Hoestende oude lieden. ABDIJSIROOP Lüü|) der bevolking le Ter i\euzen. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. met het oog op 't publiek, eerst rondvraag gedaan werd, de vergadering over in eene met gesloten deuren voor behandeling van recla mes tegen den hoofdelijken omslag. Uit me- dedeelingen van raadsleden bleek na het uit eengaan der vergadering, dat de zitting weer publiek was geworden wat echter niet verder bekend werd gemaakt dan aan het kringetje achter de gesloten deur rond de groene tafel verzameld, de Voorz. achtte blijk baar meerdere publiciteit niet noodig, en dat in die openbare vergadering met gesloten deuren de heer Van Hasselt eenige vragen tot B. en W. had gesteld betreffende den weg op den Molen- en Koedijk, waar men nog maar steeds is voortgegaan groote brokken puin te storten. Hij zou gevraagd hebben of dit nu, na zijne opmerking in de vorige vergadering, is geschied uit plagerij Enfin, die omvragen val len nogal eens dikwijls uit in opmerkingen be treffende het beleid van een Dag. Best. en kan men dan bewerken dat zulks in open bare vergaderingen met gesloten deuren ge schied, dan komen die onaangename dingen niet zoo aan de groote klok. 't Komt ons echter voor, dat de Baad in deze zou behoo- ren te voorkomen, dat zich dusdanige omstan digheden herhalen. Wat zal de verslaggever van Zelandia, die zich meestal tot taak stelt verschillende raadsleden vooral de rechtsche lesjes te geven nu van zijn favoriet den Voorz. zeggen. Woensdagavond vergaderde de Liberale kiesveieeniging »De Vrijheid" te Ter Neuzen teneinde hare houding vast te stellen bij de a. s. verkiezing voor de Provinciale Staten. Na uiteenzetting van den politieken toe stand op het oogenblik in het land van Axel en het land van Hulst besprak men de vraag of het stellen van candidaten en dan natuur lijk ook een krachtig werken voor het wel slagen met het oog op de toekomst thans wenschelijk was. Terwijl sommigen voor het stellen van can didaten waren en meenden, dat er wel winste te halen was, werd door anderen gewezen op de mobilisatie, waardoor vele jongeren niet tot stemmen in de gelegenheid zouden zijn, op de tijdelijke afwezigheid van velen alhier wegens de nog heerschende werkeloosheid en op de mogelijkheid van de ontwikkeling van krachten, als zich soms bijzondere omstandig heden in de naaste toekomst mochten voor doen. Ook iemand, die niet ongenegen was eene candidatuur te aanvaarden, had op enkele punten gewezen, die overwogen dienden te worden. Na ernstige overweging besloot de verga dering met meerderheid van stemmen, dat deze maal namens de kiesvereeniging geen candidaten zouden gesteld worden. De beste wenschen werden uitgesproken voor het welslagen der vrijzinnige candidatu- ren in Zeeland en ons geheele land, opdat eene vernieuwde Eerste Kamer niet vijandig zou blijven staan tegenover de wenschen van het Nederlandsche volk. De tentoonstelling van teekeningen door de Vereenigde Handwerkslieden als ieder jaar in het vereeuigingsgebouw in de Donze-Vis- serstraat georganiseerd, was weer ruimschoots de moeite van een bezoek waard. Verschillende belangstellenden hebben dan ook van de gelegenheid gebruik gemaakt om op Hemelvaartsdag eens een kijkje te gaan nemen. De collectie handteekenen was goed verte genwoordigd. Vele goed afgewerkte teekenin gen legden getuigenis af van den goeden wil en ijver der leerlingen. Het eigenlijke bouwkundig teekenen kon bogen op een groot aantal zeer goede proeven van teekenkunst. Om vijf uur werd de tentoonstelling ge sloten. De heer Eijke, de Directeur, bracht zijn dank voor den geleverden arbeid, spoorde de leerlingen tot