UIT ONZE OMGEVING. Kantongerecht te Ter keuzen. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. De overige bemanning werd, nadat het schip met meer dan 20 schoten vernield was, en zij overboord was gesprongen in de uitgezette sloep, door den onderzeeër op sleeptouw ge nomen, tot zij aan de SCH. 307 werd over gegeven. Volgens eenparige opgaven van de 11 man, die gisteravond binnenkwamen, heeft de U 4, na het eerste schot, zonder waarschuwing te hebben gelost, geen respijt gegeven, maar dit schot doen volgen door ruim 20 schoten waar van verscheidene de masten, den schoorsteen, de brug en andere belangrijke deelen van het schip raakten, tot, bij het laatste schot, dat van veel zwaarder kaliber was en door de machinekamer heen ging, bet schip binnen 3 minuten zonk. Gelukkig kreeg niemand van de bemanning verwondingen. Het schip droeg alle kenteekenen van zijn nationaliteit. Ten eerste had het de kleine Nederlandsche vlag in top en na het eerste schot werd de groote Nederlandsche vlag ge- heschen. Inmiddels was de duikboot, die op 1000 mr. afstand had gevuurd, de sloepen genaderd. De schipper van den drifter maakte dea duik bootcommandant opmerkzaam, dat hier een Nederlandsch schip, dat zich van niets bewust was en reeds 4 duikbooten was gepasseerd, de beschieting had ondergaan. Hierop antwoordde de commandant, dat hij in de meening ver keerde, dat de koers van den drifter N. W. was, alzoo in de richting van Engeland De bemanning verklaart verder eenparig, dat het schip, dat op weg naar huis was, omdat de kolen op waren, dadelijk was stil blijven liggen. Het vaartuig was geladen met 70 kantjes haring. De bemanning kon zich de daad van den duikboot-commandant slechts daaruit verklaren, dat hij de stoomspil voor een mitrailleur had aangezien. Toen hij op zijn vergissing opmerkzaam werd gemaakt, zeide de commandantDuitsch- land zal het wel betalen. Enkele leden van de bemanning kregen op hun verzoek iets te drinken. Een Duitsche duikboot met een lading te Baltimore aangekomen. LONDEN, 10 Juli. (Reuter.) De bladen publiceeren een telegram uit New-York mel dend, dat een Duitsche duikboot te Baltimore is aangekomen met een kostbare lading kleur stoffen. Twintig mijlen van de kust werd de duikboot opgejaagd door Britscbe en Fransche kruisers, die de aankomst van de boot vier dagen vertraagden. BALTIMORE, 10 Juli. (Reuter.) De Duit sche duikboot, genaamd »Deutsehland«, be weert een ODgewapend koopvaardij vaartuig te zijn, dat met een lading is aangekomen. Deze is geconsigneerd aan A. Schumacher and Co. te Baltimore. De lading bestaat uit verfstoffen en geneesmiddelen. Simon Lake, penningmeester van de »Lake Torpedo Cy.« in Bridgeport (Connecticut) deelt mede, dat hij een wettelijk proces zal beginnen tegen de »Deutschland« wegens schending van de patenten der »Lake Com pany». De officieren van de »Deutschland« ontken nen, dat zij opgejaagd zijn door Engelsche of Fransche schepen zij zeggen geen oor logsschepen gezien te hebben. Een kotter van de kustwacht volgde de Duitschland» naar Chesapeake Baai. Het doel van deze bewaking is niet medegedeeld, doch naar men vermoed zal de onderzeeër onder bewaking gesteld worden. Schumacher and Cy. te Baltimore zijn agen ten van den Norddeutschen Lloyd. BALTIMORE, 10 Juli. (Reuters bijzondere dienst.) De duikboot »Deutschland" wordt beschreven als een Duitsche onderzee-„liner". Het vaartuig ankerde gisterenavond beneden Baltimore, na een reis van 4000 mijlen