IEIIMATIEK EEK" LOOPJONGEN. JACS DE KOK, KLOOSTERBALSEM iitgezcwden stukken. H. H. VISSCHERS is een blok aan 't been, Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. H-jogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. ETALAGE ZIE M Koning der Balsems het bekende huismiddel gens mishandeling veroord. tot ƒ7 boete of 1 week hecht. C. d. L., oud 19 j., zonder beroep te Sluis, is wegens beleediging van een ambtenaar ver oord. tot ƒ15 boete of 15 dagen hecht. M. d. W., oud 17 j., koejongen, zonder vaste woonplaats, is wegens diefstal veroord. tot 7 boete of 1 week tuchtschool. E. B. oud 16 j arbeider te Hulst, beklaagd van diefstal, is vrijgesproken. Bij beschikking van bovengenoemde rechtbank is A. J. L oud 31 j., schipper te Ter Neuzen, buiten vervolging gesteld ter zake van de hem ten laste gelegde verduiste ring, waarvoor rechtsingang verleend was. Jachtongeluk. Te Laboeau Bilik is Paaschmaandag een vreeselijk ongeluk gebeurd. Vijf heeren waren op krokodillenjacht gegaan op de rivier, waar bij ze in twee sampans gezeten waren. In een sampan zaten de heer Brouwer, agent van de Handel Maatschappij Güutzel en Schumacher en nog een jager. Plotseling ging een der ge weren af en de kogel, een zwaar kaliber ont plofbare patroon trof de heer B. in den buik. Een vreeselijke verwoesting werd aangericht en niet lang na het ontvangen der verwonding blies hij den laatsten adem uit. De heer B. was ongeveer 24 jaar oud en was slechts een paar jaar in lndië werkzaam. Omtrent de toedracht van het jachtongeluk te Laboeau Bilik vernam de »Ueli Crt.« enkele tragische bijzonderheden. De heer Brouwer zat achter in de sampan. Voor hem zat een jacht- genoot. Het geweer lag op den bodem der boot. Op een gegeveu oogenblik werd een krokodil gesignaleerd, waarop de laatste het geweer wilde opnemen, met het gevolg, dal dit onver wacht afging. De kogel drong den heer Br. in de dij en vervolgens in den onderbuik, waar hij ontplofte. De getroffene zeide nog geruststel lend »'tls niets, alleen maar een schamp- sehotv, doch toen hij wilde opstaan, viel hij neer in de boot onder de hevigste pijnen. Eer hij stierf heeft hij nog verklaard, dat het geval zuiver een ongeluk was en dat niemand zich eenig verwijt kon maken. Vrouwelijke autobandieten. Een buitenman kwam Woensdag voor zaken in Utrecht en kwam met een drietal »dames« de gezusters R in aanraking. Ons boertje was heeleraaal van streek geraakt en hij bemerkte eerst na afloop, dat hij zijn portefeuille, met eenige honderden guldens er in, kwijt was. De uit zijn liefderoes ontwaakte boer wend de zich om hulp tot de politie, die weldra de »dames« aanhield en haar op 't hoofdbureau van politie in bewaring stelde Boertje vindt Utrecht thans heelemaal geen aardige stad meer. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Nooit Netjes Mijnheer de Redacteur. De Redactie van het blad »Zelandiac heeft gemeend dadelijk na het bekend worden van mijn eandidatuur voor de Provinciale Staten voor ons district te moeten toonen, dat zij een strijd nooit zuiver kan strijden, maar door het verspreiden van hatelijkheden troebel water moet maken om dan goed te kunnen visschen. Den dag der candidaatstelling werd ik op mijn kantoor per telefoon door den Heer Van Zeijl, redacteur van de Zelandia opgebeld, met het verzoek, om