MODELHOEDEN, Asthmalijders voor Dames en Kinderen, Loü|> der bevolking te Ier Neuzen. voor het a. s. Winterseizoen. Vlooswijkstraat 7, Ter Neszen. N. ixJJEQUli bevrijdt Uw Borst. UIT QN2E OMGEVING. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. ,The Viper" en ,.The Flysac" JACS, DE KOK, Ter Neuzen. Hiermede heb ik de eer U te berichten dat van af heden een volledige keuze heb van Beleefd aanbevelend, m- Uit Indië. Aan het 13at Nbl. wordt uit Soerabaja ge seind, dat overste Kocb van de schutterij op weg naar de soos door drie matrozen is aangerand. Zij eischten geld, dat de overste weigerde te geven, waarop twee der aanvallers het slacht offer beet grepen en de derde er met een zweep op ranselde. Woensdagmorgen had aan boord van de Zeven Provinciën een confrontatie plaats waarbij de overste een der daders kon aan wijzen, die bekende en vervolgens de beide anderen aanwees. Aan het Bat. Nbld. wordt uit Bandoeng geseind Zondagavond 6 Augustus halftien is mevr. S van het achterbalcon van den trein van Tjamahi naar Bandoeng afgeslingerd. Bewus teloos viel ze naast de baan neer, terwijl hat ongeluk door niemand werd opgemerkt. Des nachts te halftwee kwam ze by kennis, en liep ze naar Tjimahi, waar ze zich in het militaire tehuis moest laten opnemen. De dokter con stateerde daar dat de schouder uit het lid was en een arm op twee plaatsen gebroken. Door plaatsgebrek in de wagon was mevr S. ge noodzaakt geweest de reis op het balcon mee te maken. Ojambi. Men seint uit Soerabaja aan de N. R. Ct. Twee sloepen van Hr. Ms. Koningin Regen tes hebben troepen naar de Koeala Toengkal gebracht. Ott, commandant van de gewapende politie te Moeara Tebo, die zich wilde vereenigen met de troepen te Moeara Tembesi, is met 60 man gewapende politie de rivier afgezakt. Bij het vallen van den nacht gingen zij aan land om aan den oever te kampeeren. Zij werden overvallen door opstandelingen, die met lansen gewapend waren. Onze troepen hadden 2 dooden, 15 gewonden en verloren 12 ge weren. De verliezen van den vijand waren ernstig. Ott was genoodzaakt terug te keeren. Na zijn vertrek hadden de opstandelingen Moeara Tebo aangevallen, zonder echter te slagen. De werken tot uitbreiding der havenwerken te Ter Neuzen, 30 Aug. 1.1. te Middelburg aanbesteed zijn gegund aan den heer H. J. te Siepe te Winterswijk het eerste werk, het maken van beton muren (bestek 143), voor 146.985 en het graven van de haven (bestek 144) voor 126.880. In afwijking van het vroeger medege deelde, wordt bericht, dat het te vestigen publiek telefoonstation in het perceel van den heer A. Cortvriendt te Zoutespuij, niet aan het locaal telefoonnet te Ter Neuzen, maar op het rijkstelefoonkantoor te Axel zal wor den aangesloten. De Burgemeester der gemeente Zuid- dorpe, de heer C. van Waes, heeft als zoo danig eervol ontslag aangevraagd aan H. M. de Koningin. Van 1319 September zijn de navol gende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Oentralen Gezondheidsraad gekomen 3 gevallen van typhus te Vlissingen, 2 ge vallen van roodvonk aldaar, 1 geval van diphteritis te Hulst en 1 geval van nekkramp te Middelburg. Zondag 24 September 11)16. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 91/, u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. Sl'/a u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. HHlst. Voorm. 91/, u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 10 u., en nam. 3 u., Ds. A. Scheele van Veere. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6'/, u., Ds. Ovorduin. Oud Gereformeerde gemeente (VlooswijkBtraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u en 6'/, u., leeskerk. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, u., Evangelisatie. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd. W. J. H. Harmsen, Westkolkstraat 10 van Oosterhout L. Hendrikse, Tholenstraat 100 van Bergen op Zoom W. P. Pieters, Markt 6 van Middelburg A. M. de Putter, Dr. Buijzestraat 14 van Rotterdam. Vertrokken. J. Keukelaar, P 61 naar Hoek J. van der Hooft, Kerkhoflaan 17 naar Zaamslag J. Schepens, Schoolweg 2 naar Rotterdam A. van der Vliet, Grenulaan 46 naar Vlissin- jgen Th, G. Vermeer, P 10 naar Raams- donk F. A. D'Hert, Vlooswijkstraat 4 naar den Haag J. W. Wieberdink, Vlooswijk straat 64 naar Ermelo P. van Strien, Brouwerijstraat 7 naar Rotterdam W. A. Loof, Nieuwediep 78 naar s'Gravenhage. Arrondissement#-Rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 22 Sept. 1916 de volgende vonnissen uitgesproken: G. J. S, 20 j., werkman te Hulst, gede tineerd, is wegens diefstal veroord tot 2 maanden gevang., met aftrek der preventieve hecht. R. A. d'H., 17 j„ veedrijver te Hulst, is wegens heling veroord. tot 'f 25 of 6 weken tuchtschool. H. v. C., 30 j„ veldarbeider te Koewacht, is wegens wederspannigheid veroorj. tot ƒ10 of 10 dagen hecht. V. A. d. L., 25 j., werkman te Koewacht, is wegens wederspannigheid en beleediging van een ambtenaar veroord. tot 20 of 20 dagen hecht. E. M52 j., winkelier en R. G50 j., huisvrouw van E. M., beiden te Graauw, be klaagd vad beschadiging, zijn vrijgesproken. Gestruikeld. Donderdagmiddag wilde de assistent-chef van het station Naarden-Bussum de rails overloo- pen. Hij struikelde, met het gevolg dat de snel trein, komende van de richting Hilversum, hem een der hielen afreed. Hij werd per rijwielbrancard naar het zie ken huis te Bussum vervoerd. Dood geschoten. Te Tegelen is Woendag een Duitscher bij een poging tot frauduleuzer! uitvoer van een zak rijst door dienstdoende ambtenaren in de knie geschoten en aan verbloeding overleden. De man was gehuwd, 37 jaar en vader van zeven kinderen. Op denzelfden dag werd aan de overzijde van de grens door de Duitsche grenswacht een Duitsche vrouw doodgeschoten. Grootsche plannen. Lord Moutagnu heeft een rede gehouden te Edinburg over den luchtdienst en bij betoogde daarin o.a., dat Engeland ook na den oorlog de organisatie van zijn luchtdienst moest voort zetten. Men moest zorgen voor ee-> volkomen verdediging tegen aanvallen in de lucht en daarom laogs de geheele kust op betrekkelijk korten afstand van elkaar stations voor den vliegdienst inrichten. Noodig zouden zijn voor een goed bewakingscorden 20,000 vliegtuigen die 15 millioen p.st. zouden kosten en een corps van 160,000 officieren en manschappen, hetgeen niet meer was dan de sterkte van het oorspronkelijke expeditieleger. Een vechtpartij. Woensdagnacht heeft op het Roode Zand te Rotterdam een groote vechtpartij plaats. I wee surveilleerende agenten hoorden moord roepen uit perceel No. 16. Zij traden daarop 't huis binnen en vonden een koetsier bezig een vrouw te mishandelen, loen zij hem echter wilden beetpakken, richtte de koetsier zich tegtn beu. Een der agenten trok zijn sabel en gaf den man daarmee een klap op het hoofd, die zoo hard aankwam, dat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Iutusschen had zich voor het huis eeu volksmenigte verzameld, die een dreigende houding tegen de agenten aannam. Met hun sabel moesten de politiemannen ruim baan maken. Een varensgezel uit Schiedam, kreeg daarbij een sabelhouw op het hoofd en moest eveneens naar het ziekenhuis worden vervoerd. Een agent kreeg bij de vechtpartij, die buiten ontstond, van een tot dusver onbekend ge bleven persoon twee snijwonden in de rechter hand. Ontsnapt. In het Duitsche grensplaatsje Oeding, dicht by Winterswijk wareu drie Russische krijgsgevan genen, die uit hun kamp ontvlucht waren, door de politie aangehouden, flet drietal werd in het cachot opgesloten en den volgenden dag zouden