Moeders, Loop der bevolking Ie Ter Neuzen. Donderdag 1 Juni. (Hemelvaartsdag,) De KLOOSTERBALSEM kan uitkomst geven!! KLOOSTERBALSEM. de Koning der Balsems. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Van Zwanenburgs glaswerk A. KA AN-VERSTE AETEN. schreeuwt Uw kleine omdat de huidplooien rood, open of ontstoken zijn. Algemeen geroemd Huismiddel, Arrondissemeuts-Rechtbank te Middelburg Spionnage Onvoorzichtig. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 27 Mei 11.29 11.58 Zondag 28 0.24 Maandag 29 0.49 1.13 Dinsdag 30 1.34 1.54 Woensdag 31 2.13 2.32 Donderdag 1 Juni 2.51 3.9 Vrjjdag 2 3.26 3.43 rr-'nfljjgjfrrr' v In de op 22 Mei gehouden vergadering van den Helenapolder te Biervliet is besloten inzake den verbindingsweg een subsidie toe te staan van 7 cent per H.A. Het gevraagde bedrag was 10 cent per H.A. In de week van 1723 Mei zijn de navolgende besmettelijke ziekte in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen diphteritus 1 geval te Clinge, 1 te Zierikzee en 2 te Ter Neuzen roodvonk 1 te Hoek, 1 te Hontenisse 4 te Rilland Bath en 6 te Ter Neuzen. In de loop dezer week zijn van bier de vol gende personen vertrokken H. Herrebout, landbouwersknecht, O 155 naar Hoek E. Claeijs, landbouwersknecbt, P 96 naar Hoek J. A. Verlinde, machinist, Baandijk 20 naar Rotterdam A. M. P. Staal, landbouwersknecht, O 222 naar Sas van Gent. Aangekomen Geen. Zondag 28 Mei 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 91/, u., en nam. 2 u., De. A. Tim merman. Sluiskil. Voorm. 9','2 u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9'/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 10 u., Ds. De Walle van Zaamslag en nam .3 u., leeskerk. Gereformeerde g-emeeute (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 10 u., 3 u en 67a u., Ds. D. C. Overduiü. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 10 u., 3 u., en 6'/j u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhollaan.) Ter Neuzen. Nam. 5'/a u., Evangelisatie. NED. HERVORMDE KERK. Ter Neuzen. Voorm. 91/a u., Ds. A. Timmerman en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Sluiskil. Voorm. 9'/2 u., dhr. L. Dek. De Rechtbank heeft in hare zitting van 26 Mei de volgende vonnissen uitgesproken I. C., oud 58 j., winkelier te Oostburg, is wegens het i aanwezig hebben, in te grooten voorraad, van verboden goederen, veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis. Ch. L. d. Boud 40 j., herbergier te Oostbnrg, is wegens als voren, veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen hecht. V. L. d. R., oud 16 j., veldarbeider te Zuiddorpe, is wegens vernieling veroordeeld tot f 5 boete of 1 week tuchtschool. J. C. S., oud 31 j., stoelen matster en A. D oud 31 jveldarbeider te Biervliet, zijn wegens diefstal ieder veroordeeld tot 3 dagen gevang. M. W., oud 28 j., zonder beroep, vrouw van C. D., te Ter Neuzen, beklaagd van mis handeling, is vrijgesproken, met vernietiging van het verstekvonnis. Men schrijft aan De Tijd van de Belgische grens Enkele dagen geleden is aan de grens onder Goirle de Duitsche commandant van het dra gonder-regiment uit Poppel, door de Nederland- sche militairen gearresteerd onder verdenking van spionnage. Hij was met zekeren A. Geer- lings, bijgenaamd Gust van de Panhoet, wo nende op Belgisch grondgebied onder Poppel, over de grenzen geleid en was in 't bezit van een Duitsch paspoort, onderteekend door den commandant te Turnhout, Winter genaamd. Bedoelde officier kwam herhaaldelijk uit Goirle en onderhield daar connecties met enkele families. De laatste maal echter, dat hij op Nederlandsch grondgebied kwam, weer verge zeld van bovenbedoelden Geerlings, had men hem gezien in 't bezit van een fotostel en begon men den Pruis te wantrouwen. Toen hij dan ook des avonds aan de grens verscheen om naar zijn Heimath terug te keeren, hield de militaire wacht hem aan en werd bij voor den kantonnementscommandant van Goirle geleid. Daar werd hem zijn foto toestel ontnomen en ook zijn pas, maar ge fouilleerd werd hij niet. Zelfs werd hij niet tot nader order vastgehouden, maar hem werd gelegenheid gegeven met zjjn trouwen geleider Geerlings weer over de Belgische grens naar zijn standplaats Poppel terug te keeren. Bij ontwikkeling van de platen van het fotographietoestel