3°/o Tijdgeestbriefjes weder verkrijgbaar UIT ONZE OMGEVING. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. lijk van Smorgon) tot een gevecht binnen onze linie voerden, waarbij de vijand 243 ge vangenen in onze banden liet en met sterke, bloedige verliezen onmiddellijk weer werd verjaagd. Bij de legergroep van Prins Leopold van Beieren hebben de Russen noordoostelijk en oostelijk van Geveditsje, evenals aan beide zijden van den spoorlijn BaranowitsjiSnew, na een voorbereiding met geschut van vele uren een aanval gedaan. Tegen de troepen- afdeelingen, die ten noordoosten van Geve- distsje zijn binnengedrongen is een tegenaan val aan den gang, die voortgang maakt. Voor het overige is de vijand met achterlating van vele dooden en gewonden tot den aftocht ge dwongen. Bij de legergroep van generaal Von Lin- singen hebben krachtige tegenaanvallen van de Russen ten Vesten en. noordwesten van Luck ons oprukken niet kunnen tegenhouden. Groote cavalerie-aanvallen van den vijand had den een smadelijken afloop. Het aantal ge vangenen is met ongeveer 1800 man gestegen. Bij de legergroep van Von Bothmer zijn ten zuiden van Flumasz onze troepen in een strijd gewikkeld, die een gur.stig resultaat heeft. ST. PETERSBURG, 3 Juli. (P. T. A.) Officieel. De verbiitterde gevechten tusschen de Styr en de Stochod en meer ten Zuiden van de Stochod wordeD voortgezet. Aan het front van KoptjieGhelenovka Zabary zijn de Duitschers na een overstelpend vuur uit hun loopgraven gekomen, doch zij werden door ons vuur teruggedreven. Onder dekking van een buitengewoon hevig vuui valt de vijand ook het dorp Lenievka aan, doch hij werd door ons tot staan gebracht. Wij maakten in dit gevecht 16 officieren en meer dan 800 soldaten gevangen met 9 machinegeweren. In de streek van Zoebilno en Zatetoersky zijn de Oostenrijkers, die in massa's tot den aanval overgingen, met zware verliezen terug geworpen. Wij maakten meer dan 700 man krijgsgevangenen en namen 3 machinegeweren. Ten oosten van het dorp Oegrinof, halver wege Luck en Goroehof, hebben versche vij andelijke strijdkrachten aanvankelijk ons offen sief tegengehouden, terwijl zij van nabij druk op ons begonnen te oefenen. In deze faze van het gevecht werd de aanvallende vijand in de flank aangetast door onze ruiterij onder bevel van kolonel Kortsjenof. Door den on- stuimigen aanval werd de vijand overhoop geworpen en grooteudeels neergesabeld. Deze krachtige steun van onze cavalerie vergunde onze infanterie het offensief te hernemen. Wjj maakten bier bijna 800 krijgsgevangenen. In de buurt van het dorp lssakof, op den rechteroever van de Dnjester, ten Z. O. van Nijuiof, hebben overmachtige vijandelijke troe pen het offensief genomen, doch wij voerden een tegenoffensief uit. In den loop van het gevecht werd kolonel Popof, de bevelhebber van een Kozakken-regiment, gewond. Volgens nadere gegevens hebben de troepen van generaal Letsjitsky in het gevecht bij Petjenijine, ten W. van Kolomea, 7 kanonnen en 4 artilleriecaissons genomen. Aan onzen rechtervleugel heeft onze artille rie te land en ter zee de vijandelijke linies in de streek van Riga beschoten. Een vijandelijk vliegtuig heeft zonder uit werking 20 bommen op onze schepen geworpen. Toen onze water vliegtuigen er op aanvielen, is het verdwenen. Aan front van generaal Evert hebben de Duitschers in den nacht van 1 op 2 Juli een gasaanval gedaan in het vak ten Zuiden van Smorgon en zich van een deel onzer loop graven meester gemaakt, doch zij zijn er weer uit verdreven. Met ingang van I Juli is benoemd tot Rijksklerk 3e kl. der belastingen ter inspectie te Ter Neuzen (tijd.) G. C. Crone. Naar aan deze zijde der grens vernomen werd, zou de heer J. van den Dael, chef-con ducteur bij de Spoorweg-Mij. Gent—Ter Neu zen, die sedert geruimen tijd niet meer aan deze zijde der grens kwam, te Gent door de Duitschers wegens overtreding van hunne ver ordeningen zijn gearresteerd en ter dood ver oordeeld. Dank zij door een aantal ingeze tenen van Gent aangewende