WT JACs DE KOK, Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. TJIT ONZE OMGEVING. Kantongerecht te Ter Neuzen. Gemengde Berichten. Huogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. f-\ TER NEUZEN. Door een auto gedood. De „K. I". Geen wittebroodverbod. Djambi en Palembang. De visschersvloot weer naar zee Brandstichting? DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 8 Nov. 0.15 0.35 Donderdag 9 0.55 1.14 Vrjjdag 10 1.32 1.51 Zaterdag 11 2.9 2.27 Zondag 12 2.44 3.2 Maandag 13 3.20 3.38 Diasdag 14 3.55 4.14 Het opgeven van een valschen naam aan het bevoegd gezag. T. v. H., arbeider te Boschkapelle, t. b. v. ƒ20, subs. 10 d. h. Overtreding Arbeidswet. E. A. v. W., bierbrouwer te Westdorpe, t. b. v* f 5, subs. 5 d. h. Overtreding der Drankwet. I. T. V., bierhuishouder te Ter Neuzen, t. b. v. 1, subs. 1 d. h. Grensovertreding. B. C. M. M zonder beroep te Ter Neuzen en A. M., zonder beroep tijdelijk, te Ter Neuzen, twee maal gepleegd, t. e. b. v. 2 X f 5? subs. 5 d h. v. i. b.H. C. v. d. E veehandelaar te Esschen B. d. C., zonder beroep te Philippine, t. b. v. ƒ20, subs 10 d. h. v. i. b.H. T., fabrieksarbeider te WestdorpeD. C., arbeider te Zuiddorpe I. S.A. d. D.G. v. S., allen werklieden te Sas van Gent; J. G. B.; W. M. C. M.J. B.I. d. Wallen zonder beroep en E. R. K., timmerman allen te Sas van Gent i. t. b. v. 5, subs. 5 d. h. v. i. b. Grensovertreding en valscben naam opgeven. T. v. C. werkman te Sas van Gent, t. e b. v. 5 en t. e. b. v. 15, subs. 5 en 10 d. h. Overtreding Leerplichtwet. J. D., werkman te Ter Neuzen; C. M.C. M.C. d. P., arbeider allen te ZaamslagC. J. V., en W. d. G., arbeiders te Axel i. t. b. v. 3, subs. 3 d. h. v. i. b. J. K., landbouwer, te Axel t. b v. 5, subs. 5 d. h.M. d. V., landbouwer te Axel t. b. v. 10, subs. 5 d. h. Overtreding arbeidswet. I. S., smid en L. W., smid beiden te Zaamslag, i. t. e. b. v. 5, subs 5 d. h. v. i. b.G W., broodbakker aldaar, t. 3 b. e. v. 2, subs. 2 d. h. v. i. b. Overtreding verordening van den Territorlalen Bevelhebber. E. v. W., schopmaker te WestdorpeL. d O- en L. B., fabrieksarbeiders te Sas van GentL- d. P. en L. K. v. H., arbeiders aldaar; T. N. E. B J. d G., arbeider allen te Sas van Gent, i. t. b. v. 5, subs. 5 d. h. v. i. b. Overtreding Drankwet. G. A. d. M., expediteur te Sas van Gent, t. 4 b. e. v. f 1, subs. 1 d. h. v. i. b. Overtreding Trekhondenwet. M. M. Rwerkman te Ter Neuzen, t. 2 b. v./l, subs. 1 d. h. v. e b. Overtreding Politiereglement van Axel. T. S., voerman en A. V., knechten te Zuiddorpe, i. t. b. v. 1, subs. 1 d. h. v. i. b. Berm berijden. F. J. G., knecht te Zaamslag, t. b. v. 1, subs. 1 w. tuchtschool. Ordeverstoring en dronkenschap. A. P. M liedjeszangster te Breda, t. b. v. f 5, subs. 5 d. h. Overtreding art. 431 Strw.boek. J. D., arbeider te Westdorpe, t. b. v. 3, subs- 3 d. h. Openbare dronkenschap. A. S„ bootwerker te Ter Neuzen, le he> haling, t. b v. 10, subs. 6 d. h.E E., visscher te Ter Neuzen en H. G., metselaar te Westdorpe, i. t. b v. 4, subs. 4 d h. v. i.J. D., liedjes zanger te Breda, t. b. v. 5, subs. 5 d. h. Trekdier overtreding. H. B., voerman te Westdorpe, t. b. v. 2. subs- 2 d. h. Rijwiel overtreding. J. B., werkman en E. d B zonder beroep beiden te Ter Neuzen; P. M. d. P., landbouwer te Hoek; F. E,, visscher