kwamen te voorschjjn foto- graphieën van den Lindeboom en het'stadhuis te Tilburg, van een rnoleu ouder Goirle en j van de woning van een der heeren v. Puyen- i broek aldaar. Smokkelaar doodgeschoten. Eenige smokkelaars trachtten te Bergen een zestal runderen over de grens te brengen. Zij werden betrapt door marechaussees en kommie zen uit Well. Daar de smokkelaars aan het geroep van halt geen gehoor gaven, werd er gevuurd met het ongelukkig gevolg, dat een smokkelaar, landstormman, aldaar ingekwar tierd, werd doodgeschoten. De ongelukkige is afkomstig uit Oss. Ook werden 2 koeien doodgeschoten. Uit Well vernemen wij hierover nog het volgende Een nader onderzoek heeft uitgemaakt, dat er behalve de gevallene, nog twee soldaten van de landweer onder de smokkelaars waren. Van een dezer was het magazijn van het ge weer door een kogel verbrijzeld. Naar men zegt, moet zelf een jongen van een jaar of 12 a 14 er bij geweest zijn, om koeien aan te dryven deze jongen zou nog zoek zyn. De twee gedoode koeien werden naar Gennep gebracht, terwijl de vier andere daar gestald werden. Deserteur-smokkelaar. Door kommies-soldaten werd de vorige week en gisteren opnipuw wegens smokkelarij van vet te Oldenzaal iemand bekeurd. De man werd den tweeden keer in arrest gesteld en nu bleek dat hij reeds een week vóór Paschen uit zijn garnizoensplaats Amersfoort was gedeserteerd. Sedert dien tijd had hij steeds te Oldenzaal vertoefd, voorgevende, dat hij landbouwverlof genoot. Bij nauwkeuriger onderzoek kwam vei- der nog aan het licht, dat zijn vrouw gedu rende den tijd van de desertie van haar man de gewone ondersteuning, ten bedrage van on geveer f 66, heeft ontvangen. Blijkbaar heeft de garnizoencommandant te Amersfoort ver zuimd, aan de betrokken autoriteiten te Olden zaal van de desertie mededeeling te doen. Een brand. Woensdagmorgen is brand uitgebroken in eeu hotel en café-restaurant aan den Haven singel te 's Hertogenbosch. De brand brak uit op den zolder, die verhuurd was aan BelgeD, die door den brand al hunne bezittingen hebben verloren. Een verdieping van het hotel brandde uit evenals de bovenverdieping van drie aan grenzende woningen. Stoomboot gezonken. Het stoomloods-transportvaartuig »Scheldec, dat als mijnenlegger is ingericht, kwam heden morgen in de haven van Nieuwediep in aan varing met het artillerie instructieschip »Bel- lona* tengevolge van den sterken stroom. De »Schelde« zonk binnen 2 minuten de opvarenden zijn allen gered. Diefstallen te Diemen. Woensdagnacht is Diemen weer eens bezocht geworden door eenige ongewensehte gasten. Bij den veehouder Blokhuis te Over-Diemen (denzelfden, waar in den afgeloopen winter een groote som geld gestolen werd), werd e«m raam opengeschoven, waardoor men zich toegang tot een vertrek wist te verschaffen. Ontvreemd werden diverse lakens, servetten enz., benevens eenig nikkelen koffiegerei. De inbreker is wel kalm te werk gegaan, want melkers die vroeg in den ochtend naar het land gingen, hebben hem rustig voor het open raam zien zitten, doch meenden in het schemerdonker dat het de bewoner zelf was. Bij den buurman, den veehouder W. Vedder, werd een nieuwe fiets ontvreemd. Dan werd langs den Merwedekanaal-dijk op twee plaatsen koperen telefoondraad gestolen. Op een plaats werd circa 280 Meter draad af gesneden en medegenomen Tusschen de palen 158 en 160 werd 150 Meter doorgesneden. Hier zijn de dieven waarschijnlijk gestoord, want circa 80 meter draad werd nog teruggevonden. De diefstal aan de Munt. De vporloopig aangehouden bloemenkoop- man te Utrecht, de vorige week in hechtenis genomen in verband met den zilverdiefstal aan 's Rijks Munt aldaar, is uit die voorloo- pige hechtenis ontslagen, wijl er geen termen bestonden om hem langer gevangen te hou den. Hij beriep zich nog steeds op den »groo- ten onbekende*, die hem het zilver ter waar de van 3000, ten verkoop had gegeven en die »onbekende« is eenvoudig niet te vinden. Zuo heeft de justitie hem op vrye voeten moe ten laten de zaak is niet tot klaarheid gebracht kunnen worden. Gevluchtte krijgsgevangenen. Te Winterswijk zijn weer vijf Fransche ge vluchte krijgsgevangenen overde grens gekomen. Volgens hun zeggen, waren ze met een groot aantal ontvlucht. Te Maastricht, zijn gistermorgen 5uit Duitsche