Isidoris Seraphinns Standaert, JACs DE KOK, BINNENLAND. UIT ONZE OMGEVING. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. TER NEUZEN. waar de documenten, die ze zochten, zich be vonden. Niemand echter antwoordde. Toen ze niets meer vonden, gingen de Duitschers van boord en lieten het schip vrij. Drie Belgische dames, waaronder mevr. D'Andremont, weigerden te vertrekken zonder haar echtgenooten die waren gevangen ge nomen. Zij bleven daarom te Zeebrugge. VLISSINGEN, 24 Sept Hedenvoormiddag bemerkte een torpedoboot, te Ylissingen thuis behoorende en die voorbij Westkapelle patrouil leerde, dat een stoomschip naar de Belgische kust koerste. Bij nader onderzoek bleek het de «Batavier 2« te zijn, die op de heenreis naar Engeland aangehouden was door een Duitschen onderzeeër eu naar Zeebrugge op gebracht werd. De commandant van de Nederlandsche tor pedoboot vroeg hiervan een verklaring, daar het een Hollandsch schip gold. De comman dant van den onderzeeër antwoordde, dat de «Batavier« contrabande vervoerde. De vracht lijst werd nagezien, er stonden onder meer levensmiddelen op vermeld. Tot nader onder zoek naar de lading werd de Batavierdoor den onderzeeër verder gevoerd, vermoedelijk eerst tot op de hoogte van Blankenberge, om dan onder de kust naar Zeebrugge te stevenen, aldus het mijnenveld omtrekkend. Onlusten op Djambi. (Officieel.) Een tweede compagnie is van Padang naar de afdeeling Korintji gezonden. De resident van Djambi seinde dat drie bri gades infanterie en twee brigades gewapende politie te Moearo Tebo zijn aangekomen en daar voedingsmiddelen hebben aangebracht. (Officieel.) Den 21en September werd via Soengei Penoek (Korintji) uit Bangko telegra fisch bericht ontvangen, dat aldaar alles rustig was. Bij Bangko waren den 12en en den 15en aanvallen van de opstandelingen afge slagen zonder verliezen aan onze zijde. Een berichtgever te Soerabaja seinde dd. 23 Sept. 9 uur v.m. Vrijdagavond werd er in de stad Djambi alarm geslagen, hetgeeD een paniek veroor zaakte. De Europeanen zochten bescherming in de benting. Het detachement, dat zich aan boord bevond van de «Koningin Regentest bezette de openbare gebouwen en de wegen. De rebellen zijn dicht in de nabijheid van de stad. Een telegram van 11 uur 25 van genoem den berichtgever luidt Op bevel van den legercommandant zullen Maandag twee compagnieën van het 16e ba- taillon naar Djambi vertrekken. De opstand breidt zich in de nabijheid van de stad op bedenkelijke wijze uit. De «Tel« meldt, dat aan «De Locomotief* dd. 24 Sept geseind werdt dat de nacht van Vrijdag op Zaterdag rustig verliep er had geen aanval plaats. Op 24 dezer seinde onze berichtgever Volgens berichten uit het district Batang Hare hebben op 20 September 300 opstan delingen Moearo Tebo aangevallen. Het post kantoor is verbrand. Te Bangko is het rustig. De aanvallen in de omstreken werden zonder verliezen afge slagen. Drie brigades infanterie, onder bevel van kapitein Valckenier de Greve, en twee halve brigades gewapende politie, aangevoerd door commandant Ot, zijn te Moearo Tebo aange komen. De bestelling van postpakketten, behalve expresse zendingen, zal des Zondags, vanaf 1 October, niet meer plaats hebben, tenzij de St. Nicolaas op een Zondag valt. De vereeniging voor Ziekenverzorging te Ter Neuzen, die het Ziekenhuis exploiteert, ontving van mevr. de wed. J. C. HarteLa maitre, dezer dagen overleden, een legaat van f 500, vrij van successierechten. Zondag speelde alhier het eerste elftal van T. F. 0. tegen het eerste elftal van Wii- helmina uit Axel. Er was veel belangstelling. Het was een vinnige strijd, die eindigde met 73 in het voordeel van T. F. C. Door de voetbalvereeniging Sparta alhier is een seriewedstrijd georganiseerd, waarvoor verschillende medailles (o. m. een gouden) zijn uitgeloofd. Voor deelneming hebben zich aan gemeld 4 elftallen uit Ter Neuzen, 2 uit Axel, 2 uit Sas van Gent, 2 uit Hulst en 1 uit Schoondijke. Zondag 8 October zullen de wedstrjjden aan vangen, Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Clinge