Vrijzinnig Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch?Vlaanderen. Maximum prijzen. LIJST MILITIE. Tweede Zitting tan den Militieraad. MILITIE. No. 2692. Woensdag 19 Juli 1916. 27e Jaargang. van eenige groentensoorten en vroege aardappelen met daarvoor aangenomen maximumprijzen. GROSSIERSPRIJZEN. KLEINHANDELPRIJSEN. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 76 eent voor binnen en buiten Ter Neuzen. Voor België 96 oent bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekhandelaren, Brievengaarders en den Uitgever. Telef. Intere. No 15. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1 tot en met 6 regels 60 sent; elke regel meer 10 eent. Bjj abonnement aanmerkelijk ver minderd tarief. Grootere letters naar plaatsruimte- Redactie-adres: Noordstraat 10, Ter Neuzen Deze Courant verschijnt eiken Woensdag- en Zaterdagmorgen bjj den Uitgever M DE JONGE, te Ter Neuzen. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt, ter voldoening aan de missive van Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, ter kennis van de in gezetenen de navolgende Bloemkool le soort9 cents per stuk. id. 2e soort5 id. (uitschot) 2'/, Peen (jonge) le soort (25 wortelen per bos) .4 bos. Peen (jonge) 2e soort (25 wortelen per bos) .3 Peen (zware) le soort (18 wortelen per bos) 4 Peen (zware) 2e soort (18 wortelen per bos) 3 Doperwten le soort 14 K.G. id. 2e soort .10 Tuinboonen 4 Kropsla le soort 1.— per 100 krop. id. 2e soort 0.75 100 Vroege aardappellen (ronde) (1) 61/, cents per K.G. Vroege aardappelen (muizen) (1) 5>/3 Afgehaald aan den winkel of bij straat verkoop door venters, die geen winkel hebben.) Bloemkool le soort 12 cents per stuk. id. 2e soort 8 id. (uitschot) 4 Peen (jonge) le soort (25 wortelen per bos) 6 bos. Peen (jonge) 2e soort (25 wortelen per bos) 4 Peen (zware) le soort (18 wortelen per bos) 6 Peen (zware) 2e soort (18 wortelen per bos) 4 Doperwten le soort 19 K.G. T 2e luinboonen7 Kropsla le soort 2 kro'p. 2e soort 1 Vroege aardappelen (ronde) (1) 9 K.G. Vroege aardappelen (muizen) (1) 8 Alle prijzen gelden voor versche waar van gewone hoedanigheid. Klachten over niet-inachtneming van boven vermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde op de lijst niet vermelde artikelen maxima vast te stellen, of wel om met het oog op plaatselijke omstandigheden voor eene bepaalde gemeente wijziging in de maxima te brengen, behooren gericht te worden tot den Burgemeester. (1) Deze prijzen hebben betrekking op de gewone soorten vroege aardappelen, dus niet op de fijne zandaardappelen. De Burgemeester der gemeente TER NEU ZEN maakt bekend, dat de tweede zitting van dtn Militieraad voor de ingeschre venen voor de militie, lichting 1917, dezer gemeente zal plaats hebben te Vlissingen, in het stadhuis op Dinsdag 1 Augustus 1916, des voormiddags te 10 uur. In de tweede zitting wordt uitspraak gedaan omtrent le. geschiktheid voor den dienst van hemte wier aanzien het gevoelen der geneeskundi gen van den keuringsraad niet van gelijke strekking was 2e, geschiktheid voor den dienst van lienvan wie een nieuw geneeskundig onderzoek is aangevraagd 3e. vrijstellingvan in hetzelfde jaar geboren broeders 4e. vrijstellingwaaromtrent buiten schuld van henwie zij geldtin de eerste zitting van den Militieraad geen uitspraak kon woeden gedaan 5e. uitsluiting van hen te wier aanzien sedert de eerste zitting van den Militieraad eene reden tot uitsluiting bekend geworden is, voor zoover zij niet reeds bij onherroepelijk geworden uitspraak vrijgesteld of ongeschikt bevonden zijn. Geneeskundig onderzoek. In het algemeen is ieder ingeschrevene, omtrent wiens geschiktheid voor den dienst het gevoelen der geneeskundigen van den Keuringsraad niet van gelijke strekking was of omtrent wien na de uitspraak van den Keuringsraad binnen den voorgeschreven tijd en op de voorgeschreven wijze een nieuw ge neeskundig onderzoek is aangevraagd, verplicht op den bepaalden tijd voor den Militieraad te verschijnen en zich aldaar aan het onderzoek te onderwerpen. Zoo noodig kan hij met den sterken arm voor den Raad worden gebracht. Hij kan echter aan den Commissaris der Konin gin in de