa eener eventueele afschaffing der kermis 3o. te overwegen de mogelijkheid om de kermis door een ander algemeen volksfeest waaraan niet de nadeelen eener kermis (drank misbruik enz.) zijn verbonden. Bij het debat over de kermis had een vrij heftig incident plaats tusschen den heer Duys en eenige leden der sociaal-democratische fractie. De heer Duys verweet zijn partijgenooten geen uitvoering te hebben gegeven aan een op een fractievergadering genomen besluit betreffende het indienen eener motie. Bedoelde leden verdedigden zich, de motie vomloopig ter zijde te hebben gesteld toen van vrijzii nige zijde een andere motie was gesteld, waarmede zij zich konden vereenigen. De heer Duijs meende, dat die leden daar toe niet het recht hadden zonder daarin ook den Wethouder eveneens lid der fractie te hebben gekend. Hij vorderde daarom met klem de motie, die door hem zelf was opge steld, op en diende haar toen zelf in, welke motie met op 1 na algemeene stemmen weid aangenomen. De voorzitter, burgemeester Ter Laan, zag zich verplicht den heer Duys en enkele ande re leden tot de orde te roepen, omdat geschil len in de raadsfractie daar en niet in den Raad moesten worden uitgemaakt. De heer Prins gaf den heer Duys te ken nen zich niet door hem te willen laten be- schoolmeesteren. Als de heer Duys wat te zeggen had moest hij dat maar in de fractie vergadering doen. De heer Duys betitelde de houding der be doelde fractieleden als anarchistische handelin gen. Kunstgebit ingeslikt. Zaterdagnacht kwam ten jonge man te Lei den tot de ontstellende ontdekking, dat hij zijn kunstgebit had ingeslikt. Benauwd wakker ge worden, gaf hij bloed op en bemerkte, dat hij zijn kunsttanden miste. De huismedicus raad de onmiddellijke operatie aan, die in het Aca demisch Ziekenhuis plaats had. Een poging om langs den slokdarm het gebit te verwijde ren, had geen succes, zoodat men genoodzaakt was tot een vrij ernstige maagoperatie over te gaan; te ernstiger, omdat het lastig voorwerp nog niet geheel in de maag zat. De operatie is echter goed geslaagd. Van spionnage verdacht. Te Dusseldorp is wegens fabrieksspionnage gearresteerd Corn. Dirk Verwey, een Neder lander, die sedert het uitbreken van den oorlog op verschillende voor het leger werkende ijzer werken te Hamborn, Lübeck en Benrath werk zaam i9 geweest. Men vond in zijn bezit tee- kertingen van de bruggenbouw-onderneming Flender te Benrath betreffende te bouwen nieu we fabrieken, welke teekeningen hij zich we derrechtelijk had toegeëigend. Een griezelig geval. De Avp. verhaalt: Van de gelegenheid, dat de bewoners van een perceel in een der stille re straten van Duinoord in Den Haag op een avond allen afwezig waren maakte in het be gin van de vorige week het dienstmeisje ge bruik om baar aanstaande binnpn te laten. Na eenigen tjjd kwam de familie weer thuis en het meisje begaf zich op de gewone wjjs te ruste. Eerst den volgrndan ochtend werd men opmerkzaam op het ongewoue gedrag, van de dienstbode, die blijk gaf zeer opgewonden te zijn, doch alle inlichtgen omtrent de oorzaak hardnekkig weigerde. Wederom begaf ze zich 's avonds naar haar kamertje. Toen de toestand den volgenden dag geens zins verbeterd was, integendeel alle kenteeke- nen vertoonde niet van voorbijgaanden aard le zijn, begon de familie aan een ernstige gees- tesstoring te denken en ontbood een geneesheer. Deze, die het zijn taak achtte, zich zekerheid te verschaffen omtrent de oorzaken van het lijden, waaraan het meisje ten prooi was, stel de een aantal vragen. Aanvankelijk bleef ze ook daarop het aotwoord schuldig doch ten slotte bekende zij dan bewueten avond bezoek te hebben gehad van baar aanstaande en dat deze tijdens zijn verblijf in de woning plotse ling overleden was. Vrees had haar weerhou den het feit bekend te maken. Ze had het lijk van den man op haar kamertje verborgen gehouden en twee nachten in de nabijheid van het lijk doorgebracht. Brand. Te Tilburg ontstond Woensdagmorgen een hevige brand in de wollenstoffenfabriek van de firma Van SpaendoQck aan de Roerstraat. Het vuur ontstond door het warmloopen van een der pezen en breidde zich in korten tijd zoo snel uit, dat de brandweer het vuur niet meer meester kon worden. De geheele fabriek met machinerieën brandde uit. Aan de fabriek waren ongeveer 90 arbeiders werkzaam. Ver zekering dekt de schade. 