Notarisportefeuilles Ban knotentasschen. M. DE JONGE. - TER NEU1EN, BINNENLAND. Advertentiën. UIT QHZE OMGEVING. Statenverkiezingen in Zeeland. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. De Warspite heeft twee Duitsche kruisers in den grond geboord. De Derfflinger (liniekruiser, 26,600 ton) werd zwaar gehavend en stond, toen ze het laatst werd gezien, voor en achter in brand. LONDEN, 3 Juni. (Reuter.) De beman ning van het Deensche stoomschip »Vidar«, dat te Huil zes overlevenden van den Engel- scben torpedojager »Shark« aanbracht, deelde mede, dat het schip Dinsdag uit Kopenhagen was vertrokken. Woensdag werd een Zeppelin opgemerkt, die laag boven de zee vloog. Twee uur later op 80 mijl van de zuidkust van Noorwegen, zag men van de >Vidar« een wrak, dat van een Duitschen kruiser bleek te zijn. De boeg was zichtbaar en droeg de kenteekenen van een Duitsch schip. Te ongeveer 10 uur zag men een groot schip in brandenden toestand. Op de »Vidar« dacht men eerst, dat het een koopvaardijschip was. Naderbij gekomen werden kreten gehoord. Een kleine boot werd neergelaten en zeven man werden opgepikt. Het waren overleven den van de »Shark«, die te 6 uur 30's avonds ten onder was gegaan, nadat zij door een torpedo in de olietanks was getroffen. De mannen hadden ongeveer vijf uur in het water gelegen, toen zij opgepikt werden. Drie hunner waren gewond, een vau hen stierf op weg naar Huil. De bemanning vertelt, dat toeu het stuur- toestel was beschadigd het dek werd overstelpt met projtctielen. Alles werd weggeslagen, be halve één kanon, dat door den commandant en twee man tot het laatst toe bediend werd. De commandant, wien een been was afge schoten, ging met het schip naar de diepte. De »Vidar« had nog ongeveer twee uren in het rond gekruist maar geen overlevenden meer ontdekt. Wel werden een massa ver nielde scheepsdeelen gezien. Het was zeer mistig weder. Gisteren werden in het kiesdistrict Hulst voor de Provinciale Staten candidaat gesteld de heeren E B. Dumoleyn van Hontenisse, A. C. M. Poppe te Hulst, B. C. Puijlaert te Zuiddorpe, J. A. van Rompu te Ter Neuzen en F. J. L. M van Waesberghe te Huist. loen de liberale kiesvereeniging te Ter Neuzen geene candidaten stelde, was de al- gemeene gedachte, dat de vier candidaten der R. K. kiesvereeniging op 6 Juni gekozen geweest zijn Nu de onafhankelijke, vrije kiezers van Hulst en omstreken den heer Poppe candi- deerden is eene stemming noodig geworden. Maandagnamiddag viel een schilder, werk/aam bij de werken van den Rijks-Wa terstaat, van de ladder. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen en naar het Ziekenhuis vervoerd. Hij bleek een beenbreuk en eene gapende wonde gekregen te hebben. Dr. v. N. legde het verband. Te Zuiddorpe werden door de kommie zen, tevens soldaten, een vijftal smokkelaars betrapt, die bloem naar de grens brachten. Een werd in den arm geschoten. Tot tijdelijke onderwijzers aau de open bare lagere school te Ciinge zijn benoemd de heeren A. Minjon en E Waelput. Een rund van den landbouwer A. d. J. te Koewacht wiens erf aan de electrische ver sperring grenst, wist zich Maandag door den buitensten draad te werken en deed zich te goed aan het malsche gras dat nooit betreden wordt. Het dier kwam ook nu en dan in aan raking met den electrischen draad, waar blijk baar geen stroom