Moeders u-fL Dauwworm Kloosterbalsem, Loop der bevolking le Ter Neuzen. CORNELIA LIV1ENA ADRIAANSEN, N. V. Middeostands-CredielbaDk voor Ter Neuzen en Omstreken. Meubilaire Goederen, als: UIT QN2£ OMSJSVINS. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. M'iogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. geil. YERSLUIJS, Jaarlij ksche Vergadering, een veelzijdig huismiddel zelfde wijze op de markt in handen te krijgen. Een centraal inkoop-bureau is daarvoor in Den Haag, aan den Korten Vgverberg, ge vestigd. Wat kaas aangaat, vonden wij de volgende mededeelingen in »De Telegraaf*, die hoogst waarschijnlijk volkomen juist zijn Maandag 20 dezer riep de directeur der >N. V. Kaashandel, Gouda*, te Gouda, de heer C. van Eyck, een vergadering van kaas- bandelaren bijeen, en deelde den 250 bandela ren, die op 't appèl verschenen, kort en goed mede, dat zijn maatschappij door een 40-tal Duitsche handelaren en de Zentrale Einkauf- stelle te Berlijn uitgenoodigd was om den ex port naar Duitschland als bemiddelaar te lei den. »U moet dus, zeide de heer v. Eyck, uw kaas aan ons sturen, wij zullen den maximum prijs vaststellen en u hebt zich daaraan te onderwerpen, 't Gaat vandaag, 20 Maart in.« Voila tout »De kaashandelaren hadden het feit maar te accepteeren. Een vertegenwoordiger vau een der boeren organisaties gaf te kennen, dat de boeren met den door Van Eyck vastgestelden maximum-prijs wel eens niet accoord zouden kunnen gaan. Hij kreeg ten antwoord, dat ze 't dan zelf maar moesten weten, maar dat er geen andere weg meer bestond. De interes sante toestand is dus nu ingetreden, dat één kaashandelaar, in connectie met de Duitschers, den Hollandschen kaasexport beheerscht, mits gaders de prijzen. Varieerden de prijzen vóór de instelling der Goudschen »Zentrale« van 80 tot 85 ets., de almachtige firma in Gouda heett nu het ma ximum gelimiteerd op 75 ets. Het verschil mogen de Hollanders betalen. Zelfs de grootste kaashandelaars zijn absoluut onderworpen aan de waardeering van de Goudsche firma voor hun product. In Gouda wordt de kaasprijs vastgesteld, de kaas voorzien van een stempel, Auslandische Kase*— en dan mag de zending de grens over. Onze zegsman in deze zaak verzekerde ons en we hebben geen reden om het te betwij felen - dat de firma N. V. Kaashandel, Gouda, niet onaardig boert in deze historie. Het gevolg van zulke methoden zal wel zijn, zegt het >N. v. d. D.t, dat de prjjzen omlaag gaan. Of de regeering en handelaren geen mid delen daartegen zullen weten te bedenken bijv. door den uitvoer stop te zetten, moet de tijd leeren. Bij de Dinsdag te Sas van Gent gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den beer J. V. Oole, werden uitgebracht 242 stemmen. Van onwaarde waren 7 briefjes. Volstrekte meerderheid 122. Gekozen is de heer V. Verschaffel, met 151 stemmen. Op den beer P. A. Neeteson waren 84 stemmen uitgebracht. Tot groote ontsteltenis der toeschouwers geraakte Donderdagnamiddag te Sluis een twaalfjarige fietser onder een zwaar beladen vrachtwagen, die uitweek voor een automobiel. Het rijwiel van den jongen werd verbrpzeld, doch wonder boven wonder kwam hij zelf ongedeerd van onder de achteras van den wagen te voorschijn. De metselaars en timmerlieden te Bier vliet hebben besloten het uurloon op 16 en 18 cent te stellen, ingaande 1 April, terwijl