ofpee/goederen ABD IJ SIROOP, hSS, Loop der bevolking le Ter Neuzen. St. Nicolaas JACs. DE KOK, TER NEUZEN. Een lichte verkoudheid, een groot gevaar! UIT ONZE QM3EVING-. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUKKEN. H'jogwatergetij te Ter Neuzen. In de op Donderdag 16 December 1915 des voormiddags 10 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier komen de volgende punten in behandeling 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van eene onderwijzeres aan school B. Op de voordracht staan 1 J. Jansen, 2 J. van Splunder, 3 P. M. L. Willemse. 4. Benoeming van leden van de Commissie van bijstand. 5. Benoeming van leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim. 6. Aanvraag om dispensatie van art. 16 der bouwverordening. 7. Huur van grond aan de Ned. Herv. Kerk. 8. Verhuring van enkele niet in erfpacht uitgegeven perceelen. 9. Wijziging van de voorwaarden tot aan gaan eener leening voor den aanleg eener be graafplaats. 10. Verordening, houdende nadere eischen voor lokalen, waarvoor ingevolge de Draukwet verlof is verleend voor den verkoop van alco holhoudende dranken. 11. Adres van H. L. C. Kok om verhooging van jaarwedde. 12. Vaststelling der lyst van ambtenaren, die voor een toeslag in aanmerking komen. 13. Suppletoir kohier hoofdelijken omslag. 14. Reclames hoofdelijken omslag. 15. Behandeling van het adres der leeraren van de H. B. S. Gisterenavond omstreeks 9 uur brak brand uit in het pakhuis van deWed.Jurry, gelegen aan de Lange Kerkstraat. Naar wij vernamen wa» deze ontstaan door het omvallen van een carbidlantaarn. Aanstonds werl getracht het vuur, dat ruimschoots voedsel vond in kapok en andere brandbare stoffen, te blusschen. Misschien ware dit met emmers water oor spronkelijk gelukt, zoo niet uit gevaar voor erger de electrische stroom voor de verlichting was afgesloten. De braudweer kwam er bij te pas. Hoewel geen klokgelui de ingezetenen voor brandgevaar waarschuwde, was toch eene groote men8chenmenigte nabjj het terrein van den brand bijeen. De brandbare voorraad werd naar omlaag gebracht en omstreeks half elf kon de brand weer inrukken behoudens eene wacht die toe zicht bleef houden. Zoo is dus ook deze brand in het centrum der stad, die een gevaar opleverde voor de omgeving, door de spoedige ontdekking bijtijds bedwongen. Reeds spoedig na het eerste pianocon cert van prof. Hugo van Dalen werd deze door verschillende personen alhier aangezocht om nog eens terug te komen. Naar we ver nemen, is de heer Van Dalen thans hiertoe besloten en zal voor de tweede klavieravond weder een inteekeulijst circuleeren. Te Biervliet is tot ouderling der Ned. herv. gemeente gekozen de heer J. Faas ter vervanging van den heer A. Brpvet, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. De heer W. A. Verplar.ke werd als diaken her kozen. Bjj den landbouwer A. de Miliano te Waterlandkerkje heeft een kat de duiventil weten te bereiken en daar 21 duiven doodge beten. Onder deze dieren waren er, die een waarde tot 50 hadden. Eén had zelfs prijs gevlogen op den grooten wedstrjjd naar Ma drid. Onder de gemeente Eede is een Duitsche tweedekker gevallen de inzittenden zijn ge ïnterneerd en naar een interneeringskamp doorgezonden. Woensdagmorgen ontstond door het af glijden van een slang van een gascomfoor brand in de voorkamer van den heer Noordhoek, leeraar aan de H. B. S. te Goes. Door het geschrei van de kleine die in de kamer sliep, gewaarschuwd, snelde mevrouw Noordhoek de kamer in en met het kind op den arm naar buiten. De vlammen hadden inmiddels de gor dijnen en het behangsel aangetast en den in boedel gedeeltelijk beschadigd. Door voorbij gangers werd de brand met emmers water gebluscht. Verzekering dekt de schade. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd A. Been, timmermansknecht, P 19 van Kruiningen E. Pardon, dienstbode, Noord straat 2 van Hengstdijk J. J. Dieleman, timmerman, Tholensstraat 75 van Axel H. Herrebout, landbouwersknecht, O 155 van Zaamslag Th. A. van Pienbroek, arts, Noordstraat 72 van Utrecht. Vertrokken L. J. Lansen, varensgezel, Donze Visserstraat 24 naar Goes M." Hendriks, dienstbode' Grenulaan 33 naar Middelburg P. J. Cj Ultee, agent R. V. B., Grenulaan 33 naa. Middelburg A. Faas, bakkersknecht, Noord straat 80 naar Sas van Gent L. de Zwarte' zonder beroep, Dekkerstraat 5 naar Hoek. Zondag 5 December 1915. Arrondissements-Rechtbank te Middel burg De rechtbank heeft in hare zitting van 3 Dec. de volgende vonnissen uitgesproken L. J., oud 41 j., vrouw van P. F. d. B., te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. H. A. M., oud 33 j., schippersknecht te Ter Neuzen, is wegens diefstal veroord. tot 15 boete of 12 dagen hecht. V. L. G oud 22 j., veldarbeider te Sluis, is wegens mishandeling veroord. tot f3 boete of 3 dagen hecht. E. M. O., oud 33 j., vrouw van C. CM. F. S., oud 24 j., vrouw van A. v. P., M. S. C., oud 18 j., veldarbeidsters, allen wonende te IJzendijke, zijn wegens strooperij ieder ver oord. tot f 7 boete of 7 dagen hecht. Ergerlijke dieren mishandeling. In den Damespolder, in Zuid-Beveland, heeft een ernstig staaltje van dierenmishandeling plaats gehad. Bij den landbouwer 11. O. ver voerden drie knechts met paard en kar bieten van het land. Een der paarden wilde niet trekken, waarop de knecht Boshouwers de tong vau het dier uit den mond haalde, hierom met een touw een strop legde en toen deze eerst nog los ging nogmaals opnieuw de tong in den strop deed en het touw zoo krachtig met beide handen aantrok, dat de tong van het arme dier bij het keelgat afscheurde. Na de tong te hebben begraven, gelastte de onverlaat een der jongens, met het paard voor de bietenkar naar het station te rijden en de misdaad geheim te houden. De politie heeft evenwel thans de zaak in onderzoek en de beul zal zijn gerechte straf niet ontloopen. Fransche vrouwen en kinderen. Te Roosendaal kwam Zaterdagmiddag een expresse trein uit België, vervoerende 500 Fransche vrouwen, kinderen en religieuzen uit het bezette gebied in Noord-Frankrijk. Per extra trein vertrokken ze naar Vlissingen en via Engeland naar Frankrijk. Het kanaal van Suez. Uit Athene wordt aan de »Berl. Zeit. am Mitt.c geseind, dat de Engelschen met koorts- achtigen ijver werken aan de versterkiug van het Suez-kanaal. Engelsche en Fransche in genieurs passen in de wt estyn van Sinai de methode toe, die ook in Vlaanderen gevolgd werd, n.l. om enkele deelen onder water te zetten. Voorts worden kunstmatige heuvels op geworpen met verdedigingswerken om een be storming af te weren. Uit de Vereenigde Staten. WILMINGTON (Staat Delaware, V. St.), 30 Nov. (Reuter.) In een kruitmolen vau de munitiefabrieken van Dupont de Nemours heeft een ontploffing plaats gevonden, waar- by 30 menschen zijn gedood. De lijken waren tot onherkenbaarwordens toe verminkt. Men vermoedt, dat de ramp veroorzaakt weid doordat er zand door het kruit gemengd was al weet men niet hoe dat er in kwam en dat daardoor vonken waren ontstaan. Eeu moedige proefneming. Er moest te Londen voor zeker doel een proef worden genomen of een luchtschipper op een hoogte van 10,000 voet veilig met een valscherm zou kunnen neerdalen. Dat waagstuk werd ondernomen door luit. kolonel E. M. Maitland, die het bevel voert over de lucht- vaart-afdeeling der marine, de kolonel zeide »Iemand moest de proef nemen. Ik moest weten wat er bij een val van zoo'n hoogte gebeuren zou. En er was slechts één persoon, van wien ik dat waagstuk kon vergen, en deed het dus zelf. Zaterdagmiddag, by een hevige koude, steeg kolonel Maitland nabij Londen op met een luchtballon, voorzien van een parachute, die van te voren geprobeerd en in orde bevonden was. Ter hoogte van 10.000 voet. sprong de koene luchtsehipper met zijn valscherm uit dens korf van den ballon. De parachute ging eveuwel niet terstond open, zoodat de kolonel een angstig moment meemaakte. Maar na eenige honderden voeten snel te zijn gevallen, ging het scherm open en daalde de luchtschipper regelmatig. In een kwartier had hij den grond bereikt. Docht onder het vallen werden zijn handen buitengewoon koud. Hij hield zich des ^niettemin vast, en de proefneming slaagde naar wensch. Builen verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Als ik me niet vergis, dan is 5 December de St. Nicolaasavond, van jaren her. Nu valt 5 December op Zondag en we ver staan het, dat in ons land de viering een dag vervroegd of verlaat wordt, Noord-Brabant en Limburg misschien uitgezonderd. Dat ligt in onzen volksaard, in geheel onze traditiê. En wij gaan daar van harte met mede 's Lands wijs, 's lands eer. Men kon dus in Ter Neuzen op Maandag de St.