op was en bleef dus onge deerd. De Duitsche officier bemerkte toevallig het rund, dat op verboden terrein graasde de electricien werd gewaarschuwd en het dier, dat van voldaanheid een oogenblik later met den staart tegen den draad sloeg, bleef toen op de plaats dood. In vreemden grond begraven. Maandagmiddag te drie uur werd het stof felijk overschot van den stuurmansmaat Dei- selberg, van den in den zeeslag bij Jutland verganen Duitschen kruiser »Frauenlob", te 's Gravenzande ter aarde besteld. Te half twee vertrok de stoet uit Hoek van Holland. Tal van kransen, o.m. van den »l)eutscher Flottenverein" uit Den Haag, van de bemanning der «Thames", dekten de baar. In elf rjjtuigen die de lijkwagen volgden, be vonden zich de Duitsche gezant von Kühl- mann, de korretkapitein von Muller, marine attaché, alle op de Wierickerschans geïnter neerde Duitsche officieren, onder wie de vaan drig Wilhelm Stolzmann en de eerste machi nist Max Mueller, beiden geredden van de »Frauenlob" de te Bergen geïnterneerde sche pelingen van de sFrauenlob" de Duitsche consulaire ambtenaren de president-commis saris en de directezr van den Int. Sleepdienst waartoe de >Thames" behoortde kapitein, stuurman en de eerste machinist van de „Tha mes" de luit. ter zee 2de kl. van de marine- reserve J. J. Best, als vertegenwoordiger van den stellingcommandant in het zuiderfrontier. Woensdag 7 Juni 6.31 6.55 Donderdag 8 7.19 7.47 Vrjjdag 9 8.15 8 46 Zaterdag 10 9.19 9.52 Zondag 11 10.25 10.55 Maandag 12 11.26 11.55 Dinsdag 13 0 22 0.48 ,Voor de yele bewijzen van deelne ming, die we mochten ontvangen bij het verscheiden van onzen dierbaren Echtge noot en Vader, den Heer Adriaan Kok, be tuigen we onzen oprechten dank. Namens de geheele familie. A. KOK Wisse. Ter Neuzen, 7 Juni 1916. en TWEEDE KAMER. Binnenkort is het afdeelingsverslag te ver wachten over de wetsontwerpen le tot ver- hooging van het invoerrecht op bier en af schaffing van dat op azijn 2e tot verhooging van den accjjns op bier en herziening der wet telijke bepalingen omtrent dien accijns. ),Wie is die schavuit ?i" De Metaalbewerker schrijft Toen de minister van oorlog de vorige week. bij de behandeling van het buitengewone crediet in het parlement, de aandacht vestigde op het feit, dat een der munitiefabrikanten in ons land ter verhooging der te maken winst, het harde staal zacht maakte, vroeg de liberale heer Ter Spill: Wie is die schavuit? De mi nister meende diens naam te moeten verzwij gen. Waarom is ons niet recht duidelijk, waiit het geval is in de plaats waar bedoelde sabot- teur gevestigd is, een publiek geheim. Wij zouden over het geval misschien niet schrijven, ware het niet, ook de arbeiders van deze handeling weder de dupe worden. De firma Nering Bögel, te Deventer, is ook leverancier van granaten en heeft het staal daarvoor zacht laten maken. De arbeiders, die daaraan werken, krijgen hun extra in ta rief verdiend loon als de granaten zijn goed gekeurd en moeten dat missen, nu bedoelde granaten door de legerautoriteiten zijn afge keurd. Dat is natuurlijk een groote onbillijk heid, want deze afkeuring ligt buiten hun schuld, doch is het gevolg van de door de firma gepleegd handeling. Weer wittebrood. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft ingetrokken le. met ingang vaa 19 dezer het verbod aan de meel fabrikanten om gebuild tarwemeel af te leveren 2e. met ingang van 24 dezer: het verbod om wittebrood te bakken. Geen uitvoer meer van vee en rundvleesch. Gisteren heeft aan het departement van land bouw, nijverheid en handel een bespreking plaats gehad over den uitvoer van vee en vleesch. Naar het Nederl. Correspondentieburau meldt, werd er besloten, dat in de eerstvolgende maan den geen rundvleesch noch slachtvee, noch eenig ander vee dragend of melkgevend, meer zal worden uitgevoerd, Slechts voor twee kleine partijen is op grond van overwegende redenen alsnog de uitvoer toegestaan. Alle verdere uitvoer van vee of rundvleesch zal worden geweigerd. Met ingang van 16 dezer is de com mies verificateur R. P. Oosterhuis te Ter Neuzen verplaats naar Vlodrop Rothenbach en de commies verificateur T. Bockelo te Vlo drop naar Ter Neuzen. De heer J. J, Bliek te Zuidzande komt voor op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan een openbare school te Am sterdam. Het bestuur van den Anna-Paulowna- polder heeft besloten belangrijke dijkwerken uit te voeren in het systeem-De Muralt. Volgens een eigen bericht van de N. R. Ct. is te Havre bekend gemaakt, dat de dezer dagen overleden Amerikaansche spoor wegmagnaat James Hill, die een bewonderaar en vriend was van koning Albert der Belgen, vijf-en twintig millioen frank heeft nagelaten voor het herstel van België. Duitschland heeft de briefport in het bezette België van ..10 op 15 centiemen ge bracht en het port voor briefkaarten van 5 op 8 Nabij de grens te Bouchautsche Haven kwam een Duitsch soldaat in burgerkleeren de grens over. District HULST. Candidaat de heeren: E. B. Dumoleyn (R.-K. aftr.), A. C. M Poppe (Soc.), B. C. Puylaert (R-K. aftr.), J, A. van Rompu (R.-K. aftr.), en F. J. L. M. van Waesbeighe (R.-K.) District MIDDELBURG. Candidaat zij n gesteld de heeren Mr. J. Adriaanse (Lib'.), J. H. Blum (A.-R aftr). Jhr. P. J. Bogaert (Lib J. C. Bolle (Lib W. C. Cornelisse (Soc.), G. F. Lindeijer (Soc W. Melis (A.- R. aftr), J. Onderdgk (Soc.) en Mr. A. A. de Veer (A.-R. aftr.) District VLISSINGEN. Candidaat zijn ge steld de heeren H. J. E. Gerlach van St. Joosland (A.-R., aftr.), G. F. Lindeijer (Soc.), J. de Mey (Soc.), G. van Putte (A.-R, aftr,), dr. A. Staverman (Lib.), J. O. Viruly (Lib District GOES. Candidaat zijn gesteld de heeren A. Blaak (Soc.), J. de Die (Soc.), S. Duvekot (A. R, afir.), W. Kakebeeke (Lib., aftrP. Lindenberg (Lib.)( G. F. Lindeijer (Soc.), M. van Oeveren (A.-R., aftr.), M. Pols (Lib.), A F. G. Swenne (Lib.), C. P. Vogelaar (A.-R., aftr.), J. Welleman (Lib.) en I. Wil- lemsen (A.-R.) District THOLEN. Candidaat zijn gesteld de heeren A. Hollestelle (A.-R, aftr W. Moelijker (Lib), W. M. Rijnberg (Lib.), H.' J. Tichelman (A.-R.) District ZIERIKZEE. Candidaat zijn gesteld de heeren H. van der Does (Soc.), B. Giljam (V.-D aftr.), b. Hagen (A.-R.), H. Hooger- buis (Soc.), J. A. van Oeveren (Lib.), D. Mulder (A.-R.), P. A. Perrels (Soc.), A. Tim merman (A.