VRIENDEN IN DEN NOOD DUIZEND IN EEN LOOD Loop der bevolking le Ter Neuzen. In ds eerste levensjaren Iq den woeligen kindertijd Op den lateren leeftijd Kerknieuws. Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUK SEN. Laatste Berichten. Burgerlijken Stand. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. Ad verten tiën. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 8 Januari 3.43 4.4 Zondag 9 4.27 4.49 Maandag 10 5.12 5.34 Dinsdag 11 5.58 6.21 Woensdag 12 6.46 7.11 Donderdag 13 7.40 8.11 Vrjjdag 14 8.45 9.22 Doop 't gansche leven, op eiken leeftijd blijft de KLOOSTERBALSEM een waar vriend. Op den pijnlijken OUden dad: Veel 8ePrezen wrijfmiddel bij rheumatiek, rhemati- De Kloosterbalsem is een veelzijdig huismiddel. Altijd tot gebruik gereed. noodige papieren aangevraagd om naar België terug te keeren. Die stukken waren hem kort voor zijn dood toegekomen. Inmiddels zijn er bij het Duitsche leger bestuur stappen gedaan om het lijk van den heer De V. te mogen overbrengen naar zijn vroegere woonplaats. Kort na de teraarde bestelling op Dinsdag kwam er bericht in IJzendijke van goedgunstige beschikking. De lijkkist is toen dadelijk weer opgegraven en naar de grens vervoerd, waar zij door de familie in ontvangst werd genomen. (Midd. Ct.) Ds. J. W. van Petegem te Groede die het beroep van Dinxperlo heeft aangenomen, hoopt 13 Februari a.s. afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te Groede en 20 Febr. d. a. v. intrede te doen te Dinxperlo. In de week van 29 Dec. 19154 Jan. 1916 zijn de volgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den Centralen Ge zondheidsraad gekomen diphteritis5 gevallen te Wissenkerke, 2 te Groede en voorts 1 geval te Arnemuiden, Goes en Nieuwvliet roodvonk 3 gevallen te Hoek, 2 te Ter Neuzen, 2 te Goes, 2 te Souburg en voorts 1 geval in elk der volgende gemeenten Mid delburg, Oostburg, Oudelande, Schoondijke, Stavenisse, Vlissingen en Zaamslag. Zondag 9 Januari 1916. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/4 u, Ds. A. Timmerman. Bediening 11. Avondmaal en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Bediening H. Doop. Sluiskil. Voorm. 9'/, u., en nam. 2 u.. dhr. L. Dek. Hulst. Voorm. 9J/2 u., Ds. L. M. de Botjt. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. G. de Jager van Wolfaartsdijk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 5'/j u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeeute (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5u-, leeskerk. Lokaal „Ebeu-IIaëzer" (Kerklioflaan Ter Neuzen. Nam. ö'/j u., Evangelisatie. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd C. M. L. Broekkamp, agent rijksverzekerings bank, Grenulaan 33 van Bussum M. C. Bracke, zonder beroep, O 193 van Reeuwijk H. R A. de Meijer, kantoorbediende, West- kolkstraat 22 van Antwerpen A. P. Aar- noudse, zonder beroep, le Kortestraat 5 van Rotterdam J. P. van der Bent, slager, Korte Kerkstraat 2 van Heusden. Vertrokken E. M. Moggré, zonder beroep, Vlooswijk straat 1 naar Rotterdam A. J. v. d. Boomgaard, zonder beroep, O 5 naar N. Lekkerland P. Blommaart, bakker, Dijk- straat 38 naar Hontenisse. De wraak van den tooneelspeler! Aan de Parijsche »Excelsior« ontleende de »Arbeiterzeitung«, te Weenen, die het op zijn beurt weer afstond aan de Berlijnsche »Vor- wiirtsc, een eigenaardig berichtje over een ge beurtenis, die zich aan een Amsterdamsch theater moet hebben afgespeeld. Onder de voorstelling kreeg de directeur van het ongenoemde theater oneenigheid met een zijner artisten. De twist liep zóó hoog, dat de directeur zijn medewerker te kennen gaf, dat hij onmiddellijk na afloop der voor stelling voor goed kon gaan. De