VOORZICHTIG Loop der bevolking te Ter Keuzen. Kerknieuws. Advertentiën. Stof is een gevaar» voor ieder». de wet. Hij stelde aanhouding dor beslissing voor. Daartoe werd besloten nadat aan B. en W. voor 4 weken en crediet is toegestaan van 1500.— Dhr. Da Jager wilde met f 250. beginnen, maar de Voorz. wist hem al gauw voor te rekenen, dat het Rijk por week op de varkens ongeveer f 2000.— tekort komt, dus voor de gemeente in het vervolg 200.en dat voor het brood per -maand f 170.— noo- dig is. Dan komen daarbij administratiekosten en salaris van het personeel. Het viel dhr. De Jager tegen dat wordt dan wel een f 10.000 per jaar rekent hij zuchtend uit. Daar wil hij dan nog wel eens over denken! De Voorz. was van meening, en dat werd niet weerspro ken, dat de brood- en vleeschlevering, toch niet kan worden stop gezet. Den tweeden Don derdag in September krijgen we, beloofde de Voorz. het nieuwe plan ter tafel. We weten, dat we dus binnenkort weer vergaderwaarts moeten. Ter wille eener formaliteit werden de op 26 Juli 11. reeds vastgestelde besluiten tot onbewoonbaarverklaring van 10 woningen nog maals vastgesteld, op den datum van Donder dag. Dat is wat uitstel van de doodstraf ge weest, meende dhr. De Jager. Aan het slot sprak de heer van Hasselt zijne verwondering uit, dat, waar de Raad op den jaardag van H. M. de Koningin vergadert, de Voorz. niet een- woord van hulde heeft ge sproken waar we dank zij bet wijs beleid en de goede zorgen van ons landsbestuur buiten de verschrikkingen van den oorlog zijn ge bleven. Al spijt het hem dat zulks noodig is, zoo wilde hij dit als jongste raadslid dan maar doen. Er klonk iets dat op applaus leek, we weten uit ervaring, dat onze raadsleden niet uitbundig zijn in zulke uitingen. De Voorz. kwam toen verklaren, dat bet niet de gewoonte was, van die plaats 'te spreken zooals dhr. Van Hasselt bedoelt (Nou, je moet maar eens kommen! laat de Vo< rz. dan de r.otilen van vergaderingen vóór hp hier was opslaan dat hij zweeg was echter niet, dat hij geen liefde of eerbied voor hare Majesteit zou koes teren, hjj en wel niemand der aanwezigen, zoude gaarne willen beschouwd worden daarin voor een ander onder te doen. Hij hoopt ook, dat men het zelfs niet bij eene betuigi- g van hulde zal willen laten, maar Hare Majesteit ook zal willen gedenken in de gebeden die dagelijks worden opgezonden, om den Zegen van den Allerhoogste af te smeeken voor Haar welzijn en Haar werk, in het belang des va derlands Deze woorden werden met een iet wat sterker applaus begroet.A Toen was het heelemaal uit, er vroeg niemand meer het woord, zelfs was er ditmaal blijkbaar ook geen aanleiding voor het houden van een comité-generaal, want we zagen de leden ook terstond vertrekken, en enkelen zagen er naar uit, of ze zich reeds bij voorbaat verheugden in de kermispret, 't Kan ook zijn, dat het vlagvertoon in de straten en het na zulke zware regendagen te voorschijn gekomen Orauje- zonnetje, hun een opgeruimd aanzien gaf De St.ct. no. 204 bevat de acte van op richting der N. V. Maatschappij Schoenerschip »Zwaluw« te Ter Neuzen, welker doel is de exploitatie van een stalen schoenerschip in den meest ruimen zin. Het kapitaal der vennoot schap bedraagt f 15.000. Oprichters zijn F. B. G. de Meijer, R. G. E. Nolson en H. R. A. de Meijer, 'allen car gadoors wonende te Ter Neuzen. Dezelfde St.ct. bevat de acte van oprichting der N. V. Maatschappij Schoenerschip «Beren- dina« te Ter Neuzen, gesticht door dezelfde personen en met hetzelfde doel. Het kapitaal bedraagt f 21.000. De Vereenigde Werklieden troffen het wel met hun concert op 31 Augustus, na de vorige regendagen. Het traditioneele oi anjezonnetje liet ons ook nu Diet in den steek. En 's avonds was het stil en betrekkelijk zacht weder. Een zeer talrijk publiek woonde op de Markt de muziekuitvoering bij. Behalve eenige muzieknummers werden een aantal vaderlandsche liederen gespeeld. Al was het medeziogen