Gebruikt voor Uw Hoest en Bronchitis de beroemde i Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. ÏÏoogwatergetij te Ter Neuzen. De aankomst van de bemanning der „Mecklenburg". DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 Maart 1.48 2.7 Zondag 5 2.26 2.44 Maandag 6 3.2 3.19 Dinsdag 7 3.36 3.52 Woensdag 8 4.9 4.25 Donderdag 9 4.41 4.58 Vrjjdag 10 5.16 5.35 A DYERTENTIEN. Zondag 5 Maart 1910. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 91/, u-, Ds. A. Timmerman en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Gebedsure voor 't gewas. Sluiskil. Yoorm. 9'/2 u., dhr. L. Dek. en nam. 2 u.v dhr. L. Dek. Gebedsure voor 't gewas. Halst. Voorm. 9J/2 u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. Velte- naar van Suurwoude. Voorbereiding predecatie. WOENSDAG 8 Maart. Biddar voor het gewas. Ds. D. Hoek van Enkhuizen. Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/a u., Ds. Overduin. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., LeeBkerk. Lokaal „Ebeu-Ilaëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Nam. b*lt u., Evangelisatie. Arroiidisseinents-Itechtbank te Middelburg De rechtbank heelt in hare zitting van 3 Maart 1916 de volgende vonnissén uifgespro- ken J. V oud 14 j., zonder beroep te Groede, is wegens mishandeling veroord. tot 10 boete of 14 dagen tuchtschool. H. d. J., oud 25 j veldarbeider te St. Jansteeu, is wegens diefstal veroord. tot 10 boete of 10 dagen hecht. A. T., oud 20 j., dienstknecht te St. Jan steen, is wegens mishandeling veroord. tot 3 boete of 3 dagen hecht. P. C. P., oud 34 j., voerman te Aardenburg, is wegens diefstal veroord. tot 3 boete of 3 dagen hecht. V. N., oud 25 j., coiffeur te St. Jansteen, is wegens poging tot verboden uitvoer, ver oord. tot 1 week gevang., met bekrachtiging van het verstek-vonnis. Zeelui zijn nooit theatraal.En al stonden er zooeven honderden vrouwen, meisjes, kinde ren en ook mannen de zoo vurig verwachte familieleden van de Mecklenburg* aan den sneltrein van 12 uur te verheiden, 't bleef toch kalm op het Vlissingsch perron. Daar heb je 'm. De halzen rekten zich en alle oogen blikten de lijn af tot ginds in de verte, waar de trein naderde. Van alle gezinnen zeker wel, waren familieleden afgevaardigd, maar veel moeders of vrouwen bleven thuis, om den man of den zoon, den als uit deu dood teruggekregene, te ontvangen in de stille kamer, waar men zoo veel over hem gesproken, zoo veel aan hem ge dacht had, in spanning en onrust. Daar zijn ze. Die stoet had iets tragischniet om de vreemde kleedij van sommigen, niet wegens de afwezigheid van alle bagage. Maar onwilkeurig wilde men naar de haven kijken, waarvan ze allen vertrokken waren, op die statige Mecklenburg*.Per trein kwamen ze nu terug.en 't schip hadden ze Woensdag nog herkend aan de masten, die uit 't water staken, met de Hollandsche vlag boven den vloed. Doch die stoet had ook iets heldhaftigs, want de verschillende Nederl. couranten hadden 't ons al verteld, hoe bewonderenswaardig kalm en flink en handig die bemanning de haar toever trouwde passagiers veilig van 't zinkend vaar tuig had gebracht. »Tot het laatste oogenblik hebben al m'n jongens hun plicht en meer dan dat gedaan. De eenvoudige, zoo treffende getuigenis van Kapitein Reedeker, door een correspondent te IJmuiden opgeteekend heeft hier bij menigeen de tranen in de oogen gebracht. En fier mochten ze terugkeeren, deze Vlis- singers, in de stad van Michiel de Ruyter, hun stad, waar 't zeemansharte zoo warm klopt Daar zjjn ze Neen, geen aanstellerij. Maar toen die jongens, waarvan velen in hun zonderlinge plunje, naar zeemanswijze de hand opstaken en het vroolijk klonk »Halloh daar. toen kinderkens hun pa