ze naar het kamp teruggevoerd worden. Den heelen nacht zong het drietal zijn hoogste lied, om daardoor onhoorbaar te maken het geluid van de vijl, waarmede zij de tralies van hun cel zochten te verwijderen. Otn 3 uur 'smorgens was het werk afgeloopen, het drie tal klom uit de opening, terwijl twee schild wachten het gebouw bewaakten, en den vol genden dag zaten ze goed en wel te Winters wijk. Verzakkende huizen te Zaandam. Na de drie thuizsm, die eenige tijd geleden wegens bevalligheid ten gevolge van ernstige verzakking werden afgebroken en sedert niet weer werden opgebouwd, is men dezer dagen begonnen met de afbraak van het eveneens voor enkele jaren nieuw gebouwde café »Het Wapen vau Zaandam*, annex sigarenwinkel. Ook dit perceel werd gebouwd op door aan plemping verkregen grond aan den Dam. Even als bij de eerder afgebroken gebouwen, ver toonden zich ook hier scheuren in de muren, welke zich langzamerhand vergrootten en op een geleidelijk steeds doorgaande verzakking wezen. Dat dit voor de eigenaren dezer perceelen eeu groote schade is, moge blijken uit het feit, dat de kosten van wederopbouw worden begroot op 20.000, welke schade voor de helft door den aannemer zal worden gedragen. Ook het nieuw gebouwde postkantoor aan dezelfde straat vertoont reeds ernstige sporen van verzakking. Hieiaan is het dan ook te wijten dat het hoewel de oplevering reeds heeft plaats gehad nog steeds niet in ge bruik is genomen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 23 Sept. 0.8 0.36 Zondag 24 0.58 1.18 Maandag 25 1.37 1.52 Dinsdag 26 2.8 2.22 Woensdag 27 2.36 2.51 Donderdag 28 3.7 3.20 Vrydas 29 3.35 3.50 De Vereeniging »HET GROENE KRUIS* te Ter Neuzen beeft als MAGAZIJN MEESTER-«ODE aangesteld dhr. G. J. HINNIK, Verbindingstraat Mo 2 Ter Süeuzen, alwaar het magazijn is gevestigd, dat geopend is eiken werkdag des nam. van 12 l1 2 en 6—7 uur en des Zondags nam. van 12— l'/8 uur. Ieder kan zich als lid aanmelden. In art. 6 van het Huishoudelijk Reglement is bepaald »Zij, die in den loop van het jaar lid wen- schen te worden, betalen de contributie voor een geheel jaar. Zij, die lid wenschen te worden, wanneer ziekte hen daartoe dwingt betalen voor dat jaar een bedrag van drie gulden boven hun contributie.* Deze bepaling wordt na 1 October 1916 strikt toegepast. HET BESTUUR. (Ie beste Vliegenvangers. Vertrouwende met Uw bezoek te zullen worden vereerd. '.V-. s It i'iww-'-?' Asthmalijders, kent gij iets ellendigers dan het drukkende gevoel op Uw borst, dat gevoel alsof gij stikken moet, alsof Uw borst vast geklemd is in een schroef? Waarom blijft gij toch met die dagelijksche kwelling roDdloopen, terwijl het wellicht in Uw macht ligt Uzelve te genezen Wees toch niet eigenwijs; zeg toch niet; »ik heb al zooveel geprobeerd, ik kan toch niet genezen.* Gij moet slechts het voor U juiste genees middel gebruiken. Hebt gjj de Abdijsiroop wel aangewend, de Abdysisoop genas reeds velen en velen, wellicht is ze ook goed U. De kans op genezing is er. Welnu probeer een flacon Abdijsiroop en gij zult verrast zijn over hare verzachtende werking. Koop ze van daag nog. De A TSTfT TSTT? slijmoplossend 4a» JjJJIJ yj.4WwUJr hoeststillend verzachtend is een veel geprezen krachtig middel bij asthma, bronchitis, slijm- en kinkhoest, hevige verkoudheid, hoest, heeschheid, keelpijn, eatarh, influenza. Schaadt niet. Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram 2.05 van 1000 gram 3,55. Eischt ROODEN BAND met onze hard- teekeniog L. I. AKKER: Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE -Leünis; Axel J. H. VAN DIXHOORN en L B. A. ROL FF Lz Hulst, P. L. VERWILGHEN v. d. Hooft, Zaamslag D. RIEMENS—Janssen. 11 11 ii ii 11 iji' 'V-'.etr' V4-W$:,v ;V:-

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3