met zoo erg druk, toch werd de poging door het publiek ge waardeerd. De belangstelling bleef onverzwakt en bij het einde, dat niet zoo vroeg kwam, was nog eene groote schare aanwezig. De bakker D. S. zou met een paar zijner knechten per fiets naar Philippine rijden. Tusschen de beide bruggen van de nieuwe sluis kwam een der knechten, die tegen een steen reed, in volle vaart te vallen. Hij duikelde over het stuur neer en viel met een hevigen slag op den grond. In bewusteloozen toestand werd hij naar zijn kosthuis vervoerd. Naar wij vememeo is zijn toestand ernstig. In het huis gezin van C. v. D. in on ze plaats zal de herinnering aan H. Ms. 36en jaardag zeker bewaard blgven. De vrouw vierde dienzelfdee dag haar 38en jaardag en tevens werd het reeds talrijke gezin dienzelfden dag verblijd met de geboorte van een zoontje. Onder de kinderen bevinden zich thans 7 mannelijke spuiten. Zeker wel een merkwaardig feit. Aanbesteding havenwerken. Aan het gebouw van het Provinciaal bestuur in Zeeland te Middelburg, werd Woensdag aanbesteed het uitvoeren van een deel der werken tot havenuitbreiding te Ter Neuzen in twee perceelen. Eerste perceelHet maken van kaaimuren van gewapend beton met bijkomende werken, behoorende tot de werken tot uitbreiding van de los- en laadplaatsen te Ter Neuzen. Raming 139.900. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren J. Verstoep en H. Zanen Cz. te Gouderak en Gouda, met gebruikmaking van binnen- landsch hout, voor 175.000 en met gebruik making van buitenlansch hout, voor/169.000 G. J. Balkenstein Jr. en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen, vrijblijvend in het gebruik van hout, voor f 166,800 A. van der Meijden te Hardinxveld, buiten- lar.dschhout, voor ƒ-161,876 P. M. Panny en J. M. Panny te Zierikzee en Krabbendijke, vrijblijvend, voor 159.446 N. V. Koninklijke Rotterdamsche Beton- maatschappij te Rotterdam, vrijblijvend, voor 158.000 W. F. Staal te Amsterdam, buitenlandsch hout, voor 154.900 C. M. M. Koeken te Tilburg, vrijblijvend, voor 153.900 D. Stuij en Adr. van der Leur te Utrecht en Ouden Rijn, binnenlandsch hout voor 161.600, buitenlandsch hout, voor152,450 C. P. Stuij en P. C. Stujj, te Nijmegen er. Alkmaar, buitenlandsch hout voor 151.530; L. G. Jansen te Baarle-Nassau, vrijblijvend, voor 149.200 H. J. te Siepe te Winterswijk, buitenlandsch hout, voor f 146,980 E. Wienhoven te Utrecht, buitenlandsch hout, voor 138.890. Vier biljetten werden vaD onwaarde ver klaard, omdat zij voorwaarden bevatten. Tweede perceelHet maken van haven werken tot uitbreiding van de los- en laad plaatsen te Ter Neuzen met bijkomende werken. Raming 125.500. Hiervoor werd ingeschreven door de heeren N. V. Koninklijke Betonmaatschappij, vrij blijvend, voor 149.000; C. H. van Haarlem te Vianen, vrijblijvend, voor 148 710 J. Verstoep en H. Zanen Cz„ vrijblijvend, voor 147.800 A. van der Meijden, vrijblijvend, voor 136.876 A. van den Hoek te Heen vliet, vrij blij vend, voor 136 275 P. M. Panny en J. M. Panny, vrijblijvend, voor f 136.000 D. Stuij en A. van der Leur, buitenlandsch hout, voor 139.989, binnenlandsch hout, voor 135.800 C. P. Stuij en P. C. Stuij, buitenlandsch hout voor 135.600 A. van Heest te Heenvliet, vrijblijvend, voor 128.336; G. J. Balkensteijn Jr. en G. A. van der Straaten te Ter Neuzen, vrijblijvend, voor 127 800 H. J. te Siepe, buitenlandsch hout, voor 126 880. Een treilend strefgeval. /.amusing. De vrouw vrouw van M. de R die zich niet goed gevoelde, verzocht haar man den dokter te baleD. Deze deed dat. Bij zijne terugkomst voelde de vrouw zich geheel beter, daar alle pijn ge weken was. Ze betuigde dan ook haar spijt aan haar echtgenoot, dat ze expres om den dokter had gestuurd. Bijna op hetzelfde oogenblik stortte zij ne der en was dood. Een plotseling en droevig einde De vrouw was pas 34 jaar oud. In de Dinsdag te Axel gehouden ver gadering van den gemeenteraad was ingekomen een schrijven