alsdan voor materialen, niet zelf geleverd, 15 procent zal in rekening worden gebracht. Die luatAe bepaling der ambachtslieden staat in verband met de vele publieke houtveilingen, die op bijna elk dorp in deze grensstreek, gehouden worden. Sommige werkgevers gaan al zoo ver, dat zij niet alleen planken, maar ook steenen en kalk aanschaffen. Alle vaste arbeiders bij den boer, want die werken van 1 Jan. tot 31 Dec. hebben, zoo meent een correspondent, het beter dan menig ambachtsman, die wel eens weken zon der werk moet zjjn. Aan de Z. Vlaamsche grens. Men schrijft uit Aardenburg Bjj een bezoek aan de grens bij Eede bleek mjj dat ook aldaar evenals bij St. Laurejjns een groot zoeklicht is geplaatst en inrich tingen zijn gemaakt om den stroom af te sluiten. Al het houtgewas, dat vroeger langs de Hollandsch-Belgische grens stond is gekapt, terwijl het land aldaar onbebouwd ligt en dat in een land waar aan levensmiddelen zooveel gebrek heerscht De Duitschers schjjnen nu plan te hebben de landerijen zelf te beplanten met lage gewassen als aardappelen. In de steden als Gent en Brugge en ook in de kleinere plaatsen is groot gebrek aan voedsel. Bjj den Oosthoek, een gehucht van St Lau- reijns, is de draad weggenomen en geplaatst langs het kanaal. Dit is geschied op verzoek der Oostboekers eu nadat die arme bevolking daarvoor 4000 mark bad betaald. De menschen hebben nu dit bereikt, dat ze hun in Holland gelegen landerijen kunnen bewerken. Voedsel kunnen die bewoners alleen verkrijgen door smokkelen, want uit België kunnen ze niets krijgen en uit Holland mag niet ingevoerd worden, 't Is te hopen dat onze regeering maatregelen zal nemen om die men schen te helpen Bij St. Laureijns zijn langs het kanaal alle boomen gehakt. Ook bij Mid delburg (B.) bestaat het plan den draad te verplaatsen tot bij het kanaal, De Duitsche autoriteit zal er evenwel alleen toe overgaan, wanneer 8000 mark gestort wordt. Naar men mij mededeelde, zal door de gemeente en door de R. K. kerk 4000 mark betaald worden. (Midd. Ct.) Door den commandant in Zeeland is het verblijf in die provincie ontzegd aan Camiel van Vooren, geboren te Sleijdinge (België), geboren den 5den Juli 1868, wonende te Sas van Gent (nationaliteit Belg) en Marinus Mar- kusse, geboren te Kortgene den 5den Augus tus 1873 (nationaliteit Nederlander), wonende te Axel, van beroep broodbakker en koopman. In de week van 1521 Maart zijn de navolgende besmettelijke ziekten uit Zeeland ter kennis van dén centr'alen Gezondsheidsraad gekomen Diphteritis een geval te Hontenisse, Mid delburg, Oostburg en Schoondijke en twee gevallen te Zierikzee. Roodvonk een geval te Goes, St. Laurens, Middelburg en Oostburg en vijf gevallen te Ter Neuzen. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd S. de Leeuw, tandtechnicus, Noordstraat 14 van Rotterdam A de Caluwe, landbouwers knecht, O 186 van Axel - A. E. de Ridder, zonder beroep. Dekkerstraat 42 van Middel burg A. flerrebout, landbouwerskneebt, O 155 van Hoek M. A. C de Nijs, zonder beroep, O 185 van Etten en Leur ^L. M. de Neree tot Babberich, ingenieur R.XV. S Westkolkstraat 10 van Maastricht H. Wie- linga, zonder beroep, P 12a van Harlingen - B Knook, schipper, aan boord van Steenber gen J. Jansen, veldarbeider, O 62 van Zaamslag J Donze, veldarbeider, O 61 van Zaamslag. Vertrokken K. Bareman, koewachter, P 94 naar Hoek C. Michielsen, landbouwerskneebt, Klaas- senstraat 2 naar Hoek P. van der Gouwe, landhouwersknecht, P 59 naar Hoek M. C. Pladdet, werkman, Baandijk 30 naar Haar lemmermeer A. de Jager, dienstbode. 