in zijn dien dag verschijnend blad te mogen vermelden, dat ik tégen mijn zin candidaat was gesteld. Ik heb op deze vrijheid van den heer Van Zeijl kalm geant woord, dat ik het persoonlijk zeer verkeerd vond dat de Liberale kiesvereeniging in ons district van alle strijd afzag, en dat ik dus toen ik door verschillende personen en 7an zeer verschillende zijde, ook uit Ter Neuzen, werd aangezocht een eandidatuur te aanvaar den, niet heb geweigerd, maar er integendeel volmondig in heb toegestemd. Niet omdat ik meen dat er geen beteren voor die eandidatuur te vinden zou zijn, ook niet uit eenige mindere persoonlijke waardeering voor de candidaten der Rechtsche partij, maar omdat ik het vol maakt met de verzoekers lens was dat hier alle kans was van slagen en dat het derhalve niet opging geen poging te wagen of niet te strijden. Ik vermoedde na dit gesprek direct, dat de heer Van Zeijl met de een of andere hatelijk heid zou afkomen, en dit vermoeden bleek juist te zijn geweest. Bij de vermelding der candidatenlijst was achter mijn naam vermeld S (Sociaal-Demokraat). De bedoeling was dui delijk. Onder dien titel zouden wel stemmen voor mij verloren gaan en de eenvoudige menschen werden bang gemaakt voor het roode spook. Was het niet dat deze valsche be doeling klaar op den voorgrond trad, ik zou het niet de moeite waard gevonden hebben daartegen op te komen, en ik zal mij ook niet laten verleiden om mij met hatelijkheden te meten met den heer Van Zeijl, waartoe ik wel stof genoeg zou kunnen vinden in de per soonlijke eigenschappen van dien Redacteur. Alleen stel ik er prijs op aan de kiezers mede te deelen dat ik direct na de lezing van de kwalificatie van mijn eandidatuur het vol gende briefje heb gezonden aan den Heer Van Zeijl Den Heer J. J. van Zeijl te Hulst. Mynheer de Redacteur! Zoo juist ontvang ik de »Zelan- dia« en zie daarin dat ge U de vrijheid ver oorloofd hebt, brj de opsomming der candi daten voor de Provinciale Staten Verkiezing alhier, achter mijn naam te vermelden S. (Sociaal-Democraat). Toen U mij hedenmorgen om inlichtingen vroeg ten opzichte van mijn eandidatuur, hadt U ook wel eens even naar mijne politieke beginselen kunnen informeeren. Nu wil ik U even vragen mij te willen mede- deelen, welke Sociaal Demokratische vergade ring ik in de laatste Twintig jaren bijwoonde en waar U dus mijn Sociaal-Demokraat zijn uit afleidt. Ik lees één Sociaal-Demokratisch blad, maar ik lees ook een paar Vrijzinnige bladen en verschillende Katholieke bladen. Waardoor U dus tot Uw bewering komt is mij een raadsel. Aangesloten bij eene poli tieke partij ben ik bovendien niet en ik wensch dan ook candidaat te zijn voor de vrij zinnige beginselen zonder meer. Ik hoop dat U dit schrijven in Uw eerstvolgend blad zult willen publiceeren, daar ik vooralsnog niet wil aannemen, dat U deze kwalificatie deed om er politieke munt uit te slaan. Bij voorbaat dankend voor de plaatsruimte. Uw dwn. AUG. C. M. POPPE. Over het verdere geschrijf in de Zeelandia wil ik niet veel zeggen Dat Van Zeijl de onderteekenaars van mijn candidatenlijst betitelt met den naam van ^onafhankelijke, beter ge zegd >socialitische kiezerst, spreekt voor zich zelf. Commentaar is daarbij eigenlijk overbodig, en dhr. Van Zeijl weet ook zelf wel beter, ik wil dit ten minste