-R.), J. van de Vliet (L.) District SLUIS. De heeren rnr. F. J. N. van Dam (Lib. afcr.), M. Dikkenberg (Lib. aftr.), P. W. Maarleveld (Lib. aftr.), zijn bjj enkele candidaatstelling gekozen verklaard. Herrie ia de kinderwereld. Groote ontsteltenis heerschte dezer dagen onder de vrouwelijke schooljeugd in Waalwijk en ook onder hare respectieve moeders. Hoe dan ook, het gerucht deed de rondde, dat met het oog op de nekkramp, alle meisjes in de school de haren moesten worden kortgeknipt. De kinderen weigerden naar school te gaan, andere die ter school waren, liepen terug, moeders gingen hare meisjes halen, met de mededeeling aan zusters en onderwijzers, dat 't niet gebeuren zou enz enz., kinderen huilden, 't Was een herrie, een ware kinder- en moeder opstand. t Mooist is, dat noch bij de zusters, noch bij de onderwijzers of autoriteiten iets van een of ander bekend is, er is zelfs in de scholen niet over gerept. Hoe meu er aan komt, het is onbekend. Inbraak te Zaandam. Le Zaandam is Zondagnacht ingebroken in het kantoor van het burgerlijk armbestuur, achter de Bulle-kerk in de Westzijde. Dein- brekers, die vermoedelijk met behulp van val- sche sleutels zijn binnengekomen, hebben de brandkast gefoceerd en daar uit 'al het aan wezige geld, ongeveer 4000, gestolen. Van dit geld behoorde ongeveer de helft aan het watersnoodcomité verder ongeveer 1000 aan het burgerlijk armbestuur, 300 aan het Witte Kruis en 150 aan den Armenraad. De heer YV. Spuyman, secretaris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur, die als bestuurslid van verschillende corporaties die gelden onder zij* beheer had is tegen inbraak verzekerd. Smokkelen. Men schrijft uit Limburg Met het smokkelen is het hier nog lang niet uit. De boeren klagen dat 's nachts door hun weilanden en korenvelden wordt geloopen en dat op verschillende plaatsen de boel plat ge trapt wordt. In heel veel opzichten beeft de Maas schuld aan het voortduren vau deze ongewenschte toestandeo. Op den linker Maasoever, zijnde tweede linie, is alle vervoer van ten uitvoer verboden goed vrij. Terwjjl toch in sommige gedeelten van de provincie de rivier géén uur gaans ligt van de Duitsche grens. Op den lin ker oever konden dus steeds de voorraden wor den opgeslagen. En men zegt zelfs, dat van uit Asten, Horst, Broekbuizen geiegelde transporten optrokken naar bet Oosten. Of nu de maatregel, dat alle booten, welker eigenaars geeo speciale vergunning hebben, smda 1 Juni uit de Maas moeten, succes zal hebben, moet men afwachten. De goed georga niseerde smokkelbenden van tegenwoordig vin den er wel weer iets anders op. Vooral toegenomen is den laatsten tijd het smokkelen van wol, met name strengen sajet. Dit is vrouwenwerk. Maar dat het grootscheeps kan gaan, blijkt wel hieruit, dat eeu visiteuse aan de grens op twee vrouwen ongeveer vijftig zware strengen sajet bevond. De menschen droegen behalve deze sajet-laag ook bijna geen kleederen Als men zulke feiten verneemt, dan begrijpt men ook hoe het komt, dat de win kelier tegenover de NederJandsche huisvrouw, die om sajet komt, neen verkoopt! Voor het overige is het hoofdproduct voor dezen export buk en solution. Met solution en meer dergelijke gemakkeljjk mede te nemen zaken liep het den laatsten tjjd wat ergjbont, zóó zelfs dat de schoolgaande jeugd een zak duitje ging verdienen met het overbrengen van tubes solution. Om althans zijn leerlingen er van terug te houden, heeft de directeur van de H. B. S. te Venlo een oekase uitgevaar digd, waarin met verwjjdering van de school bedreigd wordt ieder leerling, die zich zou schul dig maken aan smokkelen. Voorts waren een aantal Duitsche vereeni- gingeU vertegenwoordigd. De