dwars door den Atlantischen Oceaan. Men zegt, dat het schip twee kanonnen vaD 7.5 cM. in den commandotoren voert. Lanceerbuizen zijn niet te zien. De duikboot sloop Zondagmorgen vroeg, onder bescherming van de duisternis, tusschen de Kapen Charles en Henry door en begon met de sirene te werken, om een loods sei nende, en de aandacht trekkende van de sleep boot »Timmeus", die de laatste twee weken onafgebroken de wacht heeft gehouden om de duikboot tegemoet te gaan en haar naar de haven te brengen. De »Deutschland voerde geen vlag, toen het vaartuig zich voor het eerst vertoonde ter hoogte van de kapen, maar heesch de Duitsche handelsvlag toen het met eigen krachten de baai invoer. Volgens den loods, die het schip binnenbracht, heet de commandant Otheofficieren en be manning zijn dertig rflan sterk. De officieren en matrozen droegen de gewone uniform der Duitsche koopvaardij-marine. De équipage zal aan boord blijven, totdat de havenautoriteiten het schip bezocht hebben. Volgens een loods verklaarde de comman dant, dat het doel van de missie van de Deutschland» is handels-connecties voor uit en invoer tusschen Duitschland en Amerika aan te knoopen. Zoodra de lading geneesmid delen en verfstoffen zal zijn ontscheept zal hij een gelijke hoeveelheid nikkel en ruwe rubber aan boord nemen waaraan het Duitsche leger groote behoefte heeft. Terwijl de duikboot als bestemming beeft de plaatselijke agenten van den Nordd. Lloyd, is de lading geconsigneerd aan de Eastern Forwarding Company», welke onlangs hier is opgericht, naar het heet op zettelijk voor den handel met duikbooten. De heer Hilken, het oudste lid van de fir ma Schumacher en Co verklaart, dat het vaar tuig uitsluitend voor handelsdoeleinden is uitgezonden, toebehoort aan de reederij de »Ocean« te Bremen en 11. Maart te Kiel van stapel is geloopen. Het plan is negen maan den geleden opgevat door Lohman, den zoon van den vroegeren directeur van den Nordd. Lloyd, die de maatschappij-Hilken stichtte. De Deutschland» is 215 voet lang, 30 voet breed en wordt gedreven door twee Dis selmotoren- Bij het wapen der marechaussee is met ingang van 8 Juli 11. bevorderd tot opperwacht meester de wachtmeester W. M. Donker, bri gade-commandant alhier. Bij genoemd wapen zijn alle brigadecom mandanten, voor zoover zij niet reeds den rang van opperwachtmeester hadden, tot dien rang bevorderd. Na in den voormiddag bevestigd te zijn door ds. De Walle, consulent te Zaamslag, deed ds. S. Groeneveld Zondagnamiddag zijn intrede als predikant bij de Geref. kerk te Neuzen, sprekende naar aanleiding van Ps. 85 4. Het kerkgebouw was bij die gelegen heid overvol. Benoemd tot reserve tweede-luitenant bij hun tegenwoordig corps de vaandrigs P. A. Geelhoedt van Hoek en A. H. de Vos van Ter Neuzen. De Nederlandsche gaffelschoener »Dina Hinderika", kapt. Kielema. die door de Duit- schers was aangehouden op reis van Haarlem naar Gefle met oud ijzer en die naar Swine- munde was opgebracht, is later voor onder zoek naar Stettin gedirigeerd en kreeg blijkens alhier bij de reederij ingekomen bericht ver gunning de reis te vervolgen. De commies 3e kl. der belastingen J. Ver beek is verplaatst van Hilvarenbeek naar Axel en de commies G. H. van Rijn van Axel naar Hilvarenbeek. De commies der 3e kl. J. van Agtmaal is verplaatst van Sas van Gent naar Roosendaal en de commies G. de Boer van Roosendaal naar Sas van Gent. Aan de grenspaal te Kapellebrug wor den dagelijks verscheidene