te Philippine; A. v. M., huishoudster te Sas van Gent; P. M. G., spek slager en S. v. H., landbouwer te Zaamslag G. R Bzonder beroep- 0. J. v. R., arbeider J. d. P., landbouwer allen te Axel, i. t. b. v. f 3, subs. 3 d. h. v. i.A. T„ landbouwer te Zaamslag, t. b vi 1, subs. 1 w. tuchtschool; A. d. V., landb.knecht te Axel, t. b. v. f 2, subs. 2 d. h. Vrijgesproken P. G., winkelier te Ter Neuzen en J. C. d. M., koopman te Zaamslag, t. z. v. overtreding der ver ordening van den Commandant in Zeeland. Teruggave bevolen aan de ouders zonder straf in de zaken van S. R M. d. C., z. b. te PhilippineD R. visch- leurder te Ter NeuzenR. S., werkman te Sas van Gent. Gistermiddag is de 19 jarige bakkersknecht P. Wiegers op de helling van het Laarder- hoogt onder Laren door een auto uit Amster dam overreden en gedood. Wiegers liep daar met een vriend en hoorde waarschijnlijk door den sterken wind de signalen van de hem ach teropkomende auto niet. Vlak bij zijnde waar schuwde de bestuurder wederom, waarop de jongelieden verschrikt ter zijde sprongen, met het gevolg dat Wiegers geheel onder de auto geraakte en een aantal meters werd medege- sleurd. Niet dan met de grootste moeite kon het lichaam van onder de zware auto worden gehaald. De doktoren De Bloeme en Hommel, spoedig ter plaatse, constateerden den dood. Het lijk werd daarop naar de ouderlijke woning te Laren gebracht. 's-Gravenhage. Tweede Kamer. De voor zitter huldigt de nagedachtenis van den heer Tydeman, wiens overlijden een groot verlies is voor het geheele land. Minister Cort van der Linden sluit zich bij de woorden van den voorzitter aan. Daarna volgden replieken over de Grond wetsherziening. De heer Lohman komt opnieuw op tegen den eisch van de oppositie betreffende het opnemen van waarborgen in de Grondwet ten aanzien van het bijzonder onderwijs. I Volgens te 's-Gravenhage ontvangen bericht is de »Witte Zee« met de onderzeeboot »K. I.c den 6en November te Sabang aangekomen. Alles wel aan boord. PARIJS, 7 Nov. (HavasDe strijd is gisteren den geheelen dag aan het front van Picardië voortgezet. De vijand ondernam een verwoeden tegen aanval van Saillisel af tot ten Zuiden van het bosch van St. Pierre Vaast. Hij werd van den kant van Rancourt en van heuvel 146 met een vreeselijk afsluitingsvuur ontvangen, terwijl de machinegeweren de troepen, die tegen de verloren loopgraven ten aanval wer den afgezonden, decimeerden. Zonder respijt hernieuwden de Duitschers over een front van 3 K.M. hun buitengewoon kostbare pogingen. Na twaalf uur van aanhoudend vechten, had den de Franschen een nieuwen, noemenswaar- digen vooruitgang ten N. van het bosch ge maakt, tusschen den zoom er van en den weg RancourtManancourt. De vijand kon, on danks de massa van de troepen, die hij ge bruikte en die behoorden tot de drie leger corpsen van den generaals von Marschall, Deimling en Carnier, slechts ten koste van een buitengewoon hoogen prijs een klein ge deelte van het terrein te Saillisel en ten Zuiden van het bosch terugkrijgen. De andere Fran- sche stellingen aan de hoeken ten Noorden en ten Westen van het bosch, waartegen de voor naamste aanvallen gericht waren, bleven vol strekt ongerept. TER NE^JZEN. Huwelijks-aangiften. 