tooneelspeler stelde in het stuk, dat men dien avond speelde een rechter voor, die in het tweede bedrijf een misdadiger tot dwangarbeid moet veroor- deelen. Om zich over zijn ontslag te wreken, hield hij in het tooneel in de rechtszaal een gloeiende rede, waarbij hij den misdadiger vrij sprak. Het werd nu onmogelijk het derde bedrijf te spelen. Het publiek was verontwaardigd en verlangde zijn geld terug en de directeur zou blij geweest zijn, wanneer hij 't met zijn artist niet zoo ver had laten komen. Tot zoover het bericht, dat ons via Excel sior*,-»Arbeiterzeitung«,-Vorwiirts« bereikt. Kan onmogelijk in Amsterdam gebeurd zijn Onze artisten zitten aan ijzeren contracten. Onze artisten, en vooral zij, die men zoo maar op staanden voet ontslaat, missen den geest, die hun in bovenstaand verhaaltje wordt toegedicht. En ten slotte het Amsterdamsche publiek moppert nooit en verlangt nog minder geld terug Wanneer er iets geschiedt, dat het niet bevalt, blij ft het eenvoudig een vol gende maal weg Vissehersaetie. Dinsdagmiddag om 2 uur had zich bij de visschershaven te Scheveningen een groote menigte visschersvolk verzameld, die het uit varen van een schuit wilde beletten. Aan de aanmaning van de politie om uiteen te gaan, werd niet voldaan en nadat de inspecteur van politie, de heer Herfkens, een klap in het ge zicht kreeg van een der wederspannigen, werd door de politie de sabel getrokken en vielen er klappen. Van verwonding is echter niets ge bleken. Toen daarna de aanwezige hoofdinspecteur van politie de menigte toesprak, ging men uit een. Het visschersvaartuig is niet uitgevaren. Hardhandig. De dochter van den tapper W. te Haar lem, gaf gisteren zonder eenige aanleiding een bezoeker zulk een hevigen klap tegen het oor, dat bij geneeskundig onderzoek het trommelvlies gescheurd bleek. Tegen de hardhandige juffrouw werd pro ces verbaal opgemaakt. Verborgen lijnolie. Het stoomschip »Rhenus 30«, hetwelk thans te IJmuidden eene lading sardines en haring voor Zuid-Duitschland inneemt bleek na onder zoek door de douanen een hoeveelheid lijnolie in de ruimen verborgen te hebben, vermoedelijk om deze Duitschland binnen te smokkelen. Het is nog niet bekend wat daarmede gedaan zal worden en of het Rijnstoomschip toe stemming zal krijgen van IJmuiden te ver trekken. Verduistering De slager S. B., te Rotterdam, is Dinsdag aangehouden onder verdfeoking van verduiste ring van f 23 ten nadeele van de Kon. Confe deratie, bij welke hij als wagenrijder in dienst was. Hij beweert dit geld niet verduisterd, maar verloren te hebben. De aangifte der ver moede verduistering geschiedde in 1914. In Augustus van dat jaar week B. naar Frankrijk uit en nam daar dienst in het Vreemdelingen Legioen. Hij spaarde het verloren geld op van zijn soldij en heeft het aan de Confederatie teruggezonden, die inderdaad de ontvangst heeft erkend. B. nam deel aan den oorlog, o.a. aan deu slag bij Soissons, waar hem uit één oog het licht geschoten werd. Bovendien werd bij door een shrapnell-splinter aan beide beenen verwond. Na in de ambulance verpleegd geweest te zijn, werd bij voor den verderen dienst afgekeurd en keerde over Engeland naar hier terug. Ofschoon de aangifte van verduiste ring dus vervalt, is hij toch ter beschikking van de juistitie gesteld tot het ondergaan van vier maanden gevangenistraf^hem opgelegd door de Haagsche reehtbank, waarvoor bij gesig naleerd stond. Ecu ontploffing in den F.lzas. In Zwitserland is Zondagnacht een hevige ontploffing gehoord het geluid kwam uit de richting van den Elzas. Gedurende eenige oogenblikken nam men zelts een lichtgloed waar. De ontploffing was zoo hevig, dat men een schok voelde als van een