Weg Spit. Loop der bevolking le Ter Keuzen. Kerknieuws. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Rechtszaken. Zoo is dus de positie van Zeeuwsch- Vlaanderen in eens beslist. Herstemming heeft niet plaats. De .3 aftredenden zijn herkozen en in de vacature werd eveneens een rechtsche candidaat gestemd Toch mogen wij zeggen, dat Hulst, St. Jansteen, Koewacht, Clinge enz. moed geven op de toekomst. Ter Neuzen, Sas van Gent, Hoek enz. hiel den zich niet onbetuigd. Axel gedeeltelijk, maar vooral Zaamslag gaven blijk dat eene clericalistische ^verheer- sching ten zeerste welkom zou zijn Het is treurig het te constateeren, maar het is zoo het is een feit. Door een baker te Zaamslag werd bij vergissing een pasgeboren kindje met carbol gewasschen, waardoor het kind onder hevige pijnen bezweek. Door den Raad der gemeente Philippine werd op 13 Juni j.l. tot onderwijzer aan de o.l. school benoemd de heer C. Baart van Hon- tenisse. De heer F. Rammeloo van Philippine thans in militairen dien«t, ontving dezer da gen bericht, dat hjj geslaagd is voor het exa men voor kommies bij 's Rijksbelastingen. Een landbouwer onder Philippine ver kocht dezer dagen nog te velde staande vroe ge aardappelen tegen f 425 per gemet. Of de kooper ook een hooge aardappelmarkt verwacht! Het bestuur der waterkeering van het calamiteuze Waterschap Walsoorden heeft aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1917 van de aarde-, kram-, rjjs- en glooiïngwerken aan de water- In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd L. de Feijter, dienstbode, P 38 van West- dorpe J. L. de Smet, dienstbode, Dijkstraat 10 van Hulst - M. M. Broeckaert, dienst bode, Nieuwstraat 56 van Hontenisse. Vertrokken R. P. Oosterhuis, Kommies Verificateur, Stationsweg 1 naar Vlodrop L. de Koeper, werkman, le Kortestraat 10 naar Biervliet S. M. van der Hooft, dienstbode, O 84 naar Zouilag 18 Juni 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9>/, u., Ds. A. Timmerman en nam. 2 u.? dbr. L. Dek. Sluiskil. Voorm. 91/3 u., dhr. L. Dek en nam. 2 u Ds. A. Timmerman. Hulst. Yoorm. 91/, u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 10 u., en nam. 3 u., Ds. J. F. van Hulsteijn van Middelstum. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u en 6»/, u., Ds. D. C. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 10 u,, 3 u,, en 61/, u., Ds. L. Hubrechtse van 's Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. 51/, u., Evangelisatie. I'. M. V oud 32 j., slager te Zuiddorpe, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. S., oud 20 j., landarbeider te Koewacht, is wegens eenvoudige beleediging veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hecht. A. d. B., oud 38 j., huisvr. van J. R,, te Ter Neuzen, is wegens alsvoren veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. H. C., oud 47 j., schipper op het schip Utile Dulce«, is wegens poging tot uitvoer veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht. M. M. M., oud 35 j., huisvr. van Th. A. S., wonende aan boord van het schip 1' üte'létéc, is wegens alvoren veroordeeld tot f 15 boete of 15 dagen hecht., beiden met vernietiging van het verstekvonDis. Honger en hongeropstootjes. De binnenlandsch toestand in Duitschland begint hoe langer hoe meer teekenen van ont wrichting te geven, zooals de debatten in den Rijksdag betreffende de militaire censuur aan- toonen, gedurende welke de regeering de aan vallen van de uiterst-linksche en dc uiterst- rechtsche partij moest verduren. Terwjjl de conservatief Grefe danig de on handige binnenlandscbe politiek der regeering over den hekel haalde, maakte de sociaal-de mocraat Noske van de gelegenheid