3 Nov. Adri- aan Anthonie van Wijck, 26 j., jm. en Marijtje Lok, jjd. Henri Van Uaemdunek, 28 j., jm. en Maria Josephina Estella Segers 36 j jd. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Nov. Jozias Schoonakker, 21 j., jm. en Suzanna Donze, 19 j., jd. Geboorten. 3 Nov. Gilles Abraham, z. v. Adriaan Provoost en Martje Pieternella de Jong. Overlijden. 29 Oct. Maria Spronck, 84 j., wed. van Josepbus Hejjeus. 31 Oct. Dirk van den Ouden 78 j., echtg. van Johanna Kole. 1 Nov. Daniel Jacob Gue- quierre, 3 m., z. van Iman en Dirkje Kuijk. 3 Nov. Richardus Camillus De Clercq, 41 j., echtg. van Feli- cita Everaert. Het »Hhl.v heeft aan het Rijksgraanbureau geinformeerd naar de juistheid van het in verschillende bladen voorkomende bericht om trent een te verwachten verbod tot het bakken van wittebrood. Het bleek dat bij de directie van dat bureau van zoodanig voornemen niets bekend is. (Officieel). Bij het departement van koloniën is het volgende bericht uit Indië ontvangen Djambi. Uit Sarolangoen wordt gemeld, dat in de Batangasen streek de dorpen Loe- 'ooehresam en Sebakoel gedeeltelijk, Prembil, Peboengo en Berau geheel verlaten zijn. Nabij Berau werden twee opstandelingen gedood. Iu de Limoenstreek is het rustigde dorpen zijn alle weder bewoond. Konip, de leider van de Sarekat Abang meldde zich aan, evenzoo Wanap, de vroegere voorzitter van de Sarekat Islam en Lahim, leider van den overval van Sarolangoen. Een karabijn werd ingeleverd. Twee moordenaars van den Inlandsche klerk Ilaroen werden gevangen genomen. Uit Moeara Tembesi wordt bericit, dat de bevolking van de Ajerbitamstreek in de dorpen is teruggekeerd en dat de telefonische gemeen schap met Sarolangoen is hersteld. Palembang. Een patrouille van Martapoerd nam nabij Waygiham Goeroe Alim, een pro pagandist van de Sarekat Abang, met acht volgelingen gevangen en kwam daarbij in het bezit van belangrijke bewijsstukken. De berichtgever van het Hand. te IJmuiden schrijftZaterdag zijn in het geheel 41 stoom- korders naar zee vertrokken, alsmede 1 beug schip en 3 haringschepen, welke laatste echter buiten het verband der IJmuider vloot varen en dus niet in één der convooiklassen inge deeld waren. De regeling der verschillende groepen was toevertrouwd aan een commissie van bevaren schippers, die alle schepen der vloot op hun duimpje kennen en dus het beste konden uit maken in welke groep de schepen moesten vi8schen. De „Admiraal" van iedere groep werd door de medevarende schippers aange wezen en men kon zich in het algemeen goed vereenigen met de indeeling. Wij hoorden althans geen klachten tegen de regeling uiten. Het was een zeer interessant gezicht buiten de haven de vertrokken schepen te zien an keren, totdat iedere groep bijeen was. Zoodra de »Admiraal« zijn scheepjes voltallig had, ging de Nederlandsche vlag in den voormast omhoog en werd koers gezet naar de vissche- rijgronden. Het geleek wel een flottielje ma rine-vaartuigen. Om de markt, niet te veel op een dag te belasten met een overgrooten aanvoer is door de schipperscommissie tegelijkertijd bepaald op welke dagen de onderscheidene groepen binnenkomen om te markten. Men verneemt dat de regeling zóó nauwkeurig is uitgewerkt, dat alle schippers van een groep weten, wie eventueel de plaatsvervangde Admiraal* is, wie bij een eventueel ongeval het eerst een sleeptros moet overbrengen. Maandag hoopt men de overige stoomschepen, welke niet voor herstellingen moeten binnen blijven, in zee te hebben. In de op Donderdag den 23 November te 10 ure te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier komen de vol gende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming der leden en plaatsvervan gende leden van de stembureaux voor de verkiezing van een lid van den gemeenteraad. 4. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken stand ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van A. H. Donze. 5. Voorstel tot het stichten van een ver zamelplaats van faecalien. 6. Voorstel tot het verleenen van vergun ning aan G. Klaassen voor het hebben van deuren boven gemeente-grond. 7. Voorstel tot verkoop van bouwgrond aan den heer R. G. E. Nolson. 8. Behandeling van een verzoek van den Gemeente-Ontvanger aan Gedeputeerde Staten om verhooging van jaarwedde. 9. Voorstel tot verhooging van de aanne mingssom voor de straatverlichting te Baandijk. 10. Behandeling van een verzoek van J. A. Adriaansen en E. J. Bakker om een duur- tetoeslag. 11. Opnieuw vaststellen van de verordening regelende de jaarwedden van de hoofden der O. L. scholen enz. 12. Voorstel tot toekenning van een bjjdrage aan de vereeniging van Burgemeesters en Secretarissen in Oosteljjk Zeeuwsch Vlaanderen, 13. Ontheffing diverse belastingen. 14. Behandeling van een gedeelte reclames Hoofdelijken Omslag. 15. Behandeling reclames tegen aanslagen Schoolgeld L. O. Bij de gisteren gehouden verkiezing van 3 leden voor de Kamer van Koophandel alhier, werden uitgebracht 109 stemmen. Het getal kiezers is 325. Van onwaarde 1 st. Volstrekte meerderheid 55. Gekozen de heeren E. H. T. van Borssum Waalkes (aftr. lid) met 67, R. G. E. Nolson met 57 en L. J. Geelhoedt met 56 stemmen. Verder verkregen de heeren J. A. van Rompu (aftr. lid) 46, P. J. Scheele (aftr. lid) 33 en E. Hamerlinck 9 steramen. Waarschijnlijk door de duisternis mis leid is Zondagavond alhier, de bootman J de R tusschen de prikkeldraadversperring en de Sasschepoort in het kanaal geloopen en ver dronken. De schildwacht, aldaar op post staande, meende dat de pet van d. R. afwoei en hij met er achter na te loopen in het kanaal terecht kwam. De schildwacht snelde toe en kon nog met de punt van de bajonet van zijn geweer de drenkeling bereiken. Toen deze, ook met behulp van anderen aan wal was gebracht, bleek, het dat de levensgeesten reeds waren geweken. De R. was 71 jaar, In 1909 raakten alhier eenige zeelieden, waaronder vele Ter Neuzenaars, met de politie in gevecht. Met uitzondering van P. J., die sedert buitenslands vertoefde, (hoewel hij naar 't schijnt in stilte wel eens te Ter Neuzen kwam) waren de straffen vereffend. Hij had z'n 3 maanden nog te goed. In den nacht van 1 Nov. werd hij op straat aangetroffen door den agent Witte juist degene met wien hij slaags geweest was en werd hij gearresteerd. We vernemen, dat de heer A. van Unen, directeur der N. V. Handels- en Credietbank te Oostburg, die gemeente gaat verlaten we gens vestiging elders. De vertrekkende was een volksman in den goeden en waren zin van het woord. De melkverkoopers te IJzendijke hebben de prijzen met 2 ct. per L. melk verhoogd. Te Vlissingen is Donderdagmiddag van Antwerpen aangekomen de Duitsche zeevracht boot »Atto" van de Roland-lijn Bremen. Dit is het eerste Duitsche stoomschip dat sinds de bezetting van Antwerpen door de Duitschers van daar vertrokken is. Het schip dat binnendoor naar Rotterdam zou varen, is na geschut te zijn, opgevareq tot even voorbij de Keersluis. Daar verbleef het heden nog. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden de omwonenden van de Markt te Mid delburg opgeschrikt door geweerschoten. Het waren schoten, afgevuurd door een militaire patrouille op last van een luitenant om twee soldaten, die niet op bevel van den luitenant halt hielden tot staan te brengen. De soldaten zetten het echter op een loopen. Ook in den nacht van Zondag op Zaterdag hebben de militairen hier heel wat onrust te weeg gebracht. Door een soldaat werd in het lokaal van de werkmansvereeniging een ruit ingeslagen, deze soldaat werd even later in het Maastrichtsch bierhuis aangehouden en daar hij hevig uit een zijner polsen bloedde door een dokter verbonden en daarna op het politiebureau in arrest gesteld, waar hij door de wacht werd afgehaald. Op verzoek van den buffethouder van de Werkmansvereeniging werd het lokaal door de politie ontruimd en verzamelde zich daar voor een menigte van ongeveer 250 man, voornamelijk militairen. Toen deze niet aan het bevel van de politie voldeden om uit el kaar te gaan, werd eerst van de gummistok en toen van de sabel gebruikt gemaakt om aan het bevel te doen gehoorzamen. In over leg met de militaire overheid werden daarop uit het Maastrichtsch bierhuis en uit de café's op de Markt alle militairen verwijderd waar op de rust vrij spoedig terugkeerde. Toch zou ook deze nacht niet zonder schieten voorbijgaan. Toen een militaire patrouille drie soldaten arresteerde, wist een daarvan aan de patrouille te ontvluchten waarbij door een officier en een korporaal schoten werden gelost om den vluchteling tot staan te brengen. De stoomtram die te 9.50 vm. van Burg - Zierikzee naar Rotterdam vertrekt is Zondag bij Noordwelle gederailleerd. De stoker werd gedood en eenige reizigers werden gewond. Zitting van 3 November 1916. Veroordeeld zijn ter zake van Overtreding van art. 427b Strw.boek. C. H landbouwersknecht te Hoek, tot boete van 6, subsidair 6 dagen hechtenis. Inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Diemen inbraak gepleegd bij den heer K. Velder Hz., in de Oud-Diemerlaan. De dief of dieven hebben zich toegang verschaft door een stuk uit de deur te zagen. In de woon kamer werd een kast opengebroken. Hierbij schijnen de dieven gestoord te zijn door de wakker wordende bewoners en de vlucht te hebben genomen. Een gouden horloge heb ben ze op die kast laten liggen. Zondagmorgeu zageu eenige bewoners der Voorstraat te Dordrecht rook opstijgen uit het dak van het meubelmagazijn der tirma Boys, De heer B. had juist het magazijn verlaten en werd door burgers en politie teruggeroepen. Toen men in het magazijn kwam, stond de ge heele bovenverdieping in lichte laaie. De politie heeft den brand gebluscht en den heer B., daar het onderzoek uitwees dat de brand onder ver dachte omstandigheden had plaats gehad, tin verzekerde bewaring gebracht. 11 11 11 11 11 11 i „HANDKOFFERS". „REISKOFFERS". „REIST ASSCIIEN". „JAPAN MAT SUITE-CASES".

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3