IIEIHATIK Loop der bevolking le Ter Neuzen. vïreu/aires en Jfaarten Pf KLOOSTERBALSEM UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. ïïoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. JACs. DE KOKA JVI. DE JONGE. is een blok aan 't been, kant en klaar te kragen voor een wellicht uitlokkend bedrag, terwijl dan later zou uit komen, dat maar alleen de fundeering bedoeld was Enfin, de heer De Jager, die aanstipte dat bij de kosten ook nog behoorde gerekend te worden het loon van de vaste werklieden, voor den tijd die ze aan de inrichting der secretarie hadden gewerkt, verklaarde gaarne te zullen vernemen, dat er minder is inge geven dan göraamd was, ofschoon die in de rekening voorkomende post toch niet weg te cijferen zal vallen. Al aanstonds kwam er een begrootings- kwestie op de proppen. B. en W. kunnen de faecalien, zooals bekend, niet verkoopen omdat de grens daarvoor gesloten is. Overigens is dit een artikel, waarop nog geen uitvoerver bod bestaatZij willen nu toch trachten de verzamelde beer productief te maken en wil len ze met straatmest vermengd als een goede compost aan de markt brengen. Op het ter rein waar later de begraafplaats zal worden aangelegd, zal daarvoor een put worden ge maakt en een toegangsweg daarheen worden in orde gemaakt. De kosten worden voor deze proefneming die een maand of vier duren zal, door den Voorzitter opgegeven op f590,— de heer D. Scheele noemde toen een 1000. en vreesde dat de kosten der proefneming de moeite niet loonen zal. De Voorz. is optimis- tiscber, hjj denkt dat de opbrengst van de te verkrijgen mest, de kosten wel zullen dekken. De raad schonk aan het plan zijn goedkeu ring, dhr. Van Hasselt echter onder reserve, dat de proefneming zou ophouden als de be graafplaats werd ingericht, daar hij het strij dig met het gevoel vindt, menschen te be graven op een plaats waar ook vuilnis ge bracht wordt. De put op de hofstede van de wed. Wolfert aan de andere zijde van de stad, kan dus nog lang wachten om gevuld te worden met straatvuil ,,/t's a long way to Tipperary"de weg daarheen is lang en daar door te kostbaar. Aan A. Guilliet en J. van de Velde, die wegens voorgenomen verbouwing in moejelijk- heden zaten door den eiseh der bouwverorde ning betreffende de open ruimte, werd af wijking toegestaan, en het verzoek van H. Wieckhorst, die een deel van den brandgang achter zijn café in de Dijkstraat in huur had gevraagd, om daarop een schietbaan voor vermaak in te richten, werd evenals vroe gere verzoeken van dien aard gewezen van den hand. Werden die verzoeken vroeger afgewezen met het oog op het gebruik van dat terrein als brand- gang, om elke belemmering daarop te voorkomen, thans werd juridisch uitgemaakt, dat zulk gebruik in strijd zou zijn met de be doeling, waarmede die grond door het R. K. kerkbestuur aan het gemeentebestuur is af gestaan. Het mooie stratenplan met speelterreintjes, in de buurt Java, van het Domeinbestuur, kon nog niet worden afgehandeld, omdat het onmisbare advies van de Gezondheidscommis sie nog niet ter tafel was. Nu deed de Voorz. een mededeeling, waaruit blijkt, dat B. en W. die zoo actief geweest zijn om te zojgen voor putwater ten behoeve der aanstaande bewoners van de Scheldekade, toch ook werkelijk wel oog hebben voor de behoefte aan water ook voor de reeds aanwezige bewoners der andere buurten. Ze hebben nl, tegenover de Jozinastraat een trap tegen den kanaaldijk laten maken, waardoor de menschen uit die omgeving een korter weg naar het kanaal knnnen vinden. Dat voordeel beeft die aangevochten welput dan toch gehad, dat men nu op het denkbeeld gekomen is, dat er elders reeds menschen wonen, die nog verder van het water zitten dan de aanstaande bewoners der Scheldekade. Er bleek echter voorts, en dat lijkt weer minder actief, dat de reeds voor enkele jaren te Driewegen in aanbouw zijnde waterput, nog geen nut voor de bewoners brengt, daar ze er niet bij kunnen. De Voorz. heett toegezegd, dat hij er met B. en W. eens over zal spreken, den put open te maked. Als die put eenmaal eens tot nut strekt van de buurt, mag gerust dank gebracht worden aan de afgevaardigde van die buurt, want met taaie volharding heeft hij nu al vele jaren dat punt vastgehouden en onder de oogen gebracht. Ten slotte nog een praatje over het nog overig deel van de gemeentehaved, dat men* zich na den beruchten September-storm van voor eenige jaren, verplicht gevoelde open te houden, om veilige ligplaatsen te bieden aan de hier thuis behoorende visscherscheepjes. Dat is toen wel eenigermate een gevoels kwestie