voor hem hopen. Of zijn horoscoop goed getrokken is, en ik dus met een bespottelijk klein getal stemmen zal vallen als een baksteen, weet ik niet (ik geloof niet aan sterrenwichelarij) maar dat weet ik wel dat uit dat bijschriftje, kleine, lage, nijdigheid spreekt, en dat was onnoodig. Wij strijden voor het beginsel, niet vóór of tegen personen. Het overige zal de uitslag ons leeren. Mijnheer de Redacteur, ik dank U voor de plaatsruimte. AUG. C. M. POPPE. Raadslid te Hulst. Mijnheer de Redacteur. In Hulst is men met eene vrijzinnige ean didatuur uitgekomen. Vanwege de liberale kiesvereeniging in deze streek is men door bijzondere omstandigheden niet tot candidaatstelling overgi gaan. Waar men in Hulst te midden van het clericalisme den strijd voor onze beginselen aanbindt, daar is het m. i plicht van ieder vrijzinnige om mede te helpen den vrijzinni gen candidaat te doen slagen. Van nu af zjj ieders streven er op gericht in dezen geest propaganda te maken. De goede, maar nog niet sterke krachten in het land van Hulst mogen wij niet aan hun lot overlaten. Wij moeten medehelpen deze jonge scheut te doen gedijen tot een sterke plant. Nu er een candidaat is, blijve op 16 Juni niemand achter, leder spore anderen tot op komst aan. Van verschillende zijden werd me reeds ge vraagd »We gaan toch zeker stemmen En onveranderlijk is mijn antwoord Het is onze plicht. Het blijkt mij, dat dit gelukkig ook de meening is van zoo goed als alle vrijzinnigen. Daarom allen medegewerkt om de eandi datuur van den heer Poppe te doen slagen. Mede namens vele andere vrijzinnigen, J. v. d. PEIJL. Mijnheer de Redacteur. De gestelde candidaturen in Uw blad, na gaande, zag ik achter den heer Poppe staan »soc.< Dit komt waarschijnlijk hier vandaan, omdat in een Hulstersch blad (Zelandia) deze aanduiding gegeven is. Zelandia heeft dat natuurlijk om bijzondere redenen gedaan, die ieder kan begrijpen. Naar ik uit de incest bevoegde bron verneem, is de eandidatuur van den heer Poppe eene vrijzinnige eandidatuur. Ik wijs hierop, omdat men van zekere zijde weer een eigenaardig soort propaganda schijnt te willen maken. U zult mij ten zeerste verplichten tot juiste inlichting van de lezers, deze rectificatie op te nemen. Dankend, Uw dw.. J. v. d. PEIJL. LONDEN, 9 Juni Uit Petrograd wordt aan da Daily Mail* gemeld, dat het zenden van ersterkingen uit het leger van Leopold van Beieren, dat ten N. van Pinsk staat,.naar de aabgevallec Oostenrijksche legers uiterst moei lijk is wegens de moerassige terrein gesteldheid ten Z. van Pmsk en de slechte verbindings wegen. De terreingesteldheid belet ook den Ooetemijkers zich in te graven. Tengevolge van den onverwachten aanval werd de vjjand in groote wanorde teruggeworpen. Duitiche officieren trachtten tevoren de verspreide en door paniek bevangen compaguieën te verza melen. Op enkele plaatsen werden zij door hun eigen manschappen neergeschoten. De Oostenrijksche soldaten gaven zich bij massa 's over. Da Russen drongen zoover door, dat ook de munitie-voorraden en veldkeukens, 10 mijlen van het front gelegen in hunne handen vielen. De terugtocht der Oostenrijkers geschiedde over het geheele front. ATHENE, 8 Juni. De Ministerraad besloot machtiging te verleenen om de 12 oudste lichtingen, die onder de wapenen zijn, naar huis te