pogingen is de straf veranderd in levenslange tuchthuisstraf, die de arrestant thans in Duitschland zou door brengen. Volgens de berichten zou hij o. a. geld van den Belgischen Staat hebben uitbetaald aan Belgische staatsdienaren, die nog in het be zette deel van België vertoeven. Ónze corres pondent geeft het bericht onder voorbehoud. M. Ct. De voordracht voor hoofd der openbare school te Hoek bestaat uit de heeren J. J. van Doeselaar, HoekBorsselaar, Nieuwvliet en J. De Jonge, Oudelande. Mej. van der Bent, die wegens huwelijk ontslag heeft genomen als leidster van de ^Fröbelschool te Axel, nam Vrijdagmiddag in een schoolfeestje afscheid van hare kleine leerlingen. Te Rolduc slaagde voor het eindexamen Handelsschool de heer Gaston van den Berg te Sas van Gent. Nabij de Roode Sluis te Hulst zijn twee Duitsche deserteurs over de grens gekomen. Bij kon. besluit is aan den kapitein F. C. O. M. Hombach, lid van het vrijwil lig militair automobielkorps, op verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking bij genoemd korps. De groothandelaars en winkeliers te Hulst hebben besloten hunne winkels des Zondags en op algemeene christelijke feest dagen om 3 uur te sluiten. Bij de stemming voor een lid van den gemeenteraad van Hengstdijk bekwam A. v. Hyfte 36 stemmen, J. de Maagd 29, Aug. de Bakker 11 en J. Scheers 6, zoodat tusschen de twee eerstgenoemden herstemming moet plaats hebben. 4 stemmen waren van onwaarde. De voordracht voor hoofd der openbare school in de wijk Heille, gemeente Sluis, be staat uit de heerenP. A. J. Bosselaar, te Nieuwvliet, J. J. Bliek te Zuidzande en W. H. Bus te Kerkrade. De St. Crt. no. 154 bevat de statuten der N. V. Aardenburgsche fabriek tot bewer king van vlas, te Aardenburg, welke ten doel heeft de exploitatie van een fabriek tot be werking van vlas met mechanische roterij en den handel in bewerkt en onoewerkt vlas. Zij is opgericht door dr. J. Doyer, M. W. v. d. Plassche, J. J. de Muijnck, J. N. Patist, A. J. M en J. M. A. de Lille, allen te Aar denburg, P. A. Zijlstra te IJzendijke. I. A. Risseeuw te Oostburg, A. I. Leeuhouts te Re- tranchement, J. B. Becu Sr. en J. B. Becu de Hullu, beiden te Groede Het kapitaal der vennootschap bedraagt ƒ10.000, verdeeld in honderd aandeelen van ƒ100. Tot directeur is benoemd de heer A. J.M. de Lille, eD tot commissarissen de heeren J. N. Patist, A. I. Leenhouts en J. B. Becu de Hullu, allen bovenvermeld. Zondag 9 Juli zal de heer P. J. Wau- ters te Hoofdplaat als predikant bevestigd worden. Die datum is bepaald, ofschoon niets met zekerheid vastgesteld kan worden, daar er zeer veel bezwaren oprijzen voor een gezin, dat den overtocht van Brussel naar Hoofdplaat moet maken. Een schipper te Breskens heeft zich laten vinden, het huisraad te gaan halen. Door Gedeputeerde Staten is in plaats van den heer G. A. Vorsterman van Oyen, tot lid van de voor Zeeland ingestelde com missie, belast met het toezicht op de proef velden benoemd de heer C. van Dixhoorr. te Waterlandkerkje. Een drama. In de Spanjaardstraat te Middelburg is Zondagmorgen een treurig drama voorgeval len. Bij de wed. H. aldaar, woonde in huis de jeugdige ongehuwde Belg W. Reeds meer malen had deze zijn liefde verklaard aan de 25jarige dienstbode, die echter steeds gewei gerd had de vrouw van den Belg te worden. Toen deze Zondagmorgen om ruim 8 uur in de keuken kwam, ontstond weder een woor denwisseling tusschen hem en het meisje, dat bij haar weigering bleef volharden. De jon geman schijnt toen waanzinnig geworden te zijn. Hij begaf zich naar een schuurtje, haalde daar een groote bijl en kwam opnieuw in de keuken waar hij de dienstbode vier slagen op het hoofd toebracht, waardoor het meisje, dat wilde vluchten, hevig bloedend ineen zakte. De jonge man vloog de trap op en riep Jelui moeten allemaal dood". De zoon van de weduwe bevond zich nog te bed, maar was op het geroep van »Moord" van het meisje opgestaan en wilde juist naar beueden gaan, toen de Belg de trap opstormde en riep »Waar is