een JONGEN Openbare Verkooping. „Hötel Centraal" GARAGE en STALLING, BOUWGROND, „MESJES". Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUHHEN. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. De heer A. Frelier, onderwijzer te Amster dam, vroeger te Zaamslag, slaagde gisteren voor Engelsch. Zaterdagmiddag is nabij het Zaamslagsche Veer de stoomtram gederailleerd. Toen de tram nabij den aldaar geplaatsten wissel was gekomen, zag de machinist dat die wissel op een andere lijn was overgehaald, doch de ai- stand was te klein om nog te kunnen stoppen. De machine bleef in de rails doch een der personenwagens vloog er uit. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor, alsook geen be langrijke schade aan materieel. Zeer waarschijn lijk is de wissel door de jeugd in den ver keerden stand gebracht. Door de politie te Hoek is proces-ver baal opgemaakt tegen den 16 jarigen B. te Hoek, verdacht van diefstal van hout ten na- deele van den aannemer v. D. te Hoek. Te Axel geraakte een jongentje onder een voorbij rij den den wagen. De wielen gingen hem over een zijner beenen en een hand. Beide lichaamsdeelen werden ernstig gpkwetst, zoodat direct geneeskundige hulp werd ingeroepen. Voor den gehouden bloemendag in het Land van Hulst ten bate van de noodlijdende bevolking in België werd f 1214 39 opgehaald. Tot gemeente-geneesheer te Sint Jansteen is benoemd de heer A. van Lierop te Hulst. Dr. C. Cammaert te Kloosterzande is benoemd tot lid van de Commissie »Het Wit- Gele Kruis« in het bisdom Breda voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze vereeniging be weegt zich vooral op het gebied der tuberculose. Te Hoofdplaat, op de wijk De Hoogeweg, vierden J. Burm en echtgenoote hun gouden bruiloftsfeest. Het muziekkorps bracht den jubileerenden des avonds een serenade. Door het polderbestuur te Hoofdplaat is aan den waterbouwkundige Mooldijk aldaar een duurtetoeslag van f 100 verleend. Een bestuursvoorstel om het salaris te verhoogen werd zonder stemming verworpen. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad van Biervliet, die besloot de bezoldiging van den telefoonkantoorhouder van f 100 tot f 125 te verhoogen, in verband met de inrichting van een spreekcel. Als zetters en plaatsvervanger zijn aan gewezen de heeren A. de Groote, W. de Blaeij. Th. Buijsse en A. Faas, te weten drie raads leden en een bouwkundige. Een reclame op den hoofdelijken omslag werd toegestaan. De concessie Z. VI. Tr- maatschappij werd goedgekeurd. Inzake den duurtetoeslag van gemeenteamb tenaren besloot men het voorstel te stellen in handen van het dagelijks bestuur om preadvies. M. Ct. Een treurig geval. Zondagavond was het een ontzettend ge drang op het perron te Zandvoort van dui zenden menschen die van daar terug wilden in de richting Haarlem en Amsterdam. Toen juist een trein vertrokken was en een andere voorreed drongen de menschen en vochten om een plaatsje te krijgen. Een bejaarde vrouw kwam tusschen twee wagons te vallen, met het droevig gevolg, dat het hoofd van den romp gescheiden werd. Het geval wekte natuurlijk hevige ontroe ring, te meer waar twee dochters der vrouw getuigen van het ongeluk waren. Een diefstal van f25,000! Wij lezen in de Javabode van 5 Juni Zondagmorgen rapporteerde de oudst-aan- wezend ambtenaar van het postkantoor in de Benedenstad de politie dat in den algeloopen nacht inbraak was gepleegd in de veiligheids kamer" en dat tientallen aangeteekende stuk ken met aangegeven geldswaarde werden ver mist. De hoofdcommissaris verscheen spoedig ter plaatse om het onderzoek te leiden. In de zoldering gaapte een gat van drie bij zeven decimeter, uitgeboord en daarna door gezaagd bij de hanglamp. De registers van het postkantoor wezen uit dat er werden vermist 98 brieven, elk inhou dende ƒ250, zijnde het hoogste bedrag dat per aangeteekenden brief naar een hulppost kantoor kan worden verzonden. Het bedrag is afkomstig van twee Arabieren en een Chinees die dit geld moesten opzenden naar hun agen ten in Kroë (Benkoelen) voor den opkoop van