duizenden brooden geleverd ten behoeve van de bevolking der grensgemeenten in België. Zaterdag was dat aantal beduidend minder, daar van een viertal bakkers de consenten waren ingetrokken, naar men zegt omdat zij meer voor het brood ge rekend hadden dan was overeengekomen. Tot lid van den gemeenteraad te Hoofd plaat is bij enkele candidaatstelling benoemd de heer J. Dieriks, in plaats van den heer Hijp. Temmerman Thomaes. Deze was ge durende 14 jaren lid van den raad. Te Biervliet is een vervolging ingesteld tegen bakker D wijl zijn brood van 14 tot 17 dekagram te weinig gewicht had. Reeds lang was aldaar geklaagd over te kleine broodjes. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 11 Juli 1916 de volgende vonnissen uitgesproken A. P., 24 j., spoorwegarbeider, G. P., 21 j., L. B., 19 j., en Th. v. C., 23 j. arbeiders te Sas van Gent zijn wegens mishandeling allen ver oordeeld tot 7 boete of 7 dagen hechtenis. L. V., 45 j huisvr. van C. v. L., zonder beroep te Aardenburg, is wegens alsvoren veroord. tot 5 boete of 5 dagen hecht. J. F. .S., 26 jvoerman te Ter Neuzen en P. J. P., 25 j., veldarbeider te Biervliet, zijn wegens alsvoren veroord. ieder tot 3 boete of 3 d. h. A. J. d. F., 57 j., en C. P. de F., 23 j., beiden te Sluis, zijn wegens alsvoren veroord. tot 7, boete of 1 week hecht. G. d. M., 22 j., schippersknecht te Clinge, is wegens alsvoren veroord. ieder tot 7 boete of 7 d. h. J. F. d. N., 22 j., timmerman te Hulst en J. A. A., 57 j., landbouwer te Stoppeldijk, zijn wegens alsvoren veroord. ieder tot 5 boete of 5 d. h. Ph. v. G., 22 jvarensgezel te Ter Neuzen, is wegens beleediging van een ambtenaar, veroord. tot f 5 boete of 5 d. h. A. J. B.. 37 j., koopman te Aardenbnrg is wegens het niet voldoen aan een bevel van een ambtenaar, veroord. tot f 10 boete of 10 d. h. G. B., 27 j., arbeider te Hontenisse is wegens beschadiging veroord. tot f 7 boete of 7 d. h. R. A. B., 31 j., werkmam te Sluis is wegens mishandeling en huisvredebreuk, veroord. tot f 5 boete of 5 d. h. J. A. J., 30 j., leurder te Ter Neuzen is wegen wederspannigheid, veroord. tot 1 week gevangenisstraf. Onze vice-consul te Dinant. Een correspondent van de »N. R. Ct.« schrijft uit Brussel d.d. 5 Juli Zooeven verneem ik, dat onze gezantschaps- raad de heer M. van Vollenhoven, bij het verzoek om gratie, dat hij bij den gouverneur-gene raal ten behoeve van den heei Rijckevorsel in diende, in zoover succes heeft gehad, dat de oorspronkelijk uitgesproken straf van 10 jaar en zes maanden tuchthuis tot 5 jaar gevange nisstraf is teruggebracht. Aangehouden. Op de mailboot is aangehouden een Ameri kaan, die met een 22-jarig Amstcrdamsch meisje, tegen haar wil raar Engeland wilde vertrek ken. Reeds te Rotterdam had het meisje zich verzet tegen het medenemen, maar toen zou de Amerikaan haar door het toedienen van bedwelmende dranken weer onder zijn macht hebben gekregen. Een onderzoek wordt in- gesteld. Aanranding. Zaterdagavond 7 uur is de looper van den heer A. Heerma van Voss, kweeker te Roo sendaal (N.-Br.), zijn weg nemende door het kweekerij aan den Woudschen straatweg, om aan het werkvolk d.e loonen uit te betalen, overvallen door een als militair gekleed per soon met valschen baard, tegen den grond geworpen en van het geld beroofd. In Oost-Pruisen hebben zware onweders gepaard met hagelbuien, groote schade aan gebouwen en oogst aangericht. Er vielen in sommige plaatsen hagelsteenen, zou groot als walnoten. 