Madam?" hierbij doelende op de weduwe. Hij gaf den zoon een klap met de bijl op de linkerzijde van het gelaat. De zoon wist den woesteling te ontwapenen en bracht zoo gauw hij kon zijn moeder bij bu ren in veiligheid. Een buurman ging het huis binnen en be merkte dat boven aan de trap de ongelukkige Belg zich met een groot tafelmes de keel doorsneed. Iutusschen was de politie gewaarschuwd en ook spoedig waren twee dokters ter plaatse, loen deze kwamen leefde de Belg nog, maar even later waren de levensgeesten geweken. De dokters wijdden toen hun zorgen aan de twee gewonde personen, wier toestand giste ren bevredigend was. De politie bracht het lijk van den Belg naar het lijkenhuis op de algemeene begraaf plaats, terwijl de gemeentelijke ontsmettings- dienst de woning van bloed reinigde. Men verneemt nog, dat de jonge man niet alleen leed onder de ongelukkige liefde, maar dat hij ook bang was te moeten opkomen als soldaat. Naar men verneemt is de toestand van het meisje, dat naar het Verpleeghuis werd over gebracht, niet ernstiger. Verlof' om terug te keeren. Door den vice-admiraal, commandant in Zeeland is aan J. de Nijs en Th. de Schepper, beiden te Koewacht, vroeger door hem buiten Zeeland gezet, verlof gegeven terug te keeren in zijn ambtsgebied. Moordaanslag te Tilburg. Aangaande de hevige vechtpartij tusschen kostbaas en commensaal in de Boomstaat te Tilburg verneemt bet »Eindhov. Dagbl.* het volgende De kostbaas Van Hoof had gemerkt dat de commensaal Hoes een broodmes bij zich droeg, blijkbaar om hiermee zijn wrok te koelen, en wapende zich daarom met een dergelijk wapen. Toen nu Van Hoof huiswaarts wilde keeren waarschuwde hem een buurvrouw, dat Hoes die eenige dagen tevoren door de politie het verblijf aldaar was verboden, zich in zijn huis bevond. Van Hoof trad derhalve niet binnen, doch begaf zich naar de herberg van Oprincen, in de -Sbijfstraat. Kort daarna kwam ook Hoes hier binnen en vroeg aan Van Hoof: >Ga je weer naar huis Doet dat en accordeer maar goed met je vrouw«. Hoes dronk daarop schielijk twee borrels op, hetgeen voor Van Hoof een reden was op zijn hoede te zijn. Hij betaalde daarom fluks zijn gelag en wilde zich uit de voeten maken, maar Hoes zat hem al op de hielen. »Ben je nog bang van me vroeg Hoes. »lk ben voor niemand bange, antwoordde Van Hoof, »Maar ik wil met jou niet vechten*. W aarom loop je dan den heelen dag met dat mes in je zak hernam Hoes weer. »Laten we het dan nu maar direct afwerken, we heb ben nu allebei een mes*. liegensvlug greep Van Hoof zijn mes en voor Hoes nog de gelegenheid had een zij sprong te maken, plofte hem het wapen in de rechterborst. Een vreeselijke, 10 c.M. lange wond deed de long naar buiten puilen. Direct liepen enkele personen te hulp om Hoes bin nen te dragen bij Van Dooremalen, in de Boomstraat, waar spoedig dr. Morel verscheen, om de eerste hulp te verleenen. Pastoor Sanders voorzag hem van de genademiddelen der H. Kerk. In levensgevaarlijken toestand is de getrof fene daarop per politiebrancard naar 't gast huis vervoerd. Onmiddelijk na zijn misdrijf gepleegd te hebben, is Van Hoof naar het po- litie-hureau geloopen om te zeggen, dat hij iemand zoo gestoken had, dat deze er wel niet van op zou komen. Van Hoof wer dadelijk in arrest genomen. Vrijdagmorgen was de toestand van Hoes hoogst ernstig. Een verdacht trio ingerekend. Zaterdagnacht trof de politie te Watergraafs meer op den Middenweg een drietal personen aan, die daar zeer verdacht rondliepen. Zij werden overgebracht naar het politieposthuis aan de Linuaeuskade en ondergingen daar een verhoor. Bij onderzoek bleek, dat het drie Duitschers waren, resp. 17, 18 en 19 jaar oud, afkomstig uit L'refeld. Zij hadden, zooals zij zeiden, ongeveer 10 dagen geleden die stad verlaten, daar er geen werk noch voedsel meer was. Hoe deze heeren hier te lande aan voedsel dachten te komen, moge blijken uit net ma teriaal, dat bij fouilleering op hen gevonden werd en dat er nu niet zoo heel onschuldig uitzietZiehiereen