provincie het verzoek doen om het onderzoek voor een anderen Militieraad te ondergaan. Dit verzoek kan ongezegeld zijn, doch moet gefrankeerd verzonden worden. In afwijking van den algemeenen regel behoeven voor den Militieraad niet te verschijnen de ingeschrevenen, voor wien door hen zelf dan wel door hun vader, moeder, voogd of curator een nieuw geneeskundig onderzoek is aange vraagd en die bij pader inzien zich niet aan een nieuw geneeskundig onderzoek wenschen te onderwerpen, daar, ingeval zij niet verschij nen en zij niet verkeeren in een der gevallen onder lo. en 2o. vermeld, de aanvrage als vervallen wordt beschouwd. Voorts behoeven niet te verschijnen de ingeschrevenen lo. die doen blijken door ziekte of gebreken tot die verschijning buiten staat te zijn De hier bedoelde ingeschrevenen wor den onderzocht op de plaats, waar zjj zich bevinden, mits deze binnen het Rijk gelegen zijzij zijn verplicht zich aan dit onderzoek te onderwerpen. 2o. die zich in verzekerde bewaring bevin den of die verpleegd worden in een rijkswerkinrichting, een rijksopvoe dingsgesticht of een tuchtschool Voor het onderzoek van deze cate gorie van ingeschrevenen gelden dezelf de bepalingen als voor de categorie onder lo. vermeld. 3o. die verpleegd worden in een krankzin- nigen-, idioten-, doolstommen- ol blin- dengesticht Voor het onderzoek van deze cate gorievan ingeschrevenen gelden dezelfde bepalingen als voor de categorie onder lo. vermeld. 4o. die hun beroep maken van de buiten- landscbe zeevaart of van de zeevisscherij buitenslands Deze ingeschrevenen staat vrij, al dan niet op tijd en plaats in het hoofd dezer bekendmaking vermeld, voor den Militieraad te verschjjnen en zich al daar aan het geneeskundig onderzoek te onderwerpen. Voor zooveel deze ingeschrevenen echter niet voor den Militieraad verschijnen of, aldaar ver schenen zijnde, zich niet aan het ge neeskundig onderzoek onderwerpen, worden zij voor geschikt gehouden. 5o. die woonplaats hebben of verblijf hou den in het buitenland. Voor deze categorie van ingeschre venen gelden dezelfde bepalingen als voor de categorie onder 4o. vermeld. Voor zooveel de ingeschrevenen van de cate gorie, onder 5o. vermeld, echter door ziekte of gebreken buiten staat zijn voor den Militie raad te verschijnen, kunnen zij volstaan met bij dien Raad vóór de sluiting zijner zitting in te zenden eene na 1 Mei afgegeven ver klaring, waaruit blijkt a. dat de ingeschrevene met geslachts naam, voornamen en leeftijd aan te duiden wegens ziekte of gebreken buiten staat is voor den Militieraad te verschijnen b. dat de ingeschrevene door hen, die de verklaring hebben afgegeven, ongeschikt voor den dienst wordt geoordeeld c. de aard en de graad van de ziekte of van het gebrek, op grond waarvan de ongeschiktheid aanwezig wordt geacht, zoomede de bezwaren, door de ziekte of het gebrek veroorzaakt. Deze verklaring moet de onderteekening dragen van twee geneeskundigen, die ter plaatse van afgifte bevoegd zijn tot uitoefening van de genees- en heelkunde. In de Nederlandsche koloniën mag de verklaring door enkel dokters- djawa echter alleen dan worden afgegeven, wanneer ter plaatse geen andere geneeskundige is, en mag zij door een dokter-djawa met een ander geneeskundig» alleen dan worden afge geven, wanneer ter plaatse niet meer dan één ander geneeskundige is. De handteekeningen van hen, die de verklaring hebben afgegeven, moeten behoorlijk voor echt zijn verklaard, onder bjjvoeging, dat zjj, door wie de hand teekeningen zijn gesteld, ter plaatse bevoegd zjjn tot uitoefening van de genees- en heel kunde, dan wel dokter-djawa zijn. Zoo het stuk is onderteekend door dokters-djawa of mede-onderteekend door een dokter-djawa, moet bovendien blijken welk van de hiervoren be doelde gevallen aanwezig is. Werd door den buitenslands woonplaats hebbenden of verblijf houdenden ingeschrevene ook bij den Keuringsraad eene dergelijke ver klaring ingediend, dan moet de verklaring, bestemd voor den Militieraad, zijn afgegeven door twee andere geneeskundigen dan die de eerste verklaring hebben afgegeven. Indien het vanwege den Militieraad te houden geneeskundig onderzoek niet mocht kunnen