's ravenliage, 11 Juli. T weede Kamer. Bg de voortgezette behandeling van de wijzi ging der successiewet neemt Minister Van Gjjn het amendement-Tydeman om algemeene gif ten tot f 2000 inplaats van tot f 1000 vrjj te stellen, over, evenals het amendement-Van Nispen tot Sevenaer om giften aan kinderen bij hun huwelijk voor de inrichting van hnn huis vrij te stellen tot het drievoud van het anders voor giften van ouders aan kinderen geldende maximum. Het ameudemeni-de Monté VerLoren om schenkingen uit het inkomen vrjj te stellen, wordt verworpen met 30 26 stemmen. (Vóór de rechterzijde en de heeren Nierstrasz 6n Drion, beiden vrij-liberaal) terwijl het amen dement van de Commissie van Rapporteurs om inplaats van vrijstelling van schenkingen, waarvan wordt aangetoond dat zij geschieden tot verbetering van zeer ongunstige fiianciëele omstandigheden van den begiftigde», te stel len vrijstelling van schenkingen, die den begiftigde in staat moeten stellen, schulden te betalen,» wordt aangenomen met 33 tegen 22 stemmen. De bemanning van den stoomtrawler »Baltic« rapporteerde na aankomst te IJmuiden, dat deze twee officieren heeft gered uit een Duitsch watervliegtuig, dat op de Noordzee ronddreef met een gebroken schroefas. De ma chine werd op sleeptouw genomen, doch door de officieren zelf tot zinken gebracht. Andere Duitsche vliegtuigen naderden, haal den hem uit de boot, waarin zij hadden plaatst genomen en zetten de reis naar Duitschland voort. De schipper kreeg een bewijs, dat hg de officieren had gered van het vliegtuig en dat hij hen 30 mijlen had gesleept. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 12 Juli 11.49 Donderdag 13 0.22 0.53 Vrjjdag 14 1.23 1.50 Zaterdag 15 2.16 2.42 Zondag 16 3.7 3 32 Maandag 17 3.56 4.20 Dinsdag 18 4.42 5.5 H®jjMr. P. D1ELEMAN betuigt langs 8™» dezen weg zijn liartelijken (lank voor de talrijke gelukwenschen en bewijzen van belangstelling bij zijn wederbenoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland dezer dagen ontvangen. Middelburg, Juli 1916. Zitting van 23 Juni. Uitspraak 7 Juli 1916. Veroordeeld zijn, ter zake van: Het niet voldoen aan een Militaire Verordening of Bevel. B. O. 't H., eommissionnair te Axel, tot 100 boete, subs. 30 dagen hecht., met teruggave der zeep. M. S. Lz. b. te Axel, tot 75 b., subs. 20 d. hecht., met teruggave der zeep. M. S. L., z b. te Axel, tot 75 b., subs 20 d. hecht., met teruggave der zeep en kaarsen. R. d. O., kantoorbediende te Sas van Gent; S. v. IC., werkman, zonder woonplaats en P. I werkman te Sas van Gent, allen tot 3 b., subs. 3d. hecht. I. M., werkman te Sas van Gent, tot 3 b. subs. 1 week tuchtschool. Overtreding der Boterwet. G. W. K., winkelier te Alkmaar, tot 30 b., subs. 15 d. hecht. J. P. B winkelier te Sas van Gent, tot 5 b., subs. 5 d. hecht. Openbare dronkenschap. H. H. G., colporteur, zonder woonpl., tot ƒ8 b., subs. 4 d. hecht, (bij herhaling.) J. D., z. b. te Westdorpe, tot 5 b. subs. 3 d. hecht. M. C. H., arbeider te Westdorpe; A. P., vischkoopman te Westdorpe en J. A. J., leurder te Ter Neuzen, allen tot ƒ3 b., subs. 3 d. hecht. Rijden met rijwiel zonder licht. C. d. P., loBwerkman te ZaamslagA. G., koop man P. B., werkman G. P., werkman A. P., z. b.A. M., fabrieksarbeider; J. W., fabrieksarbeider E. E., fabrieksarbeiderA. R., fabrieksarbeider, allen te Sas van Gent; A. L., schipper te Ter Neuzen; A. M., schipper; H. v. H,, schipper; J. V., arbeider; C. V., arbei der; M. 8. K., werkman, allen