is benoemd mej M. Waelput. De Smedenbond in West-Zeeuwsch Vlaan deren heeft besloten de prijzen van het hoef beslag met 20 pCt. te verhoogen. Sedert het begin van den oorlog zijn deze met 50 pCt. verhoogd. Een boterhandelaar uit de gemeente Biervliet werd deze week te Rotterdam be keurd wegens het verkoopen van boter, die met margarine was vervalscht. Hij had deze gekocht bij een landbouwer uit zijn gemeente. In de Zaterdag gehouden algemeene vergadering van het departement Sluis—Aar denburg der Mij. tot Nut van 't Algemeen, werd de rekening over het dienstjaar 1915 1916 nagezien en goedgekeurd. Ze sluit met een goed slot van 123.23. Het aantal be stuursleden werd op voorstel van den heer P. de Bruijne uit Sluis bepaald op 6. Als voorzitter werd herbenoemd ds. J. N. Pattist, als secr.-penningmeester B. I. Zonnevijlle. Getracht zal worden den beroemden zanger Emiel Hullebroeck te Aardenburg een zang avond te doen houden, terwijl voor Sluis uit- genoodigd zal worden mevr Van LoonVan den Berghe. Door de afdeeling Oostburg der V. P. N. zijn j.l. Zaterdag meer dan 1700 oude kippen en jonge hanen onder consent naar 't buitenland verzonden. Nu de V. P. N. eeu prijs van ongeveer 1.25 per K.G. bruto kan maken moet het niet verwonderen, dat de poeliers alles doen wat ze kunnen om de jonge hanen op te koopen, om daardoor de kippenhouders de mogelijkheid te benemen oude kippen tegen dien prijs te leveren immers bij elke 3 oude kippen moeten 3 jonge hanen geleverd worden, dus kippenhouders past op uw haantjes. N. V. Werf „Zeeland". Naar wij vernemen, is bij de Maandag ge houden inschrijving op f 225.000 5 °/0 eerste hyp. obligatiën der N. V. Werf «Zeeland te Ilansweert het aangeboden bedrag zeer ruim volteekend. Verblijf ontzegd. Door den commrrandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde is de toegang tot en het verblijf in zijn ambtsgebied ontzegd aan de Nederlanders: J. M. H. Ac kers, geb. te Weert, verblijvende te Bergen op Zoom C. Vermehlen te Westdorpe, arbei der P. Fr. de Douwe, landweerman met on bepaald (klein) verlof te Axel, zonder beroep aldaar van beroep arbeider en Fr. J. Begijn te Westdorpe wonende aldaar van beroep ar beider De eerste ter zake van gegrond ver- moeden van verspieding, de andere wegens het betrokken zijn bij den smokkelhandel. De derde zal mogen terugkeeren, wanneer de ver lof gangers onverhoopt worden teruggeroepen. Op 't nippertje. Toen Zaterdagochtend in de vroegte de groentehandelaar Van Dam uit Diemen, zich naar Amsterdam begaf, bevond hij zich met zijn paard en wagen juist bij den spoorover weg aan de Weesperzijde nabij de kalkovens, toen de eerste trein naar Utrecht naderde. De overweg was niet gesloten, en de voerman bemerkte den trein eerst, toen deze in de on- middelijke nabijheid was. Tijd om de rails te passeeren was er niet meer, alleen door bet paard snel op zij te rukken kon een ernstig ongeluk voorkomen worden. Tegelijkertijd raakte een der wielen in een der spoorrails bekneld. Nadat de trein rakelings was voor- bijgesnord, werd met behulp van den overweg wachter, die wel in zijn huisje aanwezig was, het wiel uit de rail verwijderd, eu kon de groentehandelaar, die begrijpelijkerwijs danig geschrokken was, zijn weg vervolgen. „Vermakelijkheden" te Staphorst. De Staphorster jeugd houdt zich met eigen aardige «vermakelijkheden*, bezig. Als de boe renknapen Zaterdagsavonds de herbergen heb ben verlaten en in vroolijke stemming zijn, dan rijpen er allerdolste plannen in hun ver hitte breinen op. En tot de uitvoering er van wordt direct besloten. Zoo gebeurde het j.l. Zaterdagavond, dat diep in den nacht een aantal opgeschoten knapen van verschillende erven van boerderijen heimelijk de tuinhekjes weg haalden, om daarvan midden in het dorp een «concentratiekamp* to maken. En toen dit gereed was, haalden ze uit de diverse kippen hokken de hanen weg, welke alle in het kamp werden opgesloten. Daarna begaven de jon gelingen zich naar huis. Maar het duurde niet lang ot uit het »kamp« steeg een