een getrouw bezoek van den volgenden cursus aan en hoopte, dat nog veel meer leerlingen zouden deelnemen aan den cursus en dat vele particulieren zich opge wekt zouden voelen om het nuttige werk der vereeniging te steunen. In de le afdeeling viel de eerste prijs een stalen liniaal ten deel aan C. Dees, de 2e een dubbele decimeter aan Jac. Kaan. De le prijs uit de 2e afdeeling, teeken- inkten en een trekpen, werd uitgereikt aan J. Hamelink Sz de 2e prijs, een tubendoos aan P. de Feijter. Van de 3e klas bekwam W. Houg van Zaamslag den eersten prijs, een waterpas. B. Elve den tweeden, een spookschaaf. In de 4e klas werd maar één prijs toege kend en wel een schaaf. De gelukkige was A. Bedet. De vereeniging heeft door wat ze te zien gat, zich opnieuw aanspraak verworven op den steun van velen, die belang stellen in goed onderwijs aan jeugdige ambachtslieden. Ook de vakcursus der Christelijke werklie- denvereeniging hield weer hare tentoonstelling, die voor het publiek toegankelijk was. Ook hier bleek uit verschillende goede tee keningen, dat de lessen vruchtdragend zijn. In Dinsdag te Axel gphouden vergadering van den gemeenteraad, waarbij afwezig was de heer P. Dregmans werd besloten tot onbe woonbaar verklaring van de woning, bewoond door P. van Rumsfe en eingendom van den beer W. de Koeijer te Ter Neuzen Afwijzend werd beschikt op een verzoek van den heer D. Buijze te Axel om tegemoetkoming in de kosten voor het herstellen van een brug. Het voorstel van Burg en Weth. was om een derde deel der kosten, die /"150 bedroegen hij te dra gen, doch de meerderheid van den Baad was van oordeel, dat de heer Buijze zich om tege moet koming in de kosten had te wenden tot de eigenares, de wed. Misse te Zaamslag. In den nacht van Maandag op Dinsdag zjjn uit den stal van den vlasbewerker C. J. te Koewacht twee balen bewerkt vlas, een waarde vertegenwoordigende van c.a. 200 gul den ontvreemd. De daders zijn totnogtoe on bekend. De politie onderzoekt de zaak. Aan den Donderdag te Axel gehouden schietwedstrijd van de handboogmaatscbappij »Ons Vermaak", namen deel 61 schutters. De hoogvogel werd verloot in drie deelen, welke geloot werden door de heeren Th. van Avere te St. Jansteen A. Baes te Koewacht en P. van Goethem te St. Jansteen de zij- vogels werden geschoten door de beeren A. Fassaert te Terhole en E. van Hecke te West- dorpe en de kallen door de heeren R van" Waes te Koewacht en B. Mattens te St. Jansteen. Dank zij de waakzaamheid onzer kom miezen bij Aardenburg hebben ze Woensdag nacht weer eenige smokkelaars kunnen aan houden, die trachtten een groote hoeveelheid koffiie over de grens te smokkelen. Nadat op de smokkelaars eerst eenige schoten waren gelost, die evenwel geen doel troffen, lieten zij zich gevangen nemen. Bij het maaien van gras langs den elec- trischen draad in (Belgisch) Middelburg werd Woensdag een Duitsche soldaat door den stroom getroffen en was onmiddellijk dood. Vermoed wordt dat de zeis met den draad in aanraking is gekomen. De man was juist 2 dagen vroeger van verlof uit Duitschland aangekomen alwaar hij eene vrouw met 3 kinderen heeft wonen. Bij beschikking van den minister van waterstaat is bepaald, dat op de spoorweglij- nen van Schoondijke over IJzendjjke naar de Belgische grens in de richting van Eecloo, van Hontenisse naar de Belgische grens in de rich ting van Moerbeke, van IJzendijke over Sas van Gent naar Drie Schouwen, van Hoofdplaat naar Pyramide, van Philippine over Ter Neuzen naar Zaamlag en van Sas van Gent naar de Belgische grens in de richting van Selzaete, het Vereenvoudigd Locaalspoorwegreglement 1902 van toepassing is met ingang, van den datum van voormelde beschikking. (St.ct.) Besmettelijke ziekten. In de week van 24 30 Mei zijn de na volgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad gekomen Diphteritis1 geval te Koudekerke en 1 te Oostkapellt. Roodvonk 1 te Ter Neuzen en 2 te Vlis- singen. Zondag 3 Juni 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9'/„ en nam. 2 u., Ds. A. Tim merman. Bediening van den H. Doop. Sluiskil. Yoorm. 