Laai m DÜEfERKEH, EEISBENOODIGDHEDEI Jac' DE KOK, Zij sliep geen enkele nacht zoo kwelde de Asthma haar ABDIJSIROOP Looji der bevolking te Ter Neuzen. HF*" I IHplii UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Laatste Berichten. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Wl Oe houding van Roemenië. BERLIJN, 14 Oct. (Korr. Norden.) Aan den »Berliner Lokal-Anzeiger« wordt uitBoecharest gemeld, dat in den gisteren gehouden minis terraad de buitenlandsche internationale toe standen zijn besproken, maar dat de regeering geen aanleiding vond, om wijziging te brengen in de houding van Roemenië. Roemenië zal dus ook verder de neutraliteit bewaren. Geen oorlogsreden voor Griekenland. ATHENE, 12 Oct. (Reuter.) Zondag voor den aanvang der vijandelijkheden door Bulga rije, heeft Servië \aan Griekenland gevraagd mede te willen deelen, welke de houding van Griekenland is. Volgens het heden gegeven antwoord van de Grieksche regeering blijft het Servisch-Grieksch verdrag van kracht, maar is het niet van toepassing op den tegen- woordigen toestand, daar de vijandelijkheden in den Balkan het gevolg zijn van de uit breiding van het algemeene oorlogstooneel. Volgens de opvatting van de Grieksche re geering, is de aanval van Bulgarije op Servië dus niet te beschouwen als een casus foederis. Tengevolge van een geschil liggen de werkzaamheden aan de tramlijn onder de ge meente Axel reeds drie weken stil. De kwestie loopt tusschen de Maatschappij en een der Gereformeerde kerken aldaar over een strookje grond voor die kerk. Bij heropmeting is echter thans gebleken dat een gedeelte van dien grond feitelijk aan de gemeente toebehoort, dat de kerk het dus slechts in gebruik heeft. Mede is met de directie van de spoorweglijn Meche- lenTer Neuzen een geldelijke kwestie aan hangig, omdat de tramlijn juist dwars door den spoorwegoverweg loopt. Tot groot-onge rief voor de kombewoners ligt thans alles op een beslissing te wachten. De werklui die aan deze lijn werkten zijn nu intusschen bezig aan de lijn Zaamslag - Hontenisse. (Midd. Ct.) Met ingang van 16 October is benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Clinge de heer A. A. A. Minjon te Axel. Door den vice-admiraal, commandant in Zeeland, is het verblijf in de provincie ontzegd aan Petrus Kegels, geboren 26 Decern ber 1876 en Eduardus Kegels, geboren 13 Juli 1870, beiden geboren en wonende te St. Jan steen. Beide mannen zijn Nederlanders en worden uitgezet wegens frauduleuzen uitvoer. Wegens poging tot uitvoer van verboden artikelen werden de volgende twee Belgen uitgewezen Emiel Ludovicus van Dorselaer, geboren 5 December 1896 te Clinge (Z.) wonen de te St. Jansteen en Camiel Bogaert geboren 23 Augustus 1893 te Clinge Zen wonende aldaar. Id de week van 6-12 October zijn uit Zeeland de navolgende besmettelijke ziekten ter kennis van den centralen gezondheidsraad gekomen. Roodvonkeen geval te Goes, Hoek Ter Neuzen, Zaamslag 4 gevallen te Vlissingen. Dipheritiseen geval te Goes en een te Kapelle2 gevallen te Zierikzee. Naar men verneemt zal vanwege het gemeentebestuur van Hoek geen regeerings- visch meer gekocht worden, daar dit voor de gemeente tot heden steeds op een schadepost uitliep. Thans zullen de volgende week drie regeeringsvarkens woeden geslacht, wat naar men hoopt door de inwoners wel op prijs zal worden gesteld. De heer A. D. J. Saeij Jz., agent van politie te Sluis, voorzien van diploma met aanteekening, is in gelijke betrekking tegen 1 Nov. te Apeldoorn benoemd. Zondag 17 October 1915. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. A. Tim merman. Doopsbediening. Oogstpreek. Sluiskil. Voorm. 9 u., dhr. L. Dek. Voorb. van liet H. Avondm. en nam. 2 u., dhr. L. Dek. O igstpreek. Hulst. Yoorm. u., Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. J. F. Hulsteijn Jr. Nam. afscheid. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u en 51/, u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u., en 5'/a u., leeskerk. Lokaal „Eben-llaëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Nam. 5'/j u., Evangelisatie. In de loop dezer week hebben zich alhier de volgende personen gevestigd P. P. Maat, pater capucijn, Q 183 van Velzen K. J. van Gorp, pater capucijn, Q 183 's Hertogenbosch J. E. M Rade maker, zonder beroep, Nieuwediep 102 van Brouwershaven L. Breepoel, timmerman, Ylooswijkstraat 5 van Axel E. van den Bosch, dienstbode, Brouwerijstraat 7 van Clinge. Vertrokken J. A. van de Broeke, onderwijzer, Donze Visserstraat 21 naar Middelburg N. J. Meijer, dienstbode, de Doelderstraat 7 naar Hulst A. P. van Sweeden, werkman, O 52 naar Mijdrecht J. van Cadsand, zonder beroep, O 52 naar Axel M. A. Koot, ziekenverpleegster 8 N naar Zwolle E. Dekker, zonder beroep O 202 naar Wagenin- gen H. Srnies, schoenmaker Q 207 naar Axel A. Meulbroek zonder beroep Q 17 naar Axel M. J. van Hoorn, dienstbode, Noordstraat 84 naar Hoek J. Postma, kommies R.B. Donze Visserstraat 21, naar Winterswijk. Arrondisseiuents-Iteclitbank te Middelburg Zitting van 15 Oct. C. L26 j., schipper te Ter Neuzen is wegens diefstal veroordeeld tot 10 of 10 dagen hechtenis. C. S. K, 14 j., en M. E. J. d. R, 14 j., beiden zonder beroep te Ter Neuzen, zijn wegens strooperij ieder veroord. tot 3.50 of 1 week hecht. C. d. B., 22 j.. vr. van M. M. te Hoek is wegens mishandeling veroord. tot 3 of 3 dagen hecht. Th. v. B., 30 j., vlaswerker te Koewacht en Th. T., 28 j., veldarbeider te St. Jansteen, zijn wegens mishandeling ieder veroord. tot 3 of 3 dagen hechtenis. E. M. d. B 32 j huisvr. van J. d. V., te Ter Neuzen, beklaagd van heling, is vrijge sproken. Een geheimzinnig geval. Te Dussedorf is iemand geareesteerd, die beweert zeeman te zijn en Hendrik Anderssen te heeten. Hp trok de aandacht omdat hij in verdacht gezelschap handenvol geld ver teerde. Na zijne arrestatie bleek, dat hij 26.000 mark bjj zich had. Op de vraag, hoe hij aan dat geld kwam, antwoordde hij, dat op het schip waarop hij in de Ierscbe Zee voer, een sloep werd opgemerkt, Anderssen werd toen met nog drie man in een boot op onderzoek uitgezonden. In de sloep lag het lijk van een matroos naast een aantal koffers. In een dezer koffers vonden zij een cacsette met 120.000 gulden. (De Vossische Zeitungc, waaraan wij dit bericht ontleenen, spreekt van »gulden«, zoodat waarschijnlijk Nederlandsch geld bedoeld wordt. Red. H.) Anderssen en zijne kameraden zouden dat geld achtergehouden en samen gedeeld heb ben. In de nabijheid van de Nederlandsche kust moet hij met zijn aandeel van den schoener zijn gevlucht en te Vlissingen aan land zijn gekomen. De zeeman bezat geene papieren, waaruit zijne identiteit blijken kan, en spreekt slechts gebroken Duitsch. Verduistering. De vorige week deed de bedrijfsleider van de Pure Oil Company te Haarlem aangifte, dat zijn loopknecht verzuimd had een bedrag von f 557 bij het correspondentschap van de Ned. Bank, de firma Guépin en Van der Vlugt, af te dragen en met genoemd bedrag verdwenen was. Dinsdag heeft de politie dezen loop knecht aangehouden. Hij was nog in 't bezit van enkele centen. Driehonderd gulden had hij aan een kastelein in bewaring gegeven, in wiens herberg hij dikwijls kwam en een belangrijk bedrag had hij geschonken aan een under, door wiens bemiddeling hij in 't bezit was gekomen van een pak kleeren. De ƒ300 werden bjj den kastelein, wonende Ursulasiraat, in beslag genomen, Luchtschepen boven Nederland. Donderdagmorgen tusschen 8 en 9 uur is een luchtschip, naar men vermoedt, een Zeppe lin, boven Heulen waargenomen. Het kwam uit het Noorden en verdween in Zuid-Oostelijke richting. Ook te Gulpen en meerdere plaatsen in ons land is het luchtschip gezien en door militairen beschoten. Ook van Terschelling zag men een luchtschip. Door den dikken mist zijn deze luchtvaartuigen ongetwijfeld buiten koers gsraakt. Men meld uit Schore dat Donderdag morgen te half zes over die plaats een Zeppelin dreef, komende uit het Westen. Door den zwaren nevel was eerst niets van het gevaarte te bespeuren, slechts geronk der motoren was hoorbaar. Toen echter de mist optrok werdt het opgemerkt door een schild