zenden. LONDEN, 9 Juni (Part. Tel.) De »Times< verneemt uit Athene De Atheensche bladen melden dat oorlogs schepen die bij Phaeron gesignaleerd werden, de Grieksche schepen beletten den Piraueus en de havens van Syros en Milos uit of in te va ren. Hier door meende men dat de blokkade reeds van kracht was geworden. Na de bezetting van het fort Roepel deel de de Ententegezant het Grieksche gouverne ment mede, dat de gevaren ernstig zouden zijd als den Boelgaarsch-Duitsben troepen werd toegestaan op Grieksch grondgebied verder op te rukken. AXEL. Huwelijksaangiften 18 Mei. Adriaan Pieter Jansen, 27 jjm en Cornelia Verstrate, 25 j., jd. 31 Mei. Carolus Ludovicus de Keyzer (van Koewacht), 33 j., wedn. en Mathilda de Bakker, 42 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 18 Mei. Charles Petrus Augustinus van Wiemeersch, 25 j., jm. en Maria Virginia Cornelia Schoof. 26 j., jd. Geboorten. 17 Mei. Jacobus Anthony, z. van Jacob Penne en Wilhelmina Verhelst. 18 Mei. Gerard Felix, z. van Gustavus Joannes van Hoije (van Exaerde) en Idalia Maria Gijsel. Levina Maria, d van Daniel Adriaan van den Berge en Fran^oise Cornelia Scheele. 22 Mei Christina De- bora, d. van Salomon Hamelink en Wilhelmina Boeije. Levinus, z. van Reinier Boeije en Janna Faas. 25 Mei. Arthur Joseph, z. van Cyrillus van Rumste en Adèle Celine Mattens. Overlijden 29 Mei. Franciscus Sijs, 3 w., z. van Josephus Ludovicus en Irma Maria Verstrae- ten. Dina Verstraten, 77 j., echtg. van Marinu3 de Putter. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 10 Juni 9.19 9.52 Zondag 11 10.25 10.55 Maandag 12 11.26 11.55 Dinsdag 13 0.22 0.48 Woensdag 14 0 48 1.12 Donderdag 15 1.37 2.2 Vrjjdag 16 2.26 2.50 Gevraagd VAN RORSSUM WAALKES, Apotheker. de „HEHGELSPOETABTIKELEN ontvangen. Buitengewone sorteering TER NEUZEN. Grootste verscheidenheid RIETEN- EN BAMBOUHENGELS en aanverwante artikelen. Meest uitgebreide collectie. LAAGSTE PRIJZEN. Van ouds bekend adres. belet l bet gaan en foltert U eiken vochtigen dag, bij elke weersverandering, opnieuw met vreeselijke smarten. Gij lijders aan Rheumatiek, Jicht. Rheumatische Zenuwpijnen, Spit in den rug, Stijve Nek, Stram heid in de ledematen waarom verzacht gij niet onrnid- dblijk Uw lijden Weet gij wel, dat de een heerlijk wrijfmiddel is Laat IT toch met dit veelgeroemde huismiddel wrijven,, zooals zoovele lijders vóór U deden en weldra zult ook gij den onscbatbaren Kloosterbalsem prijzen. Voor ouden van dagen, die klagen over stramheid in de ledematen, is de Kloosterbalsem dikwijls een uitkomst. Ontelbare gene- zenen noemen dan ook de Kloosterbalsem de bij alle soorten wonden, ontvellingen kneuzingen ia u id ui t- slag, roos, aambeien, winterhanden en -voeten. I)e Kloostcrbalsein werkt verzachtend, zuiverend, schaadt nooit en moet overal bij de hand zijn. Neem een potje in huis, liet bederft nooit. Pjjr8 per pot van 20 gram 40 cents, van 50 gram f 0.80 van 100 gram 1 r\^l5° gfam f 2,5°- E,SCht ROODENBAND met onze handteekening J' rn RR' Rotterdam. Alom verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en nrvlnor b«Tde Wed- A- VAN OVERBEEKE-Leunis Axel, H. J. VAN DIXHOORN en L„ B. A. ROLFP Lz ;Hulst, F. L. VERW1LGHENv. n Hooft te Zaamslag, D. RIEMENSJanssen. i 1» 1» 1» f Afrï .vg

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3