koffie. De geldzending zou naar Sumutra's West kust worden verscheept, maar de dief was de post voor. Uit het feit dat juist de zakken van Kroë, die de aangeteekende stukken bevatten, werden opengesneden, kan de gevolgtrekking worden gemaakt, dat de dief bekend moet zijn geweest met deze geldzending niet alleen, maar ook bekend met den inwendigen dienst van het postkantoor. lntusschen ontbreken alle aanwijzingen. Be halve het gat, het uitgezaagde plankje en een dunne handzaag heeft men niets achtergelaten. Zelfs geen voet- of handdrukken. Jr, toch nog iets. Dpt waren twee brieven, elk inhoudende f 200, vermoedelijk »bij ver gissing* achtergelaten. Ten slotte kunnen wij niet nalaten onze hooge verbazing uit te spreken over het feit dat zulk een groot gedrag op zoo achttelooze wijze wordt bewaard in een onbewaakt gebouw, los in een kamer met een houten plafond, en met tralies aan de ramen die men met weinig inspanning kan verbuigen. Het postkantoor Batavia heeft geen safe, heeft niets wat daarop lijkt, en daarom heeft men het geld zoo maar moeten laten liggen. En daarom is het geld gestolen ook. Het kalf is nu verdronken. Wordt er nu eindelijk in voorzien. Of moet er nog eerst een tweede kalf verdrinken Een verrassing In April j.l. betaalde een kaaskooper uit Hoorn aan de fabriek te Binnenwijzend (N.-H.) lage prijzen uit, als van gevolg van den toen onzekeren handel. Hij maakte echter hooge prijzen in Duitsch- land en zond nu ongeveer f 2400 ter verdeeiing onder de leveranciers, die voor circa 3 maanden hun melk aan de fabriek leverden. „Men" wordt niet wijzer. Niettegenstaande reeds herhaaldelijk is ge waarschuwd tegen verschillende oplichtertrucs, is een winkelier aan de Korte Begijnestraat te Haarlem er toch weer ingeloopen. Dinsdag morgen kwam een vrouw in zijn winkel en vroeg om zilverstukken voorzien van een beel tenis van de Koningin met hangend haar. De winkelier was zoo bereidwillig haar mede te nemen in de achterkamer, waar hij 130 gulden aan kwartjes en dubbeltjes op tafel wierp. De vrouw zocht uit hetgeen zij begeerde en gaf een fooitje voor de gedane moeite. Doch na haar vertrek bemerkte de winkelier dat hij voor 35 gulden was opgelicht. Lastig volkje. De veldwachter te Ottoland deed bij den rijksveldwachter te Molenaarsgraaf aangifte van diefstal van een kaa», waarvan verdacht werd een vrouw, behoorende bij een te Mole naarsgraaf staanden woonwagen. Spoedig bleek, dat de verdachte werkelijk de dievegge was. Na de kaas uit een grindhuop te hebben te voorschijn gehaald, wilde de rijksveldwach ter de dievegge voor den burgemeester gelei den. Op weg naar het gemeentehuis wist zij zich echter los te rukken zij vluchtte den polder in, na eerst nog door een wetering en verschillende slooten te zijn gewaad. De rijksveldwachter kreeg hulp van de veldwachter van Molegraaf .en Ottoland en van een jachtopziener. Zij begaven zich gezamenlijk naar den woon wagen en stelden daar een onderzoek in, of de vluchtelinge er aanwezig was. Na eenigen tijd vergeefs te hebben gezocht, be merkten zij beweging in een nabijzijnden sloot. En jawel, daar zat ze, enkel met het hoofd boven water. Haar vader wilde haar met een stok gaan verdedigen, doch weldra zag hij zich bedreigd door drie blinkende revolvers. De dievegge poogde intusschen weer te ontvluchten, doch werd door een revolverschot tot staan gebracht. Haar vader trok zich langzaam terug en ver dween in den woonwagen, waaruit hjj even later woedend weder te voorschijn kwam, ge wapend met een geweer. De menschen, die in omgeving aan het werk waren, cu het geval met belangstelling hadden gadegeslagen, gingen nn aan den haal. Ook de jachtopziener, op wien de woonwagenbewoner het wel het ergst gemunt scheen te hebben, maakte zich uit de voeten. De drie politie-mannen toonden echter wederom hun revolvers en dit bracht den man tot rede. De politie verzamelde toen gegevens voor het proces-verbaal en daarmede eindigde de scène, die veel beroering gewekt had en in de Alblas- serwaard den schrik voor de gevreesde woon wagenbewoners