aardbeving. Vol gens berichten is de gasfabriek of een kruit magazijn te Mülhausen in de lucflt gevlogen. Verwoestingen door een windhoos. Maandag zijn verschillende dorpen in Beie ren, met name Steinf'eld, Treppendorf en Wie- sentfels, gedurende een onweer door een wind hoos geteisterd. In eerstgenoemd plaatsje wer den 50 huizen zwaar beschadigd Te Treppen dorf is slechts een huis, dat weinig schade bekomen heeft, de overige zijn of geheel ver woest of zwaar beschadigd. Te Wiesentfels heeft de orkaan eveneens geweldig gewoed en moest vooral het slot van graat Giec het ontgelden. Het aantal boomen, dat ontworteld werd, bedraagt duizenden. Ook verschillende persoonlijke ongelukken zijn voorgekomen. Verdronken. Woensdagavond Iaat is bij het binnenloopen van de Deurloo aan de monding van de Wes- terschelde de torpedehoot G. V. door een grond- zee beloopen, waarbij drie mannen overboord sloegen. Twee werden gered, maar de zeemi- ücienstoker J. van OefFelen is verdronken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Beleefd verzoek ik een plaatsje in Uw blad voor het volgende. In de Baanbreker van 11 en 23 December was de liberale kiesvereeniging aangevallen door H. om hare houding bij de motie—Van Hasselt. Als secretaris der liberale kiesvereeniging dacht ik er over of het zijn nut kon hebben in de Baanbreker in het kort de geschiedenis der zaak uiteen te zetten, de geschiedenis, zooals ze zich afspeelt van den dag der her stemming tot den val der motie. AUps in korte trekken. Ik heb gemeend gastvrijheid bij de redactie van de Baanbreker te moeten vragen. Ik dacbt die daar zeker te vinden. Het juiste licht in deze kwestie zou, zoo docht mij, de redactie haren lezers niet wen- schen te onthouden. Daarin heb ik me evenwel deerlijk vergist. In de Baanbreker van 31 December lees ik onder correspondentie het volgende aan mijn adres »v. d. P. te T. Waar de bedoelde [stukjes van onzen medewerker een polemiek met het Volksblad zijn, gaat het toch niet op om daarnaast nog een derde in ons blad de gelegenheid te geven, ook nog eens het stand punt van hetVolksblad teverdedigen. Bovendien bevnt uw stukje meerdere bedekte verdacht makingen, die niets met de zaak zelf te maken hebben, waardoor het juist hierdoor zoo groot wordt, dat daarom plaatsing ook bezwaarlijk zou zijn." Hiermede maakt de redactie van de Baan breker zich van opneming van mijn stuk af. Dat de uiteenzetting van de kwestie voor sommigen min aangenaam was begrijp ik. De waarheid is dikwijls onaangenaam. Maar daarom is het nog geene verdacht making. Mijn stuk werd dus geweigerd. De lezer oordeele zelf over deze weigering in een blad van de partij, die meent de hoogste vrijheid in woord en daad toe te passen. De volgende week hoop ik nogmaals Uwe gastvrijheid in te roeepen, mijnheer de redac teur, voor eene beknopt relaas dezer historie. Met mijn dank voor plaatsing, Uw dw. J. v. d. PEIJL. LONDEN, 6 Jan. Het dienstplichtontwerp is in het Lage'huis in eerste lezing met 403 tegen 105 stemmen aangenomen. In Je arbeiders-conferentie hielden de leiders in de namiddagzitting voor een onrustig gehoor zeer gematigde redevoeringen. LONDEN, 6 Jan. Tot de tegenstanders tegen het dienstplichtontwerp behooren 58 Iersche nationalisten, 36 liberalen en slechts 12 leden der arbeiderspartij. Onder de liberale tegen stemmers waren Simon en John Burns en tot de arbeidersafgevaardigden die voor het ontwerp stemden behoorden Bowerman, Hodge, Barne8s, Duncan en O'Ready. De drie afgetreden ministers waren atwezig. LONDEN, 6 Jan. Off. In aansluiting op de vl egtocht naar Douai werd op 5 Jan. een bomaanval gedaan op een munitiemagazijn ten N. van de Somme, waarbij een Duitsche patroelje uiteen werd gedreven. De artillerie trad alleen in actie ten O. van Armentieres en Ieperen. PARIJS, 6 Jan, 11 uur.'s av. Wij beschoten met succes de verdedigingswerken van den vijand te Steenstmete, het Sas en Boessingho. Het station van Boislemont ten Z. van Atrecht werd gebombardeerd, terwijl er een trein bin nenreed. In Champagne, ten N. van de hoeve Navarin, werd een geheele instelling voor de vervaar- viging van giftige gassen beschoten en werden derschillende reserves tot ontplooiÏDg gebracht. HOEK. Huwelijks-aangiften. 