Wat niet ontbreken mag Kloosterbalsem Kloosterbalsem Kloosterbalsem Kloosterbalsem KLOOSTERBALSEM ■•'Si Kerknieuws. Loop der bevolking te Ter Nenzen. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. 410e Staatsloterij. in geen huisgezin in geen werkplaats op geen boerderij op geen schip Bekend veelzijdig huismiddel. De Koning der Balsems. naar den toestand van den kabel der electrische geleiding. Volgens inlichtingen der N. V. Êlectra te Vlissingen was die kabel van goede hoedanigheid en bestond er geen de minste vrees voor gevaar. Bovendien achtte genoemde maatschappij zich in eer en goeden naam aangetast door de besprekingen in de laatste zitting Daarom bood zjj aan door haar directeur een uitge breid verslag te doen uitbrengen over den toestand der electrische centrale. De voorzitter meende aan die uitnoodiging geen gevolg te 4raoeten geven, omdat de raad ten volle be voegd is tot uitoefenen van critiek op aange nomen werken. De heer Hendrikse betoogde in een uit voerige rede, dat eer en goede naam van >Electra« niet aangetast waren. Hij had alleen gewezen op verschillende tegenvallers bij den bouw. Als nu werd aan den machinist J. Rip met ingang van 1 Nov. eervol ontslag verleend. Ten slotte werd aangehouden een voorstel van Ged. Staten betreffende een regeling van salarissen van burgemeester en secretaris. In de Woensdag te Cadzand gehouden vol tallige raadsvergadering werd het suppletoir kohier H. O. vastgesteld op 45,625 met 8 artikels, en dat van de hondenbelasting op ƒ8,50 met 6 artikels. Naar aanleiding der missive van Ged. Sta ten inzake de jaarwedden van de burgemeesters en secretarissen, waaruit blijkt dat deze ge meente valt in de derde klasse met een mi nimum jaarwedde van ƒ500 wordt met 6 stemmen (de voorzitter stemde niet mede) besloten zich daarmee te vereenigen. In de week van 2026 October zijn de volgende besmettelijke ziekten in Zeeland ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen Roodvonk4 gevallen te Hoek, 2 te Ter Neuzen en 1 te Cadzand. Diphteritis3 gevallen te Goes, en voorts een te IJzendijke, Kattendijke en Vlissingen. Zoodag 31 October 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9ya u., Ds. A. Timmerman. Gedenkdag Kerkhervorming en nam. 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 9'/a u., dhr. L. Dek, Gedenkdag Kerkhervorming en nam. 2 n„ dhr. L. Dek. Halst. Voorm. 9'/a u., Ds. L. M. de Boer. ...Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u„ en nam. 2 u., Ds. J. M. Mulder van Veldwijk. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 uen 5'/a u., Ds. J. R. van Oordt uit Middelburg. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5*/a u-, leeskerk. Lokaal „Eben-Huëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Nam. 5'/, u., Evangelisatie. In de loop dezer week zijn alhier de vol gende personen gevestigd F. L. Dhont, koopman, Baandijk 23 van Sluis. A. L. Dhoon, dienstbode, Baandijk 23 van Sluis. A J. de Zeeuw, zonder beroep, Verbindingstraat la van Vlissingen L. C. Michielsen kommies R. B, Roeiersgang 8 van Koewacht L. A. de Bree, zonder beroep, 2e Kortestraat 2 van Amsterdam J. J. Nijssen, dienstbode, Noordstraat 78 van Hoek M. de Roo, dienstbode, Noordstraat 79 van Pbillippine P. Blommaart, bakkersknecht, Dijkstraat 37 van Hontenisse. Vertrokken E. C. Lauwers, dienstbode, Westkolkstraat 8/10 naar 's Gravenbage P. M. van Kolk, dienstbode, Dekkerstraat 8 naar Rotterdam H. Ribbens, zeilmaker, Dijkstraat 82 naar Kruiningen W. M. de Reus, dienstbode, de Doelderstraat 