Timmermansknechts. Open en gesloten AUTO'S IS Vulpenhouders. te koop en te huur. P. J. VISSER, ABDIJSIROOP m Loop der bevolking ie Ter Neuzen. WÉT JACs DE KOK, Kerknieuws. Gemengde Berichten. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Terstond gevraagd "bekwame zullen B. en W. nader mededeelingen aan den Raad doen. Hiermede was de rubriek ingekomen stukken doorgeworsteld en kwamen we aan het menu door Burg. en Weth. met die hen terzijden staan ons bereid. Als eerste gerecht kregen we, naar aanleiding eener desdetreffende cir culaire van den Minister van Binnenl. zaken om maatregelen te nemen tegen drankmisbruik bij eventueele demobilisatie, door bemiddeling van den Commissaris der Koningin ter kennis van B. en VV. gebracht, op wiens verzoek ze dit dus aan den raad voorzetten. Dh. Van Nes bleek heelemaal niet geneigd er in te happen. Al heeft men er hem al eens lastig om ge vallen, zoo komt hij toch op voor de rechten van de herbergiers (als de redacteur van Luctor dit raadslid had gehoord, zouden zijn haren indien hij er althans heeft bepaald te berge zijn gerezen Hij komt er rond voor uit, dat hij de publieke dranklokalen liever alle zou zien opgeruimd, om daartoe te geraken heeft hij een poging aangewend, maar de her bergiers die er zijn, hebben rechten, het is onrechtvaardig hen steeds in hun bedrijf te treffen. Stel je voor, dat je eens zouden gaan voorstellen de dokters spreekkamers op te rui men voegde hij Burg. en Weth. toe, wat zou ik mij verzetten (nu, met zoo'n dokter is 't gevaarlijk kerseneten, je kan Dooit weten Bovendien, vindt dhr. Van Nes het ook belee- digend voor het leger, alsof dat uit dronkaards zou bestaan. Dat noemt hij heelemaal niet waar, hij noemt het uitzondering, dat er eens een mi litair een spatje te veel drinkt. Die jongens kunnen volgens hem gerust vrijgelaten worden om huiswaarts te keeren, zonder de herbergen te sluiten. De wethouder Visser kwam al gauw ver klaren, dat hij dit gerecht niet had helpen koken. Hij acht het ook niet noodig en wijst er op, dat men in groote plaatsen er niet aan denken zal, zoo'n verordening vast te stellen. Dhr. D. Scheele is natuurlijk van een geheel ander gevoelen en noemt het een zegen, dat we een Minister van Binnenlandsehe zaken hebben, die zulke maatregelen uitlokt. Helaas wordt er maar te veelvuldig misbruik van sterken drank gemaakt door naar huis keerende militairen hij heeft dat jl. Maandag kunnen opmerken, toen van met klein verlof gaanden toch zeker de helft teveel aan Bacchus had geofferd. De Voorz. meende dat men ook niet blind moet zijn voor de feiten en acht sluiting ook in het belang der herbergiers zelve. Bij de mobilisatie werd het in overleg met hen geregeld. Dhr. Nolson wilde zekerheid, dat het niet te lang zal duren. Zooals de verordening werd voorgesteld, kon het maan den aanhouden. Er moest bepaald hier plaat selijk aanleiding voor zijn, dan is hij het in principe eens. De Voorz gaf voor, ook van dat gevoelen te zijn. De dagen worden door hem bekend gemaakt en men kan toch niet zeggen, dat Burg. en Weth. of de Burgemees ter streng zijn in het toepassen van verorde ningen Dhr. Lensen gaf als redactieverbetering aan te lezen »dat op 1 of meer dagen van de de mobilisatie van het Nederlandsche leger, enz« ae herbergen en aanhoorigheden gesloten zul len zijn, dit geld zoowel vergunnings- als veriofslokalen dat het ook verboden is, alco holhoudenden dranken buiten localiteiten te verkoopen of af te leveren of te verstrekken, of zelfs ter verkoop of aflevering voorhanden te hebben. Alleen mogen logementhouders aan hunne logeergasten tappen. Tegen overtreding is eene boete bedreigd van ten hoogste 25 of ten hoogste 6 dagen hechtenis. Met 8 tegen 4 stemmen werd aldus besloten. De tegenstem mers waren