krijgsgevangenschap ontvluchte Russen aanko men. Woensdag kwam er een gewonde Rus aan, op wien de Duitsche grenswacht geschoten had. Te Melice was Donderdagnamiddag een mi litair bezig op den zolder van de wacht met het poetsen van zijn geweer. Het wapen, dat nog geladen wss ging onverhoeds af het schot drong door de zoldering en trof den zich in het daaronder gelegen vertrek bevindenden mi litair Ingenhut uit Vlodrop, die bijna op slag gedood werd. Treurig. N&ar de N. Gr. Ct." verneemt, is de on- gehu'wde moeder van een te Peize gevonden kindërlijkje ontdekt. Zekere A. K. heeft be kend' en is met hare moeder en haar vader in arrest gesteld. De vader werd wegens be perkte ruimte naar Roden gebracht en heeft zich daar in de cel van het leven beroofd. Moeder en dochter zijn door de politie naar Assen gebracht, om nader door den officier van justitie te worden gehoord. Een oude dame verbrand. Donderdagnacht vatten de kleeren van de 85jarige mej. U. de M., wonende Prins Hen drikstraat te Arnhem, vlam aan een nacht lampje. Pogingen van de dame, om de kleeren te blusschen, mislukten. In den gang is zij Vrijdagmorgen totaal verbrand gevonden door de dienstbode, die in het sousterrein sliep en niets gemerkt had. 's Gravenhage, 26 Mei. Tweede Kamer. Buitengewoon oorlogscrediet. Minister Bosboom verklaarde dat de regee- riug tot gedeeltelijke demobilisatie niet kan en mag overgaaD en dal de regeering met het oog op den toestand de beschikking moet houden over het spoorwegmaterieel. Bevorde ring van het kader, dat dienst doet in hoogen rang tot hoogeren rang, zou millioen kosten eu in vredestijd een hinderlijk overcompleet in de hoogere rangen veroorzaken. Verhoo ging van de toelage der officieren en onder officieren wijst de Minister af, evenals het verlof aan onderofficieren, die huwen vóór zjj 6 jaar onderofficier zijn geweest. Meerdere bezuiniging dan wordt toegepast, is niet mo gelijk kleeding enz. wordt zooveel mogelijk vereenvoudigd. Stalen helmen worden zooveel mogelijk aangeschaft. In ons land zijn pl.m. 100 fa brieken bezig met het aanmaken van munitie. Eigenmachtig Paaschverlof werd ondanks het feit dat het leger op de hoogte was ge bracht van den ernst van den toestand geno men door vele duizenden, vooral jongeren en ongebuwden. Het is noodig daarom dezen aan een streng régime te onderwerpen om hen te leeren wat tucht is. De Minister keurt daarom de maatregelen van den Opperbevelhebber vol komen goed. De opperbevelhebber heeft aan de comman danten medegedeeld, dat als het strafrégime voorby is de betrokkenen ook weer moeten deelen in de periodieke verloven. Vergoeding voor reiskosten en soldy zullen bij zakenverlof alleen verleend worden aan hen die 't noodig hebben. 1» 14 11 11 11 Alle Hotels-Vergunning- en Ver- lofhouders, welke reeds gebruiken, vragen naar geen an<ftr u.eer, omdat het sterk en goedkoop is. DRANKGLAASJES, 50-45-40-35-30 en 25 per Liter, vanaf f 10 tot f 20 per ÏOO stuks. BIERGLAZEN, gewoon en luxe 3-4-5 en 6 per Liter, vanaf f 11 tot f'25 per lOOstuks. SAKSISCH HOTEL PORSELEIN met en zonder decor. KOPPEN met SCHOTELS, SAKSISCH PORSELEIN zonder decor f'21, f 22 en f23 per 100 stuks. Met decor speciale prijzen. Bezichtigd onze monstercollectie. Steeds te ontbieden. Aanbevelend Ter Neuzen. Markt 14. Vertegenwoordiger firma Van Zwanenburg, Rotterdam. Wasch elke 3 uur de open plekken met heet water (zoo heet als Uw hand verdragen kan) droog ze flink en zorgvuldig af en besmeer ze met den De KEOOS1ERBALSEM werkt heerlijk en verzachtend by open plekken, ontstoken huid, brand-, stoot- en snijwonden, zweren, huiduitslag, bloedbleineu, riDg- eo dauwworm. De KEOOS IERBALSEM is een beproefd wrijfmiddel bij rheumatiscbe pynen, spierverrekkingeo, spit in den rug, jicht, stramheid in de ledematen. De KEOOS I EllliAESEM aanbevolen by aambeien, winterhanden en -voeten of gebarsten banden, is een Pijrs per pot van 20 gram 40 cents, van 50 gram f 0.80 van 100 gram f 1,25, van 250 gram t 2,50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrjjgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Leunis Axel, H. J. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLF F Lz ;Hulst, F. L. VER WILGHENv. d. Hooft ;te Zaamslag, D. RIEMENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3