6 naar Bussem. Arrondlssenients-Rechtbank te Middelburg De rechtbank heeft in hare zitting van 29 Oct. de volgende vonnissen uitgesproken R. E. d. C., oud 16 j., kermisreiziger te Breskens, is wegens mishandeling veroordeeld tot ƒ3,50 boete of 1 week tuchtschool. F. A., oud 31 j., arbeider te Overslag, is wegens vernieling veroord. tot 5 boete of 5 dagen hechtenis. W. E., oud 19 j., metselaar te Oostburg, is wegens verduistering in dienstbetrekking, veroord. tot 5 dagen gevangenisstraf. G. P. D., oud 19 j., schipper te Sluis, is wegens wederspannigheid veroord. tot ƒ15 boete of 15 dagen hecht. A. C., oud 44 j veldarbeider te Zuiddorpe, beklaagd van zware mishandeling, is ontslagen van rechtsvolging. Opgraven van ecu lijk. Woensdag werd voor het Gerechtshof te 's-GraveDhage behandeld het hooger beroep ingesteld door net O. M. tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij G. G. M. Bogers, 43 jaren, Roomsch-Katholiek pastoor te Ter Neuzen, werd vrijgesproken van de aanklacht van het opzettelijk en wederrechte lijk doen opgraven van een lijk en een opge graven lijk doen vervoeren, althans het door misbruik van gezag gemelde misdrijven op zettelijk uitlokken. Bekl., die zelf verscheen, deelde uitvoerig mede wat er geschied was en verklaarde ge heel te goeder trouw gehandeld te hebben en geenszins de bedoeling gehad te hebben de wet te ontduiken. Het betrof hier het over brengen van het lijk van een niet-katholieke vrouw uit gewijde- naar ongewijde aarde over een afstand van een paar meter en bij meende daarvoor geen vergunning noodig te hebben. Als getuige werd gehoord de doodgraver P.. A. de Rijk, die mededeelde dat het bewuste lijk slechts in den kuil was neergezet en nog niet door aarde was gedekt. Hij had op last van bekl. gehandeld en hij wist niet dat daar voor vergunning noodig was. Deze verklaring werd bevestigd door den gemeente-werkman P. v. d. Hout uit Ter Neuzen. De advocaat-generaal, mr. Mazel, die feiten releveerende, ging daarna na op welke gronden z. i. de rechtbank te Middelburg bekl. heeft vrijgesproken en veronderstelde dat de recht bank haar vonnis heeft gegrond op hetgeen Noyon leert, nl. dat de opzet gericht moet zijn op het wederrechtelijke van de daad. Voorts toetsende hetgeen heeft plaats gehad aan hetgeen de begrafeniswet zegt, is spr. van oordeel dat het Vonnis van de rechtbank juist is gewezen en vraagt hij bevestiging van het vonnis. Mr. P. Dieleman uit Middelburg betoogde in aansluiting met het requisitoir van den advocaat-generaal dat hier geen opzet aan wezig is en er niets wederrechtelijks heeft plaats gehad. Uitvoerig zette pl. vervolgens uiteen dat het gemeentebestuur de begrafenis wet verkeerd intrepreteerde. Hier was zeker geen vergunning noodig, te meer niet waar de grond, waarin de begrafenis plaats had, eigendom is van de kerkelijke gemeente. Bovendien heeft er geen opgraving plaats gehad, waar de kist ongedekt in den kuil stond. Begraven zou nog kunnen zijn, hoewel pl. er dan nog op wijst dat de kist niet in den grond verborgen stond en dat er bij de over brenging in 't geheel niet gegraven, maar de kist er eenvoudig uitgelicht is. Nog betoogt pl. dat in dit geval alleen de burgemeester volgens de gemeentewet vergun ning had te verleenen en niet burgemeester en wethouders. Op grond van een en ander concludeert pl. tot bevestiging van het vonnis. Uitspraak 3 November '15. Een even treurige als verschrikkelijke misdaad, bracht Woensdag het dorp Maren (N. Br.) in opschudding. Mej. F. V., een ongehuwde