plaats hebben, wordt de ingeschrevene voor geschikt gehouden. De ingeschrevene, die verplicht is voor den Militieraad te verschijnen en aldaar niet op de daarvoor aangewezen tijd en plaats verschijnt of die, aldaar verschenen zijnde, zich niet aan het geneeskundig onderzoek onderwerpt, als mede de ingeschrevene, die moet worden onder zocht op de plaats, waar hjj zich bevindt, en zich nie\ aan het geneeskundig onderzoek onderwerpt, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste honderd vijftig gulden, tenzij hjj het feit opzetteljjk pleegt, in welk geval hij wordt ge straft met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste zeshonderd gulden. Vrijstelling. De ingeschrevenen, die vermeenen aanspraak te hebben op vrijstelling wegens eigen vrijwil- ligen dienst of wegens broederdienst en omtrent wier aanvrage om zoodanige vrijstelling in de eerste zitting van den Militieraad geen uit spraak is gedaan, kunnen op tijd en plaats, in het hoofd dezer bekendmaking vermeld, hunne aanvrage toelichten of doen toelichten. De ingeschrevenen, die behooren tot in het zeljde jaar geboren broeders en vermeenen aan spraak te hebben op vrijstelling, hetzij enkel op grond van deze omstandigheid, hetzjj wegens broederdienst, kunnen bij onderlinge overeen komst aanwjjzen wien van hen de vrjjstelling zal ten deel vallen. Hebben zjj deze overeen komst niet te voren schrifteljjk aangegaan, dan moeten zjj daartoe op tjjd en plaats, in het hoofd dezer bekendmaking vermeld, in de tweede zitting van den Militieraad verschjjnen. Tevens moet, voor zooveel het minderjarigen geldt, hij of zij, die de ouderljjke macht of de voogdij uitoefent, op genoemden tijd en plaats verschjjnen tot het geven van de ver- eischte toestemming, tenzjj deze reeds te voren schrifteljjk is gegeven. Aan deze overeenkomst wordt echter slechts gevolg gegeven, indien de andere broeder of broeders dan die, welke volgens dj overeen komst zal of zullen worden vrijgesteld lo. niet om eene andere reden hetzjj voor goed, hetzjj tjjdeljjk is of zjjn vrijgesteld 2o. niet hetzjj voorgoed, hetzjj voorloopig van den dienst is of zjjn uitgesloten 3o. voor den dienst geschikt is of zjjn. Uitspraken. De uitspraken van den Militieraad worden in het openbaar gedaan. Bovendien worden zjj door den Burgemeester schriftelijk mede gedeeld aan heD, wie zjj gelden of aan hun vader, moeder, voogd of curator. Bezwaar tegen de uitspraken van den Militieraad. Tegen de uitspraak van den Militieraad omtrent de geschiktheid voor den dienst kan geen bezwaar worden ingebracht. Tegen de onitrent vrijstelling of uit- sluiting door den Militieraad gedane uit spraak kan binnen tien dagen, te rekenen van den dag, waarop de uitspraak is geschied, bjj Gedeputeerde Staten bezwaar worden inge bracht door den Militiecommissaris en lo. door den ingeschrevene, wien de .uit spraak geldt, of door zjjn vader, moeder, voogd of curator 2o. door elk der overige voor de gemeente ingeschrevenen of door zijn vader, moeder, voogd of curator. Hjj of zij die bezwaren inbrengt levert het daartoe strekkend verzoekschrift, dat behoor lijk met redenen omkleed moet zijn, in bjj den Burgemeester der gemeente, waar de in geschrevene, wien de uitspraak geldt, voor de militie ingeschreven is. Van de inlevering wordt een bewjjs van ontvangst afgegeven. erzoekschriften niet ingeleverd op den tjjd en wijze, hier omschreven kunnen geen ge volg hebben. De uitspraak van Gedeputeerde Staten wordt door den Burgemeester ter algemeene kennis gebracht en bovendien medegedeeld aan den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, en aan hem of haar, die de bezwaren inbracht. Ter Neuzen, 17 Juli 1916. De Burgemeester voornoemd, J. flUlZINGA. Voorkeur omtrent de inlijving. De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat de militieplichtigen der lichting 1917 hun wenschen met betrekking tot de inlijving alsnog vóór 1 Augustus e.k. kunnen kenbaar maken bij den Burgemeester der gemeente, waar zij voor de militie zijn ingeschreven. Ter Neuzen, 17 Juli 1916. De Burgemeester, voernoemd, J. HUIZING A TER YEi mSI H VOLKSBLAD.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 1