het vredes- vraagstuk aan te roeren, en te verklaren dat het Duitsche volk niet langer wil bloeden tot meerdere glorie der strijders die aan het front in het eigen land elkaar bevechten. Het volk wil vrede. Het is een onbetwistbaar feit, dat er in Duitsch land geen eensgezind parlement meer bestaat, daar Liebknecht zich naar links heeft afgescheiden en de partijgangers van Grefe naar rechts. De levensmiddelen-crisis wordt in Duitsch land hoe langer hoe dreigender. Volgens be richten uit Boekarest zijn te Charlottenburg zes personen gearresteerd, omdat zij hadden deelgenomen aan een hongerbetooging. Bij hun overbrenging naar het gerechtshof hadden er opstootjes plaats, waarbij de politie te pas kwam, en gedurende het proces hadden erin talrijke wijken van Berlijn volksoproeren plaats waarbij een groot aantal winkelruiten werden iugeworpen, en de winkels door het volk wer den leeggeplunderd. 's-Gravenhage, 16 Juni. Tweede Kamer. Bij het voortgezet debat over de interpellalie- fechaper betreffende de levensmiddelenvoorzie ning betoogde de heer van der Moolen, dat er geen waarborgen gegeven zijn dat niet opnieuw een noodtoestand ontstaaten dat de Regeering zich te veel heeft beroepen op het gebrek aan medewerking der gemeentebestu ren, terwijl de hoofdfout schuilt bij het over- dragen van de uitvoering van de regeerings- maatregelen aaa particuliere commissies, waar door de Regeering niet op de hoogte van den toestand is. De commissies moeten verdwijnen. Er moet komen een afzonderlijk departement voor le vensmiddelenvoorziening, zij het tijdelijkof anders moet de levensmiddelenvoorziening wor den overgebracht bjj Bionenl. Zaken, daar Landbouw zich ook te veel met de producten moet inlaten. Ook de heer Snoeck Henckemans keurt de instelling van de levensmiddelencommissies af. De Regeering moet zelf den uitvoer ter hand nemen door middel van een Rijks bureau voor uitvoer. De heer Tydeman noemt de Regeeringspo- litiek juist en eenvoudig. Er moet echter meer centralisatie komen door oprichting van een afzonderlijke afdeeling aan het departement van Landbouw onder leiding van een hoofdambte naar. De heer Hugenholtz vraagt en verkrijgt verlof tot het houden van een interpellatie over de uitzending van 50 zeemilliciens naar Indië. De behandeling zal Dinsdag a.s. plaats hebben. LONDEN, 16 Juni. De »Daily Telegraph* verneemt uit New-\ork, dat tengevolge van de Russische successen de Amerikaansche ban kiers een overeenkomst betreffende een nieuwe Russische leening van 10 millioen pond ster ling hebben kunnen aangaan. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 9 Juni Willem van den Berge, 24 j„ jm. en Catharina Elisabeth Koljjn, 19 j., jd. 10 Juni Hendrik Hui- zinga, 25 j., jm en Jacoba Jacomina Meulenberg, 22 j., jd. Geboorten. 7 Juni. Catharina Maria Johanna d van Pieter Marie Verheul en Catharina Maria Jo hanna Wfjtenburg Arnoldus Kornelis, z. van Kornelis Jacobus Huineman en Cornelia Kaas 8 Juni. Robert Willem Constant Maria, z van Alphonsius Carolus Maria De Buiisscher en Maria Ludovica Peetere. Overlijden. 8 Juni. Jacob Verhelst, 17 j., z. van Martinus en Johanna de Doelder. Cornelia van Oppen, 4 m., d. van Reinier Pieter MariDus en Janna Adriana Butler Johanna Elena van den Berg, 84 jwed. van Cornelis Levinus de Smidt. Leonardus Hendrikus van Tongeren, 39 j., echtg. van Petronella van der Putten. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 17 Juni 3.14 3.39 Zondag 18 4.4 3.28 Maandag 19 4.53 5.19 Dinsdag 20 5.44 6.11 Woensdag 21 6.37 7.4 Donderdag 22 7.32 8.