stoet stond onder bevel van den 1ste- 1 uit den inf. Th. Molinger. De Duitsche predikant Funk uit Den Haag hield de lijkrede. De overleden zeeman rust bij de slachtoffers van de »BerIin«-ramp. - Agenten van politie hebben Vrijdagnacht te 2 uur in de Korte Hillestraat te Rotterdam op straat liggende aangetroffen den agent van politie 2e klasse O. D. van der Merwe die tengevolge van eeD ergerlijke mishandeling daar in elkaar gezakt was. De man werd Daar den politiepost in die stiaai gedragen, waar de hulp vaD den politiegeneesheer dr. Wolfson is ingeroepen, die kneuzingen aan het strot tenhoofd en de borst vastelde en de buiten dienst-stelling van dezen ageot gelastte. an der Merwe had een half uur te voren een zak met drie kopereD platen in beslag willen nemen in het café van J. O., in de Putschelaan, op vermoeden, dat dit koper van diefstal afkomstig was. Tegen deze inbeslag neming verzetten zich deze caféhouder en de zich in zijn gezelschap bevindende losse werk lieden J. van der L., van de Varkenoordscbe- kade, en L. N., van den Groenen Hilledijk. Zij bedreigden Van der Merwe met een mes en gingen hem te lijf. Op zijn hulp- en moordgeroep namen de losse werklieden de vlucht en nam de café houder de wijk in zijn woning. Zaterdagmorgen is het drietal gearresteerd en zijn er nog acht koperen platen gevonden, bedolven onder het zand aan de Brielschelaan. Deze koperen platen zijn in April uit een fabriek aan de Nassauhaven gestolen, evenals de inbeslag genomen platen, die in het café van O. wareD. LONDEN. Maandagavond is de Eng. krui ser Hampshirre met Lord Kitchener en zjjn staf aan boord op weg naar Rusland, weste lijk van de Orkney-eilanden ten noorden van Schotland, getorpedeerd of op een mjjn ge loopen en bijna direct gezonken. Het schip, groot 10850 ton, was bemand met 655 koppen. V ermoedeljjk zijd alle opvarenden verdronken. TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 2 Juni Jan van Silfhoud, 25 j., jm. en Willemina Cornelia Allaart, 31 j., jd. Leonardus Hubertus Heijnen, 38 jjm. en Martha Maria Pietronella Weijnen 24 j., jd. Franciscus Petrus Verschorre, 27 i im' en Elodie Maria Obrie, 19 j., jd. Huwelijks voltrekkingen. 31 Mei. Arnoldus Fran ciscus Josephus Maria Engelbregt, 29 j jm. en Catharina Maria Anna Schirris, 23j.,jd Antheunis Dekker, 23 j., jm. en Johanna Paulina de Regt, 18 J., Jd. 5 ,T Geboorten. 28 Mei. Bernardus, z. van Emiel Vanhijfte en Maria Pielaet. 29 Mei. Edemondus Franciscus, z van Josephus Alphonsus van Esbroek en Julie Marie de Smit 30 Mei. Jacobus .en Pieter, z. van Anthonie Geensen en Maartje Su- zanna Jozina Florusse. 31 Mei. Richaraus Jacobus z. van Cornelia Josephus van Dinteren en Marié Stephanie Geers. 2 Juni. Arnoud, z. van Fran cois de Fejjter en Martha Houg. Andries Joos Jacobus, z van Pieter Adriaan de Doelder en Pie- ternella Anna Geertruida Frederiksen 3 Juni. Catharina, d. van Anthonius d'Hont en Paulina Coolsen Ophélie Sidonie Gustave Marie, d. van Camillus Angelus Modestus Maria van Haelst en Eliza Catharina Remerij. Overlijden., 29 Mei. Dina de Fe(jter, 71 j wed van Karei Dieieman. 2 Juni. Marinus de Ru ij ter, <8 j., echtg. van Janna Meeusen. Anna Maria van der Gouwe, byna 2 jd. van Johannes en Janna Cornelia Pieternella Bedet. DAGEN. Voorm. Nam. J

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3