-Nicolaasavond verwachten. Maar dan had men buiten de bakkers ge rekend. Het schikt hun niet en daarom moet de avond op Dinsdag 7 December gevierd worden. Men zou zeggenWaarom niet gewacht tot Kerstmis? Dat was nog eenvoudiger. Ik zou willen vragen: Wordt het St.-Nico- laasfeest in eere gehouden voor eenige bakkers of voor de menschheid in het algemeen Maar het is nog gekker. De regeering heeft bakkers die gemobiliseerd zijn, door meerdere verlofdagen in de gelegen heid gesteld ook wat voor hun gezin te ver dienen. De regeering heeft goed gehandeld. Dinsdag moeten echter die bakkers bij hun garnizoen terug zijn. Dinsdagavond houden de bakkers van Ter Neuzen St.-Nicolaas. Prettig voor degenen, die weer in hun gar nizoen present moeten zijn. Niet alleen het publiek, maar hun eigeu conlraters, die het land moeten dienen, hebben de Ter Neuzensche bakkers over het hoofd gezien. Prettig voor de betrokkenen, niet waar Wie doet als ik, viert Maandag zija St.- Nicolaasfeest, Geen terrorisme, ook niet bij het vieren van dezen kinderheilige. Dankend voor de plaatsing, Uw dw. HOOG HOU DER. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 December 11.26 11.51 Zondag 5 0.15 Maandag 6 0.38 1.2 Dinsdag 7 1.25 1.48 Woensdag 8 2.12 2.36 Donderdag 9 3— 3.25 Vrjjdag 10 3.29 4.16 A DVERTENTIËN. Groote sorteering in verschillende prijzen. indien zij niet tijdig verzorgd wordt. Het lichtst* kuehje, de onbeduidenste verkoudheid kan bij ver- waarloozing in de ernstigste borst- keel of long aandoening ontaarden. V raag eens aan ljjders aan asthma, bronchitis, influenza of tering: »Hoe zyt gy aan Uw kwaal gekomen*, dan zullen ze IJ antwoorden dat hun ernstige kwaal met een licht kuchje, een eenvoudig hoestje, of eene onbeduidende verkoudheid begoD, waarop zij geen acht sloegen. Weest verstandig, doe U voordeel met hun antwoord, en zorg en voor cp de bres Uwer gezondheid te staan. Gij moet altyd op de bres Uwer gezondheid staan en eiken aanval der ziektekiemen niet een krachtig geneesmiddel afwenden. Hef veelgeroemde huismiddel dat door zy veelzydige wer king alom geprezen wordt, is de beroemde ABDIJSIROOP. Door zjju samenstelling heeft de Abdysiroop een geheel bizondere werking op de ademhalingsorganen en doet de vastzittende slijm gemakkelijk en pynloos loskomen. Daar door wordeD dan tevens de ziektekiemen verwijderd, zal de hoest en de benauwdheid verdwijnen en Uw aangedane keel heerlijk verzacht worden. De ABDIJSIROOP wordt dan ook door 7elen aangewend bij hoest, verkoudheid, slijm- en kinkhoest, bronchitis, infleuenza en asthma De bevat noch opium, noch anilere narcotische bestanddeelen of vergiften. Het tengerste kind, de zwakste grijsaard kan dan ook de Abdijsiroop gebruiken. Prijs per flacon van 230 gram 1.— van 550 gram 2.van 1000 gram 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Bureau L I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar by Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen by de Wed. A. VAN OVERBEEKE - Lsunis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz Hulst, F. L. VERWILGHÉN - v. d. Hoopt; Zaamslag D. RIEMENS Janssen. Alom verkrygbanr. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9,/a u., en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 9'/s u., en nam, 2 u., dhr. L. Dek, Halst. Voorm. 91/, u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., Ds. Doornbos. H, Avond maal eu nam. 2 u., Ds. Doornbos van Doetinehem. Nabetrachting. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u., eu 5'/a u-, leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 51/, u., leeskerk. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkboflaan.) Ter Neuzen. Nam. 5*/a u., Evangelisatie. tt It tt tl !t tt

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3