— Vrjjdag 23 8.31 9.2 Arrondissenieuts-lteolitbaiik te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 16 Juni 1916 de volgende vonnissen uitgesproken nerlijk standpunt aan te tasten. Toen de Voorz. zoo over dat verheffen sprak, rees onwillekeurig nog gedachte aan die zeer verheffende leiding van het eerste punt der agenda. Overigens betoogde de Voorz. dat de Raad den wensch heeft uitgesproken, dat de jaar wedden zullen worden herzien en daarin viel ook dhr. Dees hem hij, die te kennen gaf, dat het nu wel gemakkelijk was werk af te keuren, doch dat men dan maar eens moest verklareu wat men wilde. Overigens bleek deze wethouder het over de regelingen niet geheel eens te zijn en zal hij mogelijk een daarvan afwijkend voorstel steunen. Dhrn. Nolson en Van Nes gaven te kennen, dat het werk van B. en W. niet wordt afgekeurd, maar dat de Raad meer volledigheid wenscht. Dhr. Dees was dankbaar voor die toelichting en verklaarde dan met veel wat gezegd is, te kunnen instemmen. Uit de besprekingen bleek ook nog, dat de verschillende salarissen zijn voorgesteld met de bedoelingen dat het vervullen van bijbetrekkingen zal vervallen. De inspecteur zal b. v. geen jaarwedde meer genieten als marktmeester, doch ambsthalve die functie moeten vervullen. Aldus liet de Voorz. zich uit tegen dhr. Waalkes, die er op wees, dat voor die verschillende baantjes dan toch een ander zoude moeten worden aangesteld. Dhr. Lensen merkte nog op, dat meermalen is gezegd, dat de drang tot ver hooging is uitgegaan van den Raad, maar dat die drang eigenlijk is uitgegaan van den Voorz. De laatste meende, dat er geen be zwaar in is, dat hij in deze eene goede lei ding tracht te geven. Dat nu een deel der jaarwedden in behan deling werden gebracht, was volstrekt niet met de bedoeling misleidend te werken, en later voor ongewenschte beslissingen te plaatsen. Evenals in zake de tram, zou ook in deze het standpunt van B. en W. nog wel mee vallen, voorspelde hij. Vooral wat de Secre tarie aangaat was een oplossing gewenscht, met het oog op het oproepen van ambtenaren, die dringend noodig zijn. Na al het gepraat besloot de Raad met 8 tegen 3 stemmen overeenkomstig het voorstel ▼an dhr. Nolson alleen dhrn. Van Hasselt, Visser en Eijke waren geneigd, tot eene dade lijke behandeling over te gaan. Mogelijk be schikken die heeren reeds voldoende over in lichtingen en toelichtingen, die hunne collega's raadsleden nog niet hebben, zelfs over de vraag waar dat groote bedrag, dat de begroo ting in de toekomst weer zal bezwaren, van daan moet komen {Wordt vervolgd.) Bij Koninklijk besluit is de heer J. Hellinga, onder toekenning van eervol ontslag als sluismeester aan de Westsluis van het kanaal van Ier Neuzen, te Ter Neuzen, be noemd tot havenmeester van het kanaal door Walcheren, te Vlissingen. De St. ct. bevat de gewijzigde statuten der vereeniging van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers in Oostelijk Zeeuwsch- V laanderen, thans genaamd Vereeniging van burgemeesters en secretarissen in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd te Ter Neuzen. keering van bovengenoemd calamiteus water schap. Ingeschreven werd als volgt C. Klaassen te Zaamslag voor 5482 P. Voet te Hontenisse voor 5590 P. Andries- sen te Hontenisse voor ƒ5670; J. de Bree te Ter Neuzen voor 5495de Vos te Ter Neuzen voor ƒ5650. Bij de Donderdag te Groede gehouden stemming voor esn lid van den gemeenteraad aldaar is gekozen de heer J. B. Becu Sr. met 198 stemmen. Op den heer J. B. Becu Isz. waren 148 stemmen uitgebracht, terwjjl 4 stemmen van onwaarde waren. Tengevolge van het ruwe weder van de laatste dagen zijn Woensdag aan het strand te Cadzand twee mijnen aangespoeld. Ze worden voorloopig door militairen bewaakt. Benoemd tot dijkgraaf van den Koude- polder M. de Jonge te Hoek van den Elisa- bethpolder (Biervliet) A. Bliek te Biervliet tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Phi- lippinepolder L. C. Cornelis te Philippine. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. DISTRICT HULST. Getal kiezers 8727. Uitgebracht 5687. On waarde 109. Geldige stemmen 5578. Herkozen de heer E. B. Dumolcyn met 3794, B. C. Puylaert met 3553 en J. A. van Rompu met 3603 st. Gekozen de heer F. J. L. M. van Waes- berghe met 3705 st. DISTRICT MIDDELBURG. Herkozen de heeren J. H. Blum (a. r.) met 2568 en A. A. de Veer (a. r.) met 2507 st. Her-temming tusschen de heeren W. Melis (a.r.) die 2434 en J. Adriaausen (v.d.) die 2009 st. verkregen. DISTRICT VLISSINGEN. Herkozen de heer G. van de Putte met 2593 st. Herstemming tusschen de heeren H. J. E. Gerlacb van St. Joosland (a.r. aftr.) die 2446 en A. Staverman dm 1771 st. verkregen. Van 713 Juni zijn de navolgende be smettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Roodvonk2 gevallen te Poortvliet en 1 te Sluis. Diphteritis1 geval te Groede. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallen verzekering.) In de Dinsdag te Utrecht gehouden open bare terechtzitting heeft de uitspraak plaats gehad in de zaak van C. v. M. stations-werk man te Ter Neuzen, die in hooger beroep was gekomen tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende beves tiging der beslissing van de Rijksverzekerings bank waarbij is herzien en met ingang van 23 Nov. 1915 beëindigd de rente pet. inv ad ƒ0,291/, per werkdag, aan eischer toegekend ter zake van een ongeval, waardoor hij een breuk bekwam van het linkerbenedenbeen, die is genezen zonder achterlating van eenige in validiteit. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. A DYERTENTIËN. met het \\eet gij, lijders aan spit, dat deze pijnlijke ziekte juister uitgedrukt spieren-rheumatiek heet? Weet gij dat de pijnen in uw lendenen een aanduiding zijn dat één of meedere spieren ernstig zijn aangetast dez6 spieren te zamen trekken en U daardoor die ondragelijke pjjnen veroorzaken, welke gij bij weersverandering te verduren hebt. Lijders aan spit, weet ge wat het zeggen wil bij elke - beweging van de romp ineen te krimpen van de pjjü, niet te kunnen bukken, draaien of opstaan, niets te kunnen optillen zonder dat gij het gevoel krpgt alsof uw hals, rug en ledenen als 't ware V3n elkaar worden gerukt I ast op, geneest U voordat het te laat is. Vandaag lijdt gij nog aan spit, morgen kunnen reeds meedere spieren aangetast worden en' loopt gij groole kans in de toekomst een beklagenswaardig rheumatieklgder te worden. Neemt dadelijk e veelgeroemde KLOOS1 ERBALSEM, dat uitmuntende wrjjfmiddel bij spit iu den rug en rheutnatische pijnen, welke rechtstreeks op de spieren werkt en deze weder de normale lenigheid zal kunnen geven waardoor uw pijnen zullen verdwynen. De tegen rheumatiek, rheumatische pijnen, stramheid van de ledematen, stijven hals, spit in den rug, spierverrekkingen en kneuzingen is tevens een veelzijdig huismiddel bij wonden, uitslag, aambeien, win terhanden en wintervoeten. De KLOOSTERBALSEM bijt niet, verzacht dadelijk en kan niet bederven. Prjjs per pot van 20 gram 40 cents, van 50 gram f 0.80 van 100 gram t 'a rzar"™50r>g,'am f 2,5°' E'SCbt R00DEN B^ND met onze handteekening m Jr K' Rotterdam- Alom verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en btj de Wed- A' VAN OVERBEEKELeunis Axel, H. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz ;Hulst, F. L. VER WILG HEN—v. d. Hooft ;te Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen. 11 11 11 11 k v.T' 1w - - V

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3