riepen. toen Janmaat zijn moeder hartelijk een zoen gaf. toen bij dat wederzien na al die span ning, snikte toch menige vrouw en biggelden er ook tranen over ruwe wangen. Kijk eens, Kees heit nog een moeie hoed opgescharreld EeD flinke Zuidwester. En die broek van Piet lijkt er wel een van de En- gelsche marine. Ja, je kon 't er velen aanzien, dat ze geen tijd gehad hadden naar hun plunje om te kij ken. Kapitein Reedeker en zijn officieren werden eerbiedig gegroet. Eu met hun man nen zijn ze helden, hebben ze zich moedig ge weerd in den strjjd met de verradeljjke mijnen en de zee. Een stewards-jongen had veel belangstel ling hij was ook bij de ramp van de »Juliana* geweest. Dat mag een wonder heeten.Zoo twee maal en weer veilig te Vlissingen staan. En, je hebt je money-box nog gesaved. Ja, hij hield een kistje onder den arm. En nu in groepjes naar huis.En vertellen, dadelijk al 't Verhaal is bekend. Uit Londen en IJmui den hebben onze lezers 't reeds vernomen, voor de aankomst der bemanning, maar fami lieleden willen nu toch eens weten hoe hun man, hun jongen het maakte bij de ramp. Dat heeft men zich zoo dikwijls afgevraagd. En daar gaan ze, over de sluizen langs 't Eiland of langs den stationsweg naar de Keer sluis. De menschsn komen aan de deur, lig gen uit de vensters roepen, groeten knikken. Is 't wonder, dat het beden wel een halve Zondag te Vlissingen gelijkt, en in vijftig ge zinnen aanhoudend visite is, dat na de eigen huisgenooten, ook, oom en tante, neef en nicht, zwager, grootvader.en buren en vrienden alles haarfijn weten willen Nu hebben we 't weer sterk gevoeld, welk een ramp te Vlissingen verwekt zou zijn, moest het eens niet zoo goed afgeloopen zijn. Ja, met de »Maloja« is het treuriger. En die Fransche hulpkruiser dan Zoo hoorden we van teruggekeerden. Men voelt immers bij zoo'n gelegenheid ook beter welk een vloed van leed er over Europa golft. Ze zijn dus terug, de Vlissingers, en als triestig ligt in de haven de eenig overgebleven snelvarende boot de »Oranje Nassau*, en weer is 't doodsch en verlaten om Vlissingens station, dat plots zijn belang verloren heeft. Maar men hoopt op herstel van 't verkeer. En zou je nog gaan vroeg reeds me nigeen. Och.'t is je vak.Maar we praten daar nou nog niet over, we zijn pas thuis. 't Is het vak, ja, en als straks de zee weer lokt. Inbraak in het Postkantoor. Toen een kantoorknecht van het postkan toor te Delft Donderdagnacht om 3 uur voor vroegdienst op het kantoor kwam, werd hij door 3 lieden overvallen. Deze hebben f 1500 ontvreemd uit de brandkast in de kamer van den directeur. De kluis wisten zij niet open te krijgen. Uit alles blijkt, dat de inbraak zorgvuldig was voorbereid en door vaklieden is uitgevoerd. Uittocht uit Belgisch Putte. Men meldt uit Bergen op Zoom d.d. 1 Maart De vorige week, doch vooral heden, kwa men zeer vele huisgezinnen, meerendeels vrou wen en kinderen, waarschijnlijk gekropen door den draad, die Nederlandsch-Putte van hen schreidt. Het was een treurige aanblik, deze dood arme menschen op het Marktplein uit de oude, open of met een huif afgedekte wagens te zien komen, om zich bij de politie aan te melden om eeD onderdak, dan wel om een doorgangsbewijs te ontvangen om naar een der vluchtoorden te worden overgebracht. Op onze vraag naar de redenen kregen wij ten antwoord, dat sedert veertien dagen de toevoer van levensmiddelen van den burgemeester van Capelle en Stabroeck, van wien zjj die tot heden ontvingen, door de Duitechers was af gesneden Niets mocht meer sedert dien tijd door het. b'okhuis, zelfs geen 10 kg. bloem, noch brood. Men begrijpt, dat op deze wijze het leven voor die arme gezinnen vrijwel on mogelijk wordt gemaakt en zij dus trachten