een flinke Dienstbode, „Ter Neuzensch Volksblad." tHEDHATIËk KLOOSTERBALSEM Loop der bevolking te Ter Neuzen. JAC. DE KOK - TEII NEUZEN. is een blok aan 'tbeen, Kerknieuws. Kantongerecht te Ter Neuzen. Laatste Berichten. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Tegei)lSeptemberbenoodigd: Koning der Balsems het bekende huismiddel was, maar B. en W. hadden te kennen ge geven, dat dit geen reden mocht zijn om het maken uit te stellen. Dhr. Dees verdedigde den put zelfs met warmte, die kan ten goede komen aan allen en hij hoopt natuurlijk dat het er velen zullen zijn die daar bou wen. Misschien stelt hij voor in die omge ving nog wel een algemeene aardappelkelder te maken, waar de omwonenden dan evenals de landbouwers hun wintervoorraad kunnen opdoen jammer dat de kruitkelder afge broken is. Dbr. Nolson was allerminst bevredigd is er geen schuld bij een der betrokken ambte naren, dan is die er bij B. en W., de put was heelemaal niet noodig degenen die daar bonwen, zullen allen wel een welput kunnen laten zetten. Wilde men het dan toch doen, dan had men den put meer in een algemeen centrum kunnen zetten, daar bij Vercouteren, dan hadden meerderen er wat aan kunnen hebben, die er nu ver van verwjjderd wonen bij meent, dat het eerst in den Raad had moeten besproken worden. Hij acht het geld weggegooid. De Voorz. betoogt, dat de uit voering van het plan aan B. en W. was op gedragen en dat, indien zij binnen het ge raamde bedrag blij zen, zij het plan tot in orde brengen van het terrein krachtens de machtiging van den Raad naar redelijkheid kun nen uitvoeren. Dhr. Nolson had beter geacht, er mede in den Raad te komen. Dhr. D. Scheele was het daarmede eens dan was veel voorkomen. Dhr. Van Nes vestigt er ook de aandacht op, dat het wel tot gevolgtrek kingen aanleiding moest geven, waar er nog nimmer over gedacht werd, elders een water put te maken. Dhr. De Jager deelt nog mede, dat zelfs bij de commissie van fabrica ge er niets van bekend was. Dhr. D. Scheele acht in deze den goeden weg niet bewandeld. Toen was het uit, met de openbare behan deling en de Raad begaf zich in commissori ale vergadering, zeker om weer in het geheim een of ander voor te bereiden voor latere openbare behandeling, wat meer en meer ge bruik schijnt te worden, doch wat naar al meermalen gebleken is, nu juist niet altijd de verwachte resultaten oplevert. In de gisteren alhier gehouden algemeene vergadering van de vereeniging »Ziekenzorg« alhier, was een schrijven ingekomen van den heer M. Eijke waarin deze mededeelt, dat hij wegens gezondsheidsredenen als administrateur van het Ziekenhuis en als bestuurslid ontslag neemt. Wegens de vele diensten aan de vereeniging bewezen, wordt op voorstel van den voorzitter, de heer M. Eijke met algemeene stemmen be noemd tut eere-lid. In de daardoor ontstane vacature en in die, onstaan, door het vertrek van den heer J. C. Heijblom, wordt voorzien door het verkiezen tot bestuursleden van de heeren L. J. Geelhoedt en R. Nolson. Verder werd besloten het reglement te wij zigen in dien zin, dat bij de inrichting door het bestuur zal worden aangesteld een bezoldigd administrateur-boekhouder. Dinsdagavond is onderhandsch aanbesteed het bouwen van een R. K. school te Sluiskil. Aannemer was de heer A. J. de Krijger aldaar. Maandag 1.1. kwam te Hoek (Paradijs) iemand bij een bewoner ten einde van hem eenige poeljes te koopen. De eigenaar verkocht die kippen aan den onbekende voor ƒ2 per stuk, welke, 20 stuks in getal, den volgenden dag zouden worden afgehaald en betaald. Toen de eigenaar echter den volgenden morgen vroeg bij zijn kippenhok kwam bleek hem dat er geen kooper aanwezig was, doch dat de kippen des nachts waren verdwenen. Voor het toelatingsexamen tot de Mid delbare Technische School voor electrotechniek en werktuigkunde te Dordrecht is o. m. ge slaagd de heer J. H. Goslinga van Axel. Maandagavond uitte in een café te Stop peldijk een zekere P. beleedigende uitdruk kingen over de Regeering en over H. M. de Koningin. Daar was ook bij een zekere O., varkensslager uit de omgeving, die uit Bel gische ouders geboren, in ons leger diende en onlangs met klein verlof was thuisgekomen. Hij waarschuwde P., dat hij moest oppassen met het bezigen van die hier niet te noe men beleedigende woorden over de Neder- landsche Vorstin. P., een groote kerel, gaf O., die wat kleiner is, tot dank voor die waarschuwing een stomp in de borst. Maar dat viel tegen, want O., die vrij pootig schijnt, gaf P. een geducht pak slaag en wierp hem ten slotte op de tramrails voor de deur. On- dertusschen waren ook de marechaussees ge waarschuwd, die van een en ander proces verbaal opmaakten. De heer C. Hoogerwerf van Koewacht is met ingang van 1 Augustus benoemd tot kommies 3e klasse te Velden (Limburg). Op het bericht, dat een Fransch water vliegtuig in zee was gevallen aan de Zeeuwsch- Vlaamsche kust bij Cadzand, is een boot van de marine uit Vlissingen op onderzoek gegaan, maar intusschen hadden de Duitschers het vlieg tuig reeds weggehaald. Vermoedelijk was de vliegmachine die bedoeld werd in het volgende bericht uit Berlijn Den 24sten Juli, 's nam. werd ten noorden van Zeebrugge een Engelsche tweedekker door een Duitschen onderzeeër beschoten en tot da len genoodzaakt. De inzittenden, twee officie ren, werden door een Duitsch vliegtuig ge vangen genomen en met hun vliegtuig aan boord van den onderzeeër naar Zeebrugg ge bracht. Benoemd met ingang van 1 September a.s. tot onderwijzer te Schoondjjke de heer Joz. Basting te Zuidzande. Zondag 27 Augustus a.s. zal de derde open luchtsamenkomst van vrijzinnig godsdienstigen in Zeeland te Sehoondijke worden gehouden. Al sprekers hopen daar op te treden de hee ren Dr. J. Beek, Ned. Herv. Pred. te Water landkerkje Prof. Dr. B. D. Eerdmans, lid der Tweede KamerDs. A. L. Th. van der Ven, veldpredikerDs. H. Vermaas, Ned. Herv. Pred. te Lochem en Ds. E. van Ruijtenberg, Ned. Herv. Pred, te Oostburg; terwijl de zang- vereeniging van vrijz. godsd. te Middelbrug, daartoe uitgenoodigd, hare welwillende me dewerking heeft toegezegd, Woendag is door de marechaussee te Sluis een persoon aangehouden die zestien jaar geleden door de rechtbank te Middelburg werd veroordeeld tot een maand gevangenis straf en wiens aanhouding werd verzocht. In de Donderdag te St. Kruis gehouden buitengewone vergadering van stembevoegde ingelanden van het waterschap Grooten Boom en Goodsvliet is met alle uitgebrachte stem men tot ontvanger-griffier van dat waterschap benoemd de heer J. J. van der Hooft, secre taris van St. Kruis te Aarden burg. Besmettelijke ziekten. Van 19 25 Juli zijn uit Zeeland ter ken nis van den Centralen Gezondheidsraad ge komen gevallen van diphtheritis te Eikerzee en Westdorpe; en van roodvonk te Hulst, Ter Neuzen, Philippine, Stavenisse en Vlissin gen. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen vertrokken G. B. Bodewes, werkman, Dekkerstraat 3 naar Winterswijk F. A. Kolijn, kommies rijks belasting, Lange Kerkstraat 81 naar Huibergen J. van den Bos, arbeider, P 115 naar Axel S. S. van der Gouwe, zonder beroep, P 59 naar Hoek T. de Feijter, dienstbode, O 213 naar Axel J. Schroe'vers, zonder beroep, Schoolweg 35 naar Yerseke C. J. Stekeleüburg, ziekenverpleegster, 8 N naar Utrecht A. A. D. van den Eeckhout, landbouwersknecht, P 69 naar Hoek L. M. de Neree Tot Babberich, ingenieur rijks water staat, Westkolkstraat 8/10 naar Goes. Zondag 30 Juli 1910. 's («ravenhage, Tweede Kamer. Na ge- kouden comité-generaal kreeg de heer Spiek man gelegenheid den Minister van buitenland- sche zaken te vrageD, welke stappen de re geering heeft gedaaD inzake het vasthouden onzer visscherschepen door Engeland. De Mi ister van Buitenlaodsche Zaken ant woordde, dat de Britsche regeering hem onlangs mededeelde, dat wanneer onze regeering niet kan zorgen, dat niet langer voortbrengselen onzer zeevisscherij naar Duitschland worden uitgevoerd, de Britsche regeering verplicht zon zijn, de Nederlandsche visseherschepen prijs te maken. De Minister heeft hiertegen verzet aange- teekend, onder opmerking dat de Britsche handelswijze strijdig zou zijn met de Haagsche tractaten en de Britsche regeering zelf ook visch op de open markt kan koopen. De Minister heeft daarbij gewezen op de ontstemming hier telaode verwekt door het bericht omtrent de door de Engelsche regee ring gestelde voorwaarden, bd dat zulks zoude neerkomen op het stopzetten der visscherij. Nog sprak de Minister tegenover de Britsche regeering de verwachting uit, dat de schepen zullen worden vrijgelaten. Uit Maassluis wordt gemeld, dat weer twee Vlaardinger loggers door de Engelschen zijn aangehouden. EERSTE KAMER. Voor de afdoening van de belastingontwer- pen w. o. de successiewet werd op voorstel van den heer 't Hooft besloten deze in banden te stellen van een commissie van voorbereiding van vijf leden. Daarna werden eenige kleine wetsontwerpen aangenomen. Bij de behandeling van de suppletoire ma- rinebegrooting deed minister Rambonnet me- deelingen omtrent de behandeling van sche pelingen te Soerabaja. De Minister heeft een commissie benoemd om de gerepatrieerde schepelingen te hooren. De dagorder van den vlootvoogd maakt een bevreemdenden indruk en de regeering wenscht de order niet in bescherming te nemen. Na eenige discussie werd het ontwerp tot aankoop van de stoomtramlijn. Babat Djarn- bang met 245 stemmen aangenomen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 29 Juli 2.24 2.42 Zondag 30 2.59 3.14 Maandag 31 3.31 3.46 Dinsdag 1 Aug. 4.1 4.18 Woensdag 4.32 4.45 Donderdag 5.2 5.19 Vrjjdag 5.35 5.50 bij JAN DONZE A.Hz. Noordstraat. Ter Neuzen. BOODSCHAPMANDEN. BOODSCHAPNETTEN. BOODSCHAPTASSCHEN, opvouwbare. RIJWIELMANDJES. Abbonnecrd U op het belet U het gaan en foltert U eiken vochtigcn dag, bij elke weersverandering, opnieuw met vreeselijke smarten. Gij lijders aan Rlieumatiek, Jicht, Rliciimatisclie Zenuwpijnen, Spit in den rug, Stijve Nek, Stram heid in de ledematen waarom verzacht gij niet onmid- delijk Uw lijden? Weet gjj wel dat de een heerlijk wrijfmiddel is? Laat U toch met dit veelgeroemde huismiddel wrijven, zooals zoovele lijders vóór U deden en weldra zult ook gij den onschatbaren Kloosterbalsen prijzen. Voor ouden van dagen, die klagen over stramheid in de ledemateD, is de Kloosterbalsem dikwijls een uitkomst. Ontelbare ge- nezenen noemen dan ook de Kloosterbalsem de bij alle soorten wonden ontvellingen kneuzingen huiduit- roos, aambeien, winterhanden en -voeten. De Rloostcrhalsem werkt verzachtend, zuiverend, sehaadt nooit en moet overal bij de hand zijn. Neem in potje een huis, het bederft nooit. Prijs per pot van 20 gram 40 cents, van 50 gram f 0.80 van 100 gram f 1,25, van 250 gram f 2,50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekeningL. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar bij alle drogisteD, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKELeunis Axel, II. J. VAN DIXHOORN en L„ B. A. ROLFF Lz; Hulst, F. L. VERW1LGHENv. d. Hooft te Zaamslag, D. RIEMENS-Janssen. -or léïsté Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/a u., Ds. A. Timmerman en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Sluiskil. Voorm., 9'/8 u., dhr. L. Dek. HHlst. Voorm. 9'/a u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 10 u., Lezen eener leerrede en nam. 3 u., Ds. S. Qroeneveld, Hoek. Voorm. 10 u., Ds. S. Groeneveld en nam. 3 u., Lezen eener leerrede. Gereformeerde gremeeute (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 61/, u., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u,en 6'/a u., Ds, Van Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/a n., Evangelisatie. Zitting van 14, uitspraak van 28 Juli 1916. VEROORDEELD ZIJN ter zake van: Het overtreden van eenige Militaire Verordening. P. M., gareelmaker te Axel, tot 150, subs 30 dagen hechtenis met teruggave der zeep. G. J. G., handelaar te Axel, tot f 50 subs. 15 d. h. mot teruggave van het in beslag genomene. M. A., zonder beroep te Sas van Gent, tot 5 subs. 3 d.h. Overtreding der Leerplichtwet. J. d. G., veldarbeider te Axel, t. f 4 subs. 4 d. h. (bij herhaling.) C. d. M., veldarbeider te Zaamslag, t. f 4 subs. 4 d. h. (bij herhaling.) A. v. H., arbeid ster. P. P., arbeider beiden te Westdorpe J. K., landb. te Axel, allen t. f 2 subs. 2. d. h. Niet behoorlijk met voertuig naar rechts uitwijken. M. F., voerman te Ter Neuzen, t. 5 subs. 5 d. h. Rijden met rijwiel zonder licht. J. H., arbeider te Ter Neuzen; P. F. D, werk man te AxelC. d. M., machinst te Ertvelde A. H., arbeider te Philippine; G. D., landb. knecht te Hoek J. H., dienstbode te Ter Neuzen C. K., arbeider te Westdorpe; P. E. d. O. landb. te Sas van Gent8. P. v. d. H., metselaar te Ter Neuzen J. J. IJ, arbeider te Zaamslag; P. d. H landb. te AxelW. d. K., landb.kn te Zaamslag, allen tot f 2 subs. 2 d. h. J. d. R., landb. te Ter Neuzen J. H., arbeider te Zaamslag, beiden t. 2 subs. 1 week tuchtsch. Zich na sluitingsuur in een herberg bevinden. C. A. A. W., kantoorlooperA. If. R., arbeider J. G. v. d. K., arbeider allen te Sas van Gent, elk t. 2 subs. 2 d. h. In staat van dronkenschap de orde verstoren. M. J. R., z. b. te Hoek, t. f 5 subs. 5. d. h. Openbare dronkenschap. P. J. M. varenegezel te Ter Neuzen, t. 5 sub3. 6 d. h. A. E. P. visscher te Philippine, t. f 3 subs, 3 d. h. K. F. v. P. leurder te SluiB, t.f 3 subs, 3 d. b. Het loopen over den spoorweg. M. D., z. b. te Ter Neuzen, t. 0,50 subs. 1. d.h. ONTSLAGEN van rechtsvervolging is J. v. d. L., liedjeszanger zonder woonplaats. VRIJGESPROKEN ZIJN C. M. leurder te Zaam slag; A. C. A. E. verhuurder van auto's te Ter Neuzen. TERUGGEGEVEN aan de ouders (zonder straf) is E. R. D., sehipperskn. zonder woonplaats. 2 3 4 MM

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3