wacht. Daarna is er hevig op geschoten. Dit was zeker oorzaak, dat het luchtschip onmiddellijk hooger steeg en van [koers veranderde. Het verdween in Z. O. richting. Brand in het vliegkamp te JohunnisthuL In het vliegkamp te Johannisthal bij Berljjn ontstond in den nacht van 9 op 10 October brand, waardoor een oude luchtschiploods vernield werd en vele vliegmachines verbrand den. De oorzaak wodt aan nalatigheid toe geschreven. LONDEN, 15 Oct, Rapport van veldmaar schalk French Gisteren deden wij na een artillerie-voor- bereiding, een aanval op de vijandelijke loop graven, onder dekking van rook en gasjvolken. Van een positie 600 M. ten Z.W. van Hulluch tot de Hohenzollern-redoute namen wij 1000 M. loopgraaf, doch konden ons niet handhaven, tengevolge van het vijandelijk granaatvuur. Ten Z.W. van St. Ely veroverden wij vijan delijke loopgraven voorbij den weg Vermelles Hulluch, waar wij ons haudhaafden. Ten Z.W. van den rand der steengroeve veroverden wij ook een loopgraaf. Aan de N. W.-zijde veroverden wij de hoofd loopgraaf van de Hohenzollern-redoute, maar de vijand handhaaft zich nog steeds in twee verbindingsgangen tusschen de redoute en de steengroeve. ATHENE, 14 Oct. In de Middellandsche Zee werd door Duitsche duikbooten een Engelsch transportschip met Indische troepen getorpedeerd Oostelijk van Kreta. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 16 October 7.4 7.52 Zondag 17 8.43 9.34 Maandag 18 10.15 10.52 Dinsdag 19 11.22 11.47 Woensdag 20 0.9 Donderdag 21 0.29 0.47 Vrjjdag 22 1.5 1.22 Bij ons vertrek naar INDIË roepen wij al onze vrienden en kennissen een hartelijk vaarwel toe. J. DE WILDE en Echtgenoote. Ter Neuzen, 16 October 1915. Goud- en Zilvenverken repareeren, bij IS. W. ADRIAANSENS, Dijkstraat 93. Dit is beslist een vakkundig en goedkoop Adres TERNEUZEN. Houdt de Asthma U vast? Zijt gij benauwd tot stikkeus toe, slaapt gij 's nachts niet Leeft gij U /.elven in den weg? Gelooft gij aan geen genezing meer, omdat gij reeds vele middelen zonder haat geprobeerd hebt. Informeert dan eens bij Mtj. I). Prock-Zegers, te Y muiden. Misschien zal het verhaal harer treffende genezing van Asthma U over- tuigen. \Y at de Abdijsiroop voor anderen doet, kan ze ook voor l doen. Mej. D. Prock-Zegersechtgenoote van den heer Johan C. Porck, coiffeurte Yrnuiden, verklaarde ons: Mej. D. PORCK-ZEGERS (volgens portret) Reeds geruimen tijd leed ik aan hevige asthma, ge paard gaande met vreeselijke benauwdheden en pijn op de borst. Zelfs de lichtste bezigheid was mij te zwaar. Soms had ik zulke be- nanwde aanvallen, dat ik mijn bed uitvlocg, geen adem kon halen en vreesde te stikken. Doordien mijn borst hijgde en piepte, kon ik 's nachts niet slapen zonder slaapmiddelen in te nemen, hetgeen mij nog ellendiger maakte. Geen enkel middel hielp, totdat ik de Abdijsiroop aanwende, gekocht bij de drogist H. Sant, op het. Willemsplein, alhier. Verrassend was het resultaat. Reeds nahetgebru.k der eerste flacon Abdijsiroop kwam een groote hoeveelheid slijm los, hetgeen mij veel verlichtte. Van zelf sprekend ging ik met de Abdijsiroop voort en mjjn Dorslpijnen en benauwdheden verdwenen en m(jn slaap werd rustiger. Na in het geheel 3 flesschen Abdijsiroop gebruikt te hebben was ik totaal genezen, en na dien tijd heb ik geen enkele aanval van asthma meer gebad, zoodat ik dankbaar voor mijn volmaakte genezing de A bdijsiroop ieder asthmaljjder aanbevelen kan. De slijmoplossend en borstzuiverend, verzachtend en versterkend, is een veel gebruikt huismiddel hij asthma, bronchitis, slijm- en kinkhoest, influenza, catarh, hardnekkigen hoest. Prijs per flacon van 230 gram 1.- van 550 gram f2.— van 1000 grmn j 3,50. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger dus. Centraal-Bureau L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij de Wed. A. VAN OVERBEEKE Leunis Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. 8. A. ROLFF Lz Huist, F. L. VERWILGHÊN - v. d. Hooft Zaamslag D. RIEMENS Janssen. 1» 11 11 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1915 | | pagina 3