naar Nederland te komen, waar ze in de vluchtoorden een onderdak en voedsel zullen trachten te bekomen. Naar verluidt, is dit echter het voorspel van wat spoedig, ook hier zal gaan plaats vindeu dat niet alleen de arme bevolking, doch ook de overige bewoners van Belgisch Putte zullen worden afgesneden en deze zullen een schuil plaats iu Holland moeten zoeken, omdat de Duitsche militaire autoriteiten evenals aan de andere grenzen van ons land, blijkbaar een vrij schootsvel schijnen te verlangen. De ellende van den oorlog is, zooals men ziet, nog niet ten einde en het zijn vooral de grensgemeenten, die in deze tijden van nabij medeleven met de toestanden, waarin onze naburen zijn gewikkeld. Oud zink en lood voor Duitschlund. Op vrij groote schaal wordt in Leiden in de laatste dagen de lood- en zink bedekking van de daken van particuliere huizen en andere gebouwen tegen hoogen prijs opgekocht. De eigenaars krijgen er een mastiek dakbedekking voor in de plaats en ontvangen nog een niet te versmaden sommetje toe Zoo kwam het bestuur der Sociëteit »Musis Sacrum* aldaar met een opkooper overeen, dat deze het lood en zink zou verwijderen, het dak weder zou herstellen, van een mastiek-bedekking zou voorzien en op den koop toe nog 1500 aan het bestuur zou afdragen. Bij de Naaml. Venn. H. C. Heybroek en Cö., groothandel in verlichtings-artikelen en glaswerk, Keizersgracht 248 te Amsterdam bespeurde de concierge Donderdagavond on geveer acht uur, brandlucht. Hij waarschuw de de. brandweer, die bij haar komst al dade lijk vpor een zware taak stond. Achter per ceel 248 bevindt zich namelijk het groote magazijn, dat dwars op het gebouw, hetwelk aan de gracht uitkomt, is gebouwd. Het wordt ingesloten door huizen aan de Ree straat?. en Prinsengracht. Het magazijn brandde flink en was gevuld met (verlichtingsartikelen en glaswerk, alles verpakt in stroo. Door dit brandbaar mate riaal gevoed, sloegen de vlammen weldra uit alle viensters en het dak. Met veel en zwaar materiaal, o a, de drijvende stoomspuit »Jan van der Heijden" werd de vnurpoel aangetast. Zotjiwel aan de Keizersgracht als aan de Prinsengracht en Reestraat werden tallooze slangen gelegd. Een oogenblik dreigde ook perceel 250 door het vliegend vuur aangetast te wórden, maar de brandweer wist dit te voorkpmen. Om kwart na negen was de brandweer het vuur' meester. Het vier verdiepingen hooge pakhuis was zoogoed als uitgebrand, benevens een kamer op de eerste verdieping aan de Keizersgracht De oorzaak van den brand is onbekend. Hij schijnt aangekomen te zijn in een pakkamer en pakhuis. Ongeveer twee jaar geleden brandde hetzelfde perceel uit. Spoorweggebouwen verbrand. MONTREAL, 1 Maart. (Reuter.) Een station van den Grand Truck-spoorweg is door brand vernield. (Liter telegram.) Het depot van den Grand Trunk-spoor wèg te Bonaventure is hedenoch tend algebrand. De politie verdenkt dan vijand den brand te liebbeu aangestoken. Het vuur verspreidde zicb met buitengewone snelheid het hoofdgebouw was in minder dan een uur in a*ch gelegd. De schade bedraagt vermoedelijk 300 000 doll. Ook een aanklacht. Bij de Gezondheidscommissie, zetelende te Oldeuzaal is tegen het gemeentebestuur vsn LosSer een aanklacht ingediend door twee smokkelaars. De aanklagers werden door de grenswacht te Losser eenige tijd opgesloten iu het arrestaDtenlokasl waarvoor dienst doet het benedengedeelte van een alleenstaanden kerk toren, toebehoorende aan de gemeente Losser. Adressanten zeggen in bun aanklacht, dat deze gevaUgeftis niet overeenkomstig de wet is in gericht, omdat zij te koud en te vochtig is en Nmdat bet noodzakelijkste »meabelstuk« niet aanwezig is. 