Asthmalijders ABDIJSIROOP hoeststlllend Loop der bevolking te Ter Neuzen. N. V. Hiildenstands-Credielbank voor Ter Neuzen en Omstreken, bevrijdt Uw Borst. b, Kerknieuws. Gemengde berichten. Laatste Berichten. Advertentiön. zij verspreide stukken hebben, en dus bij ben bet gevaar van uitsluitendjslecht vlas te hebben veel geringer is, hebben het aanslaande gewas nu reeds verkocht tegen 22 cent tot 25 cent per K G., geschelfd op den akker. Nadat het gelrokken °las in stuiken heeft gestaan en wat gedroogd is, wordt het op het land geschelfd een paar weken daarna gaat het naar de weegbrug, en de afrekening kan geschieden. Begrijpelijkerwijze ligt de groote risico aan den kant van den vlasser, den kooper, ook de slechtste kwaliteit moet door hem tegen den bovengenoemden prijs worden aanvaard. In de week van 29 Maart 4 April zijn de navolgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezond heidsraad gekomen Diphteritis: 1 geval te Goede, 1 te Ter Neuzen en 3 te Zierikzee. Roodvonk 4 gevallen te Kruiningen 1 te Mid delburg, 2 te Ter Neuzen, 1 te Sluis. Meningitis Cerebrospinalis Epidemica (rug- gemerghersenvliesontsteking of nekkramp) 1 geval te Nieuw- en St. Joosland. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd C. M. Dieleman, zonder beroep, Vlooswijk- straat 52 van Stoppeldijk C. Leunis, schip per, Donze Visserstraat 28 van Dordrecht M. J. de Witte, zonder beroep, Pelmolengang 4 van Hulst C. P. de Maree, sluisknecht, Oostkant 1 van Sas van Gent A. J. de Maree, zonder beroep, Oostkant 1 van Aar denburg B. J. Delaigle, zonder beroep, Baandijk 54 van Boxtel K. Westra, agent van politie, Van Bovenstraat 38 van Acht- karspelen J. Corstanje, bakkersknecht, Dijkstraat 72 van 's Heerenhoek F. See- gers, landbouwersknecht, Q 119 van Hoek. Vertrokken J. C. Hegblom, ambtenaar rijks waterstraat, Heerengracht 8 naar Haarlem - G. A. M. L. Koevoets, stationchef Z. V. T. M., Stationsweg 2 naar Axel J. J. Huijssen, adjunct commies ter secretarie, Westkolkstraat 50 naar Delft W. Jansen, landbouwersknecht, O 122 naar Axel. Zondag 9 April 1916. De oorsprong van een sensntiebericht. Naar wij met zekerheid vernemen, is het bericht omtrent een ultimatiuro van Engeland, dat Vrijdag door een boekhandelaar gebulle- tineerd werd, verspreid door het Duitsche consulaat te Amsterdam. De Duitsche consul-generaal te Amsterdam, baron von Humbeldt-Dachroeden, deelde ons mede, dat hij het bericht uit Den Haag had vernomen, en alle aanleiding meende te hebben om de juistheid ervan aan te nemen. De boekhandelaar, van wien hierboven sprake is, vernam het bericht van den kanselarij-secre taris van het Duitsche consulaat. Later had de heer Van Humboldt verno men, dat het alleen ging over de mogelijkheid van een ultimatum en dit ook aan verschil lende personen medegedeeld. (Hbld.) Een botsing. In de nabijheid van Dronrijp is Dinsdag avond een stoomtram, die om kwart voor tien van Franeker was vertrokken en een half uur later het station te Dronrijp was voorbijge- stoomd, in botsing gekomen met een paard en zijn geleider, Y. H., een veedrijver van Leeuw arden. Drijver en paard werden overreden en gedood. De locomotief is gekanteld De machinist kwam tr heelhuids af. Een passagierswagen werd uit de rails gewipt, doch kantelde niet. Niemand kreeg letsel. Van een der wagens is het balkon beschadigd. Een tweede paard, dat ook door den drijver geleid werd, rukte zich los het dier bezeerde zich echter nog zoodanig, dat bet moest