11 N naar Kapelle A. A. Nicolle, dienstbode, Nieuwstraat 10 naar Axel M. W. E. Mil lenaar, zonder beroep, Kerkboflaan 11 naar s Gravenhage J. de Ritter, varensgezel, aan boord naar Rotterdam. Zondag 20 Maart 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen.Voorm. 9 u., Dg. A. Timmerman ei nam. 2 u., dhr. L. Dek. Sluiakil. Yoorm. 9 u., dhr. L. Dek. Hulst. Yoorm. 9'/s u., Dg. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Dg. Ifan golbroek van "Wirdum. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 51/» u-, Dg. Overduin. Oud-Gerel'ormeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u„ 2 u„ en 51/, u., leeskgrk. Lokaal „Eben-IIaëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Nam. ö'/3 u., Evangelisatie. Arrondissemeuts-Rechtbank te Middelburg Zitting van 24 Maart 1916. M. E S., A. S., en C. J M., allen wonende te Ter Neuzen, werd de dagvaarding in zake contra nietig verklaard. Een tragisch sterfgeval. Toen de heer E. Levi, oud-leeraar M. O., wonende te Oosterbeek, voor de afdeeling Oos terbeek van het Nut een lezing hield en hij reeds aan het laatste gedeelte van zijn voor dracht gekomen was, viel hij plotseling voor over in de zaal, tot groote ontsteltenis van de hoorders, onder wie ook zijne echtgenoote. De ontboden geneesheer constateerde den dood. In den beer Levi verliest Oosterbeek een verdienstelijk ingezetene. Hij was voorzitter van de Vrjjzinnige Kiesvereeniging. PARIJS, 23 Maart (Huvas). De Duitsche infanterie trad geduiende den dag van heden nerger.s acliet op. Blijkbaar rus en de Duitschers na huu langdurige actie uit. Wjj beschoten in het O. deel van de Argonne de verbin- dingsjoopgraven der Duitschers, teneinde troe penconcentraties te belemmeren, die voor het boself' van Malancourt bestemd waren. Hét front Malancourt—Béthincourt—Mort- homfhe werd gebombardeerd. In Woevre woedt op den rechtervleugel artill-riestrijd. Men vermoedt, dat de vijand na krachtige artillerievoorbereiding tot den aanval zal rtvérgaan, maar daar er weinig verband is in z*9n actie, is nog niet te voorzien of deze aanvtfl van plaatselijken of algemeenen aard zal ^'i. Het eerste is bet waarschijnlijkste in verbood met de uitputting van den vijand. Duitsche Oorlogsschepen. Ddnderdagavond zijn vanaf Ameland 15 Dniteohe oorlogsschepen, begeleid door een luchtschip, waargenomen. Zij passeerpen in Oosteljjke lichting. Donderdagnamiddag gin gen «ij in Westelijke richting voorbij. J/ DAGEN. Voorm. Nam. jgafordag 25 Maart 5.- 5 23 ..mdag 26 5.49 6.20 •iaandag 27 6 56 7.41 Dinsdag 28 8.32 9.28 Woensdag 29 10.17 10.58 Dquderdag 30 11.32 VïTfjdag 31 0.0 0.25 Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig lijden mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zorgvolle Moeder, Behuwd- en Groot moeder in den ouderdom van 48jaaren4maanden. M. J. ADRIAANSEN. C. P DE VRIESAdriaansen. O. E. DE VRIES en Kind. ADRIAAN ADRIAANSEN MELS ADRIAANSEN. Ter Neuzen, 24 Maart 1916. Door de goedheid des Heeren werden wij verblijd met de geboorte van een DOCHTER. J. HUIZINGA. G. HUIZINGA.Stoel. Ter Neuzen, 23 Maart 1916. Getrouwd A. M. MOGGRÉ M. C. VAN FRAAIJENHOVEN, die