Moeders, Loop der bevolking te Ter Neuzen. schreeuwt Uw kleine De KLOOSTERBALSEM kan uitkomst geven!! KLOOSTERBALSEM. de Koning der Balsems. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hxgwatergetij te Ter Neuzen. omdat de huidplooien rood, open of ontstoken zijn. Algemeen geroemd Huismiddel, Het stoomschip is gebouwd op de werf van J. K. Smit te Kinderdijk de machines zijn geplaatst en geleverd door de N. Y. Machine fabriek Alblasserdam te Alblasserdam. De grootste lengte van het schip is 44.70 M. en de grootste breedte 7.35 M., de holte in de zij midscheeps tot den onderkant 3.15; het promenadedek is hoog 2.175 M. De inrichting zoowel van de tijdelijke ver blijven voor de passagiers, als die voor de be manning is keurig, Beneden is een kajuit le en 2e klasse, en er is ook aan dek zoowel een salon voor de eerste als een voor de tweede klasse. Verder heeft men een promenadedek, waar glazen-af schuttingen hen die een zitje hoog boven het water verkiezen, beveiligen kunnen voor den op het Scheldewater dikwijls zoo hinderlijken tocht. Op het promenadedek bevinden zich ook watertanks ter voorziening in de behoefte voor de toiletten en de closets. Aan dek is er voor de le klasse ook een salon niet-rooken men vindt er voorts ook een conducteurskamer en een postkamer. De machinerie van het schip is ingericht met stoomaanzet werk. De gecontracteerde snelheid is 11.75 mijlen en bij de proefvaart is gemaakt ruim 12 mijlen. Zoowel de com missie van toezicht als het personeel der pro vincie, dat aan boord was, was geheel tevreden. Van den stuurman en den kapitein vernamen wij, dat het schip zeer vast op het water ligt. Er werd gevaren van af Vlissingen, 6 runs voor de mijlpalen, voor controle op de vaart. Toen ging de reis tot aan Walsoorden, waar het roer gewend werd. Daarna werd gevaren naar Hoedekenskerke, waar de boot aan den steiger meerde, die door de heeren van den stoombootdienst, werd opgenomen. Vandaar voer men naar Ter Neuzen, welke haven om streeks half vijf werd bereikt. De commissie van toezicht, met den directeur en de verge zellende heeren stapten aan wal en vertoefden er een paar uur waarna de terugtocht naar Vlissingen werd ondernomen. In de Dinsdag te Axel gehouden raads zitting, waarbij afwezig waren de voorzitter, de heer L. J. den Hollander, (aan wien van 129 Juli verlof is verleend) en de heer P. Dr6gmans, werd de gemeenterekening over 1915 in ontvangst tot een bedrag van f61.887.065 en in uitgaaf f 59.227.60, in handen gesteld van een commissie tot onderzoek. Tot leden der commissie inzake reclames hooldelijken omslag werden benoemd de heeren E. Dekker, J. de Peijter en J. Oggeltot lid der commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd de heer D. A. van Houte met hem was aanbevolen de heer C. Dijkwel. Op de voordracht voor zetter werden geplaatst de heeren J. Smies, aftr., M. Wollert, aftr., J. Verrijzer en P. Dekker Fz. Gunstig werd beschikt op een verzoekschrift van den heer C. M. van Leeuwen om afwijking van art. 12 der bouwverordening. Ten slotte kwam in behandeling een ver zoekschrift van den burgemeester, om onthef fing van inwoning in de gemeente wegens ge mis aan geen geschikte woning. De raad oor deelde, dat het nooit in het belang van de gemeente kan zijn, als de burgemeester in een andere gemeente woont, doch dat er in dit geval geen bezwaar bestaat om vergunning te verleenen, om hoogstens één jaar in de ge meente Ter Neuzen te wonen, aangezien er op dit oogenblik geen woning in de gemeente beschikbaar is. Bij eventueele inwilliging van het verzoek verlangt de raad dat de burge meester voor de ingezetenen zal te spreken zijn des Maandags, Woensdags en Zaterdags des voormiddags van 101/, tot 12 uur en ge durende de maandan Augustus en September 1916 en Mei, Juni en Juli 1917 bovendien des Donderdagsavonds van 6 7'/2 uur. Aan Burg. en Wetb. werd opgedragen een onder zoek in te stellen voor het koopen of bouwen van den woning voor den burgemeester. Onder de gemeente Zaamslag verkocht een landbouwer dezer dagen een partij ajuin te velde tegen ƒ1000 per geraet. Het voor nemen bestaat, die ajuin later naar het bui tenland uit te voeren. Benoemd tot griffier bij het kantonge recht te Hulst Mr. J. H. Hooft van Iddekinge, waarnemend griffier bij het kantongerecht te Harderwijk. Geslaagd te Venlo voor het eind-examen H. B. S. 5-jarigen cursus de heer R. Verhagen van Graauw. Door Gedeputeerde Staten is benoemd tot lid der commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting, standplaats