worden afgemaakt. Een familiedrama. Omtrent het familiedrama dat zich in den nacht van Zondag op Maandag jl. in een wo ning in een der Duinoord straten te 's-Gra- venhage heeft afgespeeld, wordt nader het vol gende vernomen Door het ontvangen van een brief bij de politie is de daad ontdektMaandag in den loop van den dag ontving de politie nl. van den heer C., van beroep pholograaf, wonende aan de Antonie Heinsiusstraat, een schrijven waarin deze mededeelde dat hij ten einde raad en om zijn gezin voor schande te bewaren, zijn vrouw en kind en daarna zichzelf door revolverschoten van het leven had beroofd. De heer C. verzekerde in schrijven nadruk kelijk dat hij noch krankzinnig, noch over spannen was, zoodat zijn vreeselijke daad meer als een wanhoopsdaad moet worden be schouwd. Toen de politie naar aanleiding van dit blijkbaar Zoudagavond na de laatste buslich ting geposte schrijven, aan de aangewezen woning in de Antonie Heinsiusstraat kwam en zich aan de achterzijde met behulp van een ladder toegang had verschaft, vond zij in een der slaapvertrekken inderdaad de lijken van den heer C., diens vrouw en kind. Uit de papieren welke mede ter plaatse werden aan getroffen bleek dat met stoïcijnsche, ijzige kalmte en overleg was te werk gegaan. Zoo was tegen het ledikant, waarin het drama had plaats gevonden een stuk papier beves tigd, waarop in getypt schrift de waarschu wing te lezen stond dat de browning nog ge laden was en voorzichtigheid dus geboden was bij het aanraken van het vuurwapen. Op de straatdeur was een briefje met »Afwezig« aangeplakt. Uit andere papieren bleek voorts dat er als t ware op het laatste oogenblik was geïnventariseerd. De heer C. had blijk- baar al zijn zaken vooraf geregeld. Zoo beeft hÜ bijv. zelfs in zijn functie van penning meester van de ereeniging Dienstweigering jl. Zondag-voormiddag blijkens den post stempel een brief aan den voorzitter dezer vereeniging gericht, waarbij hij dezen de kas- atrekening toezond, nog eenige mededeelingen der vereeniging rakende deed en welk schrijven hij eindigde met »een vaarwel*. In zijn schrgven aan de politie verwees de heer C. haar voor verdere gegevens naar een in zijn safe geborgen briel. De buren hebben van schieten niets ge hoord. Door hen wordt zeer sympathiek ge oordeeld over den heer C. en diens gezin. Van huiselijke oneenigkeid viel nooit iets te bespeuren. Integendeel, men kreeg den in druk van een zéér gelukkig huwelijk. Zondag middag nog was de heer C. met vrouw en kind gaan wandelen en des avonds was er nog familiebezoek geweest en was er piano gespeeld. In de naaste omgeving van den heer C. die lijdende was aan een hartkwaal wordt dan ook vermoed dat deze de ontzettende daad beging uit wanhoop, waarschijnlijk we gens financieelen achteruitgang, want verband tusschen diens handelen en zijne veroordeeling dezer dagen als bestuurslid vau de Vereeniging Dienstweigering blijkt uit niets. Het onderzoek van justitie en politie in deze hoogst treuiige zaak is nog niet afge- loopen. Groote Brand. Men meldt uit Amsterdam Donderdagmorgen omstreeks 4 uur heefter eeü zware brand gewoed in de bakkerij der brood- en meelfabriek Ceres aan de Nieuwe Prinsen gracht bij de Wee-perstraat. Het gebouwencomplex der fabriek is samen gesteld uit een óud gedeelte aan de achterzij de, dat acht a tien meter van de daarachter- gelegen woningen in de Nieuwe Kerkstraat is verwijderd, en een nieuwer gedeelte aan de Nieuwe Prinsengracht, waar ook