oorver doovend gekraai op, dat de omwonenden wak ker deed schrikken. Hoeveel moeite men had om ieder haantje weder in zijn eigen harem terug te krjjgen en welke tooneeltjes zich daarbjj afspeelden, daarvan kan men zich een voorstelling maken Tragische ilood. Een tragisch incident beëndigde Zondag de wielerwedstrijd te Gestel. Op het oogenblik dat Stol langs het pu- pliek reed met zijn lauweren, vernam het publiek, dat de eigenaar der baan, de heer J. Kappel, caféhouder te Gestel, die tot bijna aan het einde den wedstrijd gevolgd had, een ongeluk overkomen was. Omringd door poli tie, geestelijken, dokter en hospitaalsoldaten, lag hij boven op zijn kamer met een bloe dende schotwond in het hoofd. De toestand is hoogst ernstig. Men weet nog niet of hier aan eigen schuld, of aan misdaad gedacht moet worden. Door electriciteit gedood. De werkman Kramer, wonende Boomstraat No. 74, was Zaterdagmiddag in een der kel ders der Plautenboterfabriek te Amsterdam be zig met 't schoonmaken van een olietank. In plaats van op een daartoe ingerichte trap stond hij op een bascule. De man, die met 't oog op z'n karwei gedeeltelijk ontkleed was, raakte toen met z'n schouder de fitting der electrische verlichting. De ot gelukkige werd terstond door den stroom gedood. Per auto-brancard werd het stoffelijk overschot naar het Binnengast huis vervoerd. Brand. Zaterdagavond brandde de boerderij, bewoond door den heer J. P. Smit, gelegen aan den IJweg te Haarlemmermeer, tot den groDd af. De bewoners lageu reeds te bed en werden ge wekt door het knetteren der vlammen. Zij kon den zich ternauwernood redden. Alles wat zich in 't groote gebouw, een oud-Noordhollandsche woning, bevond, ging verloren; ook 3 H.A. kanariezaad. Toen de brandspuit op het terrein kwam, viel er niets meer te redden. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Ernstig verzet. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben twee agenten van politie, dienstdoende in de I weede Lombardstraat, te Rotterdam, een ern stig verzet ondervonden. Nadat een der agen ten een onbekende mau, die aan het vechten was geweest, aangemaand had om door te loopen, waaraan deze na veel moeite voldaan had, schoot onverwachts een andere, eveneens onbekend gebleven man, uit de menigte, die zich rond den agenten verzameld had en ging een der agenten te Ijjf. De andere agent trok daarop zijn hartsvanger en sloeg daarmee naar den man, die op het hoofd getroffen werd. Op het tumult kwamen nog vele menschen aan- loopen, terwijl de bewoners men steenen en bloempotten naar de agenten begonnen te werpen. Toen trok ook de andere agent zijn sabel en trachtten zij ruim baan te maken, Dit gelukte echter pas nadat zij van het na bijgelegen bureau assistentie hadden gekregen. Door het lossen van schoten in de lucht weid de menigte ten slotte op de vlucht gedreven. Bij dit verzet zijn een achttal persoi.en min of meer ernstig door sabelhouwen verwond. PARIJS, 25 Sept. (Reuter.) Ten noorden van de Somme werd het hevig gevecht heden op het Engelsch-Fran8che front hervat. De Fransche infanterie deed te 12 uur gelijktijdig een aanval op de Duitsche stellingen tusschen Com'oles en Rancourt en de verdedigingswerken van den vijand, die bijeen lagen tusschen Ran court en de Somme. De Franschen brachten hunne linie vooruit tot den zuidelijken zoom van het gehucht Fregicourt, veroverden het geheele versterkte terrein tusschen Fregicourt en heuvel 148, namen het dorp Rancourt, breidden hun stellingen ten oosten van den weg naar Béthune uit op een diepte van een K.M. van den weg van Combles naar Boucba- vesnes, bestormden den heuvel ten noordoosten van Bouchavesnes en bereikten heuvel 130. Meer naar het zuiden toe namen zij verschei den netten loopgraven in de buurt van het noordelijk gedeelte van het kanaal tusschen den weg naar Béthune en de Somme. Het aa< tal ongewonde krijgsgevangenen be draagt tot dusverre meer dan 400. LONDEN, 25 Sept. (Reuter.) Haig be richt Ten zuiden vau de Ancre deden wij overal met succes aanvallen op de stellingen