9 Dec. Hendrik Mechielsen, 22 j., jm. en Adriana Buvjze. 21 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Dec Hendrik Me chielsen, 22 j. jm en Adriana Buijze. 21 j., jd. Geboorten. 5 Dec Gilles, z. van Dingeman Scheele en Catharina de Regt. 7 Dec Petrus, z. van Jacobus den Hamer en Catharina Klaassen. 12 Dec. Jacobus, z van Iman Blok en Hebrina van Drongelen. 14 Dec. Helena, d. van Adriaan Marinus Witte en Maria den Hooglander 16 Dec Albrecht, z van Simon Daniël Meeusen en Catharina de Blaeij 26 Dec Jozias. z van Jozias de Jonge en Magdalena Keukelaar. 27 Dec. Elizabeth, d. van Jan van Wijck en Jacoba Levina Meertens. Overlijden. 3 Dec. Johannes Cornells Waeijhaert, 66 jechtgen. van Maria Elizabeth van Overbeeke. 9 Dec. Sara Mechielsen, 4 jd. van Levinus en Magdalena Bakker. 10 Dec Cornells Hendrik Drabbe, 3 jz. van Cornells en Anna van Wijck. Marinus Cornelis van Tatenbove, 7 jz. van Cornelia en Janna Catharina van Hermon. 23 Dec. Maria den Hooglander, 23 jechtg. van Adriaan Marinus Witte. 27 Dec. Willem Scheele, 6 m., z. van Jacobus en Tannek6 de Kraker. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 8 Dec. Pieter Polycarp Ghislein Wejjmiens, 26 j., jm. en Jozina Adriana Lensen 19 jjd. Geboorten. 9 Dec Cornelis, z van Abraham Antheunis Dekker en Cornelia Vinke. 20 Dec. Suzanna Johanna, d. van Krin de Kraker en Cor nelia Jacomina Dieleman. 28 Dec. Adriana Geer- trnida, d. van Marcus Kaijser en Wilhelmina Su zanna van Sweeden. Overlijden. 6 Dec. Hendrikus Winsing Assies, 3 j., z. van Willem Jannes en Jacoba Loot. n it ii ii ii ii Met wederkeerige gelukwenschen voor 1916, zeggen de Heer en Mevrouw E1JKEVAN DER SWAN, hartelijk dank voor de op 29 December en 1 Januari jl. ontvangen bewijzen van belangstelling. Mr en Mevrouw DIELEMAN cMAGENDANS betuigen, met weder- keerigen gelukwensch, hartelijk dank voor de met Nieujaar ontvangen wenschen. Een uitkomst bij open huid van zuigelingen bij roofjes, kliertjes uitslag, ring- en dauwworm, brand ontstoken huid bij voedingsstoornissen. Onontbeerlijk ter onmiddelijke verzachting en gene zing bij brand- stoot of snijwonden, brandblaren, bloedbleinen, kneuzingen, open plekken, schrammen, builen, zweren, ontvellingen, winterhanden en -voeten. Beproefd bij oude en nieuwe wonden, huiduitslag, gebarsten handen, spierverrekkingen, spit in den rug, lendeupijn, zeere borsten, kloven, aambeien. P J J O sche zenuwpijnen, jicht, podagra, stramheid in de ledematen, ischias, stijfheid in de ledematen. Werkt heerlijk verzachtend en pijnstillend. In elk gezin waar kinderen zijn, moet «le Kloosterbalsein op een vaste plaats in «1e kast te vinden zijn. Prijs per pot van 20 gram 40 cents, van 50 gram f 0.80 van 100 gram t 1,25, van 250 gram f2,50. Eischt ROODEN BAND met onze handteekening L. I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar bjj alle drogisten, apothekers en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE—Leunxs; Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLt f Lz Hulst, F. L. VERWILGHENv. d. Hooft te Zaamslag, D. RIEM ENS- Janssen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1916 | | pagina 3