bet kantoor en de woning van de directeur gevestigd zijn. De brand is in het oude gedeelte ontstaan en wel op eerste verdieping, waar kneed- en zeefmachines opgesteld zijn. Daarboven bevindt zich een pakhuis waar op het oogenblik 4000 balen meel opgeslagen waren. De brandweer, die binnen weinig minuten ter plaatse was, heeft het vuur onmiddellijk met groote kracht aangepakt. Niet minder dan vijftien slangen werden door de stoomspuiten in het werk gesteld, terwijl ook de Jan van der Heijde uit de Nieuwe Prinsengracht uit muntend werk heeft kunnen verrichten. Een zware taak stond de brandweer aan de achterzijde te wachten. Immers de woningen in de Nieuwe Kerkstraat, een uiterst volkrijke buurt, hadden ernstig gevaar kunnen loopen, doch gelukkig kwam de wind van de tegenoverge stelde zijde zoodat men het vuur eenigszins beperken kon. Een leegstaand huis in de Nieu we Kerkstraat verrichtte goede diensten bjj het leiden van het slangenmateriaal naar de plaats van den brand. Tegen halfzeven verklaarde de commandant Gordijn, die persoonlijk het blusschingswerk leidde, dat de brandweer het vuur meester was. Ten gevolge van het krachtige optreden bleef de schade dan ook tot bet oude gebouw beperkt. V an buiten af kon men van het onheil niet veel bespeuren, doch inwendig heeft het vuur danig huisgehouden. De inventaris van de maalderij, enz. is geheel in de vlammen op gegaan en ook van de opgeslagen balen meel is niets meer overgebleven. Ook is er aan zienlijke waterschade. In het raastgelegen pak huis stond om 8 uur het water nog ongeveer 1 een voet boog. De brandweer heeft nog ge- ruimen tg'd, nadat van vlammen niets meer te zien was, op de smeulende massa haar stralen gericht. Naar wij vernemen, is een en ander op beurs- polis verzekerd. De oorzaak van den brand kan nog niet vastgesteld worden. Uit de gevangenis ontvlucht. Dinsdagnamiddag kwam in de gemeente Loo ser over de grens de heer M. de JoDgh, mon teur, geboren te Amsterdam, die uit de gevan genis te Holzmindeo (Hannover) was ontsnapt. Hij deelde mede, dat hij met nog een 50-tal Ne derlanders, allen vedacht van spionnsge, eerst een jaar te Aken en daarna zes maanden te Holzinioden in de gevangenis had moeten door brengen, omdat tegen hen vermoedens van spionnage waren gerezen. Gedurende acht jaren was hij bij velschillende electrische bedrjjven als monteur in Duitschland werkzaam geweest. De vorige week hadden allen, volgens een vooraf beraamd plan, de gevangenis te Holz- minden weten te veilaten. Persoonlijk had hij de electrische draadvetsperring om de gevan genis weten te vernielen, waarna allen de vlucht hadden genomen. Drie ontsnapten'werden toen echter door de militaire wacht doodgeschoten, waarna de overigen te Dortmund in allerlei richting waren gevlucht. Omtrent de ande re ontvluchten was hem niets bekend. Vroeger was de heer De Jongh reeds als machinist op de Ijjn Amsterdam Bentheim in functie ge weest. Hij is naar Amsterdam, waar thans zijn vader nog hoofdmachioist is, vertrokken. Duitschland trekt zijn subsidie's in. Het is bekend, dat beide oorlogvoerende partijen een aantal Nederlandsche bladen sub sidieeren. Vooral gedurende de eerste maan den van den oorlog hebben de Duitschers en de Engelschen met de rijksdaalders gesmeten. Zelfs een snertblaadje als een anti-revolutio nair provinciaaltje, werd »bewerkt«. Naar wij uit zeer goede bron vernemen, heeft Duitsch land nu al zijne subsidie 's ingetrokken. Wat moet dat beteekenen