vrouw van mid delbaren leeftijd, als waarnemende huishoud ster, inwonend bij haar zwager Ch. J. W., vond men Woensdagmorgen dood te bed lig gend. Bij de lijkschouwing constateerde dr. Wiegersma, dat de ongelukkige vermoord was. Direct werd politie en justitie gewaarschuwd. Donderdagmiddag arriveerde het gerecht uit 's Bosch en deed de sectie op het lijk ver richten. Naar wij vernemen, had de onge lukkige verschillende diepe wonden aan den hals. Genoemde W. is intnsschen in hech tenis genomen en naar 's Bosch getranspor teerd. Algemeen is hier diep onder den in druk, temeer nog daar zoowel de verdachte als het slachtoffer tot den netten en welge zeten burgerstand behooren. Maandagnamiddag zijn op de Prins Hendrikkade te Rotterdam aangehouden 47 kisten met worst, per stoomboot uit Ant werpen aangevoerd en herkomstig uit Gent. De kisten kwamen terug aan het adres van den afzender, een vleeschhandelaar te Rotter dam woonachtig, die ze drie maanden geleden naar Gent heeft afgezonden. De worst, die een ondragelijken stank verspreidde, is ter keuring naar het abattoir overgebracht. Onsmakelijk. De belastingbeambten te Aalten hielden een persoon aan, die er zeer dik en bezweet uit zag. Daar dit erg verdacht leek, werd de man gefouilleerd en toen bleek hij om zijn lichaam een dikke zijde spek te hebben. (Hbl.) Hij £ou liet maar op zijn „Fnriïeeseh" zeggen. Bij de behandeling van een der punten van de raadsagenda van Schoten, bleek Don derdagavond, dat een som van 1124 verdwenen was.j De boekhouder voor het gasbedrijf, de heer Visser bad tweemaal als uitbetaald geboekt een som van ƒ1124 voor een levering van keieri door de gemeente aan het gasbedrijf. Hij zegt die som ook tweemaal uitbetaald te hebben. Hij heeft van die sommen ook twee kwitanties. De gemeente-ontvanger, de heer Wolff, heeft echter de som van 1124 slechts éénmaal als ontvangen geboekt en houdt vol, die som maai eenmaal ontvangen te hebben. B. en W. hebben den directeur van het gasbedrijf aan geschreven zorg te dragen, dat deze zaak in orde; komt. Het bedrag is door borgstelling gedekt. De Raad besloot, echter om een commissie van drie leden, de heefen Prusscher, Schuurman en De Vries te benoemen, om deze zaak te onderzoeken. De ontvanger en de boekhouder zijn, zoo redeneerde men, beiden schuldig aan slordigheid. De ontvanger door twee kwitanties te geven en de boekhouder wegens het twee maal uitbetalen van één postmaar bovendien blijft de vraag, waar de verdwenen 1124 zijn. De heer Verkooy merkte bij deze zaak op, dat hij den gemeente-ontvanger wel een »slor- digen kerels vond, wat zijne administratie betreft, maar dat hij hem niet in staat achtte tot .«gappen*. Sedert jaren, zei hij, had men te Schoten op sde gemeentekas geaasd; nu men hierop te scherp lette, gingen de ambtenaren elkaar »berooven.« Toen de voorzitter hem over deze zaak tot de orde riep, zeide de heer Verkooy het meer »Farizeesch« te zullen zeggen, wat hij deed door op te merken, dat de 1124, die in geen van de twee kassen meer was, verdwenen moest zijn in den zak van een der ambtenaren. Treurig. In een onzer groote steden overleed dezer dagen een ruim negentig jarige man tengevolge van verstikking in jenever. Koperdieven. Uit tal van kerken worden tegenwoordig koperen voorwerpen gestolen, een winstgevend bedrijf, nu dat metaal zoo gezocht is. Dit is ook te Kesteren gebeurd, waar ingebroken is in de Ned. Herv. Kerk. Behalve eenige zairen van geringe waarde worden vermist een antieke koperen lessenaar en een ditocandelabre. Een