pistool, een dolk met scheede, een z g. ploertendooder, benevens een groot aantal sleutels en loopers. Aan bedrijfs kapitaal bezat het trio slechts 23 centen. Aldus zwierven zij zonder middelen van be staan door ons land. De politie zal maatregelen treffen, opdat deze ongenoode gasten weer zoo spoedig mo gelijk over de greDs worden gezet. Brandstichter gearresteerd. Te 's-Gravenmoer is verdacht van den brand gesticht te hebben in de tijdelijke mi litaire bnreaux, die tengevolge daarvan gedeel telijk vernield werden, een militair door de ma rechaussees gearresteerd. Motorboot verbrand. Zondagmorgen half elf zou een gezelschap, bestaande uit een dame en drie heeren, met de moterboot »De Meeuw* uit Rotterdam, van de Keizersgracht te Amsterdam, naar de Zui derzee vertrekken toen bij het aanzetten van den motor plotseling een hevige ontploffing ontstond, waardoor de boot in een oogwenk in lichtelaaie stond. De schipper van de boot sprong te water, werd aan de overzjjde der gracht behouden op het droge gebracht, de inzittenden vluchtten over een zolderschuit naar den wal. Een der heeren had brandonden aan de rechterhand, de beide anderen geschroeide haren. De brandweer werd gealameerd en blusch- te het vuur met drie stralen op de Vechtlei- ding. De motorboot was geheel uitgebrand. 's Gravenhage, 4 Juli. Tweede Kamer. Het ontwerp tot heffing van het statistiekrecht, 1 promille van de waarde van ingevoerde goederen, die terstond na den opslag in en trepots tot verblijf binnenslands worden aan gegeven en voor goederen die ten uitvoer worden gedeclareerd met uitzondering van uit het buitenland ingevoerde goederen, die terstond of na den opslag in het entrepot tot wederuitvoer worden aangegeven, wordt zonder stemming aangenomen, nadat de heer Kooien heeft geconstateerd, dat van het spek takel tegen de lasten van den handel tenge volge van de tariefwetten, toen de rechtsche regeering eenige artikelen meer wilde belas ten, thans niets vernomen wordt, terwijl toch nu voor alle artikelen zal moeten [worden betaald, en Minister Van Gijn erop heeft gewezen, dat de tariefwetten en het statistiek- recht niet met elkaar te vergelijken zijn, daar de laatste slechts een zeer geringe heffing beteek ent. Daarna is aan de orde de wijziging van de successiewetten, waarbij de heer Van Nispen tot Sevenaer verklaard zich te kunnen vereeni gen met het opnemen van schenkingen en uitkeeringen ingevolge de levensverzekering, doch niet te kunnen medewerken tot nog zwaar dere trefïïng van de rechte lijn door verdere doorvoering van de progressie, terwijl ook de eed een overwegend bezwaar zal zijn om voor het ontwerp te stemmen. Naar het Ned. Corresp.-bureau ver neemt, zal het wetsontwerp betreffende den aanbouw voor de verdediging van Ned.-Indië heden bij de Tweede Kamer inkomen. Het omvat den aanbouw van een snelloo- penden kruiser en 3 duikbooten. LONDEN, 4 Juli. Uit Kopenhagen wordt aan de »Times" gemeld, dat het s.s. »Scan- dia" van Bornholm naar Kopenhagen, twee Duitsche vliegers heeft gered, die 's morgens in een hydroplane van Stralsund vertrokken waren. De Duitschers hebben gepoogd de watervliegtuigen te vernielen, doch dit gelukte hun niet. PETROGRAD, 3 Juli. De Duitschers hebben hedennacht een artillerievuur geopend in de streek ten Z.W. van het Narotsjmeer. Op den N. oever van het meer van Sjnevs- koje hebben de Duitschers in den nacht getracht onze loopgraven te naderen, doch zij werden met groote verliezen teruggeworpen. Wij hebben in de streek van Smorgon en Krewo krijgsgevangenen gemaakt en mitraljeurs veroverd. In de streek ten N.W. van Baranowitsji hebben wij in een hevig gevecht 59 officie ren en 1400 man gevangen genomen en 4 kanonnen buitgemaakt. De strijd is nog aan den gang. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 5 Juli 5.28 5.46 Donderdag 6 6.5 6.23 Vvjjdag 7 6.44 7.5 Zaterdag 8 7.29 7.54 Zondag 9 8.21 8.51 Maandag 10 9.24 10.— Dinsdag 11 10.35 11.11 A DYERTENTIËN.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3