ook namens wederzijdsche familie, hun hartelijken dank betuigen, voor de vele bewijzen van belangstelling. Ter Neuzen, 22 Maart 1916. AANDEELHOUDERS worden opgeroepen tot bijwoning der welke zal gehouden worden in het Hotel der Nederlanden te Ter Neuzen, op Woensdag 5 April 1916, des namiddags 2 uur. De jaarlijksche balans en winst- en verlies rekening benevens het rapport van den accountant liggen ter visie van Aandeelhouders iederen werkdag van 9—5 uur, vanaf heden tot 4 April a.s. Namens den Voorzitter van den Raad van Commissarissen, H. J. VAN DEN OUDEN Directeur. Ter Neuzen, 22 Maart 1916. Notaris C. le Nobel te Ter Neuzen, is voornemens om op Za terdag den 25 Maart 1916, des nam. ten half twee ur ten verzoeke van den heer J. DE FEIJTER Jz. te Ter Neuzen, in de »Buitensocieteit« nabij het Station bij dhr. J. de Feijter te Ter Neuzen, publiek te verkoopen Kabinet met Kommen, Secretaire, Kastje, Tafels, Fauteuilles, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Mahoniehouten Buffet, 2 Notenbouten Crapeaux, 4 dito Stoelen en Tafel, Vulkachel, Franklinkachel met Rek, Keukenkachel, Koolbakken. Lampan, Regulateur, Handnaaimachine, Kleerkast, Ressort, Petroleumstel, Trap, IJzeren Ledikant, Inmaakpotten, Koperen Weeg schaal met Gewichten, Wafelijzer, Mortier, Antieke Gerridon, Kleerkist, Worst- en Boonenmachine, Rijtuigstoof, Schapen vacht, Weitascb, Patroonriem, Visch- netten, Wasehmand, Rookstellen, Gra- maphoon, Lantaarns, Broodblikken, Glas-, Geleierd en Aardewerk, en hetgeen meer ter verkoop aanwezig zal zijn. Betaling contant. 'V. W- A Bescherm toch uw lieve kleinen tegen cle smartelijke kwellingen van DAUWWORM, welke dikwijls hun gezichtje dreigt te mismakeii. Stuit toch het dreigende gevaar, verzacht toch dadelijk hun lijden door de krachtige KLOOSTERI!ALSEM aan te wenden, welke de ge nezing bevordert. Doet alsMej. M. Schaat-Strijmanswonende Diepenstraat 305 te Echt welke ons verklaarde Mijn dochtertje van 7 maanden werd aangetast door DAUW WORM welke boe langer hoe erger werd, zoodat tenslotte het geheele gezichtje en hoofdje [vol zat met zware korsten. Het zag er verschrikkelijk uit en ik wist geen raad, omdat ze niet slapen kon van de jeuk. Toen kocht ik bij de firma R. Griens alhier een potje KLOOSTERBALSEM en wi'eef daarmede de plek ken -i goed iu. Reeds de eerste nacht sliep ze rustig, omdat de jeuk dadeijjk ophield, 's MorgenR waschte ik de aangedane plek ken zorgvuldig en ging aldus voort. Met den dag ging mijn dochtertje vooruit en nog geen 2 poties KLOOSTERBALSEM waren gebruikt, toen mijn kind geheel hersteld was. De hij wonden, huiduitslag en aambeien, uitmuntend wrijfmiddel bij rheumatiek, spit in den rug en stramheid. In den zomer uitstekend tegen dóorloopen en smetten, iu den winter een heerlijk middel dat niet bijt, tegen winterhanden en -voeten, kloven in de lippen en sprin gende handen. De KLÜOSTERRAESEM bederft nooit eu kan men dus gerust in huis nemen en bewaren. o: Pi ijs per pot van 20 gram 40 cents, vbd 50 gram t 0.80 van 100 gram 11,25, van 250 gram f2,50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—LeunisAxel, H. J. VAN DIX- 1 HOORN en L. B. A. ROLF F LzHulst, F. L. VERWILGHENv. d. Hooft; "i te Zaamslag, D. RIEMENS— Janssen. '■a I&ilSpTlS 11 11 11 ii EN SfyV A-Ny.«y*

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3