Oostburg, de heer W. P. Verplanke te Biervliet, ter ver vanging van den heer Mr. A. A. J. van den Broecke, te Aardenburg, die overleden is. Door den burgemeester der gemeente Aardenburg is Woensdag beslag gelegd op een partij regeeringssuiker, aangezien deze door den grossier niet voor den maximumprijs werd geleverd. Deze suiker zal nu voorde maximumprijzen aan den ingezetenen worden verkocht. Met dien verkoop werd Woensdag aangevangen en Donderdag was reeds 200 K.G. suiker verkocht. Getracht zal worden thans van gemeentewege, suiker aan te koopen bij het regeeringssuiker- bureau om op die mannier den geheelen suiker verkoop in handen te hebben, zulks in 't belang der ingezetenen. De winkeliers toch kunnen zich in het algemeen moeilijk aan den maximumprijs houden, omdat door den groot handel, de maximumprijzen, daarvoor vastge steld, sterk worden overschreden. Op den gehouden duivenwedstrijd naar 's-Hertogenbosch speelden uit Z.-Vlaanderen de clubs van Groede, Cadzand, Oostburg, Schoondijke en Zuidzande mee. Zoowel met oude als met jonge duiven werd gevlucht. De le prijzen vielen ten deel aan J. Lauret te Groede, W. Brevet en A. Gardeijn te Cadzand, A. Risseeuw en J. Aers te Oostburg, W. de Zwart te Schoondijke en I. Schippers en A. le Grand te Zuidzande. In Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. is aller wegen het snijden van kropaar begonnen. Door de opkoopers wordt 5 tot 6 ct. per K.G. uitbetaald. Vroeger ging dit graszaad naar Engeland, doch thans zal het in het land blijven. De Donderdag in de St. Crt. voorko mende opgave van het aantal gevallen van besmettelijke ziekten, wijst geen enkel geval van nekkramp meer aan. In Zeeland kwamen van 12—18 Juli ter kennis van den centralen gezondheidsraad een geval van roodvonk te Axel en een geval van diphteritis te Ter Neuzen. Van de grens. In de laatste dagen zijn in de Belgische grensplaatsen Sint-Laureyns en Maldeghem vele Duitsche gewonden gekomen uit het Zuiden. Ze worden in de openbare gebouwen ondergebracht. De Duitschers treden de laatste dagen weer streng op tegen de Belgen, die willen spreken met kennissen aan den draad. Een nieuw besluit der Duitschers zegt, dat geen enkel varken mag geslacht worden zon der toestemming der Kommandantur. Nabij Waterland-Oudeman werd een Duitsch schildwacht getroffen door een kogel in het been. Waar deze kogel vandaan kwam kon niet geconstateerd worden. De laatste dagen leggen velen nabij de grensstreken zich toe op het smokkelen van peper. Naar men verneemt is door de Duitschers de graanoogst opgenomen in het land van Waes, en zal daar ieder landbouwer te zorgen hebben, dat bij de opvordering hij zooveel graan inlevert, als nu is geschat, dat hij kan dorschen, behoudens een mindering, die kan worden toegestaan voor eigen gebruik door den landbouwer. Ook het stroo is reeds bij voorbaat gere- quireerd de landbouwer kan 100 K.G. be houden per paard en per koe. Er is tevens bevolen, dat allen, die een boerenkar of wagen hebben, daarmede naar *St. Nicolaas moeten komen het doel hiervan is onbekend. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd A. 1. Vermeire, dienstbode, P 108 van Sas van Gent I. H. Malefason, slagersknecht, Q 182 van Hulst J. de Putter, landbou wersknecht, P 75 van Biervliet C. A.Jelijt, schoenmaker, Pelmolengang 3 van Hulst J. J. Huijssen, adj.-commies ter secretarie, Grenulaan 43 van Delft P. I. de Hullu, rij wielhandelaar, Westkolkstraat 32 van Schoon dijke I. Bakker, Veldarbeider, Javastraat 44 van Zaamslag. Vertrokken S. A. Dees, zonder beroep, Klaassenstraat 19 naar Breskens A. 1. Hoosemans, koop man, Westkolkstraat 8/10 naar Amsterdam M. Everaert, dienstbode, Korte Kerkstraat 8 naar Boschkapelle M. Drabbe, landbou wersknecht, O 75 naar Zaamslag. Ontvluchte krijgsgevangenen. Te Roermond arriveerden Donderdag nog een Franschman en twee Finnen. Vrijdagmor gen kwamen zevenRussen, waaronder een kozak, over de grens. Te Venlo kwamen twee uit Duitsche krijgs gevangenschap ontvluchte Franschen over de grens, Te Winterswijk zijn na eene reis van 17 nachten vier krijgsgevangenen, drie Fransche soldaten en een Russische onderluitenant, aan gekomen, die uit het kamp bjj Cassel ontvlucht waren. Uit Zevenaar meldt men Donderdagavond kwam hier aan uit het naburige Beek, waar hij ons land wist te be reiken, een Frans militair (adjudant), wien het gelukt was .uit het krijgsgevangenkamp te Munster te ontsnappen. De man droeg een pakje versnaperingen welke hem hier waren verstrekt, vol trots onder den arm en kon zijne groote vreugde kwalijk verbergen. Diefstal in een vliegkamp. Men meldt aan het >U. D.c, dat men in het vliegkamp te Soesterberg Maandag tot de ont dekking kwam, dat uit daar aanwezige auto's magneten waren gestolen ter waarde van on geveer 2000. Roekeloosheid. 