9'/2 u., dbr. L. Dek. en nam. 2 u., Ds. G. van Dis. Bediening van den H. Doop! Halst. Voorm. 9'/a u„ Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 10 u., en nam. 3 u., dhr. Dee,Theo logisch Candidaat te Kampen. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Tor Neuzen. 10 u., 3 u en 6>/4 u., Ds. D. C. Overduin. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u„ en 61/, u., leeskerk. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Nam. öGg uEvangelisatie, In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd A. L H. Gernaeij, industrieel, Schutters- hofweg 8 van Sas van Gent C. J. van Gijsel, zonder beroep, Schuttershofweg 8 van Hulst M. C. van Troost, dienstbode, Nieuwstraat 13 van Ossenisse C. Koole, dienstbode, P 77 van Hoek M. H. van Mierlo, zonder beroep, Verbiudingstraat lb van Helmond L. M. de Smit, zonder beroep, O 193d van Graauw A. F. A. Roelans, onderwijzer, Dijkstraat 73 van Oudenbosch W. C. van Leeuwen, tuinier, P ong. Heinkenszand. Vertrokken Ph. R. Geers, dienstbode, P 38a naar Graven- liage A. Geijp, kantoorbediende, Donze Visserstraat 96 naar Axel - A. H. van Dalen, rijksklerk, de Feijterstraat 31 naar Helmond E. Pardon, dienstbode, Noordstraat 2 naar Hengstdijk A. M. van der Gouwe, dienst bode, P 59 naar Hoek. Arrondissements-Rechtbank te M iddel burg De rechtbank beeft in hare zitiing van 2 Juni de volgende vonnissen uitgesproken A. J. R., oud 18 j., werkman te Schoon dijke, is wegens diefstal veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. P. M. B., oud 16 j., werkman te Groede, is wegens als voren veroordeeld tot 10 boete of 2 weken tuchtschool. A. P. v. K., oud 17 j., schippersknecht te Ossönisse, is wegens aanranding eerbaarheid, veroordeeld tot 1 maand gevang., voorwaar delijk met 1 jaar proeftijd. H, P. F. v. d. E., oud 10 j zonder be roep te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 2 boete of 1 week tucht school P. A. V., oud 19 j Th. C., oud 19 j en J. A M., oud 18 j., allen landbouwersknechts te Stoppeldijk, zijn wegens als voren, ieder veroordeeld tot f 7 boete of 1 week hechtenis. P. J. L, oud 37 j., werkvrouw wed. A. d. W., te Hulst, is wegens beleediging van een ambtenaar veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. H. d. G., oud 64 j voerman te Aarden burg, is wegens diefstal veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. C. H., oud 49 j., grondwerker te Clinge, beklaagd van mishandeling, is vrijgesproken. l)e aanrijding van de auto van Prins lleudrik. Dinsdagnamiddag wilde de heer Joh. Zand- leven, uit Leeuwarden, met zijn auto een voor hem uitrijdende automobiel onder Goutuim pae8eeren. De heer Zaudleven gaf daartoe sig nalen naar hjj mededeelde, en de andere auto haalde eenigszins rechts uit. Bij die manoeuvre moet deze auto die later bleek de wagen ian den Prins te zijn, op zijn tocht naar Leeuwarden op het door den regen drassig geworden niiterpad zijn geslipt, waarbij bij eerst met een boom, daarna met de auto van den heer Zandleven en later met een volgen den boom in aanraking kwam. Hierdoor is de bovenrand van de carosserie ernstig beschadigd, werd de gereedschapskist, welke op de rechter treeplank stond, vernield en werden ook de rechter