te WeBtdorpe; J. V. L. M. J., bierbrouwer te Hoek; J. M. S., landbouwerskn. te Axel; D. F., veldarbeider te Axel en F. V., landbouwersknecht te Axel, tot 2 b. subs 1 week tuchtschool. Rijden met rijwiel zonder bel. A. B., klompenmaker te ClingeA. d. M,, slager te Koewacht en V. v. L., koopman te St. Jansteen, allen tot 1 b., subs. 1 d. hecht. Te Hoek aan openbaren weg met geld spelen. P. H., arbeider te Hoek, tot 3 b,, subs. 3 d. hecht- Loopen over een anders grond. T. C., werkman; M. W., z. b. en D. H., iand- bouwersknecht, allen te Philippine, elk tot ƒ3 b., subs. 3 d. hecht. H. v. H., z. b. te Ter Neuzen, tot 0,50 b., subs. 1 d. hecht. Overtreding der Leerplichtwet. L. S., veldarbeider te Axel, t.3 b., subs. 3 d. hecht. Overtreding der IJkwet. W. A. S., winkelier te Zaamslag, tot 2 boete, Bubs. 2 d. hecht., met verbeurdverkl. lengtemaat. Rijden met rijwiel over tramweg. E. J. M. L., rijwielhandelaar te Aardenburg en F- D., landbouwersknecht te Axel, beiden tot ƒ1 b, subs- 1 d. hecht. Overtreding der Arbeidswet. If. M., bakker te Ter Neuzen, tot 3 X ƒ1 b., subs. 3 X 1 d. hecht. Overtreding Visscherijwet. E. H., schipper, zonder woonplaats, tot 2 b., subs. 8 d. hecht, met verbeurdverkl. van het botnot. B. J. B., varensgezel te Ter Neuzen; J. P. V., schippers knecht te Middelburg en J. F. v. d. E., werkman te Ter Neuzen, allen tot 0,50, subs. 1 d. hecht, met teruggave van hengel. Na sluitingsuur zich als bezoeker in een herberg bevinden. A. d. W., arbeider te Westdorpe, tot 1 b„ subs. 1 d. hecht. Te Sas van Gent een danspartij geven zonder vergunning. A. v. d. K., groent-nkoopman te Hoek, tot 0,50 boete, Bubs. 1 dag hecht. Te Sas van Cent in zijn woning "een openbare vermakelijkheid houden zonder de voorkennis van Burgemeester. A. v. L, bierhuishopder te Sas van Gent, tot ƒ2 boete, subs. 2 dagen hecht. Overtreding Reglement van wegen en voetpaden In Zeeland. F, K., boerenknecht te Axel, tot ƒ0,50, subs. 1 week tuchtschool. Teruggegeven aan de ouders (zonder straf) zijn: M. v. V fabrieksarbeider te Sas van Gent; H. Y., zonder beroep te Sas van Gent en R. S. W., zonder beroep te Philippine. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Juli. Adri- aan Marijn Adriaansen, 26 j., jm. en Hendrika Adri- ana Hamelink, 19 j,, jd. 7 Juli. Krijn de Jonge 27 j., jm. en Francoise Jacomina van der Bent, 27 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Juli. Jacobus Pieter Ma- rinus Adrianus Oornelis de Ruijter, 27 j., jm. en Pie- ternelia Helena Frederiksen 23 j jd. Cornells Anthonie den Hollander, 25 j- jm. en Sara Adriana Dees, 20 j.. jd. Adriaan Marinus Witte, 23 j., jm. en Jans Geer- truida de Zeeuw, 19 j., jd. Geboorten. 2 Juli. Neeltje, d. van Abraham van Haneghem en Leijntje Janneke van Aalst. Debora, d. van Pieter Dieleman en Cornelia Maria van Maelsaeke. 3 Juli. Cornells, z. van Oornelis Karelse en Sophia Maria Hulstaart. 4 Juli. Jan, z. van Jacobus Dooms en Cornelia Maria Machielsen. 5 Juli. Daniel Jacob, z. van Iman Guequierre en Dirkje Kuik. 6 Juli. Gijs- bregt Jacobus, z. van Jacobus Gijsbregt Jan Schoon- akker on Johanna Hendrika Yillee. 7 Juli. Beruardus Benjamin, z. van Honoré Jozef de Smet en Maria Louise van Heesvelde. Overlijden. 4 Juli. Jan Jacobus van Bouchaute, 48 j., echtg. van Leonie de Yuijst. 6 Juli. Edemondus Franciscus van Esbroek, 5 w., z. van Josephus Al- phonsus en Julie Marie de Smit. n ïi i»

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3