opium-aanhaling niet hindernissen. Vrijdagavond 10 Septembef stapte aan den kleinen Boom, te Soerabaja, een Macao-Chi- nees aan wal, die door zjjn welgedaan voor komen een uitzondering bij een Macaoer de aandacht trok van den mantri bij den doua nedienst, die onderstelde dat onder de kleeding van het lijvige postuurtje iets anders zat dan Chineesch vet. Toen hij hem dan ook wilde visiteeren, schrjjft het Soer. Hand., kreeg hij een weige- rend antwoord. Men noodigde den Chinees toen uit om mede te gaan naar het bureau van den wachtbebbenden ambtenaar Borst. Bij een poging tot visitatie aan den Ijjve haalde de Chinees plotseling een revolver voor den dag, doch voor hij het wapen gebruiken kon, werd hij door den mantrie bij den arm ge grepen. De buitenstaande ambtenaar Hoogka mer, die van het tooneel ooggetuige was, snelde naar binnen en hield met een geladen revolver den Chinees in bedwang. Na onderzoek bleek, dat de Chinees een soort van zwemvest droeg, waarin een aan zienlijke hoeveelheid opium geborgen was. Een kwartier later stapte een tweede dikbuik- Chinees aan wal, en weer eeD kwartier later een derde dito. Op beiden werd eveneens opium aangetroffen, op dezelfde wijze verborgen. Het drietal werd geboeid weggeleid. Een schipbreuk. Den 18en September j.l. viel de »Tambora< van den Rott. Lloyd te Colombo binnen met een Frar.sch reservist en 48 Annamieten aan boord, die het overgenomen had van de »Eu- phratec, van de »Messageries Maritimes*, die op teis van Haiphong naar Merseill bij de kust van Sokotora op een rif geloopen was. De »Euphrate< was omstreeks 50 mijlen uit den koers geslagen, toen het ODgeluk plaats had, waarbjj de kiel van het schip nagenoeg geheel werd opengereten. De gezagvoerder zond toen een stuurman met eenige matroozen in een open boot uit om te zien of zij een schip konden ontmoeten, dat zich op het traject Co lombo-Aden ter hoogte van de plaats van het onheil bevond. Door het in het schip ^binnen dringende water was het apparant voor draad- looze telegrafie onbruikbaar geworden. Na elf uren op de zee te hebben rondge zwalkt trof men de »City of Nagore« aan, die het verongelukte schip te hulp snelde en toen langs draadloozen weg de »Collegian* en de »Tamborac te hulp riep. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 30 October 5.32 6.— Zondag 31 6.33 7.14 Maandag 1 November 7.58 8.46 Dinsdag 2 9.29 10.6 Woensdag 3 10.36 11.3 Donderdag 4 11.26 11.48 Vrijdag 5 0.8 De COLLECTEUR A. E. JANSSEN te Goes, maakt bekend dat de loten verkrijgbaar zijn en dat de trekking begint 22 November. Na ontvangst van het bedrag met porto wordt het veilangde onmiddellijk toe gezonden. I i i at x 1 een uitkomst bij ongelukken als hrand-, snij-of stootwoD- den, builen, zeere plekken, bloedbleinen, kneuzingen, etc., verzachtend, zuiverend, pijnstillend en genezend, een uitkomst voor ouden van dagen. Beproefd wrijfmiddel bij stramheid in de ledematen, spit in den rug, stijve nek, spier- verrekkingen, rheumathiek en rheumatische zenuwpijnen, pen uitkomst voor hen die lijden aan aambeien, huiduitslag, dauwworm, springende handen, winterhanden en -voeten, doorloopen, smetten, open plekken tusschen de teeken of in de oksels. kost per pot van 20 garm 35 ets., van 50 gram 75 ets., van 100 gram 1 1,20, van 250 gram f 2,50. Eischt rwoden band met onze handteekeniDg L I. AKKER, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Eenmaal beproefd Altijd gebruikt! Voortdurend geprezen M. U

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3