dhrn. Eijke, Van Borssum Waal- kes, Van Nes en Visser, de overige aanwezi gen stemden voor. Toen het principe was uitgemaakt en de geheele verordening in stem ming kwam, bleef de kampioen voor het recht van alle burgers alleen tegen stemmen. Van de electrische centrale alhier, wss gisteren de vlag uitgestoken, ter gelegenheid van het gereedkomen van de 500ste aansluiting aan het leidingsnet. Het aansluiten gaat in den laatsfen tijd zeer vlug. Dit is wel voor een groot deel het ge volg, dat de installaties niet zulke groote kosten meebrengen als vroeger, voornamelijk voor kleine perceelen wordt zeer billijk gere kend. Onder voorzitterschap van den heer L. J. den Hollander, burgemeester van Axel, bij afwezigheid van den voorzitter den heerJ.A. van Rompu, lid van Ged. Staten van Zeeland, als voorzitter werd Donderdag te Ter Neuzen vanwege de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen een algemeene vergadering gehouden, speciaal in verband met de uitvoering der Distributie- wet. Een commissie werd benoemd welke zal overwegen de mogeljjkheid tot oprichting van een distributiebureau te Axel of Hulst voor de regeling van de gemeenten in Oostelijk Zeeu wsch-Vlaanderen met uitzondering van Ter Neuzen, waar vermoedelijk een afzonderlijk bureau zal wordeD opgericht. De aftredende bestuursleden, de heer L J. den Hollander, burg. van Axel, en J. Stolk, secretaris van Zaamslag, werden herkozen. De vergadering was druk bezocht. Terwijl Amsterdam, Zwolle, Sneek, Assen, e. a. plaatsen in het N. van ons land gedu rig in het genot gesteld worden van een gra tis gezicht op Zeppelins, geniet Zeeuwsch- Vlaandereu vaak het voorrecht vliegma chines boven zijn bodem te zien. Het schoone weder werkt deze week hiertoe weer ten zeerste mede. Konden we Dinsdagmorgen wel het gesnor van een motor hooren, maar geen vliegtuig zien, Woensdag werden we ruimschoots scha deloos gesteld. Niet minder dan 3 aeroplanes konden we waarnemen, die later met tusschenpoozen alle langs onze plaats terugkwamen. Ouk Vrijdag heerschte er groote belang stelling voor een vliegtoestel, dat niet erg hoog vloog en een oogenblik onzeker scheen, welken weg te volgen. Het bleek weldra dat dit laatste een Hol- landsch vliegtuig was. Mei meldt uit Clings In de Belgische polders aan de overzijde van den draad leveren de landbouwers de gedorschte erwteD tegen 240 francs de 100 K.G. Bij de officieels werkverschaffing aldaar be draagt het dagloon 2 a 3 francs, gemiddeld dus zooveel, dat men er één K.G. erwten voor kan kcopen. In den nacht van Woensdag op Donder dag is te Koewacht (dorp) een Duitsch soldaat in burgerkleediog over de grens gekomen een Belgisch joogeling van even over de greDS, was mede over de grens gegaan. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directie be lasting in de gemeente Koewacht dhr. E. van Mossevelde, ter vervanging van dhr. A. J. Baert, die overleden is. Voor het examen van radio-telegrafist 2e klasse is te Rotterdam geslaagd onze vroe gere stadgenoot de heer P. v. d. Vliet te Vlissingen. Van 20—26 September zijn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Gentralen Gezondheidsraad gekomen een geval van diphteritis te Elle- woutsdijk en Zierikzee 2 gevallen van rood vonk te Vlissingen. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd. J. J. H. Hendrickx. werkman, Kazernestraat 10 van Hulst M. Chaudron, zonder beroep, Tholensstraat 93 van Leiden R. H. J. Willemse, machinist, Grenulaan 22 van Vlis singen A M. C. Beenhakker, werkman; Tholensstraat 53 van Oost en West Souburg. Vertrokken. A. A. Heyens, dienstbode, Klaasenstraat 17 naar Vlissingen S. de Regt, varensgezel, Nieuwediep 75 naar Rotterdam K. Rottier, werkman, Nieuwediep 77 naar Sas van Gent J. A. M. van Hoof, kapelaan. Korte Kerkstraat 22 naar Stoppeldijk J. Verbrugge. zonder heioep, Baandijk 3c naar Cocksdorp L. Wiersma, Commissaris loodswezen, Westkolk- straat 44 naar den Helder. Zondag 1 October 1910. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/2 u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 91/. u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. en nam. 2 u., Ds Groenoveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 61/, u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u en 6'/j u., leeskerk, Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) TorNeuzen. Nam. 5'/a u., Evangelisatie. Een wilde jacht. Maandag wist te Utrecht een verpleegde uit de psychiatrische kliniek van prof. Win kler te ontsnappen. Gewapend met een jjzeren staaf, rende hij den Catharijnensingel op, dreigend iedereen neer te slaan, die hem te na kwam. Verplegers uit de kliniek met touwen, en agenten van politie met sabel en revolver gewapend maakten jacht op den krankzinnige, die op een tram sprong. Het personeel en de pasagiers namen de vlucht, nadat de tram was stopgezet. De woesteling vlnchte vervolgens den singel af, door de Moreelselaan naar 't Stationsplein, achtervolgd door de politie en een groote menigte. Op het Stationsplein ontrukte hij één der agenten zijn sabel en wierp dia naar de po litie, evenwel zonder te treffen. Een verpleger wist ten slotte den razende door een goedgeslaagde lassoworp vast te krijgen, waarna de politie hem bond. Op een draagbaar vastgebonden, werd bij met een ziekenauto naar de verpleging terug gebracht. De vereeniging De Stem de Volks zou Woensdag avond 8 uur op het Newtonpleiu in Den Haag een zanguitvoering geven in de aan haar in bruikleen afstane muziektent der gemeente. Toen de ongeveer 120 zangers en zangeressen in de tent hadden plaats genomen, zakte een gedeelte van den vloer in, met het gevolg, dat velen van het gezelschap, voor namelijk dames, in de diepte verdwenen. Som migen hadden verwondingen gekregen. Zij werden binnengedragen in de omliggende huizen. Zes zijn vervoerd door den Eerste- Ilulpdienst. Sedert 22 dezer wordt te Groningen vermist een 29jarige juffrouw, die toen met haar fiets is uitgegaan, met het deel een dame te bezoeken in Paterswolde, waar zij echter niet is geweest. Er wordt gevreesd, dat haar een ongeluk is overgekomen DAGEN. Voorm. Nam. Zondag 1 October 3.39 3.55 Maandag 2 4.15 4.35 Dinsdag 3 4.57 5.22 Woensdag 4 5.50 6.24 Donderdag 5 7.6 7.53 Vrjidag 6 8.45 9.36 Zaterdag 7 10.20 10.57 ELFRINK, Ter Neuzen. „HANDKOFFERS". „REISKOFFERS". „REIST ASSCIIEN". „JAPAN MAT Sl'ITE-CASES". TER NEUZEN. M. DE JONGE. TER NEUZEN. Telefoon 24. - v: i Kunt gij niet vrij ademhalen, zijt gij benauwd, hoest gij, fluimt gij Wacht dan niet te lang, laat toch geen kostbaren tijd verloren gBan Neemt onmiddelijk de heerlijk verzachtende Abdijsiroop en spoedig zult gij misschien weer gezond en welgemoed van het leven kunnen genieten. De Abdijsiroop bezit in groote mate de eigen schap on. de vastzittende slijm op te lossen en pijnloos te doen loskomen, waardoor de hoest kan verdwijnen evenals de benauwdheid op de borst. Weest niet ongeloovig, schenkt Uw volle ver trouwen aan de Abdijsiroop. Velen vóór U heb ben dat ook gedaan en zijn thans de levende bewijzen van hetgeen de Abdijsiroop vermag. Leest de attesten van dakbare genezenen welke wij telkens publiceeren. Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram 2.05 van 1000 gram 3,55. Eischt ROODEN BAND met onze hand- teekening L. I. AKKER: Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE -Lïunis; Axel J. H. VAN DIXHOORN en L 8. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft, Zaamslag D. RIEMENS—Janssen. - wf. I» 11 '-.y' ,*r. WK y

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3