geweest, want dat open houden van bet deel der haven, heeft de gemeente heel wat centen gekost. In de eerste plaats moest zij nu den afsluitdijk geheel zeil maken wat anders van rijkswege voor een deel zou zijn bekostigd en zij mist een groot terrein ge schikt voor bouwgrond, dat alles ten bate van een scheepje of tien, dat er nog niet eens ge regeld gebruik van maakt. Bovendien is de haven, zooals zij daar nu ligt, ongeschikt, met eenige verandering zou er meer ruimte komen, al kou het nog niet veel beteekenen. Vroeger is reeds te kennen gegeven, dat de noordelijke wal steiler zou worden gemaakt, waardoor de bodembreedte grooter zou worden. Het talud zou worden bezet met de basalt- steenen van den ouden kaaimuur. Later is men tot de conclusie gekomen, dat de basal- steenen voordeeliger konden worden verkocht, terwijl ze ten slotte zijn benut voor de aan de gemeente overgegeven zeewering aan de sliktóng. Nu komen B. en W. naar aanlei ding van een verzoek van K. Queiery en 6 andere visschers, om verbetering, met het voor stel daartoe over te gaan. De bodembreedte zou van 23 op 27 meters worden gebracht en er zouden vloedpalen worden geplaatst. De kosten worden geraamd op f 1600. Van ver schillende zijden werd betwijfeld, of de kosten van het werk en het belang dat de gemeente er bij heeft, wel opwegen tegen de uitgaaf Dhr. Nolson was er beslist tegen, er geld voor uit te geven. ,Dhrn. Van Hasselt en Van Nes betwijfelden ook het nut en dhr. Eijke stemde toe, dat het werk niet veel beteekent. De Voorz. liet doorschemeren, dat ook belanghebbenden nu juist niet zooveel voor de uitvoering van dit werk voelen er wordt wel eens het ver moeden uitgesproken, dat de visschersvloot hier in de toekomst zal toenemen, is dat zoo, dan is de bestaande haven toch te klein. Dhr. D. Scbeele zou het nog al erg vinden, om, waar vroeger besloten is, deze veilige ligplaats te behouden, deze nu op te ruimen. Aan het steiger in de haven, is voor zulke scheepjes geen veilige ligplaats. Dit laatste beweert ook de heer Visser, terwijl dhr. Van^Nes, den laatsten tijd veel in de omgeving der Schel dekade vertoeft, er veeltijds meerdere ziet lig gen. Dhr. De Jager trachtte de situatie te redden, door voor te stellen, de zaak nog eens aan te houden. Aldus geschiedde. De Voorz. deed den kring ®md ziend, de omvraag, maar geen den vroede vaderen scheen, nu zulke groote zaken behandeld waren, nog het woord aan verschillende ordinaire belangen en die waren er wel te willed wijden. Dan ging men weer' maar eens in comité-generaal, en wat daarin is geschied, dat meldt ditmaal de historie niet. In de op Donderdag a.s., des voormid dags ten 10 ure, te houden openbare verga dering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding der gemeentebegrooling voor 1917. 4. Benoeming van leden van het stembu reau voor de verkiezing van leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. 5. Vaststelling van de premiën in verband met de a.s. paarden* en veemarkt. 6. Voorstel tot schorsing van de as. ker mis. 7. Voorstel in zake 't adres van A. v. d. Klooster. 8. Onttieffing belastingen. -- Donderdagavond kon men van uit Ter- nenzen weer Zeppelin zien die zich scherp te gen de grijze lucht afteekende en heel wat toeschouwers op de been bracht. De bommen- strooier ging in Westelijke richting en zeker op weg naar Engeland. Vrijdagmorgen vloog een vliegmachine hier over, in snelle vaart zijn koers Noordwest nemende. Waargenomen is, (Jat het een Fran- sche vliegmachine was. Tot stuurman bij den prov. stoomboot- dieDst op de Wester-Schelde is benoemd de heer D. Duurinck, thans dekknecht bij ge noemden dienst. Naar men verneemt zal de nieuwe provincialestoombootdienst Neuzen-Hoedekens- kerke-Hansweert geopend worden op Maandag 4 September a s. en zal bij de dienstregeling rekening gehouden worden met de belangen van hen, die de markt te Rotterdam op Maan dag wenschen te bezoeken. Van de grens. De Duitscbers zijn volop aan het oogsten van de granen, die tusschen de eerste en twee de draden der versperring zijn gegroeid. Voor al tarwe en gerst was hiertusschen gegroeid. Alles doen ze bijna zelf. Zij hebben een dorsch- machine gerequireerd, die zij zelf bedienen. Het graan wordt verzonden «naar de depots te Gent. De aardappelen tusschen de draden beteekenen niet veel, daar ze allen door de ziekte aangetast zijn. Op sommige plaatsen doen de Duitscbers weer opeischingen van koper en zink dat naar het gemeentehuis moet gebracht worden. Nabij Clinge werd een Duitsch soldaat ge troffen door een kogel, toen het geweer on- verwachls afging. De ongelukkige was on- middeljjk dood. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd. L. J. den Hollander, burgemeester, Heeren gracht 13 van Axel S. A. IJsebaert, dienst bode, Heerengracht 13 van Axel M. C. Steeman, dienstbode, Heerengracbt, 6 van Belcele. Zondag 27 Augustus 1910. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9'/^ u., en nam. 2 u., Da. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 91/. u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulat. Yoorm. 9'/2 u„ Ds. H. Janssen, Veld prediker bij de 3de Divisie. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 10 u., en nam. 3 u., Ds. S. Groe- neveld. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6'/2 u., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u en 6*/j u., leeBkerk. Lokaal „Ebeu-Ha'ézer" (Kerkboflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/s u., Evangelisatie. Inktvisch. In de Eogelsche bladen vinden wij een var haal van een Engelsch soldaat, die bij 't zwem men in zee (waar, wordt niet nader aange duid) door een inktvisch was aangevallen. De inktvisch omwikkelde den man met zijn ring- armen en trachte bem naar de diepte te sleuren. Hij zou ook bezweken zijn, indien niet op zijn hulpgeroep visschers waren toegesneld die hem hebben gered. Zij konden de armen van den inktvisch niet loswikkelen maar moesten die een voor een afsnijden. De rug van de inkt visch bad een lengte van een balven meter. Auto-ongeval. Woendagavond te ongeveer 11 uur zijn in de Lange Noordstraat te Middelburg twee auto's één van de lirma Wijtenburg, de andere van jkhr. Van Adigbera Bogarrt op elkaar geloo- pen, met het gevolg dat de auto van de fir ma Wijtenburg geheel verbrandde en de an dere veel schade bekwam. Door de felle hitte sprong een winkelruit, waardoor de uitgestal de goederen beschadigd werden. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ont vanger der Ik^sbeiastingen te Raalte, de heer B. ten Kate, thans te Hontenisse. Bij Kon. Besluit is met ingang van 16 September benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Sluis, de heer L. W. van Hellemond, commies posterijen en telegrafie 2de klasse. Middelburg, 25 Aug. Door het Prov. Bestuur is de stoomboot Zeenwsch Vlaanderen uit de dienst genomen en verkocht. Kooper werd de heer R. Nolson te Ter Neuzen. Oostburg, 21 Aug. Op een stuk land van den heerRisseeuw is heden gedaald een Fransche vliegmachine bestuurd door een Engelschen vlieger. Na de daling trachtte hij de machine in brand te steken maar werd daarin verhin derd door de toegesnelde militairen. Het was een tweedekker die door de Duitsche afweer- kanonnen te Knocke was geraakt. Het vlieg tuig was bewapend met een revolverkanon. De vliegenier werd geinterneerd. De Brilsche legatie ontving gisterenoch tend het offiicieel bericht van de Engelsche regeering, dat aan alle graanschepen vergun ning is verleend om hun reis naar Nederland voort te zetten. DAGEN. Voorin. Nam. Zaterdag 26 Aug. 1.27 U7 Zondag 27 2.5 2.22 Maandag 28 2.37 2.52 Dinsdag 29 3.8 3.22 W oensdag 30 3.36 3.50 Donderdag 31 4.5 4.20 V rpjdao 1 Sept. 4.34 4.49 TER NEUZEN. Pianolampen" „Salonlampen >n(l-I I oil n ndsrolie in de nieuwste modellen. Electr. Drukkerij. Noordstraat 10"12. wr JL belet U het gaan eu foltert U eiken vochtigcn «lag, bij elke weersverandering, opnieuw met vreeselijke smarten. Gij lijders aan Rheumatiek, Jicht, Rheuniatisrhe Zenuwpijnen, Spit in den rug. Stijve Nek, Stram heid in de ledematen waarom verzacht gij niet onmid dellijk Uw lijden Weet gij wel, dat de een heerlijk wrijfmiddel is? Laat U toch met dit veelgeroemde huismiddel wrijven, zooals zoovele lijders vóór U deden en weldra zult ook gij den oosehatbaren Kloosterbalsem prijzen. Voor ouden van dagen, die klagen over stramheid in de ledematen, is de Kloosterbalsem dikwijls een uitkomst. Ontelbare gene- zenen noemen dan ook de Kloosterbalsem de Koning der Balsems het bekende huismiddel bij alle soorten wonden, ontvellingen kneuzingen huiduit slag, roos, aambeien, winterhanden en -voeten. I)e Kloosterbalsem werkt verzachtend, zuiverend, schaadt nooit en moet overal hij de hand zijn. Neem een potje in huis, het bedreft nooit. Prijs per pot van 20 gram 40 cents, van 50 gram f 0.80 van 100 gram f 1,25, van 250 gram f 2,50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVER- BEEKE-Leünis; Axel, II. J. VAN DIXHOORN en L„ B. A. ROLFF Lz; Hulst, F. L. VERW1LGHENv. d. Hoott; te Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen. ■'ft.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3