van den vijand en bestormden een front van zes mijlen tusschen Combles en Martinpuich met een diepte van meer dan een mijl. De versterkte dorpen Morval en Lesbeoufs werden genomen en eveneens verscheidene linies loop- j graven. Het dorp Morval ligt op de hoogte ten i noorden van Combles en vormde met zijn on- deraardsche steengtoeven, loopgraven en draad versperringen eeu geduchte sterkte. Het bezit van deze twee dorpen is van groote militaire beteekenis en de verbindingen van den vjjand met Combles zjjn nu feitsljjk afgesneden, Een groot aantal gevangenen, mitrailleurs en ander oorlogsmaterieel bleven in onze han den. Den vijand werden zware verliezen toe gebracht, de onze zijn, naar verhouding tot hetgeen bereikt is, betrekkelijk gering. Zes vijandelijke aeroplanes werden gisteren in luchtgevechten vernield en minstens drie andere in beschadigden toestand naar beneden gedreven. Drie Engelsche machines worden vermist. PETROGRAD, 25 Sept. (Eigen bericht.) Verwoede gevechten houden aan tusschen de rivier de Pripjet en de Roemeensche grens. Het Russische offensief duurt voort in de voor naamste richtingen, waarbij de Oostenrijksch- Duitsche troepen een koppigen tegenstand bieden, zich steunende op de versterkte, en reeds den vorigen winter ingerichte stellingen in die streken. Van het zuidelijke Eogelsch-Fraösche front worden door de Duitschers verstrekingen hierheen gedirigeerd ook Turksche troepen afdeelingen zijn hierbij, ontnomen van het noordelijke Russische front. In weerwil van deze versterkingen bljjft het initiatief in handen van het Russische opper bevel. De tegenaanval, welke onlangs plaats had in de streek van den Boven-Sereth, had blijk baar ten doel, den slag te verijdelen door den Russischen generaal Sakaroff toegebracht, en waarvan een gevolg is, dat 1500 gevangenen in handen der Russen bleven. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 27 Sept. 2.36 2.51 Donderdag 28 3.7 3.20 Vrjjdag 29 3.35 3.50 Zaterdag 30 4.9 4.22 Zondag 1 October 3.39 3.55 Maandag 2 4.15 4.35 Dinsdag 3 4.57 5.22 Heden overleed na een lang durig en smartelijk lijden, voorzien van de H. H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Groot vader, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer geboren te Ter Neuzen den 14 April 1856, echtgenoot van Mevrouw Pelaglk Van den Neste. Ter Neuzen. P. STANDAERT— Van den Neste. Rotterdam. G. STANDAERT Bonheure en Kind. Ter Neuzen. P. STANDAERT. EL. STANDAERT. De Familie STANDAERT. De Familie VAN DEN NESTE. Ter Neuzen, 23 September 1916. HANDKOFFERS". „REISKOFFERS". „REISTASSCIIEN". „JAPAN MAT SUITE-CASES". O O TER NEUZEK. Huwelijks-aangiften. 22 Sept. Adriaan Koster, 26 j jm. en Anna Maria de Putter, 22 j ,jd. Marinus Pieter Meeusen, 24 j., jm. en Keeltje ServaaB, 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Sept. Gelein Durink, 32 j., jm. en Wilholmina de Feijter, 26 j., jd. Edu- mondus Aloijsius Sijs, 25 j., jm. en Dina Elve, 21 j., jd. Geboorten. 27 Sept. Jan, z. van Jacobus Willemsen en Cornelia Helena Meijer. 18 Sept. Jacobus, z. van Willem van Doeselaar en Maria van Maele. Maria Phi- lomea, d. van Aiphonsius Petrus de Mulder en Louisa Maria de Smit. i9 Sopt. Cornelis Janus, z. van Lau rens Cornelis Verhage en Francina Wilbelmina Maria van Langevelde. Antlionie, z. van Jacobus Wisse en Anna van Fraeijenhove. Janna Elisabeth, d. van Maarten Adriaan van Dixhoorn en Pieternella Elisabeth Dub beldam. Adrianus, z. van Gerard Adrianus van den Straaten en Francisca Ariette Verkalk. 20 Sept. Joseph Aiphonsius, z. van Petrus Hippolitus van Cleemputte en Cornelia Augustina van Hecke. Pieternella d. van David Jacob de Blaaij en Suzana Hamelink. 21 Sept. Anthonina, d. van Jan Andriesen en Dingene Johanna Maria Jansen. 23 Sept. Sara Pieternela, d. van Le- vinns Gerardus Molegraaf en Pieternella Riddering. Overlijden. 23 Sept. Isidorus Seraphius Standaert, 60 j., wedn. van Anna Maria van Rijswijk, echtg. van Pelagia Van den Neste. 11 11 11 11 t

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3