Denkt Duit schland van Holland is toch niets te vreezen, dat land blijft wel neutraal Of ziet Duit schland niet op tegen een conflict met Neder land, en zal het straks, als het geheel uitge hongerd is, met geweld de Nederlandsche grenzen openen (De Controleur.) s-Gravenhage, 7 April. Tweede Kamer. Voortzetting algemeene beschouwingen ouder domswet. De heer Rutgers laakt de houding der Regeering ten aanzien van den plicht de ouder domswet in te voeren. De Regeering had te eer aan dien plicht moeten voldoen nu zij bij de verwerping der Ouderdomswet niet zal heengaan, en dus de verantwoordelijkheid voor de dan natuurljjk doorgaande uitvoering der Invaliditeitswet wil aanvaarden. Spreker ontwikkelt daarna de bezwaren tegen het ontwerp, dat de grens tusschen den ar beidenden stand en het pauperisme wegneemt. Nieuwe aansluitingen Rijks-telefoon. No. 100. R. Scheele Kersstraat. No. 101. Th. A. van Pienbroek, Arts, Noordstraat. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 8 April 4.46 5.4 Zondag 9 5.23 5.47 Maandag 10 6-11 6.45 Dinsdag 11 7.22 8.9 Woensdag 12 9.- 9.48 Donderdag 13 10.30 11.2 Vrjjdag 14 11.27 11.51 gevestigd te TER NEUZEN. De directie maakt aan de Aandeelhouders van bovengenoemde Bank bekend, dat het dividend op coupon No. I, is vastge steld op 5°/o e" van heden at betaalbaar is ten kantore der Bank. De Directie, H. J. VAN DEN OUDEN. Ter Neuzen, 7 April 1916. - Asthmalijders, kent gij iets ellendigers dan het drukkende gevoel op Uw borst, dat gevoel alsot gij stikken moet, alsof Uw borst vast geklemd is in een scbroet Waarom blijft gij toch met die dageljjksche kwelling rondloop6n, terwijl het wellicht in (Jw macht ligt Uzelve te genezen? Wees toch niet eigenwijs; zeg toch niet: »ik heb al zooveel geprobeerd, ik kan toch niet genazen. Gij moet slechts het voor U juiste genees- middel gebruiken. Hebt gij de Abdijsiroop I Wel aangewend, de Abdijsiroop genas reeds velen en velen, wellicht is ze ook goed U. De kans op genezing is er. Welnu probeer een flacon Abdijsiroop en gij zult verrast zijn over hare verzachtende werking. Koop ze van daag nog. De verzachtend is een veelgeprezen krachtig middel bij asthma, bronchitis, slijm- en kinkhoest, hevige verkoudheid, hoest, heesrhhcid, keelpijn, catarh, influenza. Schaadt niet. Pi ijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram /2 05, van 1000 gram j 3,55. Eischt ROODEN BAND met onze hand- teekening L. I. AKKER Rotterdam. Alom ver krijgbaar bjj alle Drogisten en de meeste Apothe kers, en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN O VERBEEKE - Leunis Axel, J. H. VAN DIX- HOORN en L B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERW ILGHEN v. d. Hooft; Zaamslag D. RIEMENS Janssen. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9 u., Da. A. Timmerman en nam. 2 u.. Da. A„ Timmerman. Sluiskil. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., dhr. L. Dek. Voorbereiding voor het H. Avondmaal. Halst. Voorm. 9'/a u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., deD heer Koppenaal, Theologisch candidaat. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/« u., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde geineeute (Ylooswijkstraat; Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en ö'/t u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhotiaan.) Ter Neuzen. Nam. 51 u., Evangelisatie. H: 77 71 77 i ut MÖ1IU7' t* ïttSfr*. I 'S

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3