van Ged. Staten, niet goedkeurend het raadsbesluit tot toekenning van een duurte- toeslag aan den gemeente-ontvanger, omdat het toekennen daarvan geljjk staat met een tijdelijke verhooging en dus alleen kan plaats hebben bij een door de Kroon goedgekeurd besluit van het college van Ged. Staten. Voor gesteld werd dit besluit in te trekken en een nieuw besluit te maken overeenkomstig het schrijven van Ged. Staten. De gemeentereke ning over 1915 werd vastgesteld met een goed slot van f 2684 46'/2de rekening der gas fabriek over 1915 met een nadeelig slot van f 5340.121/5Sdie van het burg. armbestuur met een goed slot van f 158.82. Aangeboden werd de gemeentebegrooting voor 1917 met een bedrag aan hoofdelijken omslag van f 35000, (vorig jaar f 24000). De ingediende begrooting der gasfabriek voor 1917 beloopt f 47.719 in ontvang en uitgaaf die van «het Burg. Armbestuur voor 1917 f 6173.82, waaronder een subsidie van de ge meente van f 6000 (vorig jaar f 4500.) B. en W. stelden voor den gasprijs met in gang van 1 October te bepalen als volgt muntgas f 0.11 lichtgas f 0 10 kookgas f 0.09 industriegas bij gebruik van 1—5000 M3 f 0.08 en van 50001-10000 kub. M. f 0075 per M\ De gascommissie kon zich vereenigen met het voorstel van B. en W. voor wat be treft het muntgas, het lichtgas en het kookgas, doch zag den prijs van het industriegas, on geacht het aantal M3. dat gebruikt wordt, gaarne gebracht op f 0.10 per M:i. Besloten werd den gasprijs met ingang van 1 Sept. te verhoogen met 1 cent per M3 eD het industrie gas te brengen op 10 cent per M3. Omtrent de verhooging der jaarwedden van den directeur, de stokers en den hulpstoker der gasfabriek stelden B. en W. voor de jaarwedde van den directeur te verho.ogen met f 200 (deze bedraagt nu f 900) die van de stokers Moes en van den Hil te b»palen op f 13 en die van den hulpstoker Seghers op f 11 per week. De gascommissie stelde voor de jaar wedde van den directeur te verhoogeu met f 100 die van de stokers en den hulpstoker conform het voorstel van B. en W. Aange nomen werd het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen, vóór de heeren P. Dekker, F. van Driel, J. de Feijter en L. Lamaitre tegen de heeren J. M. Oggel, J. Smies en M. Wolfert. De heeren F. Dekker, W. Dieleman, P. Dregmans en A. E. 0. Krijsse waren af wezig. In de Dinsdag gehouden raa^itting te Sas van Gent is naar aaleiding van een veizoek van verschillende herbergiers besloten om in- plaats van de gewone kermis op Zondag 10, Maandag 11 eD Dinsdag 12 September in de verschillende localiteiten dansmuziek toe te staan, onder voorwaarde, dat de localiteiten des nachts te 12 uur ges'oten moeten wordeu.' Voorts werd in verband met ingekomen ver zoeken betreffende de regeling der onderwij- zersjaarweddeD, besloten de wedden van ieder der hoofden van de scholen A en B met 150 te verhoogen, eD die van den onderwijzer Bockstael met 50 en van den onderwijzer Wehreus met f 25. Bij de gehouden herstemming over een voor stel tot oprichting van een Kamer van Koop handel, werd thans met 6 stemmen tegen 1 besloten daartoe de noodige stappen aan te wenden. Naar aanleiding van critiek uitgeoefend op het gemeentbestuur, werd een motie aai geno men, vertrouwen uitsprekend in den burge meester. lii-iuid te Sas van Cient. Tijdens het on weer sloeg Dinsdag de bliksem op het telefoonnet te Sas van Gent eD veroor zaakte in het bureau der Coöperatieve Beet wortelsuikerfabriek band, die echter spoedig gebluscht was. De stedelijke motorspuit, die ook uitrukte, behoefde niet te werken. De Dinsdag te Sluis gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd bij afwezig heid van den burgemeester, gepresideerd door den eersten wethouder, den heer De Meijer. Afwezig waren de leden P. de Bruijne en A. Buijck. Mededeeling werd gedaan van het terugontvangen van het door Ged. Staten goed gekeurde kohier van den Hoofd. Omslag. Ver volgens werden aangeboden de gemeentereka- ning