's-Gravenhage, 3 Maart. Eerste Kamer' De Kamer besloot tot toelating van deD heer Cappeijne van de Kapello. De Marine-begrooting werd zonder stemming aangenomen. De heer Van Wasseneer van Catwjjk heeft aangedrongen op snellen afbouw van de vloot. Minister RamboDnet heeft verklaard, dat het alleen de bedveling is de kosten alle over 10 of 12 jaar te verdeelen. Hierna komt in behandeling de oorlogs- begrooting. De heer Staal stelt de critiek uit tot na den oorlog. De heer 't Hooft vraagt of bjj de plan nen tot droogmaking van de Zuiderzee rekening is gehouden met de defensie-belangen. De hoeren Polak en Van Kol verklaren zich tegen de bestediDg van gelden voor de vestingbouw werken. De heer Reekers komt op tegen het leger orderverbod betreffende het gebruik van wapens tijdens de godsdienstoefeningen. De heer van der Does de Willebois raadt voorzichtigheid aan ten aaDzien van de ont spanning van militairen naar aanleiding van het bekende geval te Amsterdam. CALAIS, 2 Maart. Uit goede bron wordt vernomen, dat in Rijssel nauwelijks 40.000 van de 200.000 inwoners zijn achtergebleven. De toestand in de stad is allertreurigst. De voorsteden Loos en in Madeleine zijn ontvolkt en worden door militairen in beslag genomen. DUINKERKEN, 2 Mrt. Er worden hier nieuwe concentraties van troepen in de buurt van Rijssel gemeld. Do Duitschers hebben deze stad aanzienlijk versterkt. Herhaaldelijk wordt zij door de Engelscbe artillerie bescho ten, welke groote militaire schade aanricht. HOEK. Geboorten. 9 Febr. Pieter, z. van Pieter Joost Donze en Leuntje den Deurwaarder 20 Febr. Cornelia, d. van Levinus de Blaeij en AdrianadeFeij- ter. 24 Febr. Lina, d. van Theodorus Dhanis en Maria Donze. 25 Febr Helena en Cornelis, d. en z. van Levinus de Groote en Catharina Buijze. 26 Febr. Gerard, z. van Jacobus Rouw en Elizabeth van Wijck Overlijden 2 Febr. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouwel. gesl. van Hendrik Tollenaar en Levina Maria de Jonge. 4 Febr. Christina Pieternella Nieuwelink, 5 m., d. van Marinus Willem en Suzanna Vergouwe. 7 Febr. Hendrik Pladdet, 71 jweduwn van Jannetje de Nooijer. 11 Febr. Frangois de Blaeij, 14 dagen, z. van Jacobus en Frangoise Maas 16 Febr. Marinus Cornelis de Ridder, 10 jz. van Marinus (overl.) en Adriana van de Vrede. 17 Febr Adriaan de Bokx, 2 j., z. van Willem en Dina Michielsen. B 11 11 11 11 11 want de Abdijsiroop bezit eigenschappen om de vastzittende en ontsteking ver oorzakende slijm gemakkelijk te doen loskomen, waardoor de hoestprikkel wordt weggenomen en de ademhaling weder diep en vrjj kan worden. De Abdijsiroop stilt de hoest, geneest de onstoken slijmvliezen en zal aldus uw prikkelende bronchitis kunnen verdrijven, waardoor gij weder ongestooid zult kunnen slapeu Bedenkt toch dat gij, als gij een hoe»t of verkoudheid veronachtzaamt, U blootstelt aan de meest ernstige gevolgen daarvan. Bedenkt, dat vele asthraalijders, borstlijders of de menschen met bron chitis vanhedeD, de hoesters van gisteren waren. Vele^rnstige borstaan- doeningen beginnen meestal met een lichte kuch, hoest of verkoudheid. Neemt onmiddellijk de veel geprezen Abdijsiroop, want de ABDIJSIROOP is een veel geprezen huismiddel bij bronchitis, asthma, influenza, catarh, slijm- en kinkhoest, hceschheid, keelpijn, hardnek- kigen hoest en verkoudheid. Prijs per flacon van 230 gram 1.05, van 550 gram /2.05, van 1000 gram ƒ3,55. Eiscbt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER Rotterdam. Alom verkiijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE - Leunis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L~ B. A. {ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHÉN - v. d. Hooft; Zaamslag D. RIEMENS—Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3