weer heeft vermeerderd. Een inbreker. Voor eenige dagen vond de politie te Velzen in het bosch van jhr. Boreeel een pakje met kleedingstukken. Bij onderzoek werden nog meer kleediugstukken en ook een nieuwe fiets gevonden. Men kwam tot de overtuiging dat enn inbreker hier een bergplaats had opge slagen. Toen de politie 's avonds weer kwam was de fiets verdwenen en de inbreker was er dus blijkbaar weer op uit. De politie verborg zich en werkelijk kwam de inbreker eenigen tijd later terug. Hij werd gevat, doch gaf den rijksveldwachter Van der Meer een slag met een fietspomp op het hoofd. Deze gaf echter een fliuken opstopper terug, zoodat zijn neus aan het bloeden ging. Naar het politiebureau overgebracht, weigerde de man te spreken en deed zich als gek voor. Den volgenden dag in Haarlem herhaalde hij hetzelfde spelletje. Daar bleek echter dat de fiets te Heemstede was gestolen. De verschil lende inbraken den laatsten tijd gepleegd, o. a. in het kantoor der gemeentelijke waterleiding te Velzen, en ook te Wijk aan Zee, zal de man wel op zijn geweten hebben. Vermoede lijk is de inbreker een Duitscher, Peter genaamd. Hoewel hij nog steeds weigert re speken, zijn de bewijzen zoo afdoende, dat hij zijn straf niet ontloopen zal. Ontploffing bij New-York. Uit New-York wordt gemeld. Honderd wagonladigen en verscheidene lichters met muni tie zijn in de fabrieken van de National Storage Company bij Communiqaw (New-Jersey) ont ploft. Heel New-York heeft ervan getrild. Er zijn vele levens verloren gegaan en er is veel schade aan eigendommen toegebracht ten gevolge van de ontploffing van dynamiet en munitie, die opgeslagen waren op een klein eiland in de baai van New-York. Men hoopt dat het aantal dooden onder de werklieden niet groot is, omdat de outpoffing vroeg in den ochtend plaats had. Er zijn echter reeds 75 menschen naar het hospitaal gebracht. Men zegt, dat er brand aankwam in een opslag plaats munitie, die oversloeg naar een lichter, die met granaatkartetsen geladen was. Met ge looft dat kogels uit de ontplofte granaat kar tetsen dynamiet in waggons tot ontploffing brachten. Er is veel vernield. Ongeval van den Koning van Denemarken. Over een ongeval, dat den koning van De nemarken is overkomen, weet Wolff nog het volgende te melden. Koning Christiaan, die in deze dagen met de Koninklijke familie op het zomerverblijf kasteel (Marselisborg bij Aarhuns vertoeft, ge raakte Vrijdagmiddag op een zeilpartij, die hij alleen in een klein bootje had ondernomen, in de Baai van Aarhuns in het grootste le vensgevaar. De boot sloeg, toen zij op onge veer 1000 M. uit de kust was, door een he- vigen windstoot om. De koning kon zich vastgrijpen aan de boot, die met de kiel naar boven dreefhij verkeerde bijna een uur in dien toestand, steeds tot den hals in het wa ter liggend, lntusschen was het ongeval van den over opgemerkt. De apothekersbediende Madsen, uit Kopen hagen, zwom naar de plaats van het ongeval, waar, spoedig daarop ook een kleine boot aan kwam. De menschen in 't kleine bootje slaag den er door Madsen geholpen, in, de omge slagen boot met den koning aan wal te bren gen De Koning was dermate uitgeput, dat hij aan den kant een kwartier lang moest uitrus ten hij kwam echter spoedig weer bij krach ten en dankte zijn redders op de hartelijkste manier en maakte een schertsende opmerking overden gevaarlijken toestand, waarin hij zich zoo juist had bevonden. Aan boord van de inmiddels ontboden ko ninklijke motersloep kleedde de Koning zich uit, wikkelde zich in wollen dekens en liet zich naar Marselisborg terugbrengen. 's Avonds was de Koning weer geheel wel. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur. Ter Neuzen, 1 Aug. 1916. Mag ik s. v. p. in Uw blad een weinig ruimte om enkele dingen aangaande een in gezonden stuk in de Tern. Courant van den heer Van Splunder plus de fraaie toelichting van den Red, nader te belichten. Ik hoop, dat U me die gastvrijheid niet zult weigeren, zooals der Terneuzensche Cou rant, die me eerst van fantasiebezit beschul digt en nu weer na mijn stukje geweigerd te hebben op minne wijze tracht te kleineeren. Ziehier, hoe de zaak in elkaar zit. In de Tern. Courant is door een of ander correspondent een stukjw geplaatst, getiteld »al te kwiek" naar aanleiding van een aanval van een hond van Van Splunder op een pas- seerend wielrijder, waardoor de gummi-regen jas van laatstgenoemde een heel eind scheurde. De heer Van Sp. wendt zich tot de Neu- zensche Courant en krijgt dadelijk gelegen heid om het veel te overdreven(l) stukje >al te kwiek" te bestrijden. Met veel omhaal van woorden tracht hij de geheele zaak tot een bagatel te reduceeen. Dhr. Van Sp. beschuldigt den correspondent van overdrijving en fantasie. Dit schijnt den Red. der Neuzensche Courant echter minder te bevallen en hij zal de flater, in zijn blaad je gemaakt, nu maar op ondergeteekende af wentelen en daarom zegt hij eerst en schrijft daarna brutaalweg, dat ik, ondergeteekende goed fantaseeren kan. Dat is voorwaar heel knap uitgedacht van dien Red. Van Sp. zal nu wel voldaan zijn, schrijft hij verder. Wat eene geniale oplossing Er ontbreekt echter nog maar aan deze op lossing, dat ik, de man der fantasie, ook vol daan zou zijn. Dat ik fantasie bezit, kan niet anders dan mij verheugen. Dat zou zelfs den Red. der N. Ct. niet misstaan. Indien hij zijn fantasie eens goed had laten werken, dan zou hij toch zeker gemerkt hebben, dat hij totaal het recht mist, mij in dezen aansprakelijk te stellen voor eene flater door een der correspondenten of anders door hem zelf (hij corrigeert immers die heeren hun werk) gemaakt. Dat prachtige berichtje is toch niet op mijn verzoek in zijn blaadje verschenen. Daar sta ik totaal buiten. Dat ik over dit voorval met anderen spreek en het mijne daarover zeg, dat is mijn zaak, denk ik. En als die Red. dat alles maar aardig genoeg vindt om in zijne Courant te schrijven, zonder de zaken terdege te onder zoeken, dan is dat natuurlijk zijn zaak. Op de laatste schimscheuten van den Red. over 't verlies van een velletie etc. alleen dit Verstaat deze heer onder beleefdheidsvormen en hoogstaan zulk een wijze van bestrijding en dan nog geen gelegenheid geven tot re pliek ook Dat is bepaald fair. Met dank voor de plaatsing mhr. de Red. J. A. RIJNBERG. TER KEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Juli. Livi- nus Leoncius van Bracken, 27 j., jra. en Leontine Martha van Vooren, 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Juli. Josephus Bogaert, 24 j., jm. en Anna Doppegieter, 19 j., jd. Pieter Johan Stute, 25 j. jm. en Cornelia Tanneke Kaan, 26 j.,j.d. Geboorten. 25 Juli. Adriaan z. van Cornelia Kaijser en Tanneke de Kraker. Bonna, d. van Weasel Leunia en Elsje Judith Maria van Leuven. 28 Juli. Adrienne Irma, d. van Pelrua Johannes Cortvriendt en Alice Marie Buijsse. Rooktje, d. van Jan van LaDgevelde en Janna Suzanna Harms, DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 2 Aug. 4.32 4.45 Donderdag 3 5.2 5.19 Vrjjdag 4 5.35 5.50 Zaterdag 5 6.9 6.28 Zondag 6 6.49 7.11 Maandag 7 7.37 8.5 Dinsdag 8 8.39 9.18 -^er Electrische Drukkerij van M. DE JONGE, kan terstond geplaatst worden om in het vak te worden opgeleid. De Notaris J. A. Dregmans te Axel, zal ten verzoeke van den heer P. J. VISSER, Hotelhouder te Ter Neuzen, in na te melden Hötel op Donderdag den 24 Augus tus 1916, des namiddags 2 ure, verkoopen KOOP I. Het in volle bedrijf en met uit stekend succes gedreven wordend (met vergunning door de Kroon verleend), staande aan de Markt te Ter Neuzen, kadastraal bekend Sectie L no. 85, groot 1 Are 53 Centiaren, benevens het recht van erfpacht tot 31 December 1989 op 19 centiaren stoep. KOOP II. De gunstig, nabij het Hotel ge legen kadaster sectie L, no. 99 groot 79 cen tiaren. KOOP III. Een perceel zeer gunstig gelegen aan den Provincialen weg Neuzen Axel, kadaster sectie M no. 325, groot 11 Aren 35 c.A. of 76 Roeden. Aanvaarden bij de betaling zijnde 3 maan den na toewijzing. Nieuwe zending DAMES- EN HEEREN Jacs. de M- Ter jVeuzen,

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3