5 licht-gewonden. Woensdagmiddag omstreeks kwart voort 2 zijn van den doorgaanden trein 165, Amster- dam-IJmuiden, vermoedelijk door het te vlug omwerpen van een wissel, de twee laatste wagens ontspoord en een 100 meter meege sleurd, tot ze stuiten op het zijspoor staan- den beladen wagens met beetwortelen waar door ze van den trein afbraken. Vijf personen zijn licht-gewond, waarvan er twee thans in een café liggen om per as vervoerd te worden. De plaatselijke geneesheer Melchior, geas- sisteert door eenige hospitaalsoldaten, verleen den hulp. De baan, d w. z. het spoor Amsterdam- Haarlem is versperd en voor een deel vernield. Een van die wagons, zijnde een 3e klasse, is zeer gehavend. De treinenloop ondervindt groote vertraging, daar alleen het spoor Haarlem-Amsterdam berijdbaar is en de treinen van Amsterdam langs een zijspoor moeten geleid worden. Een half uur na het ongeval, kwam van Amsterdam de ongevallenwagons waarbij ook verschillende doctoren uit Amsterdam, wier hulp echter niet meer noodig was. Men denkt om 4 uur het spoor weer vrij te hebben. De autoriteiten zijn natuurlijk aan wezig, teiwijl de militaire overste, Groote, de noodige soldaten ter beschikking stelde. liet leven in Duitsclilund. In een brief van een Nederlandsche huis moeder te Emmerik wordt een noodkreet ge slaakt over de fantasie-prijzen die aldaar voor eerste levensbehoeften betaald moeten worden. In begin October werd gevraagd voor 5 pond meel M 9, 2 pond boter M. 13, 1/J pond zeep M. 1,20, half pond koffie M. 3, slaolie per flesch M. 16, spek per pond M. 7, een ei pf. 40, een stuk Sunlighlztïep M. 2. Vleesc'.i kreeg men voor M. 1,50 persoon en per week en daar er geen vet was en de boter veel te duur was werd er soep van gekookt. De biiefschrijfster vertelde nog, dat eind October de boter alleen van smokkelaars te verkrijgen was en dan M. 8 per pond kostte. Veerpont gezonken op den Weichsel. POSEN, 9 Nov. (Wolff) De Dziennik Poz- nanski meldt: Vanmiddag om 5 uur werden als gewoonlijk'bewoners van de stad Kazimierz bij Lublin met de veerpont over den Weichsel gezet om naar hun woningen terug te keeren. De pont was reeds dicht bij den oever, doch wilde eenige draaikolken voorbijvaren om een te aterken stoot te voorkomen en voer daarom eenige meterp terug. Toen de pont midden in de rivier was drong plotseling het water de beide booten binnen en de heele pont zonk. Twintig menschen werden gered, terwijl meer dan honderd twintig den dood in de golven vonden. Reeds zjjn veertig lijken opgehaald. 11 11 11 11 It Krachtens Besluit-Wet van 21 Juli 1916 en Ministerieel Besluit van 15 October 1916, zijn de Belgen, geboren na 30 Juni 1876 en vóór 1 Juli 1898, verplicht vóór 15 November 1916, inschrijvingsbulletins behoorlijk ingevuld aan het Belgisch Gezantschap of aan het Belgisch Consulaat waar zij aan toebebooren te doen bezorgen. De belanghebbenden kunnen inschrijvingsbulletins bekomen door ze mondelings of schriftelijk aan het Gezantschap of het Consulaat aan te vragen. zijn verzocht zich aan bet Gezantschap of Consulaat aan te bieden waar zij kennis zullen krijgen van hunne verplichtingen. hebben geen andere verplichting, totdat het bij artikel 30 van Besluit-Wet van 21 Juli 1916 er anders over beschikke, dan zich te laten inschrijven. '8-Gravenhage, 25 October 1916. En vertu de l'arrêté-loi du 21 Juillet 1916 et de I'arrêté ministeriel du 15 Octobre 1916 les Beiges nés aprés le 30 Juin 1876 et avant le Ier Juillet 1898 sont tenus d'envoyer avant le 15 Novembre 1916, des bulletins d'inscription düment remplis a la Légation de Belgique ou au Consulat de Belgique le plus rapproché de leur résidence. Les intéressés pourront se procurer ces bulletins en les demandant verbalement ou par écrit a cette Légation ou a ce Consulat. Sont priés de se présenter a la Légation ou Consulat qui leur feraconnaitreleurs obligations. Jusqu' a ce que l'Arrêté royal prévu a Particle de l'arrêté-loi du 21 Juillet 1916 en dispose différemment, ils n'ont pas d'autre obligation que celle de s'iDScrire. La Haye, le 25 Octobre 1916. I 1 1 (II 1 III O M(1IIIII11II!11111 Zijt gij benauwd, soms tot stikkenstoe? Hoest gij Fluimt gij Waarom geneest gij U dan niet? Waarom laat gij Uw kwaal voortwoekeren Waarom talmt gij en lijdt onDoodig Heerlijke verlichting kan die U geven, omdat de vastzitteude en ontsteking veroorzakende slijm zal los komen, waardoor Uw borst wordt verruimd. Dl' Abdijsiroop stilt den hoest, geneest de ontsto ken slijmvliezen, en is dan ook een veelgeroemd middel bij Asthma, bronchitis, influenza, slijm en kinkhoest en verkoudheid. Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram 2.05 van 1000 gram 3,55. Eiscbt ROODEN BAND met onze bandteekeDing L. I. AKKER: Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A, VANOVERBÉEKE -Leijnis; Axel J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz; Hulst, F. L. VERWILGHÊN v. d. Hooft, Zaaraelag D. RIEMENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3