spatborden eenigs zins beschadigd. Met hoeveel kracht de auto van den Prios langs de hoornen schuurde, bewijzen de ont vellingen aan die hoornen. Ernstig ongeluk. Zondagmiddag oefenden enkele militairen te Schoonhoven zich in het speerwerpen op een terrein langs den openbaren weg, Eens klaps liep een 8jarig meisje het terrein op en werd door een speer in den hals getroffen, kreeg een diepe wonde en stierf aan bloed verlies. Door den electrisehen draad gedood. Nabij Stramproy (bij Weert) heeft de elec- tri8che draad een slachtoffer geëischt. Iemand, die naar Nederland wilde vluchten en onder den draad door kroop, bleef er aan hangen. Het lijk was geheel zwart. De man was af komstig uit Verviers. Door den trein gedood. Te Dubbeldam is bij het passeeren van den spooroverweg aan den Kilweg de 21-jarige Hendrik vaD Tol, gehuwd en vader van één kind, wonende te Dubbeldam, door een trein gegrepen en gedood. Ter hoogte van wp. 32 tnsschen Dordrecht en Willemsdorp is op de spoorlijn het lijk van een onbekenden man gevonden, waarvan het hoofd door een trein was afgereden. Ingepikt. Uit Budel wordt aan de Meierijsche Ct. gemeld De Nederlandsche grenswacht heeft dezer dagen drie Duitsche soldaten, die op Neder- landsch gebied een uitstapje maakten, aange houden. Vermoedelijk zullen zij geinterneerd worden. Spelers gesnapt. Twee inspecteurs van politie hebben in den afgeloopen nacht in een café aan de Nieuwe- markt te Amsterdam een overtreding van art. 254 bis van het wetboek van strafrecht (ha zardspel) vastgesteld. Een speeltafel, een aan tal speelkaarten en een bedrag van ongeveer 350 werden in beslag nomen. Inbeslagneming. De Tribune meldt, dat in de woning van mevrouw Koomans Timmer, te Schiedam, se cretaresse van het Revol. Soc. Comité, een buis- zoeking heeft plaats gehad. Alle stukken, be trekking hebbende op een manifest aan de stakingsactie zijn in beslag genomen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 3 Juni 4.— 4.19 Zondag 4 4.36 4.51 Maandag 5 5.12 5.29 Dinsdag 6 5.49 6.9 Woensdag 7 6.31 6.55 Donderdag 8 7.19 7.47 Vrjjdag 9 8.15 8.46 A D VERTENTIËN. K'ï': 4 Hoeveel oude menschen worden niet gekweld door een hardnekkigen hoest, welke hun borst doet hijgen en piepen, welke hen kortademig maakt en hun de nachtrust onrooft. Beseft gjj wel, gij ouden van dagen, dat die inspannende, telkens wederkeerende hoest voor Uw hart, Uw borst en longen zeer nadeelig moet zijn. Gij zijt verplicht jegens uzelven en allen, die U liefhebben, dien hoest te genezen en wel zoo spoe dig mogelijk, vóór dat het te laat is, vóór dat die hoest ernstiger gevolgen heeft. Neemt onmiddellijk de bekende Abdijsiroop, welke de eigenschap bezit om de vastzittende slijm gemakkelijk en pijnloos op te lossen en te doen loskomen. De kriebelingen in Uw keel zullen dan wegblijven, Uw kortademig heid zal dan misschien spoedig verdwijnen en als de slijm verdwenen is, zal ook de hoest genezen zijn. Velen noemen dan ook de een beproefd middel bij verkoudheid, slijm- en kinkhoest, eatarh, bron chitis, hardnekkigen hoest en in fluenza en hijzonder aanbevolen voor asthmaiijders. Prijs per flacon van 230 gram ƒ1.05; van 550 gram 2.05 van 1000 gram ƒ3,55. Hoe grooter flacon, hoe voorüeeliger dus. Eischt ODze handteekening L. 1. AKKER, Rotterdam. Ver krijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothe kers, en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE-Lednis Axel, J. H VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF. Lz. Hulst F. L. VERWILGHEN—v. d. Hooft Zaamslag D RIEMENS-Janssen. f:-ï!ft# T"' ,,A -Si S ;"i"7 V

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3