over 1915 en de begrooting voor 1917. Besloten werd de straatverlichting voor St. Anna ter Maiden en Heille respectievelijk te gunnen aan J. Kommers voor f 78.en P. Hamers voor f 60.en het schoonhouden der algemeene begraafplaats openbaar aan te be steden. Voorlezing werd gedaan van een schrijven van den commissaris der Koningin in Zeeland omtrent sluiten van openbare gelegenheden op de dagen vap eventueele demobilisatie. Na eenige discussie werd in principe beslo ten tot sluiting dier gelegenheden op die dagen. In de raadsvergadering te Biervliet op Woensdag jl. werd besloten aan A. Michiel&e op zijn verzoek eervol ontslag tejverleenen als grafdelver, met ingang van 1 October. De afbraak van het oude schoolhuis zal worden verkocht, terwijl aan de regeeriog ge vraagd zal worden den hoofdelijken omslag van f 6500 tot f 8000 te mogen verhoogen. In zake den duurtetoeslag werd besloten den gemeente-ambtenaren met ingang van 1917 een bedrag van f 25 toe te kennen aan de salarissen van hoogstens t 600. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd. J. Waard, zonder beroep, van Bovenstraat 15 van Rotterdam M. C. de Rijk, dienstbode, Westkolkstraat 10 van Hulst P. C. van Vijven, bankwerker, Tholensstraat 37 van Hoboken L. M. van Vooren, Zomorghen, van Ambtshalve. Vertrokken. J. W. A. Rademaker, kommies, Vlooswijk- straat 19 naar Rotterdam K. Koets, kom mies, Donze Visserstraat 95 naar Rotterdam M. E. M. de Clerck, zonder beroep, O 186 naar Hulst J. M. van Damme, timmerman, Lange Kerkstraat 6 naar Amsterdam. Zouilag 3 September 1910. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9'/a u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 91/» u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Yoorm. 9'/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 10 u., en nam. 3 u., Ds. S. Groe- neveld. Gereformeerde g-emeeute (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 67iU., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooawijkstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u en 61/, u., leeskerk. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5i!i n., Evangelisatie. |||||P* De vereeniging HET GROENE KRUIS te Ter neuzen, vraagt een magazijnmeester-bode op, noodig voor het onderdak brengen en onderhouden der mate rialen, hetdoen van boodschappen enz. Aan biedingen worden schriftelijk ingewacht tot uiterlijk Maandag 4 September a. e. bij Dhr. van Pienbroeck, arts, Noordstraat. Weet gij wel, welke groote gevaren in het stof schuilen, dat vooral op droge dagen onze mond, neus en keel binnendringt V Het is bewezen, dat de stof de microben bevatten kan van bijna alle besmettelijke ziekten en daarom dikwijls de oorzaak is van keelontsteking, longont steking, keeltering. chronische catarh en bij kinderen de overbrenger van mazelen, roodvonk of kroep. Wantrouw vooral de beginnende keelontsteking en neuscatarh, dikwijls zjjn zij da voorloopers van ernstige ziekten. V eforgt dus bijtijds Uw keel. Moeders, waakt als Uw kinderen over keelpijn klagen, hoesten of verkouden worden. Giijpt dadelijk in. Neemt terstond de krachtig werkende ABDIJSIROOP, voor kindereu en volwassenen het aangewezen middel. De Abdijsiroop verwijdert zacht en pijnloos de vastzittende slijm en stof en doodt de ziektekiemen, welke ontsteking veroorzaken. Verzacht en geneest de ontstoken slijmvliezen, stilt den hoest, verdrijft de benauwd heid en is dan ook een veelgeroemdmiddel bij asthma, bronchitis, hooi koorts, influenza, s'ijm- en kinkhoest en verkoudheid. Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram 2.05, van i 1000 s;ram ƒ3,55. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER: Rotterdam. Alom verkrpgbaar. Te Ter Neuzen bjj de Wed. A. VAN OVERBEEKE -Leunis; Axel J, H. VAN DIX HOORN en L. 8. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHEN - v. d. Hooft Zaamslag D. RIEMENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3