1 e Heerlen wilde jl. Dinsdag, naar de »L Kr.« meldt, de 2l-jarige milicien-infanterist, Hubert Heynen, die van verlof uit zjjn woon plaats Schaesberg naar zijn garnizoen terug keerde, op het balkon van de reeds vertrek kende trein springen. Hjj sprong mis en kwam onder den wagon terecht. Onmiddelijk was de ongelukkige een lijk. Oplichter aangehouden. De soldaat-oplichter, die voorgevende een zoon te zijn van ds De Vogel, te Puttershoek. verschillende personen te Delft en elders be dragen aan geld afhandig wist te maken, is te Gouda door de polite aangehouden, 't Bleek te zijn de pontonnier G., in garnizoen te Dord recht. Thans simuleert hij krankzinnigheid. In De (Belgische) Legerbode is onlangs medegedeeld, dat de familie Desmui, uit Lokeren zeven zonen op front had, waarvan er een roemrijk te velde is gesneuveld. Naar men thans aan het blad schrijft, heeft echter de familie Moeyersoms-De Meyer, uit Beernaonck (Antwerpen) het record. Van die familie zijd n.l. zeven zonen en een schoon zoon te velde. BOEKAREST, 21 Juli. Volgens een der Balkanbladen is onder het 18e Boelgaarsche infanterie-regiment muiterij uitgebroken. Het 16e regiment, hetwelk werd uitgezonden om het oproer te onderdrukken, heeft zich daarop met de muiters verbonden. PETROGRAD, 20 Juli. Het offensief bij den rechtervleugel maakt goeden voortgang. Eenige van onze afdeelingen kwamen 18 dezer meer dan 15 werst vooruit en maakten ge vangenen. PETROGRAD, 20 Juli. Het Russische mi nisterie van buitenlandsche zaken deelde op 19 Juli door bemiddeling van de gezanten van de Ver. Staten en SpaDje te Petrograd, aan de Ottomaansche regeering mede, dat voor taan de Haagsch conventie van 1907 aan gaande de toepassing jvan de beginselen der conventie van Genève betreffende den oorlog ter zee, niet zal gelden voor Turksche hospitalen. NEYV-IORK, 21 Juli. De correspondent van het Wolff-bureau verneemt uit Washington, dat de Ver. Staten in het belang der neutra liteit maatregelen willen nemen om den datum van het vertrek van de »Deutschland" geheim te houden. PARIJS, 21 Juli. Havas verneemt uit AVashington, dat de verhouding tusschen Amerika en Turkije zeer gespannen is en dat de Ver. Staten oorlogsschepen naar de Mid- delandsche zee zenden. Het antwoord van Turkjje op de Ameri- kaansche nota over de beslaglegging op eigen dommen en belangen van consulaire agenten te Damascus, wordt door de Amerikaansche regeering onvoldoende geacht. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 22 Juli 7.47 8.13 Zondag 23 8.44 9.16 Maandag 24 9.52 10.32 Dinsdag 25 11.11 11.49 Woensdag 26 0.23 Donderdag 27 0.53 1.20 Vrijdag 28 1.43 2.5 A DVERTENTIËN. Wasch elke 3 uur de open plekken met heet water (zoo heet als Uw hand verdragen kan) droog ze flink en zorgvuldig af en besmeer ze met den De kLOOSILHBALSEM werkt heerlijk en verzachtend bij open plekken, ontstoken huid, brand-, stoot- en snij wonden, zweren, huiduitslag, bloedbleinen, ring- en dauwworm. De KLOOSI ERBALSE.il is een beproefd wrijfmiddel bij rhenmatische pijnen, spierverrekkingen, spit in den rug, jicht, stramheid in de ledematen. De KLOOSTEBBALSE11 aanbevolen bij aambeien, winterhanden en -voeten of gebarsten handen, is een Prijs per pot van 20 gram 40 cents, van 50 gram f 0.80 van 100 gram f 1,25, van 250 gram f 2,50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Leunis Axel, II. J. VAN DIXHOORN en L„ B. A. ROLFF Lz; Hulst, F. L. VERWILGHEN—v. d. Hooït; te Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen. Zondag 23 Juli 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9>/a u., dhr. L. Dek en nam. 2 u„ Ds. W, J. van Lindonk van Hontenisse. Sluiskil. Nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Yoorm. 9'/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 10 u., Ds. Groeneveld. H. A. en nam. 3 u., Ds. Groeneveld. Dankzegging. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6'/, u., Ds. Överduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen-. 10 u., 3 u ,en